Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρε κορίτσια, μήπως μπορείτε πάλι να με βοηθήσετε; Ο άντρας μου έχει φαγωθεί να του παραγγείλω παπούτσια, αλλά εγώ δεν έχω εμπειρία εκτός του amazon. Πρόκειται για σάιτ με έδρα το hong kong από ότι κατάλαβα, έχω δίκιο να μην θέλω να παραγγείλω; Μήπως την ξέρετε; Και πως καταλαβαίνουμε αν είναι γνήσια και όχι μαϊμουδάκια; Και δεν γράφουν και μεταφορικά εκ των προτέρων; Τί λέτε; Μήπως έχετε καμιά συμβουλή, λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας; Υπάρχει πρόβλημα τελωνείου;

 

http://www.nikeairjordansforsales.com/nike-air-jordan-4-c-4.html

 

ευχαριστούμε πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια, μήπως μπορείτε πάλι να με βοηθήσετε; Ο άντρας μου έχει φαγωθεί να του παραγγείλω παπούτσια, αλλά εγώ δεν έχω εμπειρία εκτός του amazon. Πρόκειται για σάιτ με έδρα το hong kong από ότι κατάλαβα, έχω δίκιο να μην θέλω να παραγγείλω; Μήπως την ξέρετε; Και πως καταλαβαίνουμε αν είναι γνήσια και όχι μαϊμουδάκια; Και δεν γράφουν και μεταφορικά εκ των προτέρων; Τί λέτε; Μήπως έχετε καμιά συμβουλή, λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας; Υπάρχει πρόβλημα τελωνείου;

 

http://www.nikeairjordansforsales.com/nike-air-jordan-4-c-4.html

 

ευχαριστούμε πολύ πολύ!

 

Αν προχωρήσεις σε εικονική παραγγελία πχ εβαλα ενα ζευγάρι παπά σου δινει δυνατοτητα αποστολης με απλο ταχυδρομείο 15δολλαρια κ με dhl κουριερ υποθέτω 30δολλάρια.(αυτό κανει τζιζ ομως καθως θα εκτελωνιστει 100%)

 

Και δευτερον κ σημαντικότερο.....

Ο μονος τροπος πληρωμής ειναι μονο μεσω κάρτας βιζα ή μαστερ ή αμερικαν εξπρέσσ....αρα αφου δεν εχει πευπαλ....εγω δεν θα το εκανα το βημα δεν θα επαιρνα ρισκο....γιατι αν γινει κατι πχ χαθει το δεμα ή ερθει σκισμένο το παπουτσι πως θα ζητήσεις αποζημειωση?

 

από εκει κ περα , δική σου αποφαση κ δική σου ευθύνη.:-D

 

Link to comment
Share on other sites

Αν προχωρήσεις σε εικονική παραγγελία πχ εβαλα ενα ζευγάρι παπά σου δινει δυνατοτητα αποστολης με απλο ταχυδρομείο 15δολλαρια κ με dhl κουριερ υποθέτω 30δολλάρια.(αυτό κανει τζιζ ομως καθως θα εκτελωνιστει 100%)

 

Και δευτερον κ σημαντικότερο.....

Ο μονος τροπος πληρωμής ειναι μονο μεσω κάρτας βιζα ή μαστερ ή αμερικαν εξπρέσσ....αρα αφου δεν εχει πευπαλ....εγω δεν θα το εκανα το βημα δεν θα επαιρνα ρισκο....γιατι αν γινει κατι πχ χαθει το δεμα ή ερθει σκισμένο το παπουτσι πως θα ζητήσεις αποζημειωση?

 

από εκει κ περα , δική σου αποφαση κ δική σου ευθύνη.:-D

 

Ω! Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!! Δίκιο έχεις, κι εγώ λέω να τ' αφήσουμε... Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!

τον beaba ειχα και εγω.ευχαριστημενη ημουν απλα στο αλεσμα δεν ηταν τοσο καλος.

παρηγγειλα απο περσοναλ σοπερ κατερινα...απο mothercare και περιμενω αποστολη,ολα καλα κ η κοπελα εξυπηρετικοτατη!!!!οι αγορες μου ηταν 260 ευρω περιπου και 26 η αμοιβη της κ 30 τα μεταφορικα.συνολο περιπου 316.τα πραγματα εδω στοιχιζουν 650 ευρω!!!μολις παραλαβω θα σας πω αν ειναι ολα οκ.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειναι εμπιστοσυνης αυτη η εταιρεια την εχεις χρησιμοποιησει και τι περιπου εξοδα σου κραταει για να σου στειλει το δεμα σου?

 

ας το γραψω ακομη μια φορα.... δεν την εχω χρησιοποιησει ακομα, μονο εχω επικοινωνησει καμια 20αρια φορες μεσω εμαιλ για να μαθω τιμες και υπηρεσιες....

ισως συμφερει καποιον που θελει να ψωνισει απο 1-2 καταστηματα τη φορα τα οποια δεχονται πειπαλ ή ελληνικη πιστωτικη πχ μαδερκερ...

εχει μονο μια χρεωση 2 λιρες εφαπαξ και αποκτας διευθυνση στην αγγλια.

 

για παραδειγμα,

 

 

καλημερα και απο μενα!

τον beaba ειχα και εγω.ευχαριστημενη ημουν απλα στο αλεσμα δεν ηταν τοσο καλος.

παρηγγειλα απο περσοναλ σοπερ κατερινα...απο mothercare και περιμενω αποστολη,ολα καλα κ η κοπελα εξυπηρετικοτατη!!!!οι αγορες μου ηταν 260 ευρω περιπου και 26 η αμοιβη της κ 30 τα μεταφορικα.συνολο περιπου 316.τα πραγματα εδω στοιχιζουν 650 ευρω!!!μολις παραλαβω θα σας πω αν ειναι ολα οκ.

 

 

εδω λοιπον πρεπει να μαθουμε ποσα κιλα ειναι η κουτα για να συγκρινουμε... 30 ευρω που χρεωσε η κατερινα για ποσα κιλα ηταν?????? αν μαθουμε αυτο εχουμε και λεμε.... το forward2me χρεωνει

10 κιλα 41 ευρω

15 κιλα 47 ευρω

20 κιλα 53 ευρω

(εβαλα ισοτιμια λιρα-ευρω 1.20-υψηλη δηλαδη)

 

ποσα κιλα να ναι 260 ευρω πραγματα? τι να σας πω.... ας πει η σανυ...

για να πω κ του στραβου το δικιο, αν η διαφορα ειναι στα 3 ευρω θα προτιμουσα τη κατερινα για να βγαλει κ κατι το κοριτσι....... αν ειναι ομως 15 ευρω η διαφορα θα το σκεφτομουν.......

 

YΓ sunny θυμηθηκες να χρησιμοποιησεις κωδικο για -10% στο μαδερκερ?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.thecrazydazy.com/stephen-joseph-toddler.aspx

 

θελω αυτες τις τσαντουλες αλλα εδω στην Ελλαδα.....εχω βρει στο nakaspaper αλλα εχει λιγα σχεδια ........εχετε δει καπου αλλου?? καμια βοηθεια??

απο εξωτερικο αν αγορασω εχουν διπλασια τιμη με μεταφορικα.......

Link to comment
Share on other sites

και αυτές λίγες είναι αλλά η τιμή τους χαμηλότερη το αμαζον έχει δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω από 25 λίρες:wink:

 

και εδώ στο ebay βέβαια όλες από ότι βλέπω είναι από Αμερική και ίσως παίζει τελωνείο (αν και για τόσο μικρό ποσό δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ chatzico:)

 

Καλές αγορές.:wink::wink:

 

καλημέρα!!!

Να σας ρωτήσω κάτι? έχει αγοράσει καμία από ebay Αυστραλίας? Από θέμα τελωνείου ισχύει ότι κ για την Αμερική?

 

Για να μην παιδεύεσαι, για ότι είναι εκτός Ε.Ε. ισχύουν τα ίδια πράγματα. Από το αυστραλέζικο δεν έχω ψωνίσει - καλά αν κοιτάω και το αυστραλέζικο, δεν μου φθάνει το 24ωρο:roll::roll: - αλλά από το αμερικάνικο αρκετές φορές χωρίς κανένα θέμα.

 

Τι έγινε με τα κρόκς που ήθελες ? Βάλε κανενα λίνκ, μπας και πάρω για το αστροπελέκι μου τα μαμούθ.....

 

περι να θυμηθω!!!!

και γιατι να εχουν διαφορετικο πλαφον αννα? στα παπουτσια ειδα πλαφον 6.50 και εχω την αισθηση οτι αυτο το πλαφον μεγαλωνει οσο πανε πανω και τα ΑΣτερακια σου !!!!

 

αναγραμματισμος

 

Ασχολίαστο το αφήνω ...........

 

Και μια και λέω για το αμερικάνικο ΕΒΑΥ, χτύπησα εχθές αυτό το σετ στα 23 δολλάρια σε δημοπρασία, σε buy now είναι στα 47,5 δολλάρια :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχει αγορασει κανεις αυτο το μαξιλαρι?

http://www.amazon.co.uk/Clevamama-7201-Clevafoam-Baby-Pillow/dp/tech-data/B001O83F7C/ref=de_a_smtd

 

αν ναι ξερετε μεχρι για ποσο μηνων ειναι?

 

υπαρχει και το toddler αλλα φοβαμαι μηπως ειναι για πιο μετα...

Ο γιος μου ειναι 16μηνων τωρα.

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εσείς που ψωνίζετε Crocs παπούτσια για τα μικρά σας!

Είδα στο μουστάκα γαλότσα Αγοριστικη μισή πλαστικο μισή αδιάβροχο, ξέρετε αυτο που ειναι για τα χιονια, τελεια κι ο μικρος τρελάθηκε!Την ειχανε 40 ευρώ περίπου!

Υπάρχει περίπτωση να τη βρώ φθηνότερα μεσω νετ ή όχι?

http://www.crocs.eu/crocs-crocband-gust-boot/11094,en_ES,pd.html?cid=485&cgid=boys-footwear

Σαν αυτή περίπου, αλλά την ιδια δεν την έχει εδώ :(

Ayτό το σχεδιο είναι, αλλά εδώ ειναι γυναικεία κ οχι παιδικα!

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Womens-Crocs-Crocband-Winter-Boots-UK-sizes-2-8-/180724424511?pt=UK_Women_s_Shoes&var=&hash=item6fc45f788d

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχει αγορασει κανεις αυτο το μαξιλαρι?

http://www.amazon.co.uk/Clevamama-7201-Clevafoam-Baby-Pillow/dp/tech-data/B001O83F7C/ref=de_a_smtd

 

αν ναι ξερετε μεχρι για ποσο μηνων ειναι?

 

υπαρχει και το toddler αλλα φοβαμαι μηπως ειναι για πιο μετα...

Ο γιος μου ειναι 16μηνων τωρα.

 

έχω πάρει το toddler για την κόρη μου πέρσι την άνοιξη (δυστυχώς τότε το αμαζον πουλούσε μόνο το baby:roll:) θα σου έλεγα μια και το παιδάκι σου είναι 16 μηνών να πάρεις το toddler που είναι για 12 μηνών και άνω για ευνόητους λόγους.

πολύ καλό μαξιλάρι η κόρη μου το λατρεύει αν και αρκετά μικρό σε μέγεθος για τις κανονικές μαξιλαροθήκες και μεγάλο για τις μαξιλαροθήκες που έχουν τα σετ κούνιας. Εσωτερικά το υλικό memory foam έχει τρύπες και η θήκη στην οποία μπαίνει είναι εξαιρετικής ποιότητας, το σημαντικότερο δεν μυρίζει όπως τα περισσότερα μαξιλάρια τέτοιου είδους/τιμής.

 

περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για εμπει παλι να ρωτησω..Κερδισα ενα μπλουζακι σε δημοπρασια, ειχα ρωτησει τα μεταφοριακα για Ελλαδα απο πριν γιατι δεν τα ανεφερε και μετα το τελος στελνω request total στον πωλητη και καμια απαντηση. Δεν πρεπει να μου στειλει το invoice για να πληρώσω; Αλλιως περιμένω; Μπορω να ακυρώσω την αγοραπωλησία αν αργει να απαντησει (ενταξει απο Παρασκευή ειναι αλλα αν δεν απαντησει ποτε θα φταιω εγω που δεν εχω πληρωσει;)

 

Εννοείται να περιμένεις το τιμολόγιο, αλλιώς πως να πληρώσεις ? Βέβαια να σου πω τι έχω κάνει εγώ κάνα 2-3 φορές που βαριόμουν να περιμένω:rolleyes::rolleyes:

 

Κερδίζω πρόσφατα ένα ζακετάκι ΝΕΧΤ με τιμή εκκίνησης 0,01 λίρας, στις 2,40. Έχω ρωτήσει την πωλήτρια μεταφορικά για Ελλάδα και μου έχει απαντήσει ευγενικά πολύ ότι θα το δει και θα μου πει. Δεν μου απαντά ωστόσο μεχρι το τέλος της δημοπρασίας. Αποφασίζω να το χτυπήσω και το κερδίζω. Την περιμένω λίγο, δεν απαντά, οπότε πάω στο pay now και στην τιμή των μτφ βάζω την τιμή της αγγλίας. Πληρώνω. Επανέρχεται η πωλήτρια και μου ζητά επιπέον 2 λίρες για τα μτφ, τα οποία δίνω ευχαρίστως. Την 'ξύπνησα' λίγο δηλαδή...........

 

καλησπερα,

 

εχει αγορασει κανεις αυτο το μαξιλαρι?

http://www.amazon.co.uk/Clevamama-7201-Clevafoam-Baby-Pillow/dp/tech-data/B001O83F7C/ref=de_a_smtd

 

αν ναι ξερετε μεχρι για ποσο μηνων ειναι?

 

υπαρχει και το toddler αλλα φοβαμαι μηπως ειναι για πιο μετα...

Ο γιος μου ειναι 16μηνων τωρα.

 

Είναι μικρό μαξιλάρι για το παιδάκι σου, όπως σου λέει η ΑΞΕΣ, πάρε το τόντλερ καλύτερα.

 

Καλησπέρα!

Εσείς που ψωνίζετε Crocs παπούτσια για τα μικρά σας!

Είδα στο μουστάκα γαλότσα Αγοριστικη μισή πλαστικο μισή αδιάβροχο, ξέρετε αυτο που ειναι για τα χιονια, τελεια κι ο μικρος τρελάθηκε!Την ειχανε 40 ευρώ περίπου!

Υπάρχει περίπτωση να τη βρώ φθηνότερα μεσω νετ ή όχι?

http://www.crocs.eu/crocs-crocband-gust-boot/11094,en_ES,pd.html?cid=485&cgid=boys-footwear

Σαν αυτή περίπου, αλλά την ιδια δεν την έχει εδώ :(

Ayτό το σχεδιο είναι, αλλά εδώ ειναι γυναικεία κ οχι παιδικα!

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Womens-Crocs-Crocband-Winter-Boots-UK-sizes-2-8-/180724424511?pt=UK_Women_s_Shoes&var=&hash=item6fc45f788d

 

Νομίζω ότι αν ψάξεις, ειδικά στο αμερικάνικο, κάτι θα βρεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ας το γραψω ακομη μια φορα.... δεν την εχω χρησιοποιησει ακομα, μονο εχω επικοινωνησει καμια 20αρια φορες μεσω εμαιλ για να μαθω τιμες και υπηρεσιες....

ισως συμφερει καποιον που θελει να ψωνισει απο 1-2 καταστηματα τη φορα τα οποια δεχονται πειπαλ ή ελληνικη πιστωτικη πχ μαδερκερ...

εχει μονο μια χρεωση 2 λιρες εφαπαξ και αποκτας διευθυνση στην αγγλια.

 

για παραδειγμα,

 

 

 

 

 

εδω λοιπον πρεπει να μαθουμε ποσα κιλα ειναι η κουτα για να συγκρινουμε... 30 ευρω που χρεωσε η κατερινα για ποσα κιλα ηταν?????? αν μαθουμε αυτο εχουμε και λεμε.... το forward2me χρεωνει

10 κιλα 41 ευρω

15 κιλα 47 ευρω

20 κιλα 53 ευρω

(εβαλα ισοτιμια λιρα-ευρω 1.20-υψηλη δηλαδη)

 

ποσα κιλα να ναι 260 ευρω πραγματα? τι να σας πω.... ας πει η σανυ...

για να πω κ του στραβου το δικιο, αν η διαφορα ειναι στα 3 ευρω θα προτιμουσα τη κατερινα για να βγαλει κ κατι το κοριτσι....... αν ειναι ομως 15 ευρω η διαφορα θα το σκεφτομουν.......

 

YΓ sunny θυμηθηκες να χρησιμοποιησεις κωδικο για -10% στο μαδερκερ?

 

εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την κατερινα!ξεχασα να βαλω στην παραγγελια ενα μπουφαν κ της το ειπα κ μου το αγορασε.οπως επισης μου εστειλαν τα πραγματα κ δεν εβαλαν μεσα 2 πραγματα που μου το ειπαν βεβαια κ θα στελνονταν αργοτερα στο καταστημα τωρα θα τα αγορασει αν ειναι η κατερινα απο το καταστημα κ θα μου τα βαλει κ θα τα ακυρωσω στο mothercare.

ακριβως τα κιλα δεν τα ξερω γιατι δεν εχει παραλαβει.

4 κιλα ειναι 26 λιρες

5 κιλα ειναι 29 λιρες απο οτι μου ειπε, εγω υπολογιζω να ειναι 5 κιλα οχι παραπανω.

 

αχχχχχχχ δεν ηξερα οτι υπαρχει κωδικος για -10%!!!!!!!!!!αληθεια υπαρχει?

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κωδικό για mothercare?

 

εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την κατερινα!ξεχασα να βαλω στην παραγγελια ενα μπουφαν κ της το ειπα κ μου το αγορασε.οπως επισης μου εστειλαν τα πραγματα κ δεν εβαλαν μεσα 2 πραγματα που μου το ειπαν βεβαια κ θα στελνονταν αργοτερα στο καταστημα τωρα θα τα αγορασει αν ειναι η κατερινα απο το καταστημα κ θα μου τα βαλει κ θα τα ακυρωσω στο mothercare.

ακριβως τα κιλα δεν τα ξερω γιατι δεν εχει παραλαβει.

4 κιλα ειναι 26 λιρες

5 κιλα ειναι 29 λιρες απο οτι μου ειπε, εγω υπολογιζω να ειναι 5 κιλα οχι παραπανω.

 

αχχχχχχχ δεν ηξερα οτι υπαρχει κωδικος για -10%!!!!!!!!!!αληθεια υπαρχει?

 

για αγορές ανω των 100λιρών --> V6GP

 

με μια αναζήτηση google voucher codes Mothercare

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να περιμένεις το τιμολόγιο, αλλιώς πως να πληρώσεις ? Βέβαια να σου πω τι έχω κάνει εγώ κάνα 2-3 φορές που βαριόμουν να περιμένω:rolleyes::rolleyes:

 

Κερδίζω πρόσφατα ένα ζακετάκι ΝΕΧΤ με τιμή εκκίνησης 0,01 λίρας, στις 2,40. Έχω ρωτήσει την πωλήτρια μεταφορικά για Ελλάδα και μου έχει απαντήσει ευγενικά πολύ ότι θα το δει και θα μου πει. Δεν μου απαντά ωστόσο μεχρι το τέλος της δημοπρασίας. Αποφασίζω να το χτυπήσω και το κερδίζω. Την περιμένω λίγο, δεν απαντά, οπότε πάω στο pay now και στην τιμή των μτφ βάζω την τιμή της αγγλίας. Πληρώνω. Επανέρχεται η πωλήτρια και μου ζητά επιπέον 2 λίρες για τα μτφ, τα οποία δίνω ευχαρίστως. Την 'ξύπνησα' λίγο δηλαδή...........

 

ευχαριστώ

ειχα ρωτησει για τα μεταφορικα και μου ειχε πει ποσο ειναι, μετα εστειλα και το request total ομως για να εχω το invoice. Εχω στειλει δυο φορες μειλ και λεω μπορω να βαλω εκει το ποσο για τα μεταφορικα απο μονη μου αλλα αν δεν απανταει στα μειλ κατι δε παει καλα και θα το πληρωσω τσαμπα και θα το ψαχνω...δεν ειναι και μεγαλος πωλητης...

Υπαρχει περιπτωση να με καταγγειλει στο εμπει επειδη δεν εχω πληρωσει ακομα ή εχω δικιο να περιμενω το επισημο invoice με το συνολο; στο listing δε γραφει μεταφορικα για ελλαδα, μονο στο email μου ειχε πει οταν ειχα ρωτησει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...