Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα να πω και εγω για κατι που εμαθα εχτες , με πηρε η αδελφη μου τηλεφωνο να μου πει οτι πηγε σε ενα μαγαζι στη Βαρη οπου εχει bazaar ,σε αυτο το χωρο ειχε ερθει μια ξενη εταιρεια και το ειχε νοικιασει για ενα μηνα για να εκθεσει τα προιοντα της με πηρε να μου πει οτι ειχε τα dinosoles (θυμηθηκε οτι τα ειχα παρει και παλια απο internet) και μου πηρε ενα ζευγαρι με 20 ευρω και ασορτι τσαντα για το σχολειο (προσχολικης ηλικιας) με 10 ευρω , επισης ειχε διαφορες μαρκες οπως everlast και κατι αλλες που δεν βρισκεις Ελλαδα με τιμες απο 2-20 ευρω.Ρωτησε για αυτη την εταιρεια και της ειπαν οτι καθε μηνα να νοικιαζουν χωρο σε διαφορα καταστηματα στην Αθηνα αλλα προς το παρον δεν εχουν βρει κατι αλλο και ισως να μεινουν στη Βαρη και τον Οκτωβριο

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα, χτες αγόρασα κάτι από ebay (γαλοτσίτσες για την ακρίβεια) και έκανα 2 αποτυχημένες προσπάθειες να πληρώσω μέσω paypal

εκνευρίστικα και θεωρώντας ότι έχω κάποιο ιντερνετικό πρόβλημα το άφησα για σήμερα. το απόγευμα όμως με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα ότι είδαν τις προσπάθειές μου, αλλά ήθελαν να με ενημερώσουν ότι για 2 ημέρες (χτες + σήμερα) έχουν μπλοκαριστεί σε όλες τις κάρτες τους οι αγορές στο εξωτερικό καθώς αναβαθμίζουν την ασφάλεια των συναλλαγών (είχαν διαρροές από ότι είπαν). θα μπορέσω δηλαδή να προχωρήσω στην πληρωμή αύριο Παρασκευή.

το αντιμετώπισε κανένας άλλος ??

Link to comment
Share on other sites

άρα ίσως ήταν η συγκεκριμένη τράπεζα.........το ΤΤ για την ακρίβεια

ελπίζω να μην έχω θέμα με τον πωλητή εάν πληρώσω 2 ημέρες μετά το commit to buy, θα του στείλω μήνυμα νομίζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...το απόγευμα όμως με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα ότι είδαν τις προσπάθειές μου, αλλά ήθελαν να με ενημερώσουν ότι για 2 ημέρες (χτες + σήμερα) έχουν μπλοκαριστεί σε όλες τις κάρτες τους οι αγορές στο εξωτερικό καθώς αναβαθμίζουν την ασφάλεια των συναλλαγών (είχαν διαρροές από ότι είπαν)...

 

Κι'εγω το χρησιμοποιησα χτες. Για ποια τραπεζα λες;

Παντως δεν υπαρχει θεμα. Στειλε ενα μηνυμα απλα στον πωλητη και ενημερωσε τον.

Link to comment
Share on other sites

αγορομανες κανω watch αυτα αλλα επειδη εχουμε λιγο μικροτερο ποδαρακι δεν θα τα παρω. Πιστευω ειναι καλη προσφορα. Σε μειλ για το μεγεθος μου απαντησε οτι ειναι 19cm (προφανως μετρησε τη σολα απο κατω...:shock:)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230676398820&ssPageName=ADME:B:WNA:GB:1123#ht_500wt_971

Link to comment
Share on other sites

αγορομανες κανω watch αυτα αλλα επειδη εχουμε λιγο μικροτερο ποδαρακι δεν θα τα παρω. Πιστευω ειναι καλη προσφορα. Σε μειλ για το μεγεθος μου απαντησε οτι ειναι 19cm (προφανως μετρησε τη σολα απο κατω...:shock:)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230676398820&ssPageName=ADME:B:WNA:GB:1123#ht_500wt_971

 

με τον ιδιο πωλητη εχω ανταλλαξει άπειρα emails θα πρεπει να ξερεις οτι τα συγκεκριμενα ειναι τα "δευτερα" της timberland γιαυτο και ειναι και σε αυτη τη τιμη , οσον αφορα το νουμερο σιγουρα μετρησε εξω γιατι ο γιος μου που εχει 18,7 ποντους φοραει 30.5-31 επισης η φορμα στο συγκεκριμενο ειναι G Που σημαινει φαρδυ

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τον ιδιο πωλητη εχω ανταλλαξει άπειρα emails θα πρεπει να ξερεις οτι τα συγκεκριμενα ειναι τα "δευτερα" της timberland γιαυτο και ειναι και σε αυτη τη τιμη , οσον αφορα το νουμερο σιγουρα μετρησε εξω γιατι ο γιος μου που εχει 18,7 ποντους φοραει 30.5-31 επισης η φορμα στο συγκεκριμενο ειναι G Που σημαινει φαρδυ

 

ναι τα ειδα οτι λεει second, αλλα μου φανηκαν ωραια..αν μετραγε το εσωτερικο τους θα βοηθουσε...εχεις παρει κανενα ζευγαρι απο αυτα; ειναι καλα;

Link to comment
Share on other sites

ναι τα ειδα οτι λεει second, αλλα μου φανηκαν ωραια..αν μετραγε το εσωτερικο τους θα βοηθουσε...εχεις παρει κανενα ζευγαρι απο αυτα; ειναι καλα;

 

οταν θες να σου μετρανε το εσωτερικου θα το ζητας σαν insole

 

επειτα ειχε βαλει στο ματι κατι timberland δερματινα ημιμποτακια που και αυτα τα ειχε σαν "δευτερα" ετσι του εστειλα email ωστε να γινει πιο συγκεκριμενος μου ειπε οτι εχει μια πολυ μικρη γραμμη στο πανω μερος του παπουτσιου κοντα στον αστραγαλο ,εκανα zoom στη photo και το ειδα κια εγω καθως η φωτο που βαζει ειναι ακριβως αυτη του παπουτσιου, σκεφτηκα οτι δεν ηταν τιποτα καθως ο γιος μου 6 χρονων με τη μια που θα τα εβαζε θα τα χτυπαγε και η τιμη ηταν πολυ καλη μαζι με τα μεταφορικα μου εβγαινε 40 ευρω οταν εδω το πουλανε 120 :rolleyes:τελικα το εχω σε αναμονη :P

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

οταν θες να σου μετρανε το εσωτερικου θα το ζητας σαν insole

 

επειτα ειχε βαλει στο ματι κατι timberland δερματινα ημιμποτακια που και αυτα τα ειχε σαν "δευτερα" ετσι του εστειλα email ωστε να γινει πιο συγκεκριμενος μου ειπε οτι εχει μια πολυ μικρη γραμμη στο πανω μερος του παπουτσιου κοντα στον αστραγαλο ,εκανα zoom στη photo και το ειδα κια εγω καθως η φωτο που βαζει ειναι ακριβως αυτη του παπουτσιου, σκεφτηκα οτι δεν ηταν τιποτα καθως ο γιος μου 6 χρονων με τη μια που θα τα εβαζε θα τα χτυπαγε και η τιμη ηταν πολυ καλη μαζι με τα μεταφορικα μου εβγαινε 40 ευρω οταν εδω το πουλανε 120 :rolleyes:τελικα το εχω σε αναμονη :P

μωρε εγω το ειπα, αυτος/αυτη θα βαρεθηκε μαλλον..τεσπα δε το βιαζομαι

πηρα αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/260855214861?var=560051982587&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_500wt_1204

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι και εγώ τις αποδείξεις (το πρωί το έλεγαν και στο ραδιόφωνο ότι αυτό θα μειώσει τις ιντερνετικές αγορές εξωτερικού)

 

Γιατί; Δεν μετράνε; Αλήθεια; Αφού σου στέλνουν απόδειξη κανονικά.

π.χ. το foto.com και άλλα ευρωπαϊκά είναι σε ευρώ αλλά και σε αμερικάνικα αν το επιλέξεις είναι σε ευρώ. Αν και σε δολάρια αν γίνεται η χρέωση, πάλι έξοδο δεν είναι; Πρέπει να είναι από Ελλάδα;

FRV7p2.pngu9z0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mαρια ειχα γραψει οτι παρελαβα αλλα θα σου ξεφυγε.

Λοιπον αυτες που ραβονται εμενα μου φανηκαν πολυ καλες και σε ποιοτητα. Σε βαθος χρονου βεβαια θα δειξει εαν θα φθαρθουν.Δυο φορες επλυνα κατι ζακετες που τις εραψα και ειναι μια χαρα. Αλλα δεν τις πηρα για να τις εχει μεχρι το γυμνασιο, ελπιζω να μπορει να συμαζευει τα πραγματα της μονη της καποια στιγμη και να μην χρειαζετε να εχουμε υπογραφες στα ρουχα μας μεχρι την ενηλικιωση της :):)

Αυτες που σιδερωνονται οκ τις σιδερωσα αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα, δεν επλυνα ακομη τιποτα.

Ελπιζω να σε βοηθησα...

 

ευχαριστώ πολύ Δήμητρά μου, όντως μου ξέφυγε που το ανέφερες :?

 

Μου αρέσουν πολύ αυτές που σιδερώνονται οπότε λέω να τις παραγγείλω ;)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

παντως του χρονου που λενε και καλα αποδειξεις για να δειξεις το εισοδημα σου (δηλαδη να μην ειναι απλα μαυρα λεφτα) θεωρω οτι θα τις βαλω ΟΛΕΣ!!!!

το μετρο πηγε παντως για το 2012

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα πριμιτζι τα θεωρουμε καλα? μαλακά ?

 

 

ΥΓ!!!! τη τελευταια λεξουλα την ειχα βαλει χωρις τονο και ειχε γινει αστερακια!!!!!

εχουμε και τετοιο συστημα εντοπισμου υβρεων εδω????? πολυ καλο!!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mαρια ειχα γραψει οτι παρελαβα αλλα θα σου ξεφυγε.

Λοιπον αυτες που ραβονται εμενα μου φανηκαν πολυ καλες και σε ποιοτητα. Σε βαθος χρονου βεβαια θα δειξει εαν θα φθαρθουν.Δυο φορες επλυνα κατι ζακετες που τις εραψα και ειναι μια χαρα. Αλλα δεν τις πηρα για να τις εχει μεχρι το γυμνασιο, ελπιζω να μπορει να συμαζευει τα πραγματα της μονη της καποια στιγμη και να μην χρειαζετε να εχουμε υπογραφες στα ρουχα μας μεχρι την ενηλικιωση της :):)

Αυτες που σιδερωνονται οκ τις σιδερωσα αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα, δεν επλυνα ακομη τιποτα.

Ελπιζω να σε βοηθησα...

 

ευχαριστώ πολύ Δήμητρά μου, όντως μου ξέφυγε που το ανέφερες :?

 

Μου αρέσουν πολύ αυτές που σιδερώνονται οπότε λέω να τις παραγγείλω ;)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα τα πριμιτζι ειναι κορυφαια φιλεναδα!!!!

να σου δειξω ζευγαρι του νικολα που τα φοραγε συνεχεια και δεν εχουν παθει τιποτα!!!

 

που τα πετυχες;;; ψαχνω και γω για φετος

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα τα πριμιτζι ειναι κορυφαια φιλεναδα!!!!

να σου δειξω ζευγαρι του νικολα που τα φοραγε συνεχεια και δεν εχουν παθει τιποτα!!!

 

που τα πετυχες;;; ψαχνω και γω για φετος

 

Πηρα primigi για το καλοκαιρι απο premaman με 40 κ 50 ευρω, οντως δεν παθανε τιποτα. Ειναι πολυ μαλακο δερματακι, καλος πατος και σολα αντικραδασμικη. Οποτε ακολουθησα το δοκιμασμενο και πηρα απο εμπει το παραπανω και απο shooz! αλλο ενα ζευγαρακι http://www.alsinco.gr/httpdocs/AlsMainGreek.htm

στυλ μποτακι ειναι ουτε ιδρωνει το ποδι ουτε τιποτα. Κανανε 39ε, ειχε και με 36..μια χαρα. Προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο απο 2 clarks που ειχα παρει την ανοιξη.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν νομιζω να εχεις προβλημα αλλωστε οι περισσοτεροι δινουν καποιες ημερες μεχρι να τους βαλεις τα λεφτα

 

του έστειλα μήνυμα τελικά για πληρωμή αύριο, ελπίζω να μην έχω θέμα...

 

Κι'εγω το χρησιμοποιησα χτες. Για ποια τραπεζα λες;

Παντως δεν υπαρχει θεμα. Στειλε ενα μηνυμα απλα στον πωλητη και ενημερωσε τον.

 

για το ΤΤ μιλάω, δεν ξέρω εάν το είχαν θέμα και άλλες τράπεζες.....

 

Γιατί; Δεν μετράνε; Αλήθεια; Αφού σου στέλνουν απόδειξη κανονικά.

π.χ. το foto.com και άλλα ευρωπαϊκά είναι σε ευρώ αλλά και σε αμερικάνικα αν το επιλέξεις είναι σε ευρώ. Αν και σε δολάρια αν γίνεται η χρέωση, πάλι έξοδο δεν είναι; Πρέπει να είναι από Ελλάδα;

 

όχι καλή μου, μετράνε μόνο οι αποδείξεις που εκδίδονται στην Ελλάδα ή έχουν ΑΦΜ στην Ελλάδα (νομίζω amazon...??)

στην ουσία το μέτρο αυτό είναι για να ζητάμε αποδείξεις και έτσι ο καταστηματάρχης να αποδίδει το ΦΠΑ στο κράτος.

όταν είναι από εξωτερικό δεν μπορείς να την βάλεις στην δήλωση, γιατί ποιός θα αποδώσει στο ελληνικό κράτος τον φόρο??

 

παντως του χρονου που λενε και καλα αποδειξεις για να δειξεις το εισοδημα σου (δηλαδη να μην ειναι απλα μαυρα λεφτα) θεωρω οτι θα τις βαλω ΟΛΕΣ!!!!

το μετρο πηγε παντως για το 2012

 

ναι, όντως πήγε για το 2012 γατούλα

Link to comment
Share on other sites

θα με βοηθησετε σε κατι?

 

πηρα μεσω paypal ενα κουπονι απο την winwindeals,αλλα μου στειλαν μεηλ απ τη winwindeals οτι ενω ειχαν δεσμευσει τα χρηματα ,δεν μπορεσαν να τα παρουν(αγνωστο το γιατι,δεδομενου οτι εχει γινει κ verified η καρτα μου:rolleyes:)

κ αρα μου το ακυρωσαν(οντως το ειδα κ στο λογαριασμο του paypal οτι ειναι ακυρη η συναλλαγη απ τη winwin)

 

κ μου προτειναν να πληρωσω σε λογαριασμο...

κ να τους στειλω την αποδειξη με μεηλ ή φαξ...

 

επειδη λοιπον χρησιμοποιω web banking,αλλα δεν ξερω κ πολλα(για την ακριβεια,τιποτα...:oops:),

1)μιλαμε για την ιδια τραπεζα που προκειται να κανω μεταφορα-εχει "μιζα"?μηπως δε συμφερει?

2)στο print screen που θα τους κανω,θα μπορουν να δουν το λογαριασμο απ οπου κ εσταλη?(φανταζομαι ναι ε?-δε θα θελα)

3)να κανω μεταφορα μεσω paypal συμφερει,αξιζει τον κοπο?

ποσο θα μου παει-μηπως αδικα ανησυχω κ ν παω να κανω τη μεταφορα απευθειας απο λογαριασμο μου(που βαζω ουτως ή αλλως λιγα λιγα μεσα,ακριβως για ιντερνετικες αγορες)?

4)γιατι ειμαι τοσο ασχετη ,ακομα,ενω εχω ξεκοκκαλισει το θεμα σας κ τις οδηγιες σας?λετε να φταιει που μαι ξανθια?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::oops::oops::oops:

 

βοηθεια χριστιανοι-πειτε μια γνωμη τι να κανω(ολα τα κουλα σε μενα συμβαινουν....)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Θελω να παρω πανακια/πετσετουλες για διαφορες χρησεις, κ μου εχουν πει οτι το jumbo εχει παμφτηνα κ καλα... αλλα εγω ειμαι επαρχια κ δεν εχει jumbo.

Ξερετε απο που μπορω να βρω? Ψαχνω στο αμαζον αλλα βρισκω αυτα που τα λεει muslin squares κ ειναι μεγαλα κ απ'οτι καταλαβα οχι αυτο που θελω.

Εχετε υποψιν κανενα σαιτ, η να μου πειτε πως τα λενε αυτα τα πανακια στα αγγλικα να τα ψαξω!?:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...