Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ευχαριστώ φιλενάδα! Κάτι τελευταίο... Το σουτιέν είχε 15,9 λίρες, να το ασφαλίσω στην αντίστοιχη σε ? τιμή, δηλ; Αυτό με τα ΕΛΤΑ δεν το'χω ακόμη........

 

καλημερα,

επειδη η αξια του σουτιεν δεν ειναι μεγαλη μηπως δε σε συμφερει αυτη η διαιδκασια;

Εννοω οτι επειδη θα ξαναπληρωσεις εξοδα αποστολης, αν πληρωσεις και για να το στειλεις με αυτο τον τροπο θα σου ερθει σχεδον σαν να αγοραζεις μισο και παραπανω σουτιεν.

Δεν βαζεις το λινκ μηπως ενδιαφερει καποια κοπελα να το αγορασει και να ξαναπαραγγειλεις απο την αρχη το σουτιεν στο νεο νουμερο; Αλλιως, αν θελεις να το στειλεις με απλη επιστολη με το ταχυδρομειο πες μου να σου πω εναν οικονομικο τροπο αν ειναι μικρη η συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ, ναι ξερω για το 3-4, αλλα στο συγκεκριμενο μπουφαν δεν δινει μετρησεις για το 3-4, δινει μονο για 2-3 και μετα 4-5..θα του στειλω ενα μειλ για να ειμαι σιγουρη

 

Α, τωρα καταλαβα. Δεν ειχες γραψει για καποιο συγκεκριμενο μπουφαν και νομιζα οτι ρωτουσες γενικα.

Σ'αυτη την περιπτωση, μην κοιτας νουμερα αλλα κοιτα τις μετρησεις και δες σε ποια ηλικια βρισκεσαι. Πολλες φορες ειναι καλυτερα να υπαρχουν μετρησεις παρα ηλικιες γιατι η καθε εταιρια εχει αλλη φορμα. Αν το παρεις τελικα, με γεια σας και καλοφορετο. :D

Link to comment
Share on other sites

chatzico, μήπως μπορείς να μας πεις εδώ δυο λόγια, γιατί το άλλο θέμα είναι τεράστιο και είναι δύσκολο να βρει κανείς τα σημεία που αναφέρονται ειδικά στο My UK Mail; Το λέω γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι συγκεκριμένα για ψώνια από το M&S και όχι για ψώνια μέσω διαδικτύου γενικώς, eBay κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ένα συνοπτικό στο καφέ. Δες εδώ, ελπίζω να φαίνεται. Αν όχι, πες να το μεταφέρω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα, ευχαριστώ! Θα το διαβάσω μόλις βρω ευκαιρία. Δυστυχώς δεν θα μπορώ να σου απαντήσω εκεί, αλλά αν χρειαστώ καμία διευκρίνηση, θα ρωτήσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρώτα με ότι θες. Αν δεν απαντήσω, στείλε μου πμ, για να ξυπνήσω.... Έχω μια χρονική υστέρηση8-):cool:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλενάδα! Κάτι τελευταίο... Το σουτιέν είχε 15,9 λίρες, να το ασφαλίσω στην αντίστοιχη σε ? τιμή, δηλ; Αυτό με τα ΕΛΤΑ δεν το'χω ακόμη........

 

Nαι αλλά βαλε κ στην τιμή την αξία των μεταφορικών σου.

 

Πχ 17ευρώ το σουτιεν συν αλλο ενα 5ευρο για τα μεταφορικά σου , βαλε 25ευρώ κ εισαι μέσα.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πμ ;)

Να ενημερώσω και όσες ψωνίζουν από DPAM, ότι αυτό το ΣΚ έχει δωρεάν αποστολή ανεξαρτήτως ποσού παραγγελίας.

Και οσονούπω θα σας πω και για dinosoles

 

Αναμενω info για τα dinosoles...βρηκες site ή παρηγγειλες?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορες, να ρωτησω κατι?

 

λεω να αρχισω να πουλαω ρουχα μεσω μπευ...

 

εχω ενα δικο μου τζην μακρυ καρτιγκαν, (οχι χοντρο παλτο) HELMI, που δεν μου κανει.. αξιζει να το βγαλω στο μπευ? ειναι γυρω στα 2 κιλα υποθετω, σαν πακετο.. δεν μπορω να βγαλω και ακρη με τα μεταφορικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορες, να ρωτησω κατι?

 

λεω να αρχισω να πουλαω ρουχα μεσω μπευ...

 

εχω ενα δικο μου τζην μακρυ καρτιγκαν, (οχι χοντρο παλτο) HELMI, που δεν μου κανει.. αξιζει να το βγαλω στο μπευ? ειναι γυρω στα 2 κιλα υποθετω, σαν πακετο.. δεν μπορω να βγαλω και ακρη με τα μεταφορικα..

2 κιλά, ακανόνιστο δέμα, για εξωτερικό = 13 ευρώ :arrow: πολλά μεταφορικά.

 

Η μάρκα δεν είναι ευρωπαική οπότε παίζει να στο πάρουν για 1 λίρα και να χάσεις και απο τα μεταφορικά, συνολικά, να μην μαζέψεις μία και να βάλεις και από την τσέπη σου.

 

Καλύτερα στήσε μια αγγελία εδώ, στο πάρεντς. Μπορεί να κάνεις και χέρι με χέρι παράδοση, οπότε να συμφέρει και τις δύο σας, εσένα και την επίδοξη αγοράστρια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απο τις διακοπές και προς χαρα μου βρήκα ένα δέμα με τα πρώτα μας τζιμπορακια!!!! Καλα έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! Θα φάω κόλλημα νομίζω όπως πολλές απο εσάς! Να σα ρωτήσω όμως κάτι; Μου στείλανε ένα τζιμπακς για αγορές απο 29/9 με 9/10 των 25$ πως θα το περάσω όμως στις αγορές μου; Γιατί σίγουρα θα ψωνισω αλλα δεν το καταλαβ πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

θα ψωνισεις συνολο πανω απο 50 δολλαρια (τα διπλα παντα)

στη τελευταια σελιδα εχει σημειο που βαζεις promo code , gymbacks klp

θα σου γινει αυτοματα εκπτωση 25 δολλαρια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα, πολύ αναλυτικό :-)

 

Για να πω την αλήθεια, μου φάνηκε μεγάλη βαβούρα, ειδικά για όταν θέλεις να αγοράσεις λίγα πραγματάκια και όχι ολόκληρα φορτία. Π.χ. εμένα δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πάνες, γιατί άρχισα να παίρνω από τα Carrefour όπως πρότεινε μια κοπέλα σε άλλο θέμα - παρότι δεν συμπαθώ καθόλου την συγκεκριμένη αλυσίδα, οι πάνες τους είναι καλές και φτηνές. Οπότε δε νομίζω ότι με συμφέρει να δώσω τόσα χρήματα σε συνδρομές κ.λπ. μόνο και μόνο για να αγοράζω φανελάκια και μπλουζάκια.

 

Συνήθως όταν θέλω κάτι κάνω παραγγελία μέσω διαδικτύου και τα στέλνω σε φίλους ή συγγενείς στην Αγγλία και μου τα φέρνουν όποτε έρχονται Ελλάδα, αλλά έχω ξεμείνει αυτή τη στιγμή και δεν προβλέπεται να έρθει κανείς μέσα στον επόμενο μήνα, οπότε σκεφτόμουν εναλλακτικές. Καλύτερα όμως να μου τα στείλουν με ταχυδρομείο, πιο φτηνά θα μου έρθει. Πάντως είναι ενδιαφέρουσα υπηρεσία, μπορεί μια άλλη κοπέλα να τη βολεύει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! ...

 

Βρε κοριτσακι μου επειδη εγω εγραψα οτι ειχα ενα θεμα με την ποιοητητα στα Gymboree και μονο που δεν λιθοβοληθηκα, πως εβγαλες συμπερασμα για την ποιοτητα; ΑΝ δε φορεθει ενα ρουχο να πλυθει, να ξαναφορεθει να σιδερωθει πως το καταλαβαινετε; Οχι τιποτ'άλλο. Δε σε αμφισβητω, ρωταω γιατι αναρρωτιεμαι μηπως εγω ημουν ατυχη με οσα ετυχε να παρω ή βελτιωσαν την ποιοτητα τους απο τοτε.

Αν ολες πηρατε ρουχα και τα πολυφορεσατε και βαλατε πλυντηρια στεγνωτηρια σιδερωτηρια και παρ'όλ'αυτα περασε σεζον και ειναι οντως εξαιρετικης ποιοτητας, ας μου το πειτε να ξαναπαρω μηπως κατι αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα απο ενα χρονο αποφασισα να μη ξαναπαρω Βενεττον!!!!! ανοιγουν ολα τα λαστιχα, η σουρα χαλια. Και ξεχειλωνουν εντονα!!!!

αυτα....παντως η σεζον με τα καλοκαιρινα τζιμπορυ μια χαρα μας πηγε

σιδερωτηριο δε σκοπευω να χρησιμοποιησω ποτε, μηπως στα χαλαει γενικα?

οσο για τη ποιοτητα

εχω 2 καινουργιες πυζαμες μαδερ και μια αλλη

δε χρεαιζεται να πλυνω για να το δω, η αφη διαφερει

οταν το βλεπεις αυτο μονο στην αφη ε μαλλον ο αλλος εχει επενδυσει και να ειναι καλο και στην ουσια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απο τις διακοπές και προς χαρα μου βρήκα ένα δέμα με τα πρώτα μας τζιμπορακια!!!! Καλα έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! Θα φάω κόλλημα νομίζω όπως πολλές απο εσάς! Να σα ρωτήσω όμως κάτι; Μου στείλανε ένα τζιμπακς για αγορές απο 29/9 με 9/10 των 25$ πως θα το περάσω όμως στις αγορές μου; Γιατί σίγουρα θα ψωνισω αλλα δεν το καταλαβ πως γίνεται

 

Α χωρίς να βάλω δηλαδή κάποιο κωδικο η κάτι τέτοιο;

 

Σου άρεσαν ? Χαίρομαι πολύ, καλωσήλθες στο κλάμπ των τζίμπο λάβερς :wink:;-):wink:

 

Τα τζίμπακς είναι ένας κωδικός, τον καταχωρείς στο καλάθι σου, κάπου λέει enter promotional code ή gymbucks.

 

Πρόσεξε όμως να φτιάξεις καλάθι τουλάχιστον διπλάσιο από την αξία των τζιμπακς σου. Αλλιώς δεν τον δέχεται τον κωδικό.

 

Γατούλα, για τα μπενετον συμφωνώ εν μέρει, σε ότι αφορά τα bottoms και πάλι όχι όλα. Αν έχουν το λάστιχο με τα κουμπιά για να ρυθμίζεις την μέση κρατάνε μια χαρά. Τα μπλουζάκια του κουτιού. Bottoms ελεύθερα, έχεις δίκιο, χαλαρώνουν στην μέση και πέφτουν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα απο ενα χρονο αποφασισα να μη ξαναπαρω Βενεττον!!!!! ανοιγουν ολα τα λαστιχα, η σουρα χαλια. Και ξεχειλωνουν εντονα!!!!

αυτα....παντως η σεζον με τα καλοκαιρινα τζιμπορυ μια χαρα μας πηγε

σιδερωτηριο δε σκοπευω να χρησιμοποιησω ποτε, μηπως στα χαλαει γενικα?

οσο για τη ποιοτητα

εχω 2 καινουργιες πυζαμες μαδερ και μια αλλη

δε χρεαιζεται να πλυνω για να το δω, η αφη διαφερει

οταν το βλεπεις αυτο μονο στην αφη ε μαλλον ο αλλος εχει επενδυσει και να ειναι καλο και στην ουσια

 

Για τα μπενεττον θα συμφωνησω απολυτα. Εχω 2 χρονια που δεν εχω παρει ουτε ενα κομματι. Μονο απο δωρα οτι εχω. Σχετικα με το δευτερο μελος δεν ισχυει παντα. Και τα μπενεττον οταν τα πρωτοπαιρνεις μια χαρα φαινονται στην αφη. Επισης οταν λεω σιδερωτηριο εννοω σιδερο αλλα επειδη ειναι η μεγαλη γεννητρια ατμου γι'αυτο απο συνηθεια τη λεω σιδερωτηριο. Οχι, δεν μου χαλανε γενικα. Εχει να κανει μονο με την ποιοτητα. Καποια ειναι σαν καινουρια αλλα χαλανε συντομα και αλλα μετα απο πολλη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Για λίγες παραγγελίες, υπάρχει και άλλη λύση, η Κατερίνα, πέρσοναλ σόπερ. Με αμοιβή.

 

Της λες τι θές, της στέλνεις τα χρήματα, ψωνίζει για λογαριασμό σου επ' αμοιβή και στα στέλνει.

 

Αμοιβή της 10% επί της αγοράς σου συν μεταφορικά από το Parcelforce νομίζω.

 

Την έχουν χρησιμοποιήσει πολλές κοπέλες από το τόπικ και είναι όλες ευχαριστημένες.

 

Ίσως αυτό χρειάζεσαι για λίγες παραγγελίες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλα η μικρη είχε κέφια!αχαχαχαχα

Για την ποιότητα που είπα εννοώ στην αφή και όπως είπε καιη Γατουλα για να βλέπεις καλη την υφή σίγουρα ειναι ποιοτικό! Όσο για το τζιμπακς σορυ που ξαναρωταω αλλα εγω μέσα σε ένα φάκελο βρήκα ένα χαρτί που γράφει τζιμπακς λέει ότι για κάθε 50$ κερδίζω 25$ κλπ αλλα κωδικο δεν γράφει πουθενά .........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...