Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

Koukouvaya μου εχεις κανενα νεοτερο? εγω μετα τις 2/10 με χοριακη 185 σημερα ειχα 850... Χαμηλη δλδ... Δε τα βλεπω ανθηρα πια..

 

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, Ευάκι8. Διάβαζα σε ένα άλλο topic, που το έψαξα στα γρήγορα τώρα, αλλά δεν το βρήκα να στο παραθέσω, ότι μια κοπέλα είχε πολύ χαμηλές χοριακές στην αρχή και είχε απελπιστεί εντελώς, αλλά τελικά όλα πήγαν καλά. Και σε ένα ξένο site που είχα μπει έλεγε ότι οι τιμές της χοριακής ποικίλλουν από γυναίκα σε γυναίκα. Καταλαβαίνω το άγχος σου... Θα σου πω αυτό που μου είπε ο γιατρός μου μια μέρα που ήμουν και εγώ πολύ αγχωμένη "Πιστεύεις ότι έχεις τη δύναμη να αλλάξεις τη ροή των πραγμάτων"; Το σκέφτηκα και ηρέμησα αρκετά. Γιατί ως ένα σημείο κρατάμε στα χέρια μας τα πράγματα (πχ να μη σηκώνουμε βάρη και προκαλούμε την τύχη μας), αλλά βασικά το άγχος είναι ανώφελο, αφού αν συμβεί κάτι κακό δεν έχει νόημα να στενοχωριόμαστε ΚΑΙ προκαταβολικά. Εγώ θα πάω αύριο για υπέρηχο και δεν το σκέφτομαι καθόλου, γιατί κάθε σκέψη θα είναι για κακό. Και τώρα που το σκέφτηκα πάλι με έπιασε νευρικότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

manitaraki μου σε ευχαριστώ που απάντησες. ναι η γιατρός τα μασούσε στο τηλ.. σχεδόν διπλασιάζεται όντως αλλά είναι σε χαμηλά επίπεδα σε σχέση με την ΤΕΠ που ήταν 29/8. Σκέφτομαι απλά από χτες συνέχεια ότι όσο μεγάλο κύκλο κι αν έχω (29-31 ημέρες) και όσο αργά κι αν έγινε η σύλληψη, όντως είναι χαμηλά τα επίπεδα.. τελοσπάντων, δεν έχω τίποτα να κάνω εκτός από το να περιμένω.. απλώς απογοητεύτηκα ρε γμτ:/

 

Για να δεις ότι όλα σχετικά είναι, έψαξα και βρήκα τις παλιές δικές μου, οι οποίες ήταν εξίσου χαμηλές:

ΤΕΠ: 7/7/10 (έχω τον ίδιο κύκλο με εσένα, δηλ. περίμενα 7/8

Β-χοριακή:

13/8/10: 62,8

16/8/10: 206,2

18/8/10: 413,8

Ο γιατρός ποτέ δε με ανησύχησε πάντως....και η κόρη μου είναι 20 μηνών και μια χαρά ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ότι όλα σχετικά είναι, έψαξα και βρήκα τις παλιές δικές μου, οι οποίες ήταν εξίσου χαμηλές:

ΤΕΠ: 7/7/10 (έχω τον ίδιο κύκλο με εσένα, δηλ. περίμενα 7/8

Β-χοριακή:

13/8/10: 62,8

16/8/10: 206,2

18/8/10: 413,8

Ο γιατρός ποτέ δε με ανησύχησε πάντως....και η κόρη μου είναι 20 μηνών και μια χαρά ;)

 

Manitaraki μου γλυκο σε ευχαριστώ. Κάνω περισσότερη υπομονή από όσο περίμενα πάντως... Θα σε ενημερώσω παρασκευή σάββατο για το τι έγινε τελικά... Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Ευάκι8, κανένα νέο???

 

Σαν να αναπτερωθηκαν λιγο οι ελπιδες μου manitaraki μου! Λοιπον συνολικα εχουμε και λεμε:

 

29/8 ΤΕΠ κυκλος 29-31 ημερων

28/9 3 θετικα τεστ φαρμακειου

 

Χοριακες:

29/9 38.5

2/10 185

8/10 850

12/10 2771

 

Σημερα το πρωι θα παω για υπερηχο. Τι λες? Σε ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον! Ειναι σημαντικο για μενα μια και η τελευταια εβδομαδα περασε μεν με σκεψεις αλλα μου εδωσε χρονο να διαπραγματευτω ολα τα ενδεχομενα με ψυχραιμια και υπομονη. Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα... Θα σε ενημερωσω και για τον υπερηχο αργοτερα μεσα στη μερα! Καλημερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσουδια μου καλα, φαινεται πως πιασαν τοπο οι ευχες σας. Σημερις ειδαμε ενα σπορακι μικρο μικρο με μια τελιτσα να αναβοσβηνει... Ειμαστε λιγο μικροτεροι λογω αργης συλληψης και ειμαστε μολις 5μισι εβδομαδων (ενω συμφωνα με ΤΕΠ ειμαστε 6 και 3 ημερες), αλλα γατζωθηκαμε καλα και ξεκινησαμε με 117 παλμους...

 

Δεν ξερω αν το συνειδητοποιω καλα καλα ακομη, παντως η ανακουφιση απο την αναμονη αυτης της εβδομαδας και η εκπληξη της κοκκινης τελειας που αναβοσβηνει απο μεσα καπου σαν σινιαλο ειναι τεραστια κοριτσια... Σας ευχαριστω πολυ για την παρεα αυτες τις μερες και θα συνεχισω να γραφω τις εμπειριες απο δω και περα, γιατι ερχονται αλλαγεεεεεες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουδια μου καλα, φαινεται πως πιασαν τοπο οι ευχες σας. Σημερις ειδαμε ενα σπορακι μικρο μικρο με μια τελιτσα να αναβοσβηνει... Ειμαστε λιγο μικροτεροι λογω αργης συλληψης και ειμαστε μολις 5μισι εβδομαδων (ενω συμφωνα με ΤΕΠ ειμαστε 6 και 3 ημερες), αλλα γατζωθηκαμε καλα και ξεκινησαμε με 117 παλμους...

 

Δεν ξερω αν το συνειδητοποιω καλα καλα ακομη, παντως η ανακουφιση απο την αναμονη αυτης της εβδομαδας και η εκπληξη της κοκκινης τελειας που αναβοσβηνει απο μεσα καπου σαν σινιαλο ειναι τεραστια κοριτσια... Σας ευχαριστω πολυ για την παρεα αυτες τις μερες και θα συνεχισω να γραφω τις εμπειριες απο δω και περα, γιατι ερχονται αλλαγεεεεεες!

 

Ευάκι8, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα!!! Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους! Μπηκα και γω στο club μετα απο 2 χρονια προσπαθειων για το 2ο παιδακι μου.

Με εστειλε ο γιατρος μου για χοριακη και βγηκε 364 ειμαι 14-15 μερες μετα την ωορρηξια. Πως σας φαινεται το νουμερο ? Ειμαι τοσο αγχωμενη γιατι ειχα μια αποβολη και μια βιοχημικη και τρεμω ολα να πανε καλα.

Μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη την Τεταρτη για να δω αν η τιμη θα εχει διπλασιαστει.

Καλες εγκυμοσυνες σε ολες τις εγκυουλες :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους! Μπηκα και γω στο club μετα απο 2 χρονια προσπαθειων για το 2ο παιδακι μου.

Με εστειλε ο γιατρος μου για χοριακη και βγηκε 364 ειμαι 14-15 μερες μετα την ωορρηξια. Πως σας φαινεται το νουμερο ? Ειμαι τοσο αγχωμενη γιατι ειχα μια αποβολη και μια βιοχημικη και τρεμω ολα να πανε καλα.

Μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη την Τεταρτη για να δω αν η τιμη θα εχει διπλασιαστει.

Καλες εγκυμοσυνες σε ολες τις εγκυουλες :D

 

Φυσιολογική σύλληψη; Αν ναι, 364 μου ακούγεται σούπερ νούμερο για 14-15 ημέρες μετά την ωορρηξία! Αν έχει προηγηθεί κάποια επεμβατική μέθοδος, δεν ξέρω, αν οι τιμές εκτιμώνται το ίδιο. Πάντως σε κάθε περίπτωση είσαι έγκυος και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα σε ολους! Μπηκα και γω στο club μετα απο 2 χρονια προσπαθειων για το 2ο παιδακι μου.

Με εστειλε ο γιατρος μου για χοριακη και βγηκε 364 ειμαι 14-15 μερες μετα την ωορρηξια. Πως σας φαινεται το νουμερο ? Ειμαι τοσο αγχωμενη γιατι ειχα μια αποβολη και μια βιοχημικη και τρεμω ολα να πανε καλα.

Μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη την Τεταρτη για να δω αν η τιμη θα εχει διπλασιαστει.

Καλες εγκυμοσυνες σε ολες τις εγκυουλες :D

 

Super ειναι η χοριακη σου. Δες και της Τεταρτης και θα περιμενουμε νεα σου! Αντε με το καλο ολα!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Evaki8, πολύ ωραία νέα!!!! Είδες, υπομονή θέλει μόνο και όχι βιαστικά συμπεράσματα...να ξέρεις θα βρεθείς αρκετές φορές σε αγωνία λόγω των εξετάσεων που θα κάνεις, αλλά μη μασάς, θέλει ψυχραιμία το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Evaki8, πολύ ωραία νέα!!!! Είδες, υπομονή θέλει μόνο και όχι βιαστικά συμπεράσματα...να ξέρεις θα βρεθείς αρκετές φορές σε αγωνία λόγω των εξετάσεων που θα κάνεις, αλλά μη μασάς, θέλει ψυχραιμία το πράγμα...

 

Να σαι καλα manitaraki! Ναι προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη αλλα δεν πιανει παντα χαχαχα! Θα συνηθισω που θα παει.. Σε ευχαριστω πολυ! Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και τα ενθαρυντηκα σας λογια, πηγα χθες για την 2η μετρηση χοριακης και βγηκε 729 ακριβως 48 ωρες μετα, δηλαδη διπλιασιαστηκε ακριβως. Οποτε νομιζω ολα μια χαρα !

Κουκουβαγια , ναι ειναι φυσικος κυκλος αυτος, μετα απο τοσους μηνες με υποβοηθουμενη αναπαραγωγη τελικα εμεινα εγκυος στο φυσικο.. ακομα δεν το εχω πιστεψει !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και τα ενθαρυντηκα σας λογια, πηγα χθες για την 2η μετρηση χοριακης και βγηκε 729 ακριβως 48 ωρες μετα, δηλαδη διπλιασιαστηκε ακριβως. Οποτε νομιζω ολα μια χαρα !

Κουκουβαγια , ναι ειναι φυσικος κυκλος αυτος, μετα απο τοσους μηνες με υποβοηθουμενη αναπαραγωγη τελικα εμεινα εγκυος στο φυσικο.. ακομα δεν το εχω πιστεψει !

Κι εγώ το ίδιο έπαθα.Προσπαθούσα τόσους μήνες με υποβοηθούμενη ωοθηλα/ξία και επειδή δεν επιτρεπόταν να τη συνεχίσω τη σταμάτησα και τελείως φυσιολογικά στον πρώτο κύκλο έμεινα έγκυος:P:p:p!!!! Ελίζω να τα καταφέρω αυτήν τη φορά γιατί είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν από 6 μήνες!Πρώτη μέτρηση χοριακής 644 και δεύτερη 1362. Ο γιατρός μου είναι ικανοποιημένος αλλά θέλει να με δει σε 10 μέρες. Πώς θα περάσουν?? Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το ίδιο έπαθα.Προσπαθούσα τόσους μήνες με υποβοηθούμενη ωοθηλα/ξία και επειδή δεν επιτρεπόταν να τη συνεχίσω τη σταμάτησα και τελείως φυσιολογικά στον πρώτο κύκλο έμεινα έγκυος:P:p:p!!!! Ελίζω να τα καταφέρω αυτήν τη φορά γιατί είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν από 6 μήνες!Πρώτη μέτρηση χοριακής 644 και δεύτερη 1362. Ο γιατρός μου είναι ικανοποιημένος αλλά θέλει να με δει σε 10 μέρες. Πώς θα περάσουν?? Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!

 

Σ ευχαριστω πολυ και σε σενα τα καλυτερα , η χοριακη σου ειναι σουπερ, και γω ειχα μια παλινδρομη ενα χρονο πριν και μια βιοχημικη 2 μηνες πριν και ειμαι μεσα στο αγχος, σημερα θα με δει το απογευμα ο γιατρος θα ειμαι 4 εβδομαδες και 6 μερες αν τα εχω μετρησει σωστα.. ελπιζω να δουμε σακο μηπως ηρεμησω λιγο, και το μεγαλο μου αγχος ειναι απο την αλλη βδομαδα να ακουσουμε καρδουλα!!

Ποσο θα εισαι οταν σε δει ?? Σου ευχομαι και σενα τα καλυτερα, να εχουμε υγιεις εγκυμοσυνες και ολες οι αλλες εγκυουλες !!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ και σε σενα τα καλυτερα , η χοριακη σου ειναι σουπερ, και γω ειχα μια παλινδρομη ενα χρονο πριν και μια βιοχημικη 2 μηνες πριν και ειμαι μεσα στο αγχος, σημερα θα με δει το απογευμα ο γιατρος θα ειμαι 4 εβδομαδες και 6 μερες αν τα εχω μετρησει σωστα.. ελπιζω να δουμε σακο μηπως ηρεμησω λιγο, και το μεγαλο μου αγχος ειναι απο την αλλη βδομαδα να ακουσουμε καρδουλα!!

Ποσο θα εισαι οταν σε δει ?? Σου ευχομαι και σενα τα καλυτερα, να εχουμε υγιεις εγκυμοσυνες και ολες οι αλλες εγκυουλες !!!!:D

Όταν θα με δει θα είμαι 7 εβδομάδων και λογικά θ'ακούσουμε και καρδούλα. Πριν 2 μέρες όμως είχα κάτι πονάκια και λίγα μπεζ υγρά που μπορεί να κράτησαν μόνο μία μέρα αλλά με εκαναν να θυμηθώ την παλίνδρομη. Άσε που νομίζω ότι δεν πονάει πια το στήθος μου.:?

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα με δει θα είμαι 7 εβδομάδων και λογικά θ'ακούσουμε και καρδούλα. Πριν 2 μέρες όμως είχα κάτι πονάκια και λίγα μπεζ υγρά που μπορεί να κράτησαν μόνο μία μέρα αλλά με εκαναν να θυμηθώ την παλίνδρομη. Άσε που νομίζω ότι δεν πονάει πια το στήθος μου.:?

 

Ακριβώς τα ίδια εχω και εγω....προμηνυουν παλιδρομιση αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα με δει θα είμαι 7 εβδομάδων και λογικά θ'ακούσουμε και καρδούλα. Πριν 2 μέρες όμως είχα κάτι πονάκια και λίγα μπεζ υγρά που μπορεί να κράτησαν μόνο μία μέρα αλλά με εκαναν να θυμηθώ την παλίνδρομη. Άσε που νομίζω ότι δεν πονάει πια το στήθος μου.:?

 

Εγω πονακια κ υγρα εχω πολλες μερες τωρα κ μαλιστα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικα !

Μη με αγχωνετε τωρα ...:cry:

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα εχω κάτι σαν ίνες καφετι πολυ αχανές και μικρές στο σκουπισμα...και αυτο που με τρομάζει ειναι οτι το στηθος μου σημερα δεν με πονάει...ειναι πρησμενο αλλα συμβατή σε να πονάει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα εχω κάτι σαν ίνες καφετι πολυ αχανές και μικρές στο σκουπισμα...και αυτο που με τρομάζει ειναι οτι το στηθος μου σημερα δεν με πονάει...ειναι πρησμενο αλλα συμβατή σε να πονάει...

Σε άλλο θέμα στο Forum με τίτλο "Υποχωρούν τα συμπτώματα. Είναι φυσιολογικό?" Διάβασα πολλές κοπέλες ν'αναφέρουν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό να υποχωρούν και να επανέρχονται τα συμπτώματα,ή να καθυστερούν να εμφανιστούν αφού καμιά εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια με την άλλη ούτε ακόμη και στην ίδια γυναίκα. Ρίξτε μια ματιά σ'αυτό το θέμα είναι πολύ καθησυχαστικό.:!:

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο θέμα στο Forum με τίτλο "Υποχωρούν τα συμπτώματα. Είναι φυσιολογικό?" Διάβασα πολλές κοπέλες ν'αναφέρουν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό να υποχωρούν και να επανέρχονται τα συμπτώματα,ή να καθυστερούν να εμφανιστούν αφού καμιά εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια με την άλλη ούτε ακόμη και στην ίδια γυναίκα. Ρίξτε μια ματιά σ'αυτό το θέμα είναι πολύ καθησυχαστικό.:!:

 

Οκ θα το κοιτάξω...εσύ τι συμπτώματα έχεις στην παλιδρομιση?ηχοριακη σου τότε είχε ανεβεί αρκετά?ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κοιτάξω...εσύ τι συμπτώματα έχεις στην παλιδρομιση?ηχοριακη σου τότε είχε ανεβεί αρκετά?ευχαριστω....

Είχα πολύ χαμηλή χοριακή και εκ των υστέρων κατάλαβα ότι ο γιατρος είχε υποψιαστεί την παλίνδρομη από την αρχή λόγω των χαμηλών τιμών της χοριακής. Είχα πολλά καφεκόκκινα υγρά και έντονο πόνο χαμηλά δεξιά την 6η περίπου εβδομάδα.

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ χαμηλή χοριακή και εκ των υστέρων κατάλαβα ότι ο γιατρος είχε υποψιαστεί την παλίνδρομη από την αρχή λόγω των χαμηλών τιμών της χοριακής. Είχα πολλά καφεκόκκινα υγρά και έντονο πόνο χαμηλά δεξιά την 6η περίπου εβδομάδα.

 

Μακαρι να μας πανε ολα καλα!!εχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά....που τώρα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...