Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

Επομένως είναι φυσιολογική η τιμή... Να μην αρχίσω να σκέφτομαι για δίδυμα ή ότι κάτι δεν πάει καλά;!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Εγώ στο τέλος της εκτης είχα 49.500.Οταν ανεβαίνει καλώς γιατί να σε ανησυχησει? Μια χαρά μου φαίνονται.Οσο για διδυμα δεν ξέρω αλλά θα φαινόταν ο διπλός σάκος...

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ στο τέλος της εκτης είχα 49.500.Οταν ανεβαίνει καλώς γιατί να σε ανησυχησει? Μια χαρά μου φαίνονται.Οσο για διδυμα δεν ξέρω αλλά θα φαινόταν ο διπλός σάκος...

 

Ναι, έχεις δίκιο! Άλλωστε κι ο γιατρός μου είπε πως όλα φαίνονται πολύ καλά! Απλά με έχει πιάσει ανυπομονησία για τον επόμενο υπέρηχο στον οποίο θα μάθω πιο συγκεκριμένα σε ποια εβδομάδα είμαι και ελπίζω να ακούσω και την καρδούλα... :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

ειναι πρωτη φορα που γραφω.. αλλα σας διαβαζω με μεγαλη προσοχη..θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας γνωριζει να μου πει..εκανα σπερματεγχυση πριν απο 14 μερες κ σημερα εκανα β χοριακη..βγηκε 14..αυτο τωρα μαλλον δεν ειναι κ πολυ καλο ε? μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αμα διπλασιαστει μεθαυριο θα ειναι καλο πιστευω.αλλα δεν ξερω απο σπερματεγχυση.καμια αλλη κοπελα που να χει κανει να απαντησει??καλη επιτυχια σου ευχομαι.

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

ειναι πρωτη φορα που γραφω.. αλλα σας διαβαζω με μεγαλη προσοχη..θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας γνωριζει να μου πει..εκανα σπερματεγχυση πριν απο 14 μερες κ σημερα εκανα β χοριακη..βγηκε 14..αυτο τωρα μαλλον δεν ειναι κ πολυ καλο ε? μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?? ευχαριστω

 

Δηλαδη ποτε ήταν να αδιαθετησεις?την έκανες νωρίτερα?ή κανονικα?

Αν και αυτο που σου είπε η κοπέλα πριν ειναι αυτο που εχει σημασία...ο διπλασιασμός...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια να εκφράσω μια ανησυχία μου! Τελευταία περίοδος 05/08 με καφέ πάντα τις πρώτες μέρες και κανονική ροή από 08/08 (αν θυμάμε καλά). Ωορρηξία 21/08 (με τεστακι) και χθες έκανα χορική 31,1! Στην αρχή η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι χαμηλή, της εξήγησα τα παραπάνω και μου είπε ότι είναι καλή η τιμή της, να κάνω όμως επαναληπτική. Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως όντως είναι χαμηλή; Σας ρωτάω γιατί είμαι στο ψάξιμο γυναικολόγου και μια γνωστή που ρώτησα, με πείρα στα παραϊατρικά επαγγέλματα μου είπε ότι είναι χαμηλή, μπορεί να πάει καλά, μπορεί και όχι όμως και ότι έπρεπε κανονικά να είναι τουλάχιστον 100 μονάδες!

TA6yp3.png

Each day's a gift and not a given right...

Leave no stone unturned, leave your fears behind...

And try to take the path less traveled by...

That first step you take is the longest stride...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σουπερ!!! Συγχαρητηρια! Ειναι χαμηλη γιατι εισαι πριν την καθυστεριση κι εμενα στη 2η εγκυμοσυνη 3 μερες πριν την καθυστεριση δηλαδη 25η μερα του κυκλου ήταν 32!!!!!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!Δεν έχω και σταθερό κύκλο απ'ολυτα. 28-32 παίζει;Άυριο να πάω να κάνω αλλή μια; Να περιμένω το 2πλάσιο;

TA6yp3.png

Each day's a gift and not a given right...

Leave no stone unturned, leave your fears behind...

And try to take the path less traveled by...

That first step you take is the longest stride...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να εκφράσω μια ανησυχία μου! Τελευταία περίοδος 05/08 με καφέ πάντα τις πρώτες μέρες και κανονική ροή από 08/08 (αν θυμάμε καλά). Ωορρηξία 21/08 (με τεστακι) και χθες έκανα χορική 31,1! Στην αρχή η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι χαμηλή, της εξήγησα τα παραπάνω και μου είπε ότι είναι καλή η τιμή της, να κάνω όμως επαναληπτική. Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως όντως είναι χαμηλή; Σας ρωτάω γιατί είμαι στο ψάξιμο γυναικολόγου και μια γνωστή που ρώτησα, με πείρα στα παραϊατρικά επαγγέλματα μου είπε ότι είναι χαμηλή, μπορεί να πάει καλά, μπορεί και όχι όμως και ότι έπρεπε κανονικά να είναι τουλάχιστον 100 μονάδες!

 

Τα ίδια μου είχε πει κι εμένα ο μικροβιολογος παλιά, αλλά δεν παίζει ρόλο. Μια χοριακή που ξεκίνησε καλά, μπορεί να δώσει παλινδρόμηση αργότερα, δεν υπάρχουν εγγυήσεις. Αντιθέτως μια χοριακή 30-40, αν συνεχίσει να διπλασιάζεται κάθε 2η μέρα, προχωράει όπως πρέπει. Μην αγχώνεσαι με τα νούμερα. Συχνά η χοριακή είναι μικρή γιατί έγινε καθυστερημένη σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ!Η σύλληψη δεν είναι κ η ημερα της ωπρρηξίας; 21/8;

TA6yp3.png

Each day's a gift and not a given right...

Leave no stone unturned, leave your fears behind...

And try to take the path less traveled by...

That first step you take is the longest stride...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!Η σύλληψη δεν είναι κ η ημερα της ωπρρηξίας; 21/8;

 

Ναι, αλλά η χοριακή δεν αυξάνεται με τη σύλληψη, αλλά με την εμφύτευση, η οποία μπορεί να γίνει μέχρι και 5-6 μέρες μετά τη σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

A!Ok!Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω αγχωθεί! :)

TA6yp3.png

Each day's a gift and not a given right...

Leave no stone unturned, leave your fears behind...

And try to take the path less traveled by...

That first step you take is the longest stride...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια μου...!

Η χοριακή μου από 31,1 σε 92,3 που πήγε σε 2 ημέρες (Δευτέρα σε Τετάρτη) δείχνει δ'ιδυμη κύηση; Γιατί η μητέρα μου με έχει φάει ότι είναι 2! Τι λέτε;

TA6yp3.png

Each day's a gift and not a given right...

Leave no stone unturned, leave your fears behind...

And try to take the path less traveled by...

That first step you take is the longest stride...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια μου...!

Η χοριακή μου από 31,1 σε 92,3 που πήγε σε 2 ημέρες (Δευτέρα σε Τετάρτη) δείχνει δ'ιδυμη κύηση; Γιατί η μητέρα μου με έχει φάει ότι είναι 2! Τι λέτε;

 

Αν είχες δίδυμα, λογικά θα ήταν αρκετά υψηλότερη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, βοήθεια.

 

Έκανα χοριακή την 1η μέρα καθυστέρησης, ήταν 36. Μου φάνηκε χαμηλή η τιμή, αλλά ο γιατρός είπε ότι σημασία έχει να αυξάνεται όσο πρέπει. Μετά από 2 μέρες (3η μέρα καθυστέρησης) ξανάκανα και ήταν 146 και χθες (8η μέρα καθυστέρησης) έκανα πάλι και ήταν 1380. Μου φαίνεται χαμηλή η τιμή σε σύγκριση με τους πίνακες και έχω φρικάρει. Παίρνω και το γιατρό και δεν το σηκώνει. Σας παρακαλώ πείτε γνώμες. Πιο πολύ με νοιάζει, αν έχει αυξηθεί όντως λίγο σε σχέση με το 146, γιατί κατά τα άλλα μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακή σου καλά αυξάνεται. Τα ίδια τραβάω κι εγώ. 1η χοριακή 38 2η χοριακή 185 αλλά έχω και πόνους και λιιιιίγο αίμα .. Και θα τρελλαθώ σε λίγο. Κι έχω ταξίδι αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακή σου καλά αυξάνεται. Τα ίδια τραβάω κι εγώ. 1η χοριακή 38 2η χοριακή 185 αλλά έχω και πόνους και λιιιιίγο αίμα .. Και θα τρελλαθώ σε λίγο. Κι έχω ταξίδι αύριο..

 

Ευάκι8, ευχαριστώ! Με πήρε και ο γιατρός και μου είπε ότι είναι μια χαρά. Είχα και εγώ 3 μέρες καφέ αιματάκι και είχα αγχωθεί πολύ. Μου έδωσε ουτροτζεστάν πρωί και βράδυ και μου σύστησε ξεκούραση, να αποφεύγω ακόμη και το πολύ περπάτημα όσο διαρκεί αυτό. Γενικά προσπαθώ να ακούω το σώμα μου και όταν νιώθω ότι κουράζομαι, να μη ζορίζομαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ευάκι8, ευχαριστώ! Με πήρε και ο γιατρός και μου είπε ότι είναι μια χαρά. Είχα και εγώ 3 μέρες καφέ αιματάκι και είχα αγχωθεί πολύ. Μου έδωσε ουτροτζεστάν πρωί και βράδυ και μου σύστησε ξεκούραση, να αποφεύγω ακόμη και το πολύ περπάτημα όσο διαρκεί αυτό. Γενικά προσπαθώ να ακούω το σώμα μου και όταν νιώθω ότι κουράζομαι, να μη ζορίζομαι καθόλου.

 

Τα ίδια ακριβώς κι εγώ. Ακύρωσα φυσικά το αυριανό ταξίδι και θα μείνω λίγο για ξεκούραση με τις προγεστερόνες αγκαλιά. Από καθημερινή γυμναστική και δουλειά 12 ώρες σε ξάπλα στον καναπέ. Αύριο έχω να κάνω πολλή δουλειά στο forum... Hhehhe. Άντε να μας πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Koukouvaya μου εχεις κανενα νεοτερο? εγω μετα τις 2/10 με χοριακη 185 σημερα ειχα 850... Χαμηλη δλδ... Δε τα βλεπω ανθηρα πια..

ο γιατρός σου σου είπε ότι είναι χαμηλή? γιατί εγώ μια χαρά τη βλέπω να ανεβαίνει...περίπου διπλασιάζεται ανά 24-48 ώρες, και η δικιά σου το ακολουθεί αυτό το μοτίβο...

Link to comment
Share on other sites

όσο για το αίμα και τα πονάκια φυσιολογικά είναι (σε νορμάλ πλαίσια πάντα-δε μιλάμε για αιμορραγίες και πόνους!!!!). Κι εγώ στο πρώτο τρίμηνο κάθε φορά που άλλαζα μήνα έπαιρνα utrogestan και την έβγαζα ξάπλα για 2-3 μέρες (είχα καφέ, όχι καθαρό αίμα).

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός σου σου είπε ότι είναι χαμηλή? γιατί εγώ μια χαρά τη βλέπω να ανεβαίνει...περίπου διπλασιάζεται ανά 24-48 ώρες, και η δικιά σου το ακολουθεί αυτό το μοτίβο...

 

manitaraki μου σε ευχαριστώ που απάντησες. ναι η γιατρός τα μασούσε στο τηλ.. σχεδόν διπλασιάζεται όντως αλλά είναι σε χαμηλά επίπεδα σε σχέση με την ΤΕΠ που ήταν 29/8. Σκέφτομαι απλά από χτες συνέχεια ότι όσο μεγάλο κύκλο κι αν έχω (29-31 ημέρες) και όσο αργά κι αν έγινε η σύλληψη, όντως είναι χαμηλά τα επίπεδα.. τελοσπάντων, δεν έχω τίποτα να κάνω εκτός από το να περιμένω.. απλώς απογοητεύτηκα ρε γμτ:/

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...