Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!! ειμαι καινουργια εδω.. θα ηθελα την αποψη σας.. λοιπον περιμενα περιοδο το σαββατο 3/9 και δεν ηρθε.. μετα απο 3 μερες δλδ τριτη 6/9 εκανα τεστ εγκυμοσηνης και ηταν θετικουλι.. την επομενη μερα κι ολας εκανα χοριακη και το αποτελεσμα αυτης 40,18. το βραδυ μου ηρθε ελαχιστο καφε και απο τοτε μια εχω μια δεν εχω.. ο γιατρος μου μου εδωσε χαπια και μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη στις 12/9 μετα δλδ απο 5 μερες.. λετε να συμβαινει τιποτα?? σας ευχαριστω για τον χρονο σας.. φιλακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!! ειμαι καινουργια εδω.. θα ηθελα την αποψη σας.. λοιπον περιμενα περιοδο το σαββατο 3/9 και δεν ηρθε.. μετα απο 3 μερες δλδ τριτη 6/9 εκανα τεστ εγκυμοσηνης και ηταν θετικουλι.. την επομενη μερα κι ολας εκανα χοριακη και το αποτελεσμα αυτης 40,18. το βραδυ μου ηρθε ελαχιστο καφε και απο τοτε μια εχω μια δεν εχω.. ο γιατρος μου μου εδωσε χαπια και μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη στις 12/9 μετα δλδ απο 5 μερες.. λετε να συμβαινει τιποτα?? σας ευχαριστω για τον χρονο σας.. φιλακια.

Δεν ξερω αν θα σε βοηθησω..δεν ειμαι γιατρος δεν νομιζω οτι συμβαινει κατι.ηρεμησε μην αγχωνεσαι παιρνε τα χαπακια κ ξεκουρασου.!!οταν περασουκ οι μερες πηγαινε στο γιατρο κ για μια δευτερη χωριακη.ευχομαι να πανε ολα καλα.συνηθως τις πρωτες βδομαδες μπορει να δεις λιγο αιματακι.καλη σου νυχτα!!!

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σας!!

Μετα απο θετικο τεστ :-) πηγα και εκανα και χοριακη και μου ειπαν,αποτελεσμα 565. Μπορειτε να με βοηθησετε τι σημαινει? Ειναι καλη? (Τελευταια περιοδος που ειδα ηταν 06.09) αγχωνομαι γιατι ο γιατρος μου πε να παω σε 2 βδομαδες να με δει! Σας ευχαριστω παρα πολυ!! ♡

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!

Μετα απο θετικο τεστ :-) πηγα και εκανα και χοριακη και μου ειπαν,αποτελεσμα 565. Μπορειτε να με βοηθησετε τι σημαινει? Ειναι καλη? (Τελευταια περιοδος που ειδα ηταν 06.09) αγχωνομαι γιατι ο γιατρος μου πε να παω σε 2 βδομαδες να με δει! Σας ευχαριστω παρα πολυ!! ♡

 

Δε σημαινει τιποτα, περαν του οτι εισαι εγκυος :) Αν υπήρχε λόγος ανησυχίας, ο γιατρός θα σου είχε ζητήσει να παρακολουθήσετε το ρυθμό με τον οποιο αλλάζει η τιμη, ανα 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!

Μετα απο θετικο τεστ :-) πηγα και εκανα και χοριακη και μου ειπαν,αποτελεσμα 565. Μπορειτε να με βοηθησετε τι σημαινει? Ειναι καλη? (Τελευταια περιοδος που ειδα ηταν 06.09) αγχωνομαι γιατι ο γιατρος μου πε να παω σε 2 βδομαδες να με δει! Σας ευχαριστω παρα πολυ!! ♡

 

Depi συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου η τιμή είναι σούπερ!!! φυσιολογικο!!!! είναι που σου είπε σε δύο εβδομάδες μην αγχώνεσαι μέχρι τότε θα έχει φτάσει πάνω από χίλιες μονάδες και τοτε μπορεί να φανεί στον πρώτο υπέρηχο σάκος με εμβρυικα στοιχεία

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια μου καλησπέρα εγώ μετά από δύο αποξεσεις από παλινδρομες ήταν να αδιαθετησω στις 28 και ευτυχώς δεν ήρθε ποτέ την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 560 ξέρει καμία κοπέλα αν είναι καλή μέχρι την Τρίτη που θα κάνω τον πρώτο υπερηχο έχω πολύ άγχος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δεν ξέρω πολλά απλά όταν έμαθα πως ήμουν έγκυος στη κορουλα μου π τώρα είναι 19 μηνών είχα χοριακη 370 την πρώτη μέρα καθυστέρησης κ όλα πήγαν τέλεια. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δεν ξέρω πολλά απλά όταν έμαθα πως ήμουν έγκυος στη κορουλα μου π τώρα είναι 19 μηνών είχα χοριακη 370 την πρώτη μέρα καθυστέρησης κ όλα πήγαν τέλεια. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

 

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα εγώ μετά από δύο αποξεσεις από παλινδρομες ήταν να αδιαθετησω στις 28 και ευτυχώς δεν ήρθε ποτέ την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 560 ξέρει καμία κοπέλα αν είναι καλή μέχρι την Τρίτη που θα κάνω τον πρώτο υπερηχο έχω πολύ άγχος

 

Κοπελα μου καλησπερα μια χαρα ειναι η χοριακη σου τριψηφια και υψηλη το θεμα μας ειναι να διπλασιασεζεται καθε 48 ωρες αλλα και παλι εχεις πολυ καλη χοριακη ευχομαι ολα να σου πανε καλα κοπελα μου μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ηθελα την γνώμη σας! Ειμαι 5 εβδ και 2 ημερών εγκυος!! Την περασμένη Τρίτη εκανα χοριακη με τιμή 336. Ημουν δηλαδη 4 εβδ και 6 ημερών. Παντα με βαση την τελευταια μου περίοδο (1/12). Σας φαινεται χαμηλη???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ηθελα την γνώμη σας! Ειμαι 5 εβδ και 2 ημερών εγκυος!! Την περασμένη Τρίτη εκανα χοριακη με τιμή 336. Ημουν δηλαδη 4 εβδ και 6 ημερών. Παντα με βαση την τελευταια μου περίοδο (1/12). Σας φαινεται χαμηλη???

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εγώ στις 4 εβδομάδες είχα 56 μετά διπλασιαζοταν μια χαρα μέχρι την 5 εβδομάδα κ μετά δεν ξανακανα 😊Τώρα ειμαι στην 23 εβδομάδα 😊Οι τιμές διαφέρουν από κύηση σε κύηση κ το καλό είναι ανά 2 μέρες να διπλασιαζονται 😊Σου λέω από πόσο χαμηλά ξεκίνησε εμένα για να μην ανησυχείς καθόλου! !!!Όλα καλά θετικές σκέψεις κ με το καλο το μωράκι σου!!!😊

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Γιατι μου φάνηκε λιγο χαμηλη... Θα παω ξάνα την Δευτερα και αναλόγως με την τιμή θα μου πει ο γιατρος ποτε να παω για τον πρωτο υπερυχο! Ευχομαι τα καλυτερα και σ εσένα! Κοντεύει ο καιρος που θα αγκαλιασεις το ζουζουνι σου!!! 😊

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Ειμαι στην ηλικια των 40/εχω ενα γιο 14 ετων και τωρα μια καθυστεριση 15 ημερων με ασταθη κυκλο .εκανα χοριακη και βγηκε 34,69 τι λετε ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από εμένα!! Είμαι νέο μέλος στην ομάδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας!!!! Είχα τελευταία περίοδο 02/01 και τελευταία ολοκληρωμένη επαφή 18/01 όπου βρίσκουν σε γονιμες ημέρες!!! Θα ήθελα να ρωτήσω μέσα σε πόσες μέρες μπορώ να κάνω β χοριακη για να δούμε κατά πόσο είμαι έγκυος ή όχι; πρέπει απαραίτητα να έχω καθυστέρηση; επόμενη αναμενόμενη περίοδος είναι τη Δευτέρα 30/01 κανονικά! Τι μπορώ να κανω;;; το θέλω τόσο πολύ και με έχει φάει η αγωνία!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από εμένα!! Είμαι νέο μέλος στην ομάδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας!!!! Είχα τελευταία περίοδο 02/01 και τελευταία ολοκληρωμένη επαφή 18/01 όπου βρίσκουν σε γονιμες ημέρες!!! Θα ήθελα να ρωτήσω μέσα σε πόσες μέρες μπορώ να κάνω β χοριακη για να δούμε κατά πόσο είμαι έγκυος ή όχι; πρέπει απαραίτητα να έχω καθυστέρηση; επόμενη αναμενόμενη περίοδος είναι τη Δευτέρα 30/01 κανονικά! Τι μπορώ να κανω;;; το θέλω τόσο πολύ και με έχει φάει η αγωνία!!!:D

 

Μια δυο μερες πριν την περιοδο θα δειξει ομως να χαλας τα λεφτα σου χωρις καθηστερηση δεν εχει νοημα!!! Αλλα αμα ειναι να σκασεις στην αγωνια καντην οποτε ευχομαι τα καλητερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς να κάνεις κ τώρα. Πιστεύω θα δείξει. Δεν είμαι κ σίγουρη αλλά εφοσον υπάρχουν τεστ που δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση τότε η χοριακη σίγουρα θα δείξει. Τι λένε οι πιο εμπειρες;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι λέω να κάνω το Σάββατο ένα τεστ και αναλόγως βλέπουμε!!:lol::shock:

 

Κοριτσι για να μαθαινεις η χοριακη κοστιζει οσο ενα τεστ κ δεν εχεις αμφιβολιες για το αποτελεσμα. Αν κανεις τεστ πιο νωρις μπορει να σου δειξει ψευδος αρνητικο. Η ορμονη που ανιχνευετε περναει πρωτα στο αιμα κ μετα στα ουρα κ ειναι η ιδια που βλεπει το τεστ κ η ιδια η χοριακη απλα με την χοριακη εισαι πιο σιγουρη!!! Δεν κανει λαθος ενω τεστ υπαρχουν κ ελλατωματικα κ ισως να μην γινουν κ σωστα. Ειναι τα ιδια λεφτα οποτε μην βασανιζεσε τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα τεστ που δειχνουν τεσσερις μερες πιο πριν γραφουν ξεκαθαρα στις οδηγιες οτι το αποτελεσμα πριν την καθηστερηση κ ειδικα 4 μερες εχει ποσοστο να ανιχνευτει με επιτυχια γυρω στο 30% οποτε καταλαβαινεις οτι δεν μπορεις να ξερεις δηλαδη οκ αν εισαι τυχερη κ εχει γινει νωρις εμφυτευση θα δειξει αν ομως εγινε λιγο πιο αργα κ εσυ εκανες νωρις το τεστ θα δειξει ψευδος αρνητικο οποτε θα περιμενεις κ θα περιμενεις κ μετα παλι τεστ παλι χοριακη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Θα ηθελα τη βοηθεια σας..

Εκανα προχθες τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο,εχθες πηγα για χοριακη και οι μοναδες της ηταν 91,25.. ο γιατρος μου ειπε πως θα μπορουσε να ειναι και λιγο πιο υψηλη και να κανω μια επαναληπτικη αυριο.Μου ειπε επισης να παρω και φυλλικο οξυ..Εγω τωρα πρεπει να ανυσηχω για τη τιμη της χοριακης;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Θα ηθελα τη βοηθεια σας..

Εκανα προχθες τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο,εχθες πηγα για χοριακη και οι μοναδες της ηταν 91,25.. ο γιατρος μου ειπε πως θα μπορουσε να ειναι και λιγο πιο υψηλη και να κανω μια επαναληπτικη αυριο.Μου ειπε επισης να παρω και φυλλικο οξυ..Εγω τωρα πρεπει να ανυσηχω για τη τιμη της χοριακης;;;;

 

Αν διπλασιαστει σε 48 ωρες δεν εχεις τιποτα να φοβασαι. Οποτε υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Θα ηθελα τη βοηθεια σας..

Εκανα προχθες τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο,εχθες πηγα για χοριακη και οι μοναδες της ηταν 91,25.. ο γιατρος μου ειπε πως θα μπορουσε να ειναι και λιγο πιο υψηλη και να κανω μια επαναληπτικη αυριο.Μου ειπε επισης να παρω και φυλλικο οξυ..Εγω τωρα πρεπει να ανυσηχω για τη τιμη της χοριακης;;;;

 

Αχ και εγώ τα ιδια με τη μονη διαφορα εχω 64μονάδες και με εβαλε αυριο να την επαναλάβω..... Ουφ θα με σκάσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουην αγχωνεστε σημασία είναι να διπλασιαστεί κάθε 48 ώρες ας ξεκινάει απο χαμηλά μπορεί να είναι καθυστερημένη η συλληψη με το καλό να έχετε όλες τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωρακια...και μην αγχωνεστε τα σπορακι νιώθουν τα παντα και μας θέλουν χαλαρές και χαρούμενες

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...