Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

To relax σωζει ζωες πραγματικα , και τα 2 παιδια μου απο την πρωτη μερα ποτ γυρησαμε σπιτι την εβγαζαν εκει , και καθησανε περιπου μεχρι τον 5ο μηνα

 

Και μένα μέχρι 5,5 όπου ξεκίνησε να μετακινείται κ για λόγους ασφαλείας το καταργησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ εγω απο ημερων τον εβαλα δεν ειχε προβλημα ο γιατρος.ηταν κ αρκετα βαθουλωτο κ η μεσουλα μια χαρα.αν δεν θες να το αφηνεις ωρες εκει μπορεις να τον βαζεις μεχρι να αποκοιμηθει κ μετα να το ξαπλωνεις στην κα΄λαθουνα η οπου αλλου σε βολευει.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει απο τον 4ο μηνα και μετα γιατι ειναι λεει ευαισθητη η μεση τους στην αρχη.οι αποψεις ομως διιστανται.κι εγω ριλαξ με θεσεις εχω και το ειπα στον παιδιατρο αλλα ηταν καθετος οτι τα ριλαξ ειναι λιγο βαθουλωτα και δεν κανει για την μεσουλα τους απο πολυ μικρα.μου ειχε πει να βαζω μεσα μια πετσετα ωστε να σηκωνεται λιγο η μεσουλα του για να ειναι σε μια ευθεια στην αρχη,αλλα την εβαλα μετα τον 3ο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Να ρωτ'ησω για το mamaroo, είναι αυτό:

http://peekaboo-greece.blogspot.gr/2011/07/relax.html

ή καλύτερα

http://www.youtube.com/watch?v=KkMMTLB3V_k&feature=player_embedded.

 

Από ποιό μηνα μπορω να το χρησιμοποιήσω? Ο μικρός μας είναι 2 μηνών.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτ'ησω για το mamaroo, είναι αυτό:

http://peekaboo-greece.blogspot.gr/2011/07/relax.html

ή καλύτερα

http://www.youtube.com/watch?v=KkMMTLB3V_k&feature=player_embedded.

 

Από ποιό μηνα μπορω να το χρησιμοποιήσω? Ο μικρός μας είναι 2 μηνών.

 

συνηθως στο ριλαξ καθονται μετα τον μηνα!!μπορεις να βαλεις ανετα και το μικρακι σου τωρα! απλα δεν ξερω ποσο εχει γιατι συνηθως τα ριλαξακια τα χρησιμοποιουμε λιγο καιρο για κανα εξαμηνο ακομα...δεν ξερω αν αξιζει τα χρηματα του!! να χαιρεσαι το παιδακι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο παιδιατρος μου μου ειπε οτι μπορω να βαλω απο ημερων το μωρο στο ρηλαξ, στην πιο ξαπλωτη θεση που εχει βεβαια. Τωρα ειναι 7 μηνων και το χρησιμοποιω ακομα, αλλα πλεον τη δενω για ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ο παιδιατρος μου μου ειπε οτι μπορω να βαλω απο ημερων το μωρο στο ρηλαξ, στην πιο ξαπλωτη θεση που εχει βεβαια. Τωρα ειναι 7 μηνων και το χρησιμοποιω ακομα, αλλα πλεον τη δενω για ασφαλεια.

 

Έχεις και συ το συγκεκριμένο? Το πήρα πριν καν γεννήσω και τώρα, 69 ημερών δεν τον έω βάλει καν μέσα. Κρίμα είναι. Μπορούμε δηλ. άφοβα. Το σκεφτόμουν γιατί κάνει λακουβίτσα στην κοιλιά.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια κ από μενα...

Είμαι καινούρια μαμά ενός αντρα δύο μηνων..

Σας διαβάζω κ με έχετε βοηθήσει σε πάρα πολλα,

Αυτό που αντιμετωπιζουμε το τελευταίο καιρό

Είναι ότι το μωράκι μου θέλει μόνο αγκαλιά.

Δεν κάθεται στο ριλαξ παραπάνω από 5λεπτα.

Κλαίει χωρίς σταματημό,όσο κ αν προσπαθώ να του αποσπάσω

την προσοχή..

Του μιλάω,τον κουνάω αλλά τίποτα..Κλάμα κ πάλι κλάμα.

Έχετε καμιά ιδέα??? Μήπως είναι μικρό ακόμα??

Έχουν πιαστεί τα χέρια μου γιατί είναι κ δύσκολος στον ύπνο την ημέρα.

Περιμένω τις ιδέες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από μενα...

Είμαι καινούρια μαμά ενός αντρα δύο μηνων..

Σας διαβάζω κ με έχετε βοηθήσει σε πάρα πολλα,

Αυτό που αντιμετωπιζουμε το τελευταίο καιρό

Είναι ότι το μωράκι μου θέλει μόνο αγκαλιά.

Δεν κάθεται στο ριλαξ παραπάνω από 5λεπτα.

Κλαίει χωρίς σταματημό,όσο κ αν προσπαθώ να του αποσπάσω

την προσοχή..

Του μιλάω,τον κουνάω αλλά τίποτα..Κλάμα κ πάλι κλάμα.

Έχετε καμιά ιδέα??? Μήπως είναι μικρό ακόμα??

Έχουν πιαστεί τα χέρια μου γιατί είναι κ δύσκολος στον ύπνο την ημέρα.

Περιμένω τις ιδέες σας!!!!

 

Μαρσιπο δοκίμασες; Και όταν τον αφήνεις κάτω, τυλιγμένος σε κουβερτούλα σε κρεβατάκι ή καλάθι μήπως το προτιμά; Δεν αρέσει σε όλα τα μωράκια το ρηλάξ.

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις βάλει τίποτα παιχνιδάκια από πάνω από το ρηλάξ ? με μουσική ? ίσως βοηθήσει.

Αλλά όντως δεν κάθονται όλα τα παιδιά σε ρηλάξ, όπως δεν κάθονται όλα τα παιδιά και στο πάρκο, πχ ο μεγάλος μου γιος κάθονταν κ στα δύο, ο μικρός ούτε να τα δει δεν ήθελε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την αμμεση ανταπόκριση..γενικα ούτε το κάτω μας αρέσει ούτε λίκνο,ούτε ριλαξ,

Μόνο αγκαλιά,κ παιχνίδια του έχω βάλει κ κουδουνιστρες!!!! Σήμερα τον άφησα να κλάψει ενώ του μιλούσα,του τραγουδούσα μετά από λίγο ηρέμησε..Μάρσιπο αγκαλιας δεν έχω,αν δω βέβαια ότι δεν του αρέσει με τίποτα η μόνη λύση είναι να τον έχω σε μάρσιπο..Λατρεύω να τον έχω αγκαλιά αλλά σε λίγο καιρό εκ τον πραγμάτων δεν θα μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την αμμεση ανταπόκριση..γενικα ούτε το κάτω μας αρέσει ούτε λίκνο,ούτε ριλαξ,

Μόνο αγκαλιά,κ παιχνίδια του έχω βάλει κ κουδουνιστρες!!!! Σήμερα τον άφησα να κλάψει ενώ του μιλούσα,του τραγουδούσα μετά από λίγο ηρέμησε..Μάρσιπο αγκαλιας δεν έχω,αν δω βέβαια ότι δεν του αρέσει με τίποτα η μόνη λύση είναι να τον έχω σε μάρσιπο..Λατρεύω να τον έχω αγκαλιά αλλά σε λίγο καιρό εκ τον πραγμάτων δεν θα μπορώ.

 

Σε λίγο καιρό, θα βλέπει πιο καλά, θα γυρίζει μπρος πίσω, θα κάθεται, θα πιάνει ο,τι βρει. Μην αγχώνεσαι. Απολαυσε ατή τη φάση, μεγαλωνουν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι μόλις αρχίσει να πιάνει πράγματα κ να ανακαλύπτει τα χεράκια του, κ γενικά να γίνει πιο δραστήριο να μπορεί κ να κάτσει σε ριλαξ η πάρκο..Θα δείξει..Προς το παρον αγκαλίτσες κ φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο παιδί. Η μικρή μου που είναι τώρα 5 μηνών από την αρχή ήθελε συνέχεια αγκαλιά. Αγόρασα κούνια - ρηλάξ μήπως της αρέσει αλλά δεν. Από το δεύτερο μήνα καθόταν 10 λεπτά στο ρηλάξ, 10 λεπτά στο γυμναστήριο και την υπόλοιπη μέρα στο μάρσιπο. Ευτυχώς που στο μάρσιπο κοιμόταν κι όλας και δε χρειαζόταν συνέχεια να την κρατάω. Το ίδιο κάνουμε και τώρα που είναι 5 μηνών. Όσο αντέχω θα τη βάζω στο μάρσιπο.

Link to comment
Share on other sites

Ελενη καλησπέρα!!! Κ την έχεις όλη μέρα στο μάρσιπο?? Αντέχεις?? Γιατί εμένα κοντεύει κ έξη κιλά!! Το χέρι μου κοντεύει να κουλαθει.. Αλλά θα δείξει!!! Μπορεί τελικά να είναι στο παιδί!!! Αλλά εμένα γενικά είναι γκρινιάρης...Δεν τον βρίσκεις πουθενά..Μακάρι μεγαλώνοντας να ηρεμήσει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενη καλησπέρα!!! Κ την έχεις όλη μέρα στο μάρσιπο?? Αντέχεις?? Γιατί εμένα κοντεύει κ έξη κιλά!! Το χέρι μου κοντεύει να κουλαθει.. Αλλά θα δείξει!!! Μπορεί τελικά να είναι στο παιδί!!! Αλλά εμένα γενικά είναι γκρινιάρης...Δεν τον βρίσκεις πουθενά..Μακάρι μεγαλώνοντας να ηρεμήσει!!!

 

Καλησπέρα, ο μάρσιπος μ' έχει βολέψει πολύ. Βέβαια δεν είναι ακόμη πολύ βαριά, είναι 6200, αλλά μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί για αρκετή ώρα. Στο ριλάξ κάθεται μόνο όταν είμαι δίπλα της και παίζουμε, οπότε δεν μπορώ να κάνω καμιά δουλειά. Τη φοράω στο μάρσιπο και πλένω πιάτα, ποτίζω τα λουλούδια, βάζω πλυντήριο, απλώνω. Στην αρχή έτρωγα κι όλας. Στο σπίτι δε με κουράζει καθόλου. Κουράζομαι μόνο όταν πάμε μεγάλες βόλτες, γιατί ούτε με το καρότσι τα πάει πολύ καλά. Έχω προσαρμοστεί στις απαιτήσεις του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...