Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

BABY SWIMMING στην Θεσσαλονίκη?


Recommended Posts

απο ποια ηλικια τα περνουν ;εκτος απο του ΑΡΗ καιτουΠΑΟΚ υπαρχουν αλλου στη Θεσσαλονικη;δυτικα;

 

Από όσο ξέρω από 4 μηνών.

Και επίσης δεν υπάρχουν άλλα κολυμβητήρια(ούτε καν του Άρη δεν ήξερα:shock:),επίσης από όσο γνωρίζω.

Ο κουνιάδος μου που πάει τα αγόρια του, και θα πάμε κι εμείς το δικό μας φέτος μου είπε το εξής για τη μπέμπα μου:Ότι τα κοριτσάκια τα παίρνουν λίγο πιο μετά γιατί είναι πιο ευαίσθητα στις ουρολοιμώξεις.Έτσι του έχουν πει στον ΠΑΟΚ.

Επειδή όμως ο κουνιάδος μου είναι υδραυλικός και όχι γιατρός, ρώτα καλύτερα και τη γιατρό σου.;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια είμαστε κατενθουσιασμένοι.

Και ο γιος μου και εγώ.

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη δραστηριότητα

που μπορούν να κάνουν τα παιδάκια.

Το πόσο το χαίρεται δε λέγεται!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και όχι μόνο για τα μωράκια δηλαδή.

Και για εμάς. Εκτός από διασκεδαστικό είναι και αγχωλυτικό!!!!!

Οι δασκάλες καταπληκτικές.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα προχθες τον μικρο μου στο κολυμβητηριο του ΠΑΟΚ και ρωτησα αν η πισινα ειναι με χλωριο και μου ειπαν πως ναι ειναι με χλωριο!Ο μικρος ειναι 2 ετων και ενω μου ειπαν στο εθνικο οτι δεν κανει ακομη να μπει στη πισινα λογω χλωριου εκει μου ειπαν πως δεν υπαρχει προβλημα.Δε ξερω τι να κανω τωρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω βρε κορίτσια..... εγω που θέλω να γραψω τον γιο μου τώρα, Οκτωβρη μήνα γιατί τώρα θα κλείσει τον 6ο, δεν γίνεται?????? έπρεπε τον Σεπτέμβρη??????

Πείτε μου ότι γίνεται γιατί το περιμεναμε πώς και πώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω βρε κορίτσια..... εγω που θέλω να γραψω τον γιο μου τώρα, Οκτωβρη μήνα γιατί τώρα θα κλείσει τον 6ο, δεν γίνεται?????? έπρεπε τον Σεπτέμβρη??????

Πείτε μου ότι γίνεται γιατί το περιμεναμε πώς και πώς!

 

Μπορείς, μπορείς;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω από 4 μηνών.

Και επίσης δεν υπάρχουν άλλα κολυμβητήρια(ούτε καν του Άρη δεν ήξερα:shock:),επίσης από όσο γνωρίζω.

 

Ναι, έχει και στο γήπεδο του ΑΡΗ κλειστό κολυμβητήριο, αλλά όχι για μωρά, από 4 χρονών κάνουν μαθήματα.

Εγώ για εκεί τον βλέπω τον δικό μου, σε 1-2 χρόνια, που είμαστε και κοντά.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα για δύο χρόνια και τους δύο μου γιους στον Πάοκ και τον μικρό από 6 μηνών. Μετά όμως σταματήσαμε γιατί δεν άντεχα τα πήγαινελα 5 φορές την εβδομάδα (3+2) και ο μεγάλος άρχισε δημοτικό. Η Ντέπη είναι φανταστική και η καλύτερη στην Ελλάδα στο baby swimming. Ακόμα και στην Αθήνα όταν έβαλαν baby swimming κατέβηκε για να τους δείξει τεχνικές.

Όταν πήγαινα τον μικρό είχε πάει δυο μήνες Αυστραλία για σεμινάρια.

Τα αγόρια μου δεν χρησιμοποίησαν ποτέ μπρατσάκια παρα μόνο μακαρόνια και καλυμπούν πολύ καλά και το σημαντικότερο κάτω απ' το νερό.

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς, μπορείς;)

 

Eυχαριστώ "kikileuteris", αυριο θα περάσει ο αντρας μου να ρωτησει!

 

Επίσης να αναμένουμε νεότερα για την ενημέρωση σχετικά με το Ελληνικό Κολέγιο που είπε η "gillywilly14"...ενδιαφέρον@@@@@

 

καλό σας βράδυ κοριτσάρες!;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το Ελληνικό κολλέγιο και όντως ισχύει!

Κάναμε εγραφή και από Δευτέρα ξεκινάμε!

Είναι όπως ακριβώς τα είπε η φίλη παραπάνω. Μάλιστα το τμήμα επειδή είναι καινούργιο έχει μόλις 3 συμμετοχές!

 

Το μόνο μελανό σημέιο στην υπόθεση είναι λίγο οι εγκαταστάσεις. Δεν ενθουσιάστηκα αλλά δεν ξέρω και δεν μπορώ να τις συγκρίνω με αυτές του ΠΑΟΚ μιας και δε έχω πάει ποτέ.

 

Εμείς πάντως ξεκινάμε και βλέπουμε.

 

Τηλ για πληροφορίες 2310476627

Καθημερινά 17.30-20.30

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αληθινά μας έσωσες! Εμεις ετοιμαζόμασταν για τον ΠΑΟΚ, όπου όλα καλά, αλλά οι ώρες του τμήματος χάλια!! Μάθημα Σάββατο απόγευμα και Κυριακή πρωί?

Το μωρό ίσα ίσα θα πηγαίνει στο μάθημα, θα κοιμάται και θα ξαναπηγαίνει στο μάθημα! Και μετά άντε πάλι μέχρι την άλλη εβδομάδα.

Εμείς έχουμε ξανακάνει κολύμβηση, από 6 μηνών στο Ηράκλειο, και ο μικρός ξετρελαινόταν. Λατρεύει και κάθε είδους νερό, πισίνες, θάλασσες, το θερμαϊκό!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το Ελληνικό κολλέγιο και όντως ισχύει!

Κάναμε εγραφή και από Δευτέρα ξεκινάμε!

Είναι όπως ακριβώς τα είπε η φίλη παραπάνω. Μάλιστα το τμήμα επειδή είναι καινούργιο έχει μόλις 3 συμμετοχές!

 

Το μόνο μελανό σημέιο στην υπόθεση είναι λίγο οι εγκαταστάσεις. Δεν ενθουσιάστηκα αλλά δεν ξέρω και δεν μπορώ να τις συγκρίνω με αυτές του ΠΑΟΚ μιας και δε έχω πάει ποτέ.

 

Εμείς πάντως ξεκινάμε και βλέπουμε.

 

Τηλ για πληροφορίες 2310476627

Καθημερινά 17.30-20.30

πολυ ωραια γιατι και εγω σκεφτομουνα για της Περαιας το κολυμβητηριο,αλλα θα δω και αυτο της Θερμης!Στης Περαιας νομιζω ειναι καθημερινες και πρωινα οποτε ποιος θα μας παει αφου εγω δεν οδηγω?για της Καλαμαριας ξερω οτι ειναι ανοιχτο γιατι σ'αυτην την περιοχη μενω.

Η Θερμη ακουγεται καλη περιπτωση..:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είμαστε έτοιμοι για το μάθημα σήμερα!! Πήραμε τα σκουφάκια μας, τα μπουρνούζια μας, τις αδιαβροχες (ελπίζω) πάνες μας και βουρ για Θέρμη!

Ήθελα να πάω πρώτα να δω το χώρο, αλλά ο μικρός με τον ύπνο του δε μου έκανε τη χάρη. Θα πάμε σήμερα και εκτός αν δω κάτι πολύ φριχτό, ξεκινάμε!!!

Πιστεύω θα περασουμε καλά. Θα σας δω εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

Θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με την καθαριότητα στα αποδυτήρια τόσο του ΠΑΟΚ όσο και στη Θέρμη. Γιατί αν είσαι μόνη σου με το μωρό το θέμα της καθαριότητας στα αποδυτήρια είναι σημαντικό...

 

Αδιάβροχες πάνες από που παίρνουμε? Από τα σούπερ μάρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμείς ξεκινήσαμε στη Θέρμη. Για την καθαριότητα πιστεύω ότι είναι αρκετά καλά. Είναι μια καλή κυριούλα εκεί και όλη την ώρα καθαριζει. Στον ΠΑΟΚ πήγα έριξα μια ματιά, αλλά δεν έχω πολύ άποψη. Έχω όμως ακούσει πολύ καλά πράγματα για εκεί. Απλώς το ωράριο του τμήματος δε μας βολεύει καθόλου. Στη Θέρμη είναι μια συμπαθέστατη κοπέλα που κάνει το μάθημα, ο μικρός ξετρελαίνεται και είμαστε πολύ λίγα άτομα. Το μόνο κακό είναι ότι έχει λίγο κρύο. Εγώ παρήγγειλα μία στολή νεοπρεν για το μωρό που ελπίζω να ζεσταίνει το κορμάκι του.

Πάντως με ένα μωρό που δε στέκεται είναι λίγο δύσκολα στη Θέρμη. Δεν έχει κάπου να το ξαπλώσεις το μωρό, μόνο παγκάκια στα αποδυτήρια. Δεν ξέρω πώς είναι στον ΠΑΟΚ.

Φοράει το μωρό τις πάνες της Libero που είναι ειδικές για το νερό, δηλαδή δε γίνονται τεράστιες οπως οι κανονικές πάνες. Υπάρχουν όμως και μαγιο για μωρά που φοράνε πάνες τα οποία τα πλένεις και τα ξαναφοράς. Βρήκα στο http://www.kolymbi.gr, στο http://babyswimming-shop.gr/index.php, και αλλού. Θα του πάρω καλύτερα τέτοια μαγιο, θα μας βγαίνει πιο φθηνα και είναι και πιο όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια ενδιαφερομαι κι εγω για τον μεγαλο...καλα οσοι το ακουν μου λεν μα δεν ειναι λιγο μικρος?τεσπα μαλλον στον παοκ θα καταληξω αλλα ρε παιδια για μας τις δυτικες λιγο μακρια δεν πεφτει?επισης οποια κοπελα ειναι απο μενεμενη και ειναι κοινες οι ωρες μας μπορω να την παιρνω μαζι μου.

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

NOYNOY δεν είναι μικρός ο μεγάλος σου για κολύμπι, μια χαρά είναι.

Και ο μικρός δηλαδή μια χαρά είναι. Η πλειοψηφία των μωρών στο τμήμα μας είναι σαν τον μικρό σου, ελάχιστα είναι τα μεγαλύτερα.

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω εγω σκεφτομαι μηπως ειμαστε και οι πιο μεγαλοι αλλα τι πειραζει αλλωστε?μολις πηρα τηλ.θα παρω το χαρτι υγειας της παιδιατρου και το δικο μου και θα σας ερθω!!μονο μια ερωτηση.μπορω να ερχομαι πεμπτη πρωι και σα απογευμα?

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

βρηκαμε κ εμεις την πισινα του παοκ αλλα δεν καταφεραμε ακομα να περασουμε μια βολτα.

εχει κλεισει το τμημα ή ειναι ακομα διαθεσιμο?????

 

εχοντας εμπειρια στο υγρο στοιχειο κ επαγγελματικη κ προσωπικη, επιτρεπουν αραγε στις ωρες κοινου να κολυμπας μαζι με το μωρακι σου??????

δεν το εχω δει πουθενα, δυσταζω μεν να ρωτησω, αλλα ζουμε στην Ελλαδα του μελλοντος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα! μολις γραφτηκα στο forum και πολυ χαιρομαι που υπαρχει κατι τετοιο για το συγκεκριμενο θεμα!

εχω εναν γιο 3 ετων και πηγαινουμε στον παοκ απο τοτε που ηταν 6 μηνων. το κολυμπι τον οφελησε αφανταστα τοσο στην σωματικη του διαπλαση οσο και στο θεμα των ασθενειων(αρρωσταινουμε σπανια).Οι δυο κολυμβητριες ειναι αρτια εκπαιδευμενες ( γνωμη γονεα κολυμβητη με πτυχιο τεφαα). δυστυχως οι εγκαταστασεις εχουν πολλα προβληματα και γι αυτο καλω οσους γονεις ειναι ηδη στον παοκ να απευθυνθουν στον εφορο ωστε ο παοκ να ασχοληθει με το θεμα μας. 50 ευρω τον μηνα δεν ειναι λιγα!!!οι εγγραφες ειναι ολο τον χρονο εαν υπαρχουν θεσεις καθοτι πολλοι ερχονται στην αρχη και μετα σταματανε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα,

ήθελα να αρχίσω τη μικρή μου -16 μηνών σήμερα κολυμβητήριο- ήξερα ότι ομαδικά τμήματα έχει μόνο ο ΠΑΟΚ...αλλά από ότι έμαθα η πισίνα είναι με χλώριο και τα αποδυτήριο όχι και τόσο καλά...:(

 

Τ ην προηγούμενη εβδομάδα μια μαμά μου είπε για το κολυμβητήριο της Περαίας - πάει εκεί την 4 χρονών κόρη της - και έκλεισα ραντεβού για δοκιμαστικό...φυσικά η μικρή τρελάθηκε και θέλουμε να συνεχίσουμε...:P

 

το θέμα είναι ότι υπάρχουν ομαδικά τμήματα κάθε Τρίτη, Πέμπτη στις 17:30 και Σάββατο στις 13:00 και πρέπει να διαλέξεις δύο από αυτές τις ημέρες...και το κόστος είναι 30ευρώ εγγραφή και 50ευρώ ο μήνας...επίσης υπάρχουν και ιδιαίτερα μαθήματα με 250ευρώ το πακέτο των 10μαθημάτων...

 

Εγώ εργάζομαι στο κέντρο μέχρι τις 17:00 και φυσικά είναι αδύνατο να προλαβαίνω να πέρνω την μικρή από την μητέρα μου που την προσέχει και να είμαι και 17:30 στην Περαία...:cry: και φυσικά δεν θέλω ιδιαίτερα, έλεος...δεν πιστεύω ότι από 16μηνών θα γίνει κολυμβήτρια.. θέλω να είναι μαζί με άλλα παιδάκια..

 

...μίλησα με την υπεύθυνη του κολυβητηρίου και μου είπε ότι αν θέλω μόνο Σάββατο και μπορέσω να οργανώσω εγώ ένα γκρουπάκι με τουλάχιστον 3 παιδάκια αυτοί θα κάνουν τμήμα για το Σάββατο το μεσημέρι και κόστος 30ευρώ εγγραφή και 50ευρώ οι δύο μήνες...αν λοιπόν υπάρχουν μανούλες που ενδιαφέρονται στείλτε μου μηνυμα για να οργανωθούμε...Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο και 25ευρώ τον μηνα είναι νορμαλ ποσό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα,

ήθελα να αρχίσω τη μικρή μου -16 μηνών σήμερα κολυμβητήριο- ήξερα ότι ομαδικά τμήματα έχει μόνο ο ΠΑΟΚ...αλλά από ότι έμαθα η πισίνα είναι με χλώριο και τα αποδυτήριο όχι και τόσο καλά...:(

 

Τ ην προηγούμενη εβδομάδα μια μαμά μου είπε για το κολυμβητήριο της Περαίας - πάει εκεί την 4 χρονών κόρη της - και έκλεισα ραντεβού για δοκιμαστικό...φυσικά η μικρή τρελάθηκε και θέλουμε να συνεχίσουμε...:P

 

το θέμα είναι ότι υπάρχουν ομαδικά τμήματα κάθε Τρίτη, Πέμπτη στις 17:30 και Σάββατο στις 13:00 και πρέπει να διαλέξεις δύο από αυτές τις ημέρες...και το κόστος είναι 30ευρώ εγγραφή και 50ευρώ ο μήνας...επίσης υπάρχουν και ιδιαίτερα μαθήματα με 250ευρώ το πακέτο των 10μαθημάτων...

 

Εγώ εργάζομαι στο κέντρο μέχρι τις 17:00 και φυσικά είναι αδύνατο να προλαβαίνω να πέρνω την μικρή από την μητέρα μου που την προσέχει και να είμαι και 17:30 στην Περαία...:cry: και φυσικά δεν θέλω ιδιαίτερα, έλεος...δεν πιστεύω ότι από 16μηνών θα γίνει κολυμβήτρια.. θέλω να είναι μαζί με άλλα παιδάκια..

 

...μίλησα με την υπεύθυνη του κολυβητηρίου και μου είπε ότι αν θέλω μόνο Σάββατο και μπορέσω να οργανώσω εγώ ένα γκρουπάκι με τουλάχιστον 3 παιδάκια αυτοί θα κάνουν τμήμα για το Σάββατο το μεσημέρι και κόστος 30ευρώ εγγραφή και 50ευρώ οι δύο μήνες...αν λοιπόν υπάρχουν μανούλες που ενδιαφέρονται στείλτε μου μηνυμα για να οργανωθούμε...Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο και 25ευρώ τον μηνα είναι νορμαλ ποσό...

 

Καλό ακούγεται ! Πήγα χθες να ρωτήσω, αλλά ήταν κλειστό. Θα ξαναπάω σήμερα για να δω και τις εγκαταστάσεις. Θα σου γράψω τι και πως.

jMiCp3.png

tYVSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...