Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παραταση τοκετου και 6μηνο του οαεδ


Recommended Posts

γεια σε ολουσ σασ...

ξερει κανεισ???????:(

εχω γεννησει 11 μερεσ μετα απο την πητ..

οι 63 μερεσ απο ποτε πιανονται?απο τισ 11 μερεσ και μετα ή απο την πητ που ειχα?

δηλ οι 119 μερεσ στημ ουσια αυξανονται κατα 11 μερεσ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σε ολουσ σασ...

ξερει κανεισ???????:(

εχω γεννησει 11 μερεσ μετα απο την πητ..

οι 63 μερεσ απο ποτε πιανονται?απο τισ 11 μερεσ και μετα ή απο την πητ που ειχα?

δηλ οι 119 μερεσ στημ ουσια αυξανονται κατα 11 μερεσ??

 

 

ναι αυξανονται οι μερες,ειναι απο την ημερα που γεννας!ειχα πητ 14/12 και γεννησα 20/12.το 6μηνο μου ξεκινησε 20 φεβρουαριου!κερδισες 11 μερες :-P:-P!!!!δεν ξερω εαν εχεις πληρωθει τα επιδοματα αλλα εκτος απο τις 63 μερες θα πληρωθεις και τις 11 μερες απο το ικα σαν παραταση κυοφοριας!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

απο την πητ εγω ειχα πητ 8/12 και γεννησα 18/11 ομως το εξαμηνο ξεκινησε 8/2.

 

 

εσυ γεννησες πιο νωρις και απλα μεταφερθηκαν καποιες απο τις 56 μερες της κυοφοριας,ουσιαστικα πηρες συνολο 119 μερες οπως ειναι κανονικα.ουτε εχασες ουτε κερδισες.για εμας που γεννησαμε πιο μετα απο την πητ η αδεια λοχειας (και κατ'επεκταση το 6μηνο)ξεκινησε απο την γεννα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...