Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση διδύμων


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και μέσα σε κάθε παπουτσάκι είχε κουφέτα!Ροζ και γαλάζια αντίστοιχα.

 

 

...πραγματικά αυτή τη μπομπονιέρα που λες, την έχω δει εκεί που έχω παραγγείλει τις δικές μου και είναι καταπληκτική για διδυμα !!! τα παπουτσάκια είναι υφασμάτινα σε ροζ-σιελ με κουφέτα μέσα και τα δένουν σε πουγκί με τούλι λευκό...είναι όνειρο!!!

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

Και μέσα σε κάθε παπουτσάκι είχε κουφέτα!Ροζ και γαλάζια αντίστοιχα.

 

 

...πραγματικά αυτή τη μπομπονιέρα που λες, την έχω δει εκεί που έχω παραγγείλει τις δικές μου και είναι καταπληκτική για διδυμα !!! τα παπουτσάκια είναι υφασμάτινα σε ροζ-σιελ με κουφέτα μέσα και τα δένουν σε πουγκί με τούλι λευκό...είναι όνειρο!!!

 

Ναι είναι απίστευτη! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

fourfourina μου, μπορείς να μου πεις τι δώσατε για μπομπονιέρα σε μεγάλους και τι σε μικρούς γιατί είμαι σε στάδιο που πρέπει σύντομα να αποφασίσω για μερικά πράγματα και να αρχίσω να τα μαζεύω, αλλιώς δεν θα προλάβω να τα κάνω όπως τα έχω σκεφτεί.

 

 

Συγνωμη για τη καθυστερηση αλλα χτες ειχαμε τεχνικο προβημα εδω οποτε δικτυο....μηδεν!!!

 

Λοιπον, δωσαμε σε όλους την ιδια μπομπονιερα γιατι συνηθως οι μεγαλοι θελουν τις παιδικες και τις αλλες τις εχουν στο φτυσιμο :D

Ειχαμε παιδικές κουπες με αναγλυφα ζωακια και ανθρωπακια.

Τα κουφετα τα ειχαμε δεσει σε τουλι αλλα οχι το κλασικο. Αραχνη λεγεται και ειχαμε βαλει κουφετα σε διαφορες γευσεις του Χατζηγιαννακη.

 

Οτι αλλο θελεις ευχαριστως να σου πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από ότι καταλαβαίνω ήταν χειροποίητες , τις κούπες από που τις πήρες και αν θυμάσαι πόσο στοίχισε ή καθεμιά; Είχα πάει πρόσφατα σε βάπτιση και είχαν τέτοιες όμορφες παιδικές κούπες σε 4 με 5 σχέδια, άρεσαν πολύ ιδιαίτερα στα παιδιά.

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν τιποτα το δυσκολο, απλα επειδη δεν θα προλαβαινανε να μας τα εχουν ετοιμα οταν πηγαμε εμεις :oops: πηραμε τα υλικα και δεσαμε τα κουφετα στα τουλια. Μετα τα βαλαμε μεσα στις κουπες.

Ηταν 4 διαφορετικα σχεδια.

Τα πηραμε απο το elxis. Ξερω οτι στελνει και εκτος Αθηνων.

 

http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=331

 

Στο site δεν εχει ολα τα σχεδια ουτε αυτα που παραγγειλαμε εμεις. Μπορεις ομως να τον παρεις τηλεφωνο και να σου στειλει με mail φωτογραφιες των καινουριων σχεδιων.

Ειναι πιο ωραια.

 

Αν θυμαμαι καλα τωρα μας πηγε περιπου 1.45 γιατι βαλαμε κουφετα με γευσεις.

Το τουλι αραχνη ειναι πιο φθηνο απο το κλασικο και την οργαντζα και δεν εχει κυκλοφορησει πολυ.

Μη φανταστεις τρελη διαφορα απλα ειναι πιο περιεργο. :wink:

Ειναι σε διαφορα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ , fourfourina μου απλά αυτές τις σκέφτομαι σαν μια ιδέα μόνο για παιδικές, το ψάχνω ακόμη όπως καταλαβαίνεις και οι τιμές είναι βασικό κριτήριο επιλογής μας.

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βρεις γρηγορα για να μην το εχεις αγχος.

Σιγουρα το οικονομικο ειναι σοβαρο θεμα στη βαφτιση αλλα σκεψου οτι με μια βαφτιση βαφτιζεις ΔΥΟ παιδια μαζι. :wink:

Ούτως ή αλλως ειναι οικονομικο το πακέτο. Καταλαβαινεις πως το λεω ε :lol::lol::wink:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο , αλλά όπως καλά γνωρίζεις και εσύ για τον ίδιο λόγο, επειδή όλα είναι επι 2, πέφτουν όλα μαζί τα έξοδα και συν τοις άλλοις από την πολύ χαρά μας για τα αγγελουδάκια μας θα ξανοιχτούμε πολύ στη βάπτιση με 350 άτομα καλεσμένους και 200 στο τραπέζι γιατί θέλουμε να το γιορτάσουμε με πολλούς. Οπότε σκέφτομαι ΄να συμμεζέψω τα έξοδα όσο μπορώ (εννοείται θέλω όμως και τα ωραιότερα!!!).

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι το κακο. Οτι ειναι μαζεμενα εξοδα. Ναι ειναι καλα τα μωρα μας και εμεις για να τα βλεπουμε να μεγαλωνουνε και θα τα καταφερουμε να τους κανουμε ομορφα πραγματα σε όλη τους τη ζωή.

 

Ε το πολυ πολυ μετα τη βαφτιση να τρωμε για κανενα δεκαπενθημερο φακες και φασολια μονο :wink::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε το πολυ πολυ μετα τη βαφτιση να τρωμε για κανενα δεκαπενθημερο φακες και φασολια μονο :wink::lol::lol::lol:

 

Μου αρέσεις πολύ, κάπως έτσι θα πορευτούμε και ευτυχώς λατρεύω αυτά τα φαγήτα. Άλλωστε fourfourina μου , εύχομαι και σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη μακάρι να είναι πάλι δίδυμη, μόνο εσύ μπορείς να με καταλάβεις. :D:D:D

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι?

Μπουσουλάνε τα μικρούλια?

Αυτο για τη δευτερη δίδυμη :roll: εγκυμοσύνη να μου το πεις τοτε :lol::lol: όταν θα τρεχεις απο το ενα δωμάτιο στο άλλο.

Οταν θα αρχισουν και σηκωνονται και θα πηγαινουν και να κολλανε τις μουριτσες τους στη τηλεοραση και..... θα βουτας το ένα να το πας στο δωματιο του, :roll:

θα γυρνας να παρεις το άλλο να το πας και αυτο στο δωματιο και το πρώτο θα σε έχει ήδη φτάσει στο σάλονι :lol::roll:

Εκει λοιπον εσυ θα φωνάζεις: ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ, ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ζωή να έχουν τα μικράκια μας και ας μας τρεχουν.

Αλλωστε όπως έχω ξαναπει φροντισαν να χάσω τα κιλά και να πέσει η κοιλίτσια :oops::wink:

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααχ... δίκιο έχει η fourfourina!!! αν και η μικρή μου έχει αρχίσει το περπάτημα, ακόμα τα έχω "περιφραγμένα" γιατί μόνη μου δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα καταφέρω να προσέχω και τα δύο μόνη μου! μόνο αν αναλάβω το κυνηγητό του ενός και ο άντρας μου το κυνηγητό του άλλου!!! μακάρι να είχα 3-4 άτομα να με βοηθούν και τότε άλλα 6 θα έκανα!!! χαχαχα!

το topic μου για τη βάφτιση των ζουζουνιών μου έχει μεταφερθεί εδώ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7282&postdays=0&postorder=asc&start=0

για οποιαδήποτε ερώτησή σας, είμαι έτοιμη!!! :wink::wink::wink:

.png
Link to comment
Share on other sites

'Εχουν ομως και τη πλακα τους. Εχουν μια συννενοηση μεταξυ τους ρε παιδι μου απιστευτη ή ειναι και τυχαιο.

Ειναι και οι δυο στο σαλονι και αλωνιζουνε. Και ξαφνικα φευγουν και δυο σφαιρα μπουσουλοντας προς τα δωμάτια.

Αριστερα η μια , δεξια η αλλη :lol::lol::lol:

Γιαυτο προσπαθω να θυμαμαι να κλεινω ολες τις πορτες εκτος του δωματιου τους :wink:

titaki σε καταλαβαινω αλλα οταν μου ευχονται αντε και αλλα δυο αγορια, τρομοκρατουμαι λιγο :roll::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μιλάω σίγουρα εκ του ασφαλούς αφου οι μπεμπούλες μου δεν μπουσουλάνε ακόμη, μόνο τις αφήνεις ανάσκελα και τις βρίσκεις μπρούμητα ! Τώρα αρχίζουμε να καθόμαστε στο ποπουδάκι μας. Αλήθεια ποτε μπουσουλάνε;; Πάντως θα σας πω τότε αν έχω αλλάξει διάθεση και ζοριστώ γιατί κάπως ζόρικα μου τα λέτε και οι δύο και θα αναμένω με αγωνία τα κυνηγητά!! Να είναι γερά και δυνατά και ας με ζορίσουν όσο θέλουν ζούμε για αυτά ! :wink::D:D:D:D

Αλλωστε όπως έχω ξαναπει φροντισαν να χάσω τα κιλά και να πέσει η κοιλίτσια

Πότε βρε κορίτσια θα φύγει αυτή η κοιλίτσα έχουν περάσει 6 σχεδόν μήνες και δεν λέει να φύγει , τα κιλά έφυγαν αλλά η κοιλίτσα εκεί δεν το κουνάει να πάει πουθενά. :?:

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πότε βρε κορίτσια θα φύγει αυτή η κοιλίτσα έχουν περάσει 6 σχεδόν μήνες και δεν λέει να φύγει , τα κιλά έφυγαν αλλά η κοιλίτσα εκεί δεν το κουνάει να πάει πουθενά. :?:

 

Θέλει κοιλιακούς! Και εγώ μετά από 9 μήνες έχασα άλλα 13 κιλά αλλά η κοιλιά που και που κάνει την εμφάνισή της!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Θελει κοιλιακους και υπομονή :wink:

Εχε υποψη σου οτι η δική σου ανοιξε κατιτις παραπάνω απο μιας μαμας με ενα μωρό. Οχι οτι ειναι απολυτο αυτό βεβαια.

Εγω διαφορα τεραστια ειδα κοντα στους 10 μηνες και ακομα κατι εχει μεινει. Παρολαυτα προς μεγαλη μου εκπληξη μπαινω σε ολα τα ρουχα μου που φοραγα πριν μεινω εγκυος!!!

Μην αγχωνεσαι.

Σου ειπα... :wink: εχουν σχεδιο τα ζουζουνια σου και σε λιγο καιρο θα φροντισουν για ολα :wink::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι θέλει κοιλιακούς αλλά πόσους; Πρέπει λέτε να βρίσκω ευκαιρία κάθε μέρα ή όποτε διαπιστώνω ότι μοιάζω για έγκυος πάλι;

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:roll: Οποτε βρίσκεις χρόνο καλή μου :roll:

Και οταν παιζεις με τα παιδιά.

Ξάπλωσε σαν να εισαι ετοιμη να κάνεις κοιλιακούς. Βάλε ενα μωρο πάνω στα πόδια σου (στα καλάμια) πιαστο και ξεκινα.

Τους αρεσει και γελάνε και εσυ ταυτοχρονα κανεις κοιλιακούς :wink:

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμ μεχρι ποσα κιλα οι κοιλιακοι?????? :lol::lol::lol::lol:

 

 

γιατι η μπουμπου σηκωνεται (6700) αλλα ο μπεμπης :roll: (8300)

 

 

 

καλα κουραγια στις διδυμομανες και σε ολες τις μανουλες!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Είχα δεί στον περσινό κατάλογο βάπτισης μία μπομπονιέρα με 2 παπουτσάκια καρό.Το ένα ροζ και το άλλο γαλάζιο!Ήταν δεμένο πάνω με κάτι(δεν θυμάμαι) και κρέμονταν με ροζ και γαλάζια κορδελίτσα!Ήταν φανταστικά για δίδυμα! :D:D:D

 

Γεια σας κι απο μενα!!!!

Που ειδες Ονειράκι αυτή τη μπομπονιέρα? Πρέπει να είναι τέλεια.

Τον Οκτώβρη βαπτίζω κι εγω τα διδυμάκια μου (αγοράκι κοριτσάκι) και ψάχνω!!!!

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον γλυκο του κουταλιου θα δωσω και ενα

 

και τα μαρτυρικα σε ενα μπεζ ουδετερο προσανατολιζομαι

αντε να τους γεμισουμε ολους με 2 καρφιτσες

 

σε μια αλλη διδυμοβαφτιση μας δωσαν μαρτυρικα για το χερι ενα σε ροζ κορδονακι και ενα σε γαλαζιο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...