Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ενα..ΑΝΤΙΟ..[Τάκης Πιερρουτσάκος]


ave

Recommended Posts

Καθε βραδυ ...μα κάθε βραδυ οταν ξαπλωνω να κοιμηθω τον σκεφομαι και κλαιω...

Δεν μπορει βρε κοριτσια να εφυγε....σκεφτομαι της γεννες μου ,τα λογια που μου ελεγε τις αγκαλιες που μου εκανε και δεν μπορω να το πιστεψω οτι χαθηκε απο κοντα μας.

''Κάναμε πολυ ωραια κοιλίτσα'' μου ελεγε καθε φορα που πηγαινα οταν ημουν εγκυος και μου την χαιδευε.

Τα τηλεφωνα του τα ξερω απέξω δεν ξεχνώ,δεν θελω να ξεχασω.

Σκεφτομαι και τους (πιο) δικους του ανθρωπους ,την Ελένη ...τι θα περνανε και αυτοι.

 

Αχ Τακη μου ,ποτε δεν φανταστικα οτι θα σε εχανα.:-(

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ενα μεγαλο αντιο κι ενα μεγαλο ευχαριστω στον καλυτερο ανθρωπο γιατρο που γνωρισα ποτε.ειναι σαν να εχασα ανθρωπο της οικογενειας μου.νιωθω μεγαλη ανασφαλεια ξερωντας οτι δεν προκειται να βρω γιατρο με τετοιο ηθος,ευγενεια,σιγουριακαι ασφαλεια.μαζι μου στα καλα,μαζι και στα ασχημα που εζησα και που θα ειμαι μια ζωη ευγνωμων για τη γεννηση της κορης μου.καλο σου ταξιδι κυριε Τακη.θα σε θυμαμαι για παντα....[μηπως γνωριζει καποια ποτε ειναι τα σαραντα?]

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 4 ημέρες ανηφόριζα τη Σωτήρος Διος, όταν το βλέμμα μου έπεσε πάνω σε ένα κηδειόχαρτο. Μου κόπηκαν τα γόνατα όταν αντίκρυσα το όνομα του εκλειπόντος και δεν μπορούσα να πιστέψω ότι επρόκειτο για τον αγαπημένο μου γιατρό. Είμαι πραγματικά συντετριμμένη για το χαμό ενός τόσο σπουδαίου ανθρώπου που ήταν πάντοτε δίπλα μου, να μου κρατάει το χέρι και με ένα γλυκό χαμόγελο να με καθησυχάζει. Δεν ξέρω τι συνέβη, τελευταία φορά τον είδα τέλη Νοεμβρίου για τον καθιερωμένο γυναικολογικό έλεγχο. Αν έχετε την καλοσύνη ας με ενημερώσει κάποιος / κάποια για ποιο λόγο δεν είναι πια κοντά μας. Θέλω τόσο να επικοινωνήσω με το γραφείο του, αλλά δεν έχω το κουράγιο και δε θέλω να ενοχλήσω τουσ δικούς του ανθρώπους. Γιατρέ μου καλή ανάπαυση να έχεις, είσαι πάντα μέσα στην καρδιά μας και δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έφυγε απο τη ζωη ενας πολυ καλός γιατρός και άνθρωπος πανω απ ολα,ο γυναικολόγος μου κος Πιερρουτσακος Παναγιώτης.Λίγες μέρες αφού έφερε στο κόσμο την δευτερη κορη μου εκείνος μπήκε στην εντατικη..και κατέληξε 1 Ιουνίου .Κρίμα..λύπη...πόνος..θλίψη..τόσα συναισθηματα με κατακλύζουν και ενα μεγάλο ΓΙΑΤΙ?????? Ο θεός να αναπάυσει την ψυχή του...και όσοι τον αγάπησαν να τον σκέφτονται και να αντλούν δύναμη..γιατί όσο ζούσε έδινε μεγάλη θετική ενεργεια και δύναμη στον κόσμο που ηταν κοντά του..στα {κορίτσια του όπως έλεγε χαρακτηριστικα}.Λυπάμαι...λυπάμαι βαθιά...και ακόμα δεν το πιστεύω..όσο κι αν προσπαθώ.

ο αγαπημένος μου γιατρός λεφυγε απο την ζωή.. αφού έδωσε ζωή σε πάρα πολλά μωρά...και σε μένα 2 υπέροχες κόρες..

Αντίο..θα σε θυμάμαι πάντα..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε απο τη ζωη ενας πολυ καλός γιατρός και άνθρωπος πανω απ ολα,ο γυναικολόγος μου κος Πιερρουτσακος Παναγιώτης.Λίγες μέρες αφού έφερε στο κόσμο την δευτερη κορη μου εκείνος μπήκε στην εντατικη..και κατέληξε 1 Ιουνίου .Κρίμα..λύπη...πόνος..θλίψη..τόσα συναισθηματα με κατακλύζουν και ενα μεγάλο ΓΙΑΤΙ?????? Ο θεός να αναπάυσει την ψυχή του...και όσοι τον αγάπησαν να τον σκέφτονται και να αντλούν δύναμη..γιατί όσο ζούσε έδινε μεγάλη θετική ενεργεια και δύναμη στον κόσμο που ηταν κοντά του..στα {κορίτσια του όπως έλεγε χαρακτηριστικα}.Λυπάμαι...λυπάμαι βαθιά...και ακόμα δεν το πιστεύω..όσο κι αν προσπαθώ.

ο αγαπημένος μου γιατρός λεφυγε απο την ζωή.. αφού έδωσε ζωή σε πάρα πολλά μωρά...και σε μένα 2 υπέροχες κόρες..

Αντίο..θα σε θυμάμαι πάντα..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχα μια φωτογραφια του...μου ειναι αδιανοητο οτι δε θα τον ξανα δω...εστω μια φωτογραφια...για να τον θυμαμαι..

Παντα θα θυμαμαι αυτη που ειχε στο εξεταστηριο....που κραταει το μωρακι αναποδα αμεσως μολις γεννηθηκε :-(

 

Στην κηδεια δεν πηγα...αν ηξερα ομως που ειναι το μνήμα θα ηθελα να παω να του πω αντιο

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ενδιαφέρεσαι να πας, το μνήμα του βρίσκεται στο νεκροταφείο του Σχιστού. Κι εγώ δεν πήγα στην κηδεία του, απλά με ενημέρωσαν. Νιώθω κι εγώ την ανάγκη και την υποχρέωση να πάω και να του πω ένα τελευταίο αντίο.. αν και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε από κοντά μας ένας τέτοιος άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι να πας, το μνήμα του βρίσκεται στο νεκροταφείο του Σχιστού. Κι εγώ δεν πήγα στην κηδεία του, απλά με ενημέρωσαν. Νιώθω κι εγώ την ανάγκη και την υποχρέωση να πάω και να του πω ένα τελευταίο αντίο.. αν και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε από κοντά μας ένας τέτοιος άνθρωπος!

Θελω πολυ να παω ,αλλα απο ποιον μπορώ μαθω που ακριβως βρισκετε?

Αν παω ετσι δεν θα τον βρω ....

Να αφησω τα παιδακια μου καπου και να παω....να μην πω σε κανεναν που παω γιατι θα μου φωναζουν....να παω να κλαψω με την καρδια μου ...να ξεσπασω μπας και το παρω αποφαση.

Μου ειναι πολυ δυσκολο ρε κοριτσια,ποτε δεν το περιμενα οτι θα ενοιωθα ετσι.:-(:-(

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι και εγω ενα απο τα κοριτσια του οπως μας ελεγε, ο Τακης δεν πεθανε γιατι θα ζει παντα στις καρδιες μας, στις αναμνησεις απο τις ομορφοτερες στιγμες μας, στο κοιταγμα των παιδιων μας .Τακη μου καλο ταξιδι σιγουρα πας σε ενα καλυτερο κοσμο.Απλα ολες εμεις δεν μπορουμε να φανταστουμε οτι εσυ θα μπορουσες να συνδεθεις ποτε με τον θανατο γιατι ειχες αμεση σχεση με την ζωη.

 

Υ.Γ. Ειχα την τυχη-ατυχια να μενω ακριβως απεναντι του τωρα βγαινω στο μπαλκονι κοιταω το σπιτι του και δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν θα τον ξαναδω να με "μαλωνει" γιατι σηκωνω τις γλαστρες και ειναι τα ποδια μου στα νερα .

 

Καλο ταξιδι ΤΑΚΗ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω και εγώ την ανάγκη να γράψω δυο λόγια για αυτο τον υπέροχο άνθρωπο που έφυγε τόσο νωρίς από κοντά μας και άφησε τόση θλίψη και στεναχώρια σε όλες εμάς που είχαμε τη χαρά να τον γνωρίσουμε.

Σε ευχαριστώ πολύ Τακούλη μου που με τις συμβουλές σου και την επιμονή σου μας έκανες να αποκτήσουμε το πολυτιμότερο δώρο σε εμένα και τον άντρα μου το κοριτσάκι μας.Σε αγαπήσαμε γιατί ήσουν ο δικός μας άνθρωπος.Δεν καταφέραμε να κάνουμε όπως μας έλεγες το 2ο παιδάκι μας στο ΡΕΑ(το πολυπόθητο 'ονειρο σου),δεν πρόλαβες ούτε αυτό να χαρείς το ''μαιευτηριο για τις Πειραιώτισες'' όπως μας έλεγες με καμάρι.

Δε μπορώ να διαννοηθώ ότι δε θε ξανάρθω στο ιατρείο σου που ήταν ο παράδεισος για τόσα χρόνια,η Ελενίτσα μας(βράχος) με το καλαμπούρι της και εσύ με το γαλήνιο χαμόγελο σου να μας αναλύεις όλες μας τις ανησυχίες και τα άγχη μας σε όλα τα επίπεδα.

ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΤΑΚΟΥΛΗ ΜΑΣ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω πολυ να παω ,αλλα απο ποιον μπορώ μαθω που ακριβως βρισκετε?

Αν παω ετσι δεν θα τον βρω ....

Να αφησω τα παιδακια μου καπου και να παω....να μην πω σε κανεναν που παω γιατι θα μου φωναζουν....να παω να κλαψω με την καρδια μου ...να ξεσπασω μπας και το παρω αποφαση.

Μου ειναι πολυ δυσκολο ρε κοριτσια,ποτε δεν το περιμενα οτι θα ενοιωθα ετσι.:-(:-(

Κορίτσια ο Τάκης μας δεν είναι στο Σχιστό αλλά στο 3ο νεκροταφείο αλλά ακόμα δεν 'εχω καταφέρει να μάθω σε ποιο τμήμα.Μόλισ μάθω θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ο Τάκης μας δεν είναι στο Σχιστό αλλά στο 3ο νεκροταφείο αλλά ακόμα δεν 'εχω καταφέρει να μάθω σε ποιο τμήμα.Μόλισ μάθω θα σας ενημερώσω

 

Vasoulaki,

Αν μπορεσεις να μαθεις πες μου σε παρακαλώ !!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Ενα τεραστιο ευχαριστω στον ανθρωπο, πανω απ'ολα και μετα γυναικολογο, που ηταν διπλα μου σε ο,τι και οποτε τον χρειαστηκα, που εφερε στον κοσμο τις δυο κορες μου, που εκανε τις εγκυμοσυνες και τις γεννες μου υπεροχες, που μου κραταγε σφιχτα το χερι οταν πονουσα, που με ξυπναγε στο Μητερα με φιλια, που ηταν στο τηλεφωνο στις 03:00 τα ξημερωματα για να τον ρωτησω....γιατρε ποτε θα με πιασουν οι πονοι........που ηταν διπλα μου σε οποια επιλογη μου και με στηριζε....που τον αγαπουσα σαν οικογενεια μου...Τελος ενα μεγαλο ευχαριστω που εσωσε την ζωη της μανουλας μου.....

Εφυγε τοσο πολυ γρηγορα.......

ΑΝΤΙΟ και παντα θα εισαι μεσα στην καρδια μου......Ευχαριστω Παναγιωτη Πιερρουτσακο.....

δεν ξέρω αν ένα ευχαριστώ είναι αρκετό για έναν τετοιο άνθρωπο ενα τέτοιο γιατρό και πάνω απόλα ένα τέτοιο φίλο!!γιατί έτσι σε νιώθαμε.νιώθω φτωχό το λεξιλόγιό μου για να εκφράσω αυτό που νιώθω.θλίψη?στεναχώρια?μοναξιά?:cry:δεν υπάρχει μέρα που να μην σε σκέφτώ.ακόμα σε νιώθω να μου κρατάς το χέρι κ να μου λές <<όλα καλά .ολα καλά>>

αντίο και είμαι σίγουρη ότι ακόμα και από ψηλά θα μας προσέχεις όπως έκανες πάντα!!!μας λείπεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο Τάκης μας δεν είναι στο Σχιστό αλλά στο 3ο νεκροταφείο αλλά ακόμα δεν 'εχω καταφέρει να μάθω σε ποιο τμήμα.Μόλισ μάθω θα σας ενημερώσω

 

όντως είναι στο 3.ήμουν στην κηδεία αλλά πραγματικά το τελευταίο που πρόσεξα ήταν το που πήγαινα...προσπαθούσα να καταλάβω για ποιόν πήγαινα.γιατι ακόμα και σήμερα και δεν θέλω να το πιστέψω!

αν ρωτήσετε όμως στο γραφείο κινήσεως στην είσοδο θα σας πουν. απλά το όνομα θα πείτε ή την ημερομηνία.ελπίζω να σας βοήθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι να πας, το μνήμα του βρίσκεται στο νεκροταφείο του Σχιστού. Κι εγώ δεν πήγα στην κηδεία του, απλά με ενημέρωσαν. Νιώθω κι εγώ την ανάγκη και την υποχρέωση να πάω και να του πω ένα τελευταίο αντίο.. αν και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε από κοντά μας ένας τέτοιος άνθρωπος!

Ήμουν στη κηδεία του Τάκη μας και έγινε στο 3ο Νεκροταφείο όχι στο Σχιστό στο τμήμα 6 άν δεν κάνω λάθος!

4RJap2.png?aaegbuTW

 

Z5eTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χάσατε το γιατρό σας ,το φίλο σας. Έχασα τον ξάδελφό μου, το φίλο μου .Έχασα τον άνθρωπο που μπορούσα να λέω μαζί του οτι με απασχολούσε απο το μικρότερο μέχρι το σοβαρότερο. Είμασταν μαζί σε κάθε κακή και καλή στιγμή της ζωής μου. Ήταν εκείνος που μου έδωσε το μωρό μου να το κρατήσω για πρώτη φορά στην αγκαλιά μου. Έχασα τον καλύτερό μου φίλο.

Τώρα θα τον βλέπω μέσα απο τα δύο του κορίτσια τις αγάπες του.

Διαβάζοντας όλα όσα έχετε γράψει έκλαψα πολύ . Δεν μπορούσα να φανταστώ τόση αγάπη.

Για την αγάπη που δείχνετε για τον Τακούλη , ευχαριστώ !!

Όσο για το μνήμα πράγματι είναι στο 3ο και οχι στο Σχιστό !!!

Link to comment
Share on other sites

Συγκλονιστικο να παιρνει ΤΟΣΗ αγάπη οση εδεινε αυτος ο ανθρωπος εν ζωη.Αλλά ειναι εν ζωη.Στις καρδιές σας.

Που ήταν οταν έψαχνα έναν γιατρό-ΆΝΘΡΩΠΟ;

 

Κριμα...ΠΟΛΥ κριμα

 

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Που ήταν οταν έψαχνα έναν γιατρό-ΆΝΘΡΩΠΟ;

 

 

 

Aggeloudia, εψαχνες ......αναποδα.......

Να ηξερες τι εχασες που δεν τον γνωρισες, να ηξερες ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΕΣ ΥΠΗΡΞΑΜΕ ΟΛΕΣ ΕΜΕΙΣ......Και εγω προσωπικα νιωθω και θα νιωθω τυχερη, υπερηφανη, που ο ΤΑΚΗΣ εφερε στον κοσμο τις κορες μου.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή την εικόνα έχω συνέχεια στο μυαλό μου...

 

Να κάθεται πίσω από το γραφείο του και να χαμογελά γλυκά.....

 

Όπως θυμάμαι συνέχεια που όταν γέννησα και πήγα στο δωμάτιο ανάνηψης ήρθε και με χάιδευε γλυκά στο κεφάλι, ενώ εγώ βρισκόμουν σε περίεργη κατάσταση και επαναλάμβανα "γιατρέ έχω πυρετό, έχω πυρετό..."

Κι εκείνος, με το μόνιμο χαμόγελό του, μου έλεγε "ξεκουράσου". Κι ήξερα αυτόματα πως όλα ήταν καλά....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παράκληση....

 

Θα ήθελα να με ενημερώσετε πότε είναι τα σαράντα.

Επίσης θα ήθελα να μάθω κι εγώ το λόγο που τον χάσαμε τόσο νωρίς. Αν θα μπορούσε κάποια ας μου έστελνε ένα μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι γιατροι στο δωματιο που ημουν στο Μητερα ερχονταν να δουν τις αλλες κοπελες με χαρτοφυλακες στο χερι ,κουστουμια γραβατες και τιγκα στην κολωνια.....ο Τακης ερχοταν με τα ρουχα του χειρουργιου ,την μασκα να μισοκρεμετε και ψευτοξυρισμένος....ανοιγε τα χερια απο μακρυα και μας εχωνε στην αγκαλια του.

Για χρήματα ουτε λόγος....Τακη ποτε θα σε πληρωσουμε ?

''Κατσε να πατε σπιτι με το καλο να μπειτε σε μια σειρα και θα τα βρουμε....αστα αυτα τωρα και κοιτα να ξεκουραστεις γιατι στο σπιτι θα εχεις το μωρακι μας ολη μερα και ολη νυχτα ''

και να μην του τα εδινα ποτε δεν θα μου ελεγε τιποτα.....οπως τοτε μετα την πρωτη γεννα που πηγα για το παπ ,συνηθησμενη που δεν πληρωνα στις επισκεψεις μετα την εξεταση τον χαιρετησα και εφυγα.....την αλλη μερα καταλαβα οτι δεν πληρωσα και τον πηρα τηλεφωνο να του ζητησω συγνώμη και μου λέει...

''ευτυχως που πηρες γατι τωρα σου εστελνα την αστυνομια ''

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...