Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Tι επαθα με το ασανσερ!!

Recommended Posts

Αχ κοριτσια πηρα μια λαχταρα σημερα!!Φτανω με το ασανσερ στον 4 οροφο οπου μενω βγαινω και πως σε δευτερολεπτα κλεινει η πορτα πισω μου με την 20 μηνων κορη μου και το ασανσερ κατεβαινει στο ισογειο...τρεχω απο τις σκαλες στο ισογειο και προτου προλαβω να ανοιξω την πορτα ξανανεβαινει στον 4. Ξανατρεχω ανεβαινοντας πεντε πεντε τις σκαλες και ξανα δεν προλαβαινω να ανοιξω την πορτα και ξανακατεβαινει το ασανσερ!Το μωρο μεσα εγω να εχω αρχισει να πανικοβαλλομαι που δεν την προλαβαινα!προφανως ειχε πατησει και πατουσε τα κουμπια μονη της με αποτελεσμα να ανεβοκατεβαινει. Φωναζω βγαινουν οι γειτονες πιανουμε ολοι απο εναν οροφο να προλαβουμε να ανοιξουμε την πορτα με το που θα φτασει. Και ευτυχως τα καταφεραμε! Το ασανσερ ειναι απο τα καινουρια με τις πορτες ασφαλειας που αν δεν κλεισουν τελειως δεν ξεκιναει (οποτε δεν θα μπορουσε να συμβει κατι κακο) τουλαχιστον ετσι μας ειχαν πει απο την εταιρεια. Ομως με τον ανδρα μου δοκιμασαμε να πιασουμε κατι να δουμε αν θα ξεκινησει ή οχι....και ναι ξεκινησε με το αντικειμενο πιασμενο στις εσωτερικες πορτες!Ουτε να φανταστω δεν μπορω τί θα ειχε συμβει αν ειχε πιασει η μικρη μου κανενα δαχτυλακι! Δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα και απο δω και στο εξης τα ματια μου οχι 14 αλλα 1014!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Διαφημίσεις

καλημερα!!:)

πωπω....ουτε σαν σκεψη δεν το αντεχω..ευτυχως που δεν εγινε τιποτα ασχημο..φανταζομαι την αγωνια σου...ελπιζω να μης σας ξανατυχει κατι τετοιο!!

παντως η μικρη θα ευχαριστηθηκε τη βολτα πανω-κατω......τι ειναι αυτα τα μικρουλια ε??!!!τι σκαρωνουν κ το ευχαριστιουνται κιολας!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

πωπω κοπελα μου λαχταρα που την επαθες!!!!!ουετ να το σκεφτομαι δε θελω.καλα ο δικος μου θα τα ειχε κανει πανω του απο τον φοβο!!!!!η μικρη πως ηταν μετα?ειχε τρομαξει?

qcKmp2.png

H μικρη το ειχε καταευχαριστηθει! Αφου οταν επιτελους την τσακωσαμε εγω ειχα σωριαστει στις σκαλες προσπαθωντας να βρω την αναπνοη μου και απο την λαχταρα αλλα και απο το ανεβα κατεβα 4 οροφους και αυτη να γελαει!!

tALVp3.png

μια ανηψια μου πριν 4 χρονια, δεν ειχε την ιδια ευτυχη καταληξη κ της λειπει το μισο δαχτυλο απο τον αντιχειρα τωρα.:(

(ρε τα κατσικοπαιδα τι μπορει να κανουν:shock:)

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Διαφημίσεις

αφου το ευχαριστηθηκε και δε θα της μεινει τραυματικη εμπειρια παλι καλα να λες.τα σκατακια θελουν τεραστια προσοχη.στο δευτερολεπτο μπορει να γινει το κακο!

qcKmp2.png

μια ανηψια μου πριν 4 χρονια, δεν ειχε την ιδια ευτυχη καταληξη κ της λειπει το μισο δαχτυλο απο τον αντιχειρα τωρα.:(

(ρε τα κατσικοπαιδα τι μπορει να κανουν:shock:)

Πωπω...Αυτα σκεφτομουν και γω οση ωρα ανεβοκατεβαινε...να παω να αναψω κανενα κερακι που δεν μας βρηκε τιποτα τετοιο.

tALVp3.png

αμαν!αγχωθηκα με το μην σου ποπο,παλι καλα που δεν τρομαξες ο ιδιος και να αρχιζει να πανικοβαλεται και ξες απο τον πανικο κανει οτι ναναι,τεσπα ευτυχως ολα καλα,παντως και ο δικος μου οταν παμε ελλαδα εχει μανια με τα ασανσερ και ευτυχως ειναι κοντουλης και δεν τα φτανει τα κουμπια αλλιως θα τα ειχε ξετιναξει...τι να πεις...προσοχη θελει

Ευτυχώς στο τέλος όλα καλά! Και εγώ στην θέση σου θα έχανα χίλια χρόνια από την ζωή μου. Να σου ζήσει το παιδάκι σου!

Διαφημίσεις

πω πω και εγω την εχω παθει ετσι ,μονο που εμενα πανικοβληθηκε και ουρλιαζε μεχρι να φτασει στο ισογειο.

κοριτσακια μου!