Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν με θελει το μωρο μου και αυτη το ευχαριστιεται


Recommended Posts

παραδειγμα της προηγουμενης παρασκευης:παω το μεσημερι να παρω τη μικρη απο τη πεθερα.εκεινη την ωρα την κρατουσε να περπατησουν και μολις με βλεπει αλλαζει κατευθυνση στη μικρη επιτηδες. η μικρη με αγνοει, της μιλαω και τιποτα. την παιρνω αγκαλια και μετα απο 2 λεπτα ενω καθοτανε ησυχη της λεει ελα στη γιαγια λιγο και εκεινη της δινει τα χερια. και η αλλη ποσο το χαρηκε δε λεγεται. εγω νευριασα φριχτα αλλα δεν το δειχνω!!!!

σαν να βλεπω τη δικια μου!!!!τι ανταγωνισμος ειναι αυτος που τις πιανει ρε κοριτσια??ειναι σαν να λενε μου πηρες το γιο μου θα σου παρω το παιδι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Κ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ 18 ΜΗΝΩΝ ΤΡΕΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ,Κ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ....ΒΕΒΑΙΑ Δ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ Δ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Κ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι μου είχε πει ο γυναικολόγος μου όταν συζητήσαμε για τον θηλασμό:rolleyes:;Οι παιδοψυχολόγοι λένε ότι μετά το χρόνο καλό είναι να μην θηλάζεις ειδικά τα αγόρια για να μην κολλάνε στη μάνα:confused:.Ο δικός μου θηλάζει είναι 13μηνών και τη μάνα την έχει στο κλ@@@μο όταν είναι με τον παππού του:mad:...Όταν τα παίζουν και τους κάνουν τα χατίρια τι θα κάνουν κι αυτά:confused:;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι μου είχε πει ο γυναικολόγος μου όταν συζητήσαμε για τον θηλασμό:rolleyes:;Οι παιδοψυχολόγοι λένε ότι μετά το χρόνο καλό είναι να μην θηλάζεις ειδικά τα αγόρια για να μην κολλάνε στη μάνα:confused:.Ο δικός μου θηλάζει είναι 13μηνών και τη μάνα την έχει στο κλ@@@μο όταν είναι με τον παππού του:mad:...Όταν τα παίζουν και τους κάνουν τα χατίρια τι θα κάνουν κι αυτά:confused:;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΜΥ ΙΝ LOVE ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ Κ ΧΑΤΗΡΙΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΜΠΗΓΩ ΤΗΣ ΦΩΝΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΧΙ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΦΟΥΛ ΣΤΑ ΑΝΘΥΥΓΕΙΝΑ.ΤΙ Να πω κ το θεμα ειναι οτι την εχω αναγκη δ εχω απο αλλου βοηθεια κ εχω κ ενεν μπεμπη 5 μηνων οποτε χρειαζεται καποιε φορεσ να μενει μαζι τησ κ ειμαι ολο στναχωρια

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει ότι το πρόβλημα είναι γενικό:rolleyes:.Γενικά οι παπουδογιαγιάδες είναι θέμα... Δυστυχώς η ανάγκη μας κάνει να αφήνουμε τα μικρά μας σε εκείνους και εκείνοι όπως μου είπε και η μητέρα μου αφού τα έχουν κάποιες ώρες ε δεν γίνεται θα ανακατευτούν:confused:.Άντε τώρα βρες άκρη:rolleyes:...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παραδειγμα της προηγουμενης παρασκευης:παω το μεσημερι να παρω τη μικρη απο τη πεθερα.εκεινη την ωρα την κρατουσε να περπατησουν και μολις με βλεπει αλλαζει κατευθυνση στη μικρη επιτηδες. η μικρη με αγνοει, της μιλαω και τιποτα. την παιρνω αγκαλια και μετα απο 2 λεπτα ενω καθοτανε ησυχη της λεει ελα στη γιαγια λιγο και εκεινη της δινει τα χερια. και η αλλη ποσο το χαρηκε δε λεγεται. εγω νευριασα φριχτα αλλα δεν το δειχνω!!!!

αχ αχ πωσ σε νοιωθω αχ αχ μια απο τα ιδια με την μικρη μου οταν ερχεται η πεθερα μου δ υπαρχω,αφου σκεφτομαι μηπωσ κατι δ κανω σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Όλα σωστά τα κάνουμε απλά έτσι έχουν τα πράγματα:rolleyes:.Σκέψου πως ήσουν με τη γιαγιά σου εσύ.Εγώ τρελαινόμουν να πηγαίνω στη γιαγιά μου ,μάλλον υπομονή θα κάνουμε και δεν θα επιτρέπουμε παρεμβολές στα βασικά και σοβαρά θέματα;).Άλλωστε όλα τα παιδάκια στο τέλος της μέρας μόνο την μανούλα θέλουν;).Ο δικός μου έτσι κάνει:-D!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο ονειρευοταν και η δικια μου....θα ηταν το καλυτεροτερο τηςναειναι το παιδι μου κολλημενο πανω της.Της χαλασε τα σχεδια βεβαια ο μπεμπης ο οποιος για την ωρα ουτε να τη φτυσει.Βεβαια εγω δεν τον αφηνω...τον εχω μονιμως μαζι μου.Προτιμω να μην εχω βοηθεια απο πουθενα κι ας κουραζομαι περισσοτερο παρα να γινονται τα νευρα μου μανταλακια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η κόρη μου σχεδόν 2 μεχρι πριν λίγο καιρό αν υπήρχε άλλος άνθρωπος ούτε να με φτύσει δεν γύρναγε μιλάμε με αγνοούσε παρόλο που από τις 2 που σχολάω κ μετά σχεδόν όλη τη μέρα ήμαστε οι 2 μας! Η πεθερά μου φυσικά συνέχεια είχε την απορία γιατί αυτό το παιδί δεν πάει στη μαμά του κ πάει σε όλους τους υπόλοιπους! Εγω το θεωρώ λογικό γιατί αφού είναι τόσες ώρες μαζί μου ίσος με βαριέται κιόλας!Όλα αυτά ισχυαν μέχρι που έμεινα έγκυος πριν από 3 μήνες λες κ από ένστικτο πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος προσκολήθηκε πάνω μου...τα πρωινά που είναι στη μάνα μου γιατί δουλέυω με ζητάει κ θέλει να με παίρνει τηλέφωνο κ όσες φορές έχει πάει για λίγο στην πεθερά μου κάνει το ίδιο...μέσα στο σπίτι σαν υπνωτισμένη ακουλουθεί κάθε μου βήμα κ προτιμάει να παίξει μαζί μου παρά με τον πατέρα της που του έχει τρελή αδυναμία....κ τώρα δεν απορεί πια η πεθερά μου...ξέρει...ζηλεύει λέει το παιδί που έρχεται κ άλλο μωρό!:rolleyes::lol:

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

αντε καλε 10 μηνων παιδακι.....ολα τα παιδακια περνανε απο αυτο το σταδιο. η κορη μου εχει τρελλη αδυναμια στη μητερα μου (και η μητερα μου το ιδιο) παλιοτερα μαλιστα τη φωναζε και μαμα.τι θα πει αυτο?? να μην ασχολεισαι με το θεμα γιατι ικανοποιεις την πεθερα σου!!!! θες???

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα. Πλέον, εκ του ασφαλούς μπορώ να γελάω.

Ετσι και η μία μου κόρη, προτιμούσε όχι απλώς την γιαγιά της και μαμά μου, αλλά πολλές φορές και την .....νταντά (!!!) της.:rolleyes:

Καταλαβαίνετε τα μούτρα μου...στο πάτωμα. Αλλά, δεν εδινα δικαιώμα σε κανέναν, αλλά με έτρωγε και έλεγα μα είνα ιδυνατόν? Τη μάνα της?

Ε, λοιπόν, ήταν απλώς μία φάση. Καλά για την νταντά έχει πλέον ξεπεραστεί, έχει να τη δει και σχεδόν ένα χρόνο, από τοτε που ξεκίνησε παιδικό. Την γιαγιά της τη λατρεύει, αλλά πλέον, πρώτα η μαμά...

Μην στεναχωριέστε. Τα περισσότερα περνούν αυτή τη φάση...:wink:

Α, να συμπληρώσω, ότι κατάλαβα κάποια στιγμή, ότι απλώς δεν μου συγχωρούσε ότι έφευγα και την άφηνα (να πάω για δουλειά) και το έκανε επίτηδες γιατί ήξερε στο σκατούλι ότι με πειράζει....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalimera mpika proi proi etoimi na patho katathlipsi giati pernaw akrivos to idio me tin mikri mou pou einai 8 minwn! Xtes den ksekolouse apo ton papou tis (mpampa mou) kai exei treli adinamia stin giagia tis (pethera mou) Opote einai me kapoion apo tous dio ti tis dinw ta xeria ti ela stin mama tipota!!! exw arxisei na amfivalo an eimai kali mama!!! Parepiptontos pera apo tin wra pou paw stin douleia eimai oli tin wra mazi tis paizoume sinexeia (exw piasei ton eauto mou na tin dorodoko mpas kai me thelei perissotero) alla an dei kapoion apo tous dio einai les kai den iparxw!!!! Tha skasw!!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera anouska to mwraki sou kserei kala poia einai h manoula toy,mhn se anisixei apla (giagiades kai papoudes) einai oi adynamia pollwn mikrwn paidiwn!!!!!! fantasoy emena o megalos mou o gios einai 7 xr kai akoma trelenete kai mou leei thelw na fygw kai na paw ston pappou kai fantasou den ton exoume kai dipla! e otan ton afinw (stis diakopes) kai paw meta apo 1 bdomada na ton parw katevazei kati moytra.....kai arxizei na paraponietai pote tha dw ton papou mou pote tha ksanapaw! kai anarwtiemai kai egw kala h mana sou den s eleipse katholou??? moy eleipse alla moy leipei kai o papous otan den ton blepw!!!! ayto m apanthse!

Link to comment
Share on other sites

christiana000 καλο μου κοριτσι . πατα ποδι βγαλε αυτες της σκεψεις απο το μυαλο πες οτι δεν εχουν συμβει . και οταν εισαι σπιτι να μην ερχεται η πεθερα σου δεν υπαρχει λογος ετσι και αλλιως . αυτη το κανει επιτηδες δωσε χρονο στην μικρη σου και ολα θα γινουν οπως πριν σε λατρευει και θα σε λατρευει για παντα οτι και να κανει αυτη η Ο.Χ.Ι.Α
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα η μικρή μου μόλις δει τη μάνα μου τρελαίνεται. Είναι μες την ευτυχία. Η στεναχώρια μου έιναι ότι δεν νιώθει το ίδιο όταν είναι με τη πεθερά μου γιατί η πεθερά΄μου είναι μεγαλύτερης ηλικίας και η καυμένη δεν μπορεί να κάνει τα ίδια παιχνίδια που κάνει η μάνα μου. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να κάνω τη μικ΄ρη μου να αγαπήσει εξίσου και την αλλη της γιαγιά. Εγώ το βλέπω το πράγμα ως εξής. αλλο πράγμα η αγάπη και άλλο πραγμα το παιχνίδι. Οταν η μικρή είναι μόνο μαζί μου φυσικά και θα παίξει μαζί μου άρα δεν με έχει απορρίψει. Κι αύριο μεθαύριο θα προτιμάει τους φίλους κι όχι εμένα. Δηλαδή θέλω να πω ότι χαίρομαι να βλέπω ότι είναι ανεξάρτητο παιδί και δεν κρέμεται από τα φουστάνια μου. Δυστυχώς όταν δουλεύουν οι γονείς και τα παιδιά φυλάσσονται από παππούδες η καρδούλα τους ανοίγει ένα τεράστιο χώρο για τη γιαγιά και το παππού. Δεν γίνεται αλλιώς. Γνώμη μου, η αντίδραση του παιδιούείναι φυσιολογική κι όχι κακή. ΟΜΩΣ πρέπει να συζητήσεις με τη πεθερά σου ότι όταν είσαι παρούσα πρέπει να βοηθήσει κι εκείνη το παιδί να στρέφεται προς το μερος σου. Μπορεί ας πούμε να λέει στο παιδί πριν γυρίσεις να το πάρεις '' αχ τι καλά θα έρθει τώρα η μανούλα και θα παίξετε!!!! Γιούπι!!!!''

Ευχομαι να βρεθεί η χρυσή τομή στην επικοινωνία σου με τη πεθερά σου γιατι αυτό θα λύσει όλα τα προβλήματα!!!!!

Και φυσικά αυτό που λεώ πάντα..εύχομαι τα παιδάκια να έχουν υγεία και όλα τα άλλα μοιάζουν ασήμαντα.

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω να πω οτι σας ζηλευω που εχεε μια πεθερο η πεθερο να ασχολειται?

εγω με τρια μωρα το μεγαλυτερο τρεισιμιση χρονων και παρακαλαω να ειχα καποιον να τα κρατησω μια ωρα την εβδομαδα νααπλωσω τα κοκκαλακια μ να ξεκουραστω... παπους γιαγια απ το σοι του αντρα μ μενουν κοντα αλλα βλεπουν τα παιδια 2-3 φορες το χρονο, σαν να μην υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μεγαλυτερο "θεατρο " απο την πεθερα μου δεν υπαρχει.Οταν ηταν η κορη μου μικρη χαιρονταν που ηθελε τον αντρα μου και την κορη της πιο πολυ απο εμενα!!!Καλο ε?Κι ομως θα σας πω οτι δεν με πειραζε καθολου γιατι γνωριζω οτι τα παιδια θελουν να ειναι με ατομα που τους κανουν ολα τα χατηρια.Δεν ειναι σωστο να στερουμε απο τα παιδια μας τον παππου ή την γιαγια τους.Εμενα η γιαγια μου συνεχως μαλωνε με την μητερα μου δεν την ηθελε(κλασσικα οπως καθε πεθερα την νυφη) εγω ομως την αγαπαω και εχω αναμνησεις απο εκεινη καλες ή κακες δεν εχει σημασια .Ειναι η γιαγια μου αυτο δεν αλλαζει με τιποτα.Προσωπικα τσαντιζομαι πιο πολυ οταν τα πεθερικα μου αδιαφορουν για τα παιδια μου!!Την αγαπη μου για αυτα δεν μπορει να την επισκιασει κανεις!!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το ιδιο εκανε κ εμενα η μικρη μου οταν ηταν 9 μηνων την αφηνα σαβ/κο στην πεθερα μου γιατι ημουν εγκυοσ στο δευτερο παιδι με αποτελεσμα οταν πηγαινα να κανει σαν να μην υπαρχω αγκαλια στην γιαγια τησ συνεχεια εμενα γραμμενη,το κακο ειναι οτι κ τωρα που ειναι 18 μηνων τα ιδια κανει ,βεβαια να σημειωσω οτι εχουν υπαρξει φασεισ που εγω την εβαζα τιμωρια κ καμια ξυλια στον πωπω κ εκεινη για να το παιξει καλη την αγκαλιαζε,τησ ελεγε ελα καλο μου μην κλαισ η γιαγια ειναι εδω.τινα κανω δ ξερω εχω φρικαρει κ με την μικρη κ με την αλλη,εγω να λεω οχι γλυκα στο παιδι οχι πολλα ψωμια εκεινη του λεει ελα φαε αλλα λιγο γιατι η μαμα δ σε αφηνει μην μασ δει.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε κι απο εμενα. Ο μικρος μου περασε αυτο το σταδιο οταν ηταν 8 μηνων με τη μητερα μου. Γυριζα σπιτι και σημασια εκεινος........Εφευγε η γιαγια.....Χαμος. Το καλυτερο? Δεν ερχοταν αγκαλια μου και μου γυριζε την πλατη για να μεινει στη γιαγια του.

Εγω αυτο που εκανα ειναι να ειμαι μαζι του οσο πιο πολλες ωρες γινεται (μετα τη δουλεια κατευθειαν σπιτι) και να τον παιρνω απο την αγκαλια της μανας μου ακομα κι αν αυτος χτυπιοταν (και η μανα μου στραβομουτσουνιαζε γιατι κλαιει το παιδι...) λεγοντας στη μητερα μου:" Ευχαριστω μαμα. Αν θες πηγαινε να ξεκουραστεις." Δεν ξερω αν το αντιμετωπισα σωστα και το εκοψε η θα το ξεπερνουσε ουτως η αλλως, παντως γενικα οταν αποφασιζω να παρω το παιδι μου αγκαλια εγω το κανω οποιος κι αν τον κραταει (εκτος απο τον μπαμπα μας) οχι τοσο για το ιδιο το παιδι, αλλα για τους αλλους (παππουδογιαγιαδες) προκειμενου να καταλαβουν. Επισης λεω παντα μπροστα τους: "Οταν η μαμα μιλαει (μαλωνει) κανεις αλλος δεν επεμβαινει ουτε αγκαλιες ουτε τιποτα" και προσπαθουν να το τηρουν.

 

Υ.Γ. Και οι 4 παππουδογιαγιαδες ειναι πολυ συνεργασιμοι και εχουν κατανοηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το ιδιο εκανε κ εμενα η μικρη μου οταν ηταν 9 μηνων την αφηνα σαβ/κο στην πεθερα μου γιατι ημουν εγκυοσ στο δευτερο παιδι με αποτελεσμα οταν πηγαινα να κανει σαν να μην υπαρχω αγκαλια στην γιαγια τησ συνεχεια εμενα γραμμενη,το κακο ειναι οτι κ τωρα που ειναι 18 μηνων τα ιδια κανει ,βεβαια να σημειωσω οτι εχουν υπαρξει φασεισ που εγω την εβαζα τιμωρια κ καμια ξυλια στον πωπω κ εκεινη για να το παιξει καλη την αγκαλιαζε,τησ ελεγε ελα καλο μου μην κλαισ η γιαγια ειναι εδω.τινα κανω δ ξερω εχω φρικαρει κ με την μικρη κ με την αλλη,εγω να λεω οχι γλυκα στο παιδι οχι πολλα ψωμια εκεινη του λεει ελα φαε αλλα λιγο γιατι η μαμα δ σε αφηνει μην μασ δει.

 

 

 

και εγω δεν θα ηθελα , αν μου δινανε ξυλια στον πωπω...

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα είμαι στη θέση σου θα νιώσω τυχερή που περνάει τόσο όμορφα το παιδί μου με την πεθερά μου, σκέψου να πρέπει να αφήνεις το παιδί κάπου και να ξέρεις ότι κακοπερνάει!

Μη σκέφτεσαι συναγωνιστικά την πεθερά, εσύ είσαι μάνα, εκείνη γιαγιά. Δεν συγκρίνεστε καν, έχετε διαφορετικούς ρόλους, αρκεί να παίξει κάθεμια σωστά τον ρόλο της, κι αυτός είναι με αγάπη προς το παιδί.

Δεν παντρεύτηκες την πεθερά, νομίζω είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε εξοργίζουν πολλά απο αυτά που κάνει, λέει. Οσο όμως δεν βλάπτουν το παιδί ποιός ο λόγος ανησυχίας?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, λίγη ψυχραιμία δεν ανταγωνίζεστε στην αγάπη. Να χαίρεστε που αγαπάνε τις γιαγιάδες τους παπούδες. Όσο και αν οι παπούδες έχουν θέμα με εμάς δεν πρόκειται να βλάψουν τα αγγελούδια μας. Ο μικρός μου τώρα που τον κρατά η μητέρα μου, όταν τη βλέπει σηκώνει τα χεράκια του και τρέχει για αγκαλίτσα. Εγώ όμως είμαι η μαμά του εμένα αναζητά όταν πονάει, σε μένα κουρνιάζει το βράδυ, σε μένα δίνει τα πρώτα του λογάκια, φιλάκια, σε μένα χαμογελαει όταν κάνει τις αταξίες του, σε μένα φωνάζει όταν δεν του κάνω χατηράκια, σε μενα κάνει τα ναζάκια του. Αισθάνομαι πολύ όμορφα που έχει αδυναμία στο μπαμπά αλοίμονο αν ανταγωνιζόμουν τον άντρα μου. Έχω θέμα με την μητέρα μου, να φανταστείτε ότι πεθερά δεν έχω αλλά η μάνα μου κάνει για 10 πεθερές. Και όμως ποτε δεν αναρωτήθηκα για την αγάπη του παιδιού μου επειδή αρκετές φορές αγνοεί εμένα και τρέχει στη μάνα μου.

Και κάτι ακόμα, για σκεφτείτε ότι αν αισθάνεστε ανταγωνιστικά από τώρα για την αγάπη των παιδιών, αυτός ο ανταγωνισμός θα μας ακολουθεί μια ζωή. Στο τέλος θα καταλήξουμε σαν τις πεθερές κακιές γιατι θα συνεχίσουμε να ανταγωνιζόμαστε την αγάπη.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κι εγώ πέρασα τέτοια φάση κ το μωρό μου ήταν κ πιο μικρό!!! Για να σας δώσω να καταλάβετε σε μια εκδρομουλα που είχαμε παει ( κ ήταν κ η πεθερά μαζί γιατί πηγαίναμε στους προπαππουδες:|) είχαμε φτάσει σε ένα σημείο να μην με αφήνει να πιάσω το μωρο:shock::shock::shock:, εκλαιγε το μωρακι κ δεν μου το έδινε στην αγκαλιά παρα μόνο έλεγε " όχι στη μαμά στον μπαμπά μόνο"!!!! Κ όταν την είχα εγώ έλεγε "την γιαγιά του θέλει το παιδί" αν τυχόν κλαψουριζε... Κ πολλά τέτοια κ στο σπίτι όταν ερχόταν!!! Κ το μωρό όταν την έβλεπε ελαμπε γιατί του έκανε συνεχώς " τον καραγκιοζη" για να γελάει!!!

Εγώ στεναχωριομουν παρα πολυ γιατί σε μένα δεν αντιδρούσε έτσι.. Αλλα διεκδικησα "την αγάπη" του με παιχνίδια κ τέτοια όπως είπαν κ παραπανω!!!

Σιγά σιγά πάντως το ξεπέρασε η πεθερά μου απο μονη της!!!!:-D οπότε πλέον έχουμε φυσιολογικές σχέσεις!!

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

christiana, τα συναισθηματα που βγαζεις προς την ΅κακη" πεθερα, ειναι περα για περα ΠΑΡΑΛΟΓΑ, γεματα ζηλεια,...ω ναι..& εμεις οι υπολοιπες βεβαια, αμεσως μολις ακουσαμε για το τι αποτροπαιες πραξεις & λογια εκφραζει Αυτή η πεθερα η τοσο κακια & απαισια, που θελει το μωρο μας να παρει μεσα απο την αγκαλια μας, το καταδικασαμε αμεσως.Θυμηθηκαμε μια αντιστοιχη εγκληματικη ενεργεια που εκανε η δικη μας πεθερα μας προς εμας, με δολο παντα.

ΜΑ τι λεμε?????

Το γεγονος οτι η γιαγια & ο παππους αγαπανε ανιδιοτελως το μωρακι μας, το εχετε σκεφτει?.εχουμε μπει ποτε στη θεση τους, οταν αντικρυζουν τα εγγονια αντιδρουν χειροτερα απο μωρα παιδια, ξεχνωντας ετσι τα προβληματα τους & την απεραντη μοναξια τους??.Και εμεις οι καχυποπτες μανουλες να σκεφτομαστε μονο τον ανταγωνισμο των γυναικων & οχι την αγαπη που δεχεται το μωρο μας.

Ακομα & σε αυτη τη περιπτωση αγαπης κοριτσια, παλι τον εαυτουλη μας σκεφτομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...