Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Σ ευχαριστώ παρα πολυ να σαι καλα που με παρηγορείς συνέχεια.Ευχομαι και στις δυο μας ολα να πανε καλα και να φυγουν τα ψυχολογικα και ολα θα είναι καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..όταν ξαπλώνετε να κοιμηθητε και ξυπνατε νιωθετε ατονια,αδυναμια μελανχολια η τιποτα παρομοιο;οταν πεφτω να κοιμηθω για μεσημέρι ειδικα ξυπναω πάρα πολυ χαλια

Link to comment
Share on other sites

Ασε..καθε φορα που κοιμάμαι μεσημέρι ξυπνάω τόσο χάλια που απ την ατονία και την αδυναμία μετα πέφτω σε μελανχολία..Χαλια κοπελια...αντε να δω πότε θα ηρεμήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλο ο παιδαρος σου!!εζησα αυτα που περιγραφεις στον 7ο μηνα της κυησης μου και πηρα θεραπεια μεχρι που η πιτσιρικα μου εγινε 9 μηνων.ειναι καθαρα ορμονικο και να μην επιβαρυνεις τον εαυτο σου με τυψεις ειτε αλλα πικρα αισθηματα.ολα θα πανε καλα αν συνεχισεις να μιλας και να μην κλεινεσαι σε εσενα.οταν κρατησεις τον μπεμπαρο αγκαλια θα νοιωσεις και θα εισαι παντοδυναμη.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο ο παιδαρος σου!!εζησα αυτα που περιγραφεις στον 7ο μηνα της κυησης μου και πηρα θεραπεια μεχρι που η πιτσιρικα μου εγινε 9 μηνων.ειναι καθαρα ορμονικο και να μην επιβαρυνεις τον εαυτο σου με τυψεις ειτε αλλα πικρα αισθηματα.ολα θα πανε καλα αν συνεχισεις να μιλας και να μην κλεινεσαι σε εσενα.οταν κρατησεις τον μπεμπαρο αγκαλια θα νοιωσεις και θα εισαι παντοδυναμη.

Σ ευχαριστώ πολυ.Τι θεραπεία πήρες; αν θες στείλε μου πμ.Κάνω μεγάλη προσπάθεια να είμαι καλά οταν δε τα καταφέρνω με παίρνει πολύ απο κάτω και νιωθω πως αυτό που έχω δε θα φύγει ποτέ.Απογοητεύομαι και κλέινομαι στον εαυτό μου.Ευτυχως που μιλάμε στο forum και παρηγοριεμαι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου μιλησα με ψυχιατρο και με παρεπεμψε σε γεννετηστρια οπου εκεινη εγγραφως εδωσε το οκ για remeron.επαιρνα πρωι βραδυ και οταν γεννησα μου κοψαν αμεσως το γαλα για αυτο το λογο.δεν μετανοιωνω που το εκενα γιατι πραγματικα το ειχα αναγκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει καποια κοπέλα που ειχε κρίσεις πανικού και γενικώς ψυχολογικά προβληματα πριν την εγκυμοσύνη και τις εμφανίστηκαν και στην εγκυμοσύνη και όταν γέννησε τα ξεπεράσε;Αν υπάρχει ας μας πει τον τρόπο...sos

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia !eime ki ego kenurio melos edo sto foroum !kalos sas brika loipon ki elpizo na paro idees kai liseis se problimata pu me apasxoloun !eime ki ego melousa malula ke eime para polixaroumeni giati pisebo pos o theos mas edose to kalitero doro gia mia gineka !as apolausume loipon autous tous eblogimenous mines !ti ginete omos otan autoi oimines ginode ephialtikoi logo mias katathlipsis ;ego prosopika exo xronia katathlipsi pu perimeni ti katalili stigmi gia na me pedepsei !diabasa ta minimata su kelly mad ke isoun i aitia pu esteila minima !an theleis mporume n adalaxume facebook giati exoume para pola koina pragmatika se katalabeno kopela mu exo ta idia simptomata edo ke liges meres i katathlipsi me xanabrike pali stin omorphoteri periodo tis zois mu ke pragmatika de xero ti na kano .alithia ta adikatatliptika epitrepode i tha prepei na to xeperaso moni mu ;to brisko adinaton giati ta simptomata mu eine baria koritsia eseis exete idea ti prepei na kano ;den exo kuragio na kano tipota oute orexi na phao thelo mono na koimame ase pu ke o ipnos exei gini ephialtikos !pragmatika eime se apgnosi ke adiexodo signomi gia to maqkroskeles minima alla eprepe kapu na miliso mias ke o adras mu to mono pu kani eine na stenaxoriete pu me blepei etsi alla ayto pistepse me de boithaei katholu !eyxaristo pu me akousate koritsia !kali genna se oles tis melodikes manules tu kosmou !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελα μου..Καλως ηρθες στην παρεα μας.Δυστηχως αυτο που μας βασανιζει δε παιρναει απο μονο του χωρις βοηθεια αλλα το βασικο ειναι να το παλεψουμε.Η εγκυμοσυνη απο μονη της δημιουργει διαφορα τετοια προβληματα ποσο μαλλον να εχεις και προυπαρχον προβλημα.Συμβουλεψου τον γυναικολογο σου αν θα σου επετρεπε αντικαταθλιπτικα.Εγω δεν τον ρωτησα γιατι δε τα θελω τωρα που ειμαι εγκυος μη βλαψουν το μωρο και πηγαινω σε μια ψυχολογο και μιλαμε και το παλευω μονη με την στηριξη του αντρα μου.Στο προβλημα μας παιζουν πολυ παραγοντες ρολο,εγω σαν συμβουλη πέρα απο το να πας σε ενα ψυχολογο αρχικα θα σου ελεγα αν μπορεις να στηριχτεις στον ανθρωπο που εχεις διπλα σου,αν σ αγαπαει θα κατανοησει το προβλημα σου και θα θελει να σε βοηθησει.Προσπαθησε να παρεις απο καπου δυναμη για να συνεχισεις τη ζωη σου,αν δε μπορεις απ το παιδι που ερχεται,αν δε μπορεις απ τον εαυτο σου,παρε απ τον συζυγο σου.Κανε πραγματα αναγκαστικα αλλα λιγο λιγο στην αρχη μη πιεζεσαι.Ευχομαι καπως να σε βοηθησα.Δεν εχω facebook μπορουμε να συζηταμε με προσωπικο μηνυμα οτι θες

Link to comment
Share on other sites

ela kelly mu pos eise ;ola kala ;phisika thelo na xeretiso ke oli ti parea edo sto forum ke oles tis melodikes manules na eine kala ke na exoun ipomoni sta diskolike na xeroun pos ola pernane !de xero ti ginete me ta minimata mu ta stelno alla de dimosiebode isos kano kati lathos !thelo poli na milisume kelly mu ,giati eimeste ke omoiopathudes ke na adalaxume apopseis se themata pu mas apasxoloun alla isos kati de kano sosto ke ta minimata pu stelno den emphanizode i tulaxistn de ta blepo ego !telospadon elpizo na eise kalitera ke pio iremi .ego simera piga stin eklisia ke proseuxithika ke zitisa ap to theo na m exei kala ke na mu dini kouragio ke dinami na agonizome kathe mera !pistebo pos ekana to kalitero ke apo do ke pera tha pigeno sinexedis ,apo ki pu de pigena katholu !kakos bebaia alla pote den eine arga .pntos gia to thema tis pharmakeutikis agogis to skephtome na su po tin alithia,an sinexiso na eine etsi xalia allaphisika tha milso prota me to ginekologo mu .nomizo pos gia merikes meres ena ipio agxolitiko de blaptei ke toso giati eime se simeio pu den exo orexi oute na phao ke blepo mono mia mabrila mprosta mu !eine pragmatika krima ,me blepei etsi ke o sizigos mu ke de to thelo katholu .prospathei na eine koda mu ke na me boithaei ,den exo kanena parapono eutixos !alla oso na peis autos pu to bionei trabaei to zori me ti katathlipsi ke oxi toso oi aloi !elpizo kelly mu oi epomenes meres pu tha erthoun na eine kaliteres kie si an den exeis tipota kalitero na kaneis prospathise na proseuxitheis ,isos nioseis kalitera .o theospada ms akouei oan eimaste eilikrineis !su euxome ena omorpho bradi ,esena ke ola ta meli tu forum !ke m ena pono olesoi egies !auti ti phora elpizo na do to minima mu dimosiebmeno .alithia kelly ,agoraki perimeneis etsi ;ego ne perimeno to gio mu ,to prigipa mu pu tha me kani na xehaso mia gia pada tis mabres meres !na deis pu tha mas gemisoun xara ke aisiodoxia ta ninakia mas eime siguri !ke pali kalinixta se olus ke oles ..........philia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ke pali eime xalia koritsia !ti na kano niotho pos olo to simpan sinomotei enadion mu ,thelo na bgazo oti troo ke xero oi mono ta polipothita xapakia tha me sosoun !xriste mu ,kane na epitrepete na ta paro giati tha saltaro philes mu !ke an eine ormoniko olo auto pu niotho euxome na mi to ziso POTE MA POTE sti zoi mu giati pragmatika auti ti phora eine xeirotera apo pote !ke ti phteei o kaimenos o adroulis mu na me blepei na koitao to apeiro ;thee mu boithise me !koritsia k kati akoma !emeis pu pername auti ti katatlipsi oso eimeste egies eine siguro oti tha perasume ke epiloxio katathlipsi ;de tha to antexo ,tha autoktoniso apo simera !xerei kamia mia safi apadisi ;philia na eimaste oles kala :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..όταν ξαπλώνετε να κοιμηθητε και ξυπνατε νιωθετε ατονια,αδυναμια μελανχολια η τιποτα παρομοιο;οταν πεφτω να κοιμηθω για μεσημέρι ειδικα ξυπναω πάρα πολυ χαλια

ego simera to mesimeri xipnisa apesia !eblepa ton adra mu ke ithela na phigei ke na m aphisi stis skepseis mu ke sta xalia mu !itan apo ta asximotera xipnimata tis zois mu ,de thelo na to thimame .adinamia ,atonia ,melagxolia katathlipsi ,olo to paketo !ke oli i mera mu etsi pige den eida diaphora!elpizo mono to abrio na eine kalitero ap to simera giati auti i ntaounila m ekneurizi aphadasta !mi stenaxoriese kelly mu den eise i moni ,apla o kathenas nomizi oti to diko tu problima eine ke to megalitero !

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο χάλια σήμερα ειμαι και γω απο το πρωι που ξυπνησα.Δεν εχω ορεξη για τιποτα, με το ζόρι μπορεσα να ασχοληθω και με το 22 μηνών αγοράκι μου.Ολα με ενοχλούν σήμερα,μέχρι και η κοιλιά μου που την βλέπω για την 23η βδομαδα που είμαι να ειναι τεραστια λες και θα γεννήσω οπου να ναι.Με τον άντρα μου ζητημα να ανταλλαξα 2 κουβέντες.Μου την σπαει και το να με ρωτάει συνέχεια τι έχω και τι έχω......:evil:

Ελπίζω να μαι σε καλύτερη διαθεση αυριο γιατι εχω και το παιδάκι μου που δεν μου φταιει αυτο σε τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο χάλια σήμερα ειμαι και γω απο το πρωι που ξυπνησα.Δεν εχω ορεξη για τιποτα, με το ζόρι μπορεσα να ασχοληθω και με το 22 μηνών αγοράκι μου.Ολα με ενοχλούν σήμερα,μέχρι και η κοιλιά μου που την βλέπω για την 23η βδομαδα που είμαι να ειναι τεραστια λες και θα γεννήσω οπου να ναι.Με τον άντρα μου ζητημα να ανταλλαξα 2 κουβέντες.Μου την σπαει και το να με ρωτάει συνέχεια τι έχω και τι έχω......:evil:

Ελπίζω να μαι σε καλύτερη διαθεση αυριο γιατι εχω και το παιδάκι μου που δεν μου φταιει αυτο σε τιποτα :(

 

θα περασει να λες και να σκεφτεσαι αισιοδοξα:wink:

Link to comment
Share on other sites

ke pali eime xalia koritsia !ti na kano niotho pos olo to simpan sinomotei enadion mu ,thelo na bgazo oti troo ke xero oi mono ta polipothita xapakia tha me sosoun !xriste mu ,kane na epitrepete na ta paro giati tha saltaro philes mu !ke an eine ormoniko olo auto pu niotho euxome na mi to ziso POTE MA POTE sti zoi mu giati pragmatika auti ti phora eine xeirotera apo pote !ke ti phteei o kaimenos o adroulis mu na me blepei na koitao to apeiro ;thee mu boithise me !koritsia k kati akoma !emeis pu pername auti ti katatlipsi oso eimeste egies eine siguro oti tha perasume ke epiloxio katathlipsi ;de tha to antexo ,tha autoktoniso apo simera !xerei kamia mia safi apadisi ;philia na eimaste oles kala :cool:

Καλημερα,πως εισαι σημερα;Με δυσκολευει να διαβαζω τα μηνυματα σου ετσι οπως γραφεις δε σε βολευει στα ελληνικα;Αν θες να στειλεις προσωπικο μυνυμα σε μενα θα πας αριστερα επανω που λεει το ονομα μου θα κανεις κλικ θα σου βγαλει αποστολη προσωπικου μηνυματος κανε κλικ γραψε εναν τιτλο,απο κατω το μυνημα σου και αριστερα νομιζω λει υποβολη μυνηματος κανε εκει κλικ.

Ηθελα να σε ρωτησω ποσο εβδομαδων εισαι και ποσο ετων;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο χάλια σήμερα ειμαι και γω απο το πρωι που ξυπνησα.Δεν εχω ορεξη για τιποτα, με το ζόρι μπορεσα να ασχοληθω και με το 22 μηνών αγοράκι μου.Ολα με ενοχλούν σήμερα,μέχρι και η κοιλιά μου που την βλέπω για την 23η βδομαδα που είμαι να ειναι τεραστια λες και θα γεννήσω οπου να ναι.Με τον άντρα μου ζητημα να ανταλλαξα 2 κουβέντες.Μου την σπαει και το να με ρωτάει συνέχεια τι έχω και τι έχω......:evil:

Ελπίζω να μαι σε καλύτερη διαθεση αυριο γιατι εχω και το παιδάκι μου που δεν μου φταιει αυτο σε τιποτα :(

Καλημερα μπορει απλως να ειναι μια κακη μερα η οι ορμονες σου να κανουν παρτυ δε σημαινει οτι εχεις καταθιψη κ.λ.π μην επηρεαζεσαι σκεψου αισιοδοξα...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

kikithess, σε καμια περιπτωση δε σημαινει οτι θα περασουμε και επιλοχειο καταθλιψη. εχουμε τις ιδιες πιθανοτητες οπως ολες οι γυναικες. ας κανουμε υπομονη και ολα θα πανε καλυτερα. ποτε γεννας με το καλο?

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ας ευχομαστε οτι μολις γεννηθουν τα μπεμπακια μας θα νιωσουμε καλυτερα και ολα αυτα που περναμε τωρα να ειναι μια κακη αναμνηση..ας μη μας περνει απο κατω σκεφτοντας οτι θα παθουμε επιλοχειο καταθλιψη κ.α

Ακομα και να παθουμε ουτε οι πρωτες θα ειμαστε και δυστηχως ουτε οι τελευταιες, θα το αντιμετωπισουμε τοτε και αναλογως.Ας σκεφτομαστε σταδιο σταδιο,να γεννησουμε με το καλο να ελευθερωθουμε και μετα εχει ο Θεος..λιγη..λιγη αισιοδοξια....τα λεω να τα ακουω και γω και ολες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολλες φορες ακουγοντας και αλλες μανουλες αντιλαμβανομαι οτι μονο εγω σκεφτομαι πως θα μεγαλωσω το παιδι,αν θα τα καταφερω,αν θα μπορω να ανταπεξελθω στον καινουργιο ρολο,πως θα το ταιζω πως θα το αλλαζω ειναι πραγματα που δε τα γνωριζω και αγχωνομαι......καμια αλλη μελλουσα μανουλα δε τα σκεφτετε αυτα;αγχος καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...