Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θάσος?


Franklin

Recommended Posts

Η σκάλα Ποταμιάς είναι γεμάτη από όλα αυτά. Κάθε μέρα και σε διαφορετικό! ;) Όπου σου κάνει "κλικ". :D Δε θα δυσκολευτείς καθόλου!

Πότε πάτε; Ιούλιο, Αύγουστο;;

 

ALCYON μου...δεν θελω καθε μερα να ειμαι στην σκαλα Πουαμιας! Θελω καιθε μερα και αλλου! Μια που δεν εχω παιδια ακομα...;)

Τον Αυγουστο παμε...12-17

Απο Θασο εχεις καταγωγη ε?? Εμενα η νονα μου! Και θα μεινουμε στα ενοικιαζομενα του αδερφου της..

 

 

A! Kαι θελω και κανα ψιλοκυριλατο-ρομαντικο μαγαζακι για να γιορτασουμε την επετειο μας, μιας που θα'μαστε στο νησι τοτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χωρίς παιδιά....! Τέλεια!!! Τότε θα κάνετε το γύρο όοοοοολου του νησιού!!!

Δυστυχώς εμείς είμαστε "δεμένοι" στην Ποταμιά (στο χωριό). Είμαστε αρκετά δυσκίνητοι ακόμα.

 

Δε γνωρίζω περισσότερα, παρόλη την καταγωγή.... Θα περάσετε καλά!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παιδιά....! Τέλεια!!! Τότε θα κάνετε το γύρο όοοοοολου του νησιού!!!

Δυστυχώς εμείς είμαστε "δεμένοι" στην Ποταμιά (στο χωριό). Είμαστε αρκετά δυσκίνητοι ακόμα.

 

Δε γνωρίζω περισσότερα, παρόλη την καταγωγή.... Θα περάσετε καλά!!

 

Δεν πειραζει! Θα την βρουμε την ακρη μας!

Πιστευω να μας βοηθησει οι ιδιοκτητες απο τα δωματια!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Εμεις επισκεφτηκαμε τη Θασο πριν 3χρονια και μειναμε στη Σκαλα Ποταμιας στο στουντιο Ελισαβετ http://www.agnanti-elisavet.gr .Το δωματιο ειχε κουζινακι απαραιτητο για το φαγητο της μικρης που ετρωγε ακομα αλεσμενα. Μια ταβερνα με ποολυ ωραιο φαγητο ηταν η κραμπουσα καπως ετσι λεγοταν...επισης φαγαμε ωραια και στις πιτσαριες αλλα και σε μια ταβερνα σε ενα χωριουδακι το Καταβυτι.Πολυ θα ηθελα να ξαναπαω αλλα δε προβλεπεται συντομα.Καλα να περασετε!

Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις επισκεφτηκαμε τη Θασο πριν 3χρονια και μειναμε στη Σκαλα Ποταμιας στο στουντιο Ελισαβετ http://www.agnanti-elisavet.gr .Το δωματιο ειχε κουζινακι απαραιτητο για το φαγητο της μικρης που ετρωγε ακομα αλεσμενα. Μια ταβερνα με ποολυ ωραιο φαγητο ηταν η κραμπουσα καπως ετσι λεγοταν...επισης φαγαμε ωραια και στις πιτσαριες αλλα και σε μια ταβερνα σε ενα χωριουδακι το Καταβυτι.Πολυ θα ηθελα να ξαναπαω αλλα δε προβλεπεται συντομα.Καλα να περασετε!

 

 

Ευχαριστουμε!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια θα ηθελα για αλλη μια φορα την πολυτιμη βοηθεια σας!!!ψαχνω ξεωοδοχειο/δωματιο/η κατι τετοιο, all inclusive, στην θασο που να εχει κηπο και κοντα σε θαλασσα. και καλη τιμη.ζηταω πολλα???οποια πηγε και ειναι ευχαριστημενη ας μου δωσει πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκλεισα 17-20/07 στο www.nikolas-studios.gr στην Χρυση Αμμουδια, Σκαλα Παναγιας.....Ειναι διπλα στην Σκαλα Ποταμιας και διπλα στην θαλασσα, εχει μεγαλα δωματια, καινουριο φαινεται, εχει κηπο και παιδικη χαρα για την μικρη μου και 55 ευρω την βραδια.....Τι αλλο θελουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσεις που έχετε πάει στη Θάσο ή που μένετε εκεί βοηθείστε λίγο.Ψάχνω κι εγώ,μάλλον studio,γιατί στα ξενοδοχεία δεν παρέχουν κουζινάκι,και ο μπέμπης τρώει αλεσμένα.Είδα στo indernet το studio kastro και το studio aigaio στην ανατολική πλευρά του νησιού.τα ξέρετε?Επειδή θα πάω με 3 παιδιά δε θέλω εκπλήξεις!

Link to comment
Share on other sites

Η Κραμπουσα εχει απιστευτο φαγητο και καλες τιμες ...

 

Συμφωνω!!!

 

Για το Μακρυαμμος η τιμη που μου εδωσαν για superior δικλινο ειναι 200 ευρω με πρωινό και ημιδιατροφή..:?:???:

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που έχετε πάει στη Θάσο ή που μένετε εκεί βοηθείστε λίγο.Ψάχνω κι εγώ,μάλλον studio,γιατί στα ξενοδοχεία δεν παρέχουν κουζινάκι,και ο μπέμπης τρώει αλεσμένα.Είδα στo indernet το studio kastro και το studio aigaio στην ανατολική πλευρά του νησιού.τα ξέρετε?Επειδή θα πάω με 3 παιδιά δε θέλω εκπλήξεις!

 

Εδω μειναμε περισυ http://www.summerdreams.gr/

Μειναμε παρα πολύ ευχαριστημενοι κυριως απο τους ιδιοκτητες!!Καθημερινη καθαριοτητα, πολύ ευγενικοι και προθυμοι να εξυπηρετησουν, ωραια αυλή με μια μικρη παιδικη χαρα για τα παιδια και ελευθερη χρηση bbq..Δεν ειναι μπροστα στη θαλασσα, περναμε αυτοκινητο για να επισκεφτουμε τις παραλιες του νησιου ενω για τη βραδυνη μας βολτα περπατουσαμε γυρω στο δεκαλεπτο για να φτασουμε στο χωριο

Η τιμη παρα πολύ καλή (αν θυμαμαι καλά 50 ευρω το μηνα Ιουλιο)

Αν ξαναπήγαινα με 2 παιδια θα ζητουσα δωματιο στο ισογειο

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που έχετε πάει στη Θάσο ή που μένετε εκεί βοηθείστε λίγο.Ψάχνω κι εγώ,μάλλον studio,γιατί στα ξενοδοχεία δεν παρέχουν κουζινάκι,και ο μπέμπης τρώει αλεσμένα.Είδα στo indernet το studio kastro και το studio aigaio στην ανατολική πλευρά του νησιού.τα ξέρετε?Επειδή θα πάω με 3 παιδιά δε θέλω εκπλήξεις!

 

εμεις κλεισαμε σε αυτο http://www.sunrise-studios.gr/

αλλα δεν πηγαμε ακομα! τον Αυγουστο θα ειμαστε εκει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψαχνω τα καταλυμματα της θασου . ποια περιοχη να προτιμησω???που ειναι πιο ωραια σαν θαλασσα αλλα και απο κοσμο???

 

Εγω θα σου προτεινα την σκαλα ποταμιας, αν εχεις παιδακια ειναι ιδανικη παραλια, αμμουδερη και ρηχη..τωρα για καταλυμματα τι να σου πω...εγω εκει που εκλεισα ειναι πρωτο στην παραλια και καινουριο, 2ος χρονος λειτουργιας

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τα καταλυμματα της θασου . ποια περιοχη να προτιμησω???που ειναι πιο ωραια σαν θαλασσα αλλα και απο κοσμο???

οπως σου εγραψε κι η ziu zitsu,αν εχεις μικρα παιδια ειναι καλυτερα να μεινεις στη Σκαλα Ποταμιας που εχει ρηχη και καθαρη θαλασσα (εμεις εκει πηγαινουμε τα τελευταια χρονια).Το βραδυ εχει κοσμο ,αν και κλασσικο μερος για βραδυνη εξοδο θεωρειται ο Ποτός.Επισης κοσμο τα βραδυ θα βρεις και στα Λιμεναρια(κοντα στον Ποτο) και στην πρωτευουσα του νησιου που ειναι ο Λιμενας.Μενοντας στη Σκαλα Ποταμιας μπορεις να βγεις βραδυ στον Λιμενα(περιπου ενα δεκαλεπτο με το αυτοκινητο).Γενικα να προτιμησεις να μεινεις σε μερος με καλη παραλια,και το βραδυ που εχει δροσια μπορεις να πας με το αυτοκινητο και καπου πιο μακρια για βολτα.Το νησι ειναι μικρο,ενας δρομος ειναι ουσιαστικα γυρω-γυρω,ομως οπως σε ολα σχεδον τα νησια εχει στροφες (περισσοτερες στην ανατολικη πλευρα).

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την χειροτερη εμπειρια απο κατι μπανγκαλοους μεσα στο Ποτο. Δεν λεω ουτε το ονομα για να μηνν κανω και διαφημηση. Οι ανθρωποι στο συγκεκριμενο σε βλεπουν σαν ευρω μονο. Σαν χαρτονομισμα. Ασε που ζητησαν σαν προκαταβολη το 50% του συνολικου ποσου. Δεν το δεχτηκα γιατι ο νομος λεει το πολυ 25% του συνολικου ποσου .....Εκει φενετε ειναι εξυπνοι και ζηταν 50%

 

Δεν ξερω τι κανουν αλλοι εκτος Ποτού αλλα εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ειμαι πλεον δυσαρεστημενος απο ολη την Θασο.

Κριμα ενα ωραιο νησι σε λαθος ανθρωπους

Link to comment
Share on other sites

Και μεις για Θασο φετος...και επειδη ειμαι εκ φυσεως αγχωδης εχει καλο κεντρο υγειας με παιδιατρο;Για παν ενδεχομενο βρε παιδια.Καποια φιλη μου ειπε οτι τηλ σε τρεις ιδιωτες παιδιατρους και κανεις δεν δεχτηκε να τους εξυπηρετησει.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την χειροτερη εμπειρια απο κατι μπανγκαλοους μεσα στο Ποτο. Δεν λεω ουτε το ονομα για να μηνν κανω και διαφημηση. Οι ανθρωποι στο συγκεκριμενο σε βλεπουν σαν ευρω μονο. Σαν χαρτονομισμα. Ασε που ζητησαν σαν προκαταβολη το 50% του συνολικου ποσου. Δεν το δεχτηκα γιατι ο νομος λεει το πολυ 25% του συνολικου ποσου .....Εκει φενετε ειναι εξυπνοι και ζηταν 50%

 

Δεν ξερω τι κανουν αλλοι εκτος Ποτού αλλα εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ειμαι πλεον δυσαρεστημενος απο ολη την Θασο.

Κριμα ενα ωραιο νησι σε λαθος ανθρωπους

 

Αν βγάζεις συμπέρασμα για όλο το νησί από έναν στραβό.... τότε σύντομα δε θα έχεις να κάνεις πουθενά διακοπές... στον πλανήτη! :lol:

 

Ξαναδοκίμασε την τύχη σου... ρωτώντας! :rolleyes: Αυτό κάνουν όλοι εδώ γύρω και όχι μόνο για τη Θάσο. :D

 

Σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι υπέροχη (όπου κι αν πάτε).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.Εψαξα αρκετά και τολμώ να πω πως περίμενα να είναι πιο φθηνό σα νησί.Για Αύγουστο που θέλουμε εμείς σε αξιοπρεπές κατάλυμα κάτω από 120 ευρώ δε βρίκαμε.Καλά δε σας μιλάω για το πού φθάνουν!!!Κλείσαμε στο Aigaion studio.Εχει καλές τιμές,είναι μπροστά σε οργανωμένη παραλία,και διαθέτει κουζινάκι.Βρίσκεται στη σκάλα ποταμιάς που από ότι διαβάζω είναι ωραία για τα παιδιά.Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς να δεις... που θα βρεθούμε και δε θα το ξέρουμε! :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα???) κι από εμένα. Και εμείς φέτος στα τέλη Ιουλίου θα βάλουμε με το καλό πλώρη για τη Θάσο.Μετά από πολύ ψάξιμο, αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα κι έντονο προβληματισμό, καταλήξαμε και κλείσαμε στο συγκεκριμένο κατάλυμα: www.studios-corali.gr

Βρίσκεται στη Χρυσή αμμουδιά (σκάλα Παναγίας), έχει καθημερινή καθαριότητα, κουζινάκι, internet Wi-fi, και προϊόντα καθημερινού μπανιαρίσματος Κορρέ. Η τιμή του δωματίου είναι εξαιρετικά χαμηλή για τις προδιαγραφές των studios και ο κύριος στο τηλέφωνο και ιδιοκτήτης ακούστηκε πολύ ευγενικός κι εξυπηρετικός. Εύχομαι να κάναμε καλή επιλογή και να περάσουμε όμορφα και τις φετινές μας διακοπές, ευχή που δίνω σε όλες και όλους τους συμφορουμίτες!:lol:

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...