Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ομολόγησαν οι δολοφόνοι !


Messinia

Recommended Posts

Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.

Δεν πιστεύω ότι κάποιος μικρομεσαίος Έλληνας , αν ήταν ενήμερος για τα χαϊρια τους, θα του ψήφιζε.

Κανένας μικρομεσαίος δεν έκανε αυτά τα τέρατα που κάνανε οι πολιτικοί σε αυτή τη χώρα.

Και ακόμα και τώρα εγκληματούνε ασύστολα.......... τα παιδιά της Ομάδας Διας που σκοτωθήκανε άδικα γιατί έχουμε ΠΕΝΤΕ επιχειρισιακά κέντρα που δεν συννενοούνται μεταξύ τους.

Ο Μανώλης που είχε την ατυχία να ζει στο κέντρο το οποίο το έχουν αφήσει στο έλεος των εγκληματιών (και όχι των μεταναστών να εξηγούμε) γιατί στέλνουν τους αστυνομικούς να φυλάνε βουλευτές και μεγαλοδημοσιογράφους.

Κάποιος όμως τους ψηφίζει.... Και κάποιος θα τους ΞΑΝΑψηφίσει. Δεν ανέβηκαν μόνοι τους.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάποιος όμως τους ψηφίζει.... Και κάποιος θα τους ΞΑΝΑψηφίσει. Δεν ανέβηκαν μόνοι τους.

Δεν βγαίνουν με την πλειοψηφία εδώ και πολλά χρόνια.

Τώρα τελευταία μάλιστα άκουσα ότι ψηφίσανε κάτι του στυλ ότι το κόμμα με τα περισσότερα ψηφοδέλτια πέρνει μπόνους 10 έδρες στη Βουλή???????

Τα΄χουν μαγειρέψει τόσο καλά από την μεταπολίτευση και μετά που ίσα που θα πρέπει να αλλάξει το σύνταγμα για να ελευθερωθούμε.

Το΄χουν κάνει Βασιλεία το θέμα και χαμπάρι δεν έχουμε πάρει........η ίδια οικογένεια μας κυβερνάει εδώ και 40 χρόνια................κληρονομικό δηλαδή, από πατέρα σε γιο.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Ζούμε εποχές πογκρόμ και 'νυχτας των κρυστάλλων'. Η κατάσταση αρχίζει και ξεφεύγει απο τα όρια. Ο καθένας πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες του και πρώτοι απ' όλους οι πολιτικοί του τόπου που πρέπει επιτέλους να καταλάβουν οτι ο κόσμος απαιτεί αλλαγή νοοτροπίας εδώ και τώρα!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα΄ρθουν τα χειρότερα πριν από τα καλύτερα.

Εμείς όμως που δεν θέλουμε να είμαστε σαν τους πολιτικούς μας, θα πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τους εγκληματίες μετανάστες από του "σκέτους" μετανάστες..... έτσι σαν πρώτο βήμα προς μια ώριμη σκέψη.

Αλλά δυστυχώς δεν βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Και οι έξυπνοι πολιτικοί μας βασιζόμενοι σε τέτοιες "αδυναμίες" που έχουμε, μας πατάνε κάτω.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση?

ΚΑΑΑΑΑΑΘΕ φορά που ανοίγετε παρόμοιο θέμα γιατί δεν επικεντρωνόμαστε στην πράξη /παρανομία αυτή καθευατή και στους εγκληματίες αυτούς καθεαυτούς και παίρνουμε σβάρνα όλους τους μετανάστες πασών Αθηνών και περιχώρων?

 

(μάλλον την κάνω γιατί βλέπω κυκλοφορούν σωρηδόν καρτούλες:lol::lol::lol:, και θα την φάω κι εγώ.......με βλέπω να τσαντίζομαι και να μου'ρχεται και μένα καμία ξώφαλτση).

 

Προσωπικά επικεντρώνομαι στο συγκεκριμένο έγκλημα και στους δύο περιθωριακούς που πιάσανε. Άλλα μέλη στο φόρουμ το πάνε παραπέρα και χάνεται το νόημα. Είδα στις ειδήσεις ότι ακόμα και οι υπόλοιποι αφγανοί μιλούσαν απαξιωτικά για αυτούς τους δύο, ούτε τους δικαιολόγησαν, ούτε καν μίλησαν για πείνα ή εκμετάλευση. Όλα αυτά δηλ. που γράφονται εδώ μέσα και ανατριχιάζω με το πάθος όσων τα γράφουν. Μήπως να μας προβληματίσει λίγο αυτό; Δεν υπάρχει δικαιολογία για κανένα έγκλημα τέτοιου είδους, ούτε έγινε εν βρασμώ ψυχής.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγινε ενα εγκλημα... απαιχθες γιατι δεν μπηκαν καν στον κοπο να του δωσουν επιλογη " την καμερα ή την ζωη του"

Ευαισθητοποιημενο λογω της ολης ιστοριας του (ενας πατερας ολο χαρα τρεχει να παει την γυναικα του να γεννησει κρατωντας ολο χαρα την καμερα στο χερι. Η ετοιμογενη αντικρυζει τον συζυγο της νεκρο.

Ποσες δεν φρικαραμε στο ακουσμα του.

 

Η οργη ειναι κατι αναμενομενο. Δεν παραξενευομαι με τις ιδεες τιμωριας (στην τελικη ειναι μονο ιδεες) . Εξαλου οταν διαβαζουμε για εναν παιδεραστη δεν λεμε ολοι ...ουκ ολιγες τιμωριες που δεν αρμοζουν στα "πολιτισμενα" επιπεδα μας ? :confused:

Ειναι ενα ξεσπασμα, μια αντιδραση σε αυτο που ακουμε και τρεμουμε μην μας τυχει.

 

Το περιεργο ομως εδω ειναι το εξης. Και οι μεν και οι δε εστιασαν στο γεγονος οτι ειναι αλλοδαποι.

Οι μεν αρχισαν να λενε για την χωρα τους και το τι κανουν εκει ως τιμωρια κλπ , και οι δε για το δικαιωμα της ισοτιμης μεταχειρισης και της δικαιολογιας του τα κανουμε και εμεις αρα ιδιοι ειμαστε οποτε ολα οκ.

 

Και οι 2 πλευρες εστιασαν στο γεγονος του ποιος εκανε το εγκλημα πριν σχηματισουν γνωμη για την τιμωρια (υπηρξαν και μερικες λαμπερες εξαιρεσεις φυσικα) .

 

Καμια πλευρα για μενα δεν κρινει ως ισο τον αλλοδαπο. Και αυτο σιγουρα λεει πολλα που θα επρεπε να μας προβληματισουν . Ειτε θα τους θυματοποιησουμε , ειτε θα τους στησουμε στον τοιχο λογω καταγωγης .

 

Ε! Οχι . Ηταν ενα αποτροπαιο εγκλημα. Ενα παιδι θα θυμιζει καθε χρονο με τα γεννεθλια του τον θανατο του πατερα του στην μανα του. 2 παιδια ειναι ορφανα απο πατερα και μια γυναικα θα τα μεγαλωσει μονη της γεματη πονο και ενα τεραστιο γιατι πανω απο το κεφαλι της. Η χαρα που προσμεναν μετατραπηκε σε εφιαλτη που θα τους στοιχειωνει εξαιτιας 3 ανθρωπων-κτηνων.

 

Δεν με νοιαζει απο που ειναι αυτοι οι ανθρωποι και πως τιμωρουνται στην χωρα τους ή στην χωρα μας ή ακομα και στον ουρανο.

 

Θελω να τιμωρηθουν. Και ναι να τιμωρηθουν παραδειγματικα Τελεια και παυλα.

Γιατι?

Γιατι ειναι ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ απο οπου και αν ειναι και οτι χρωμα και αν εχουν (και αναφερομαι σε αυτους τους 3 ανθρωπους-κτηνοι που εκαναν μια πραξη και οχι σε ενα εθνος).:evil:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται, σε εναν ιδανικο κοσμο, οτι ολοι ο ανθρωποι ειναι ισοι. Ισοι απεναντι στους νομους, απεναντι στην κοινωνια, απεναντι στην δικαιοσυνη που θελει να λειτουργει ανεξαρτητα για να αποφασιζει ισοτιμα για ολους.

Κ Ολοι εχουν δικαιωμα να δικαστουν. Αυτο θα επρεπε να μας ευχαριστει γιατι υποτιθεται οτι ετσι ο εγκληματιας θα τιμωρηθει νομιμα κ δικαια για το εγκλημα του. Το οτι καποιοι θελουν να συγκρινουν τους ανθρωπους κ να βγαζουν τους αλλοδαπους κακοποιους πιο εγκληματιες απο τους Ελληνες κακοποιους δεν χριζει κριτικης... Αποψεις του στυλ "στη χωρα του θα του εκοβαν χερι/κεφαλι/λαιμο" ειναι αναχρονιστικες. Δεν θα επρεπε ουτε σε μια χωρα στον πλανητη να ισχυαν τετοιες τακτικες, οχι να "κακοχαιρομαστε" κιολας...

Χαιρομαι που βρεθηκαν οι δραστες κ θελω να τιμωρηθουν οπως τους αξιζει, σε μια δικαιη δικη. Για να ειμαστε ολοι υπερηφανοι. (οποιος θελει γελαει τωρα...)

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επικεντρώνομαι στο συγκεκριμένο έγκλημα και στους δύο περιθωριακούς που πιάσανε. Άλλα μέλη στο φόρουμ το πάνε παραπέρα και χάνεται το νόημα. Είδα στις ειδήσεις ότι ακόμα και οι υπόλοιποι αφγανοί μιλούσαν απαξιωτικά για αυτούς τους δύο, ούτε τους δικαιολόγησαν, ούτε καν μίλησαν για πείνα ή εκμετάλευση. Όλα αυτά δηλ. που γράφονται εδώ μέσα και ανατριχιάζω με το πάθος όσων τα γράφουν. Μήπως να μας προβληματίσει λίγο αυτό; Δεν υπάρχει δικαιολογία για κανένα έγκλημα τέτοιου είδους, ούτε έγινε εν βρασμώ ψυχής.

 

Υποτιθεται, σε εναν ιδανικο κοσμο, οτι ολοι ο ανθρωποι ειναι ισοι. Ισοι απεναντι στους νομους, απεναντι στην κοινωνια, απεναντι στην δικαιοσυνη που θελει να λειτουργει ανεξαρτητα για να αποφασιζει ισοτιμα για ολους.

Κ Ολοι εχουν δικαιωμα να δικαστουν. Αυτο θα επρεπε να μας ευχαριστει γιατι υποτιθεται οτι ετσι ο εγκληματιας θα τιμωρηθει νομιμα κ δικαια για το εγκλημα του. Το οτι καποιοι θελουν να συγκρινουν τους ανθρωπους κ να βγαζουν τους αλλοδαπους κακοποιους πιο εγκληματιες απο τους Ελληνες κακοποιους δεν χριζει κριτικης... Αποψεις του στυλ "στη χωρα του θα του εκοβαν χερι/κεφαλι/λαιμο" ειναι αναχρονιστικες. Δεν θα επρεπε ουτε σε μια χωρα στον πλανητη να ισχυαν τετοιες τακτικες, οχι να "κακοχαιρομαστε" κιολας...

Χαιρομαι που βρεθηκαν οι δραστες κ θελω να τιμωρηθουν οπως τους αξιζει, σε μια δικαιη δικη. Για να ειμαστε ολοι υπερηφανοι. (οποιος θελει γελαει τωρα...)

Με καλύψατε πλήρως και οι δύο σας!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει πως θα τους κρινουμε εμεις,αλλα πως θα τους κρινει ο Θεος!

Ευχομαι,να μετανοησουν ειλικρινα για το συμβαν και να λαβουν μεγα συγχωρεση!

Αυτο εχει σημασια!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που βρεθηκαν οι δραστες κ θελω να τιμωρηθουν οπως τους αξιζει, σε μια δικαιη δικη.

 

Aσχετο αλλα θεωρω οτι (ασχετως παλι εθνοτητας εγκληματια) η δικαιοσυνη με τις ποινες κοροιδια μερικες φορες με εξοργιζει περισσοτερο απ ολα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aσχετο αλλα θεωρω οτι (ασχετως παλι εθνοτητας εγκληματια) η δικαιοσυνη με τις ποινες κοροιδια μερικες φορες με εξοργιζει περισσοτερο απ ολα.

 

Εχεις δικιο. Ελπιζω αυτη τη φορα να επικρατησει η δικαιοσυνη, γιατι ο λαος εξοργιστηκε με αυτη τη δολοφονια κ μαλλον δεν τους παιρνει για ποινες κοροιδια...

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Έλειψα 2 μερούλες και πάλι το θέμα πήγε σε διαμάχη του στυλ:

 

Διάλεξε με ποιόν είσαι:

α) Είσαι με το μετανάστη, τον αλλοδαπό....Τότε υποθάλπτεις εγκληματίες που κλέβουν κάμερες και σκοτώνουν αθώο κοσμάκη. και είσαι και εξτρεμιστικό στοιχείο, και ακροαριστερός, και και και και....

 

β) Είσαι με τους αδικημένους/αδικοχαμένους γηγενείς....Τότε πάρε την καδρόνα και βγες στους δρόμους. Δείρε, διώξε, μίσησε.

 

Γιατί ρε παιδιά πρέπει να είμαστε στο ένα από τα δύο άκρα? Δηλαδή, εάν δούμε τα πράγματα ψύχραιμα, είμαστε "πολιτισμένοι" του κ..λου και βολεμένοι και δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο?

 

Εγώ προσωπικά θέλω τιμωρία για όλους τους εγκληματίες. Πασών των Ρωσιών που λέγανε κάποτε.....Τί με νοιάζει εμένα τώρα, τί έκανε ο Μεγαλέξανδρος, οι Καναδοί, οι Τούρκοι, οι Γερμανοί. Δηλαδή με νοιάζει ιστορικά αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μου. Η ουσία είναι ότι αλλοδαποί εγκλημάτισαν, συνελήφθησαν και θα τιμωρηθούν. Το αν οι τιμωρίες είναι ελαφριές, φταίει το σύστημα απονομής δικαιοσύνης. Δε μου φταίνε όμως όοοοολοι οι μετανάστες και όοοοολοι οι έγχρωμοι. Και αλίμονό μας εάν βγούμε με τα καδρόνια στους δρόμους, ή αρχίσουμε λιθοβολισμούς και εκτελέσεις και θανατικές ποινές και μ....κίες τούμπανα. Και δεν το συνεχίζω.

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Όσο εξωπραγματικό και αν ακούγεται για τον κέντρο υπάρχει σχέδιο και το σχέδιο είναι να ξεφτιλιστούν οι τιμές των ακινήτων, να πέσουν τόσο, που τσάμπα να το δίνει ο άλλος δεν θα το παιρνει, όταν γίνει αυτό, θα πλακώσουν οι ξένοι "επενδυτές" θα αγοραστούν σε ξεφτίλα τιμές και μετά.....για να αγοράσεις στην Μενάνδρου θα πρέπει να είσαι ένας μικρός Ονάσης. Ένας άριστος βέβαια τρόπος να ρίξεις τις τιμές είναι να φύγουν οι μόνιμοι κάτοικοι όπως όπως λόγο υψηλής εγκληματικότητας. Τίποτα δεν είναι τυχαίο.

 

όλοι παίζουν το παιχνίδι κάποιου άλλου.....ο πρόσφυγας, ο μετανάστης, ο λαθρομετανάστης, ο Χ ή ο Ψ.....είναι πίονια σε ένα καλοστημένο παιχνίδι εις βάρος μας. Αρχικά δίωχνεις τον κόσμος από την πατρίδα του (όπως γίνεται τώρα με τους έλληνες), μετά τον χρησιμοποιείς εσύ όπου θέλεις και όπως θέλεις και στο τέλος εάν δεν σου κάνει τον στέλνεις πίσω από εκεί που ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...