Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Άριστες εντυπώσεις απο την βάπτισή μας στο Πάρκο Τρίτση

Korina Ge

Recommended Posts

Κορίτσια ηθελα να σας πω οτι οσες εχετε κλεισει βαπτιση ή γάμο στο Πάρκο Τρίτση στο Προφητη Ηλία ησαστε ΠΟΛΥ τυχερες !!! Μολις την Κυριακη βαπτισα την Νικόλ μου και ηταν ΟΛΑ υπέροχα!! Κατα πρωτο λόγο ο πατερ Ρωμανος φοβερος ανθρωπος .. για να φανταστειτε η μικρη ηθελε να πηγαινει στην αγκαλια του συνεχεια, ηταν πολυ τρυφερος οταν την βουτηξε στην κολυμπηθρα και δεν θα εκλαιγε καθολου το κοριτσακι μου εαν δεν της εμπαινε καταλαθος λαδακι μεσα στα ματακια :oops::oops:

Ηταν ολα τελεια κ οι ανθρωποι της εκκλησιας επισης !!:P Γι΄αυτό το λόγο την προτεινω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!:-P

Ajnwp2.png

• 2 weeks later...

Διαφημίσεις

Geia σου βρε Κορινακι! Χαιρομαι που το ακουω, σε μια βδομαδα βαφτισουμε εμεις. Αν θες στειλε μου μηνυμα τι πληρωσατε για να ενημερωσω τον νονο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Να σου ζήσει η κορούλα σου, γερή κ φωτισμένη !

Μπορείς να μας γράψεις λίγες λεπτομέρειες για το εκκλησάκι; είνια εύκολη η πρόσβαση; αν κ παμε συνεχεια στο παρκο δεν έχω προσέξει που είναι το εκκλησάκι κ πως πας...

Γνωριζεις κανενα μαγαζι κοντα για την δεξίωση μετά;

Και τέλος μήπως έχεις κάποιο τηλ της εκκλησίας να ρωτήσω για ημερομηνία; ήδη σε 2 εκκλησίες που ήθελα να κανω την βάφτιση για Οκτωβριο δεν έχουν ημερομηνία τοτε που θέλω :-(

iTLNp3.pnguQzNp3.png

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Βαφτισαμε κι εμεις χθες. Ο δικος μου εκλαιγε βεβαια, καμμια σχεση ομως με τον πατερ που ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ανθρωπος, πολυ συμπαθητικος και γλυκος. Ειναι και νεος, πολυ τρυφερος με τα παιδια οπως ειπε και η Κορινα. Προσπαθησε ο καημενος να καλοπιασει το μαναρακι μου για να μη κλαιει αλλα μετα απο την κατηχηση που μπηκαμε στην εκκλησια ηταν κουρασμενο και εκλαιγε συνεχεια.

Η εκκλησια μεσα ειναι πολυ απλη αλλα η τοποθεσια ειναι υπεροχη. Ο πατερ δεν εχει παραξενιες (με στολισμο και αλλα) μας επετρεψε να στολισουμε οπως θελαμε (δεν κρεμασαμε και κουδουνια βεβαια!)

Ανια υπαρτχει πολλη καλη προσβαση στην εκκλησια απο λεωφορο Δημοκρατιας, περνας το carrefour και στριβεις στο επομενο φαναρι αριστερα, στην Μουστακλη, εκει δλδ που αρχιζουν οι κατοικιες. εκει προχωρας μεχρι να φθασεις στο παρκο, αλλα δεν σταματας εκει (υπαρχει εισοδος) συνεχιζεις καθετα και περιπου 50 μετρα πιο πανω θα δεις μια εισοδο που γραφει "προς προφητη Ηλια" μπαινεις με το αυτοκινητο (ειναι ανηφοριτσα) και σε βγαζει στο παρκινγκ πισω απο την εκκλησια.

Για μαγαζια θα δεις σε αλλα τοπικ .....ειναι νομιζω 2 τοπικ με την ιδια εκκλησια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Vera να χαίρεσαι και εσύ το νεοφώτιστο αντράκι σου! Γερός κ τυχερός να είναι !

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, μήπως έχεις κάποιο τηλ του παπα να ρωτήσω για ημερομηνία;

iTLNp3.pnguQzNp3.png

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολύ κοριτσακι μου! Σου στειλα μηνυμα.

Να σου ζήσει η κορούλα σου, γερή κ φωτισμένη !

Μπορείς να μας γράψεις λίγες λεπτομέρειες για το εκκλησάκι; είνια εύκολη η πρόσβαση; αν κ παμε συνεχεια στο παρκο δεν έχω προσέξει που είναι το εκκλησάκι κ πως πας...

Γνωριζεις κανενα μαγαζι κοντα για την δεξίωση μετά;

Και τέλος μήπως έχεις κάποιο τηλ της εκκλησίας να ρωτήσω για ημερομηνία; ήδη σε 2 εκκλησίες που ήθελα να κανω την βάφτιση για Οκτωβριο δεν έχουν ημερομηνία τοτε που θέλω :-(

Ουυυπςςς.....τωρα ειδα το μηνυμα σου...ευτυχώς σου απαντησε η Vera :oops::oops::oops:Με το καλο!!!!!

Ajnwp2.png

Δεν πειράζει Κορίνα μου, ευτυχως η vera ηταν πολύ κατατοπιστική, με την ευκαιρία γνώρισα κ το απίθανο μπλόγκ της :wink:

iTLNp3.pnguQzNp3.png

• 2 months later...

Επαναφερω το θεμα για να σας πω κι εγω τις εντυπωσεις μου απο τη βαφτιση μας που εγινε την Κυριακη στον Προφητη Ηλια στο Παρκο Τριτση...

Ηταν καταπληκτικα!!!!!!:D:D:D:D:D

Καναμε τη βαφτιση εξω, ο χωρος ηταν υπεροχος και οι ανθρωποι εκει επισης πολυ εξυπηρετικοι!!! Ο πατερ Ρωμανος αψογος (παρεπιπτοντως ειναι ιερομοναχος)!!!! Πολυ γλυκος με το μωρο και ηρεμος....

Εμεις καναμε και τραπεζι στο Γευσιλιον στο χωρο natura επισης μεσα στο παρκο και ηταν οτι επρεπε...η κυρια Σοφια (που εχει την ταβερνα) αψογη...τα φαγητα ηταν καταπληκτικα...η ρακι (λογω κρητικης καταγωγης) ερεε αφθονη και ολοι μεινανε υπερ του δεοντος ευχαριστημενοι!!!

Και τα 2 σας τα συστινω ανεπιφυλαχτα!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png

Μπράβο κορίτσια να σας ζήσουν!!!

Για πείτε δηλαδή πόσο πάει; εάν θέλεις φώτα, κλιματισμό κτλ είναι έξτρα;

Ακούγεται φοβερό το μέρος, ας ανεβάσεις κανείς καμιά φωτό αν μπορεί.

Ευχαριστώ.

Διαφημίσεις