Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ-ΛΙΟΣΙΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μένω στην περιοχή θυμαράκια- Αγ. Νικόλαος στα Κάτω Πατήσια, και από του χρόνου σκέφτομαι να στείλω τον γιό μου που τώρα είναι 2,5 χρονών σε κάποιο παιδικό σταθμό στην γειτονιά μου.

Η περιοχή μας είναι αρκετά "δύσκολη", κατακλίζεται από αλλοδαπούς κλπ, και πριν αποφασίσω σε ποιόν παιδικό θα τον στείλω, θα προτιμούσα να είχα κάποιες συστάσεις, από κάποιον που να ξέρει κάποιο καλό παιδικό σταθμό στην περιοχή μας.

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να είναι κάποιος δημοτικός σταθμός λόγω οικονομικών, αλλά τελικά αν έχω πολύ καλές συστάσεις και για κάποιον ιδιωτικό, και δεν είναι και πανάκριβος, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει κάτι? Μένει κανείς στην ευρύτερη περιοχή μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ενδιαφερόμουν και εγώ για παιδικό στην ίδια περιοχή.Έχω μια κορούλα που τώρα είναι 8 μηνών και από Σεπτέμβριο που θα έιναι 1 χρονού θέλω να τη στείλω είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο.Αν μπορείς vagia01 στείλε μου και εμένα πληροφορίες με μήνυμα.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιαφερόμουν και εγώ για παιδικό στην ίδια περιοχή.Έχω μια κορούλα που τώρα είναι 8 μηνών και από Σεπτέμβριο που θα έιναι 1 χρονού θέλω να τη στείλω είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο.Αν μπορείς vagia01 στείλε μου και εμένα πληροφορίες με μήνυμα.

 

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ 2 ΕΤΩΝ. Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΥΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ψάχνω και εγώ για παιδικό σταθμό για να πάω την κόρη μου (είναι τώρα 1 έτους). Ψάχνω από τα Θυμαράκια και τον Αγ. Νικόλαο έως και Αγ. Ελευθέριο και Άνω Πατήσια.

 

Πήγα την μικρή Ιανουάριο σε παιδικό σταθμό και αρρώσταινε συνέχεια, μέχρι που την σταμάτησα με σοβαρή ωτίτιδα. Τώρα το Σεπτέμβριο θα είναι 1 έτους και 5 μηνών, ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

Εάν έχετε να προτείνετε κάποιους σταθμούς που να παίρνουν σε αυτές τις ηλικίες και να γνωρίζεται ότι είναι καλή, θα το εκτιμούσα. Έχω δει ήδη δύο παιδικούς σταθμούς και έχω απογοητευτεί.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Basiliki is the sun in my life

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Japen.

Δεν μας λες πιοί είναι αυτοί οι παιδικοί που σε απογοήτευσαν, για να τους έχουμε υπόχη μας?

Αν κάποιος έχει δει κάτι άσχημο και προς αποφυγείν, ας μας ενημερώσει...

Αυτές οι πληροφορίες είναι χρήσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω, αλλά ήμασταν χωρίς Internet.

 

Έχουμε δει τ "Φωτεινή Ηλιαχτίδα" στην Κυπριάδου. Ενώ φαίνεται πολύ ωραίος σταθμός, έχει ένα μεγάλο μείον. Για να μετακινήσεις τα παιδιά στο χώρο που κοιμούνται πρέπει το χειμώνα-καλοκαίρι να τα βγάλεις από το κύριο κτίριο σε ένα σπιτάκι στο κήπο. Είτε είναι ιδρωμένα είτε κοιμισμένα!

 

Το άλλο είναι το "Πρώτο Βήμα". Καλός σταθμός φαίνεται, έχω και συστάσεις από γνωστούς μου, αλλά είναι λίγο στριμωγμένα τα παιδάκια. Στο βρεφικό ήταν κάποια στιγμή 11 παιδιά με δύο κορίτσια. Συν ότι τα κορίτσια πηγαίνουν και φεύγουν από χρονιά σε χρονιά.

 

Αυτά έχω δει. Δεν έχω δει κάτι άλλο που να δέχεται 15 μηνών παιδιά.

 

Κάθε συμβουλή είναι χρήσιμη.

Τον πύργο στο Περιστέρι το γνωρίζεται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Basiliki is the sun in my life

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Japen για τις πληροφορίες.

Τον πύργο στο Περιστέρι δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλά έχω δει διαφημίσεις σε παιδικό κανάλι γι'αυτόν, και πραγματικά από κοντά που έχω περάσει και το έχω δει, είναι εντυπωσιακό.

Για πιο ουσιώδη θέματα όμως δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια

 

Χθες βράδυ έμαθα από γνωστή για δύο οικογένειες που πηγαίνουν τα παιδιά τους στο πύργο στο Περιστέρι. Είναι ικανοποιημένοι, και ένας λόγος είναι ότι διαθέτει πολλές δραστηριότητες, π.χ. πισίνα, τένις. Αλλά είναι λίγο ακριβό. Το τμήμα των 3 ετών είναι για φέτος 420.

 

Αυτά. Ευχαριστώ και πάλι

Basiliki is the sun in my life

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...