Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ,ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???? (γραφειοκρατικά θέματα)


ELE

Recommended Posts

εγω κοριτσια γεννησα στην Αθηνα στο Μητερα και το χαρτι που εδωσε ο παπας στον αντρα μου το πήγε στο Ληξιαρχειο στην χαλκιδα εδω που μένω δηλαδη θα το στειλουν αυτοι του ειπαν στην Αθήνα :roll: τι να σας πω αν δεν εκανε σωστα θα μας το πουν καποια στιγμη :lol:

Αυτό ειπα κι εγω το ιδιο συμβαίνει κι εδώ :wink:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Τη λαμπαδα της βαφτισης την κρατας και αφου κοινωνήσεις το παιδι για 3 Κυριακες (δεν ειναι αναγκη να ειναι συνεχόμενες αλλα το κανουμε ετσι συνήθως για να τελειωνουμε μια ωρα αρχιτερα απο αυτα) την αφηνεις στην εκκλησία.. Οταν πας να κοινωνήσεις το παιδι την κρατας μαζι σου (και της τρεις φορες) και την κραταει καποιος αναμενη την ωρα που κοινωναει. Την τελευταια φορα βγαζεις τα στολίδια από πανω .. της προηγουμενες την κρατας οπως ειναι στολισμενη.

Τα λαδοπανα πας στην πλησιεστερη παραλία και τα ξεπνενεις με θαλασσινο νερο (δεν τα πλένεις.. απλα τα βουτας στη θαλασσα και τα ξεπλένεις...) Μετα τα ξεπλένεις και με ενα νερακι σκετο και τα φυλας.. αλλωστε το παιδι δεν προκειτε να τα ξαναφορεσει ποτε στη ζωη του.. ετσι παραμένει πανω στα λαδοπανα το αρωμα απο το μυρο το οποιο δεν φευγει ποτε (φαντασου οτι εχω τα δικα μου και ακομα μυριζουν μυρο).

Το νερακι αυτο καθως και το νερακι απο το πρωτο μπανιο του παιδιου τα ριχνεις σε μια γλαστρουλα ή στο χωμα (οχι παντως στην αποχετευση )και σε καμια περιπτωση μην αφησεις μονο σου τον αντρα σου γιατι εγω τον δικό μου για ενα λεπτο τον αφησα και σκεφτηκε να αδειασει το νερο απο το μπανακι επειδη ειχε γεμισει λαδια και να βαλει καθαρο... οποτε θελοντας και μη κατεληξε στην αποχευετση :lol::lol::lol:

 

 

ααχχχχχχ,τι αλλο θα ακουσουμε

;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 χρόνο μετά...

Η παραπάνω διεύθυνση για τη Διεύθυνση Ληξιαρχείου, Μητρώων & Δημοτολογίου Αθηνών (Μητροπόλεως 60) δεν ισχύει. Είναι στην Αθηνάς, στο δημαρχείο Αθηνών (η είσοδος ειναι απο πίσω)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...