Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙ!!!!!


Recommended Posts

Εγω θα φαω εγκυος ολο το καλοκαιρι και οταν περασει το καλοκαιρι και αρχιζει να δροσιζει επιτελους καπου τελη Οκτωβριου αρχες νοεμβριου τοτε θα γεννησω και εγω :) με το καλο παντα σε ολες μας

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ κι εγώ κορίτσια 23 Σεπτέμβρη.Ο Θεός βοηθός...

Θα σκάσουμε.......

Μάνθος 20/12/1987

Νίκος 10/10/1989

Τάσος 09/09/2008

Σταμάτης 17/05/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουραγιο σας ευχομαι με τη ζεστη.

Το ξερω ειναι ανυποφορη οταν εισαι εγκυος.

Εγω δεν αντεχα οταν ημουν εγκυος και προτιμουσα να ημουν στη δουλεια με το κλιματιστικο.

Ειχαμε χτυπησει και εμεις εδω κατι 35αρια και 37αρια το καλοκαιρι που ημουν εγκυος και ηταν οτι χειροτερο για μενα.

Και να φανταστειτε ημουν μονο 4 και 5 μηνων οταν ειχε αυτες τις θερμοκρασιες.

Τον Οκτωβρη πριν γεννησω (γεννησα Νοεμβριο) και ενω η θερμοκρασια ηταν 0 μεχρι 5 ηθελα ανοιχτο παραθυρο.

Και παλι κουραγιο με τη ζεστη θα περασει!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και εμένα με τα κορίτσια που γεννάν με το καλό τον Σεπτέμβρη, που πάνω από το σπίτι τους έχουν πλάκα και που καίγονται όλη την ώρα!Σήμερα ειδικά ήταν μια βραδιά δράμα!Καιγόμουν!!!Ποτέ δεν ήταν το καλύτερό μου η ζέστη, πόσο μάλλον τώρα!Απλά αναρωτιέμαι πως θα αντέξω. Μέρα δεν κυκλοφορώ. Με πηγαίνει στη δουλειά ο άντρας μου και έρχεται και έρχεται και με παίρνει. Βγαίνω μόνο απογευματάκι προς βράδυ!Σαν τις νυχτερίδες!Δεν την κανόνισα καλά την εγκυμοσύνη μου!Την επόμενη φορά θα μείνω έγκυος καλοκαίρι!Το αποφάσισα!! :P:P

 

Link to comment
Share on other sites

ζεσταίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...έχω να κοιμηθώ πόσα βράδυα...δεν παλεύεται...χθες άλλαξα 3 κρεββάτια την νύχτα :?:mad:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα φαω εγκυος ολο το καλοκαιρι και οταν περασει το καλοκαιρι και αρχιζει να δροσιζει επιτελους καπου τελη Οκτωβριου αρχες νοεμβριου τοτε θα γεννησω και εγω :) με το καλο παντα σε ολες μας

 

 

Μάλλον μαζί θα γεννήσουμε εμείς,και εγώ αρχές Νοέμβρη με έχει!!!Μαζί θα φάμε και τις ζέστες αχαχαχα και θα γκρινιάζουμε εδώ μέσα!!!Δεν πειράζει που θα πάει θα περάσει και αυτό!!Σήμερα θα πάω να δώ για κλιματιστικό γιατί εμείς δεν έχουμε,μέχρι πριν απο λίγο καιρό το σνόμπαρα αλλά τώρα χωρίς αυτό δεν με βλέπω να το βγάζω το καλοκαίρι!!!! :shock::shock:

 

μια απ' τα ίδια κι εγώ , τέλος Οκτώμβρη

ευτυχώς έχω δροσερό σπίτι :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόταση για Σαλονικιές: απογευματάκι,λίγο πριν πέσει ο ήλιος αρπάζετε τον καλό σας/την κολλητή σας/την κουμπάρα/την ξαδέλφη/τον σκύλο...και πάτε βολτούλα στα Κάστρα.

Υπέροχη θέα,η πόλη πιάτο να σουρουπώνει,φαγάκι σε ένα από τα μαγαζιά που έχουν ταράτσα(απίστευτη δροσιά!!!!) και τελειώνοντας παγωτάκι από τα Freggio,που είδα οτι έχει και τραπεζάκια έξω και είναι σούπερ!

Λίγο το περπάτημα,λίγο η δροσιά...σαν πουλάκια θα κοιμηθείτε!!

 

(το εφαρμόσαμε εχθές και ήταν τέλειααααα!!!)

Link to comment
Share on other sites

ζεσταίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...έχω να κοιμηθώ πόσα βράδυα...δεν παλεύεται...χθες άλλαξα 3 κρεββάτια την νύχτα :?:mad:

 

 

air condition δεν έχετε Sardelaki?

 

έχω αλλά δεν θέλω να κοιμάμαι μ΄αυτό :(

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ζεσταίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...έχω να κοιμηθώ πόσα βράδυα...δεν παλεύεται...χθες άλλαξα 3 κρεββάτια την νύχτα :?:mad:

 

 

air condition δεν έχετε Sardelaki?

 

έχω αλλά δεν θέλω να κοιμάμαι μ΄αυτό :(

 

Κακώς ταλαιπωρείς τόσο τον εαυτό σου αλλά και το μωρό...Αναψε το στο πιό χαμηλό και βάλτο και στους 25 βαθμούς και θα κοιμηθείς μια χαρά χωρίς να παγώσεις...Είναι κρίμα να υποφέρεις γιατί έτσι και αλλιώς από εδω και στο εξής θα έχουμε συνέχεια καύσωνες.Τί θα κάνεις; θα μένεις ξύπνια και θα αλλάζεις συνεχώς κρεβάτια; Εγώ πάντως εδώ και 3 μέρες κοιμάμαι υπέροχα με το aircondition και χορταίνω και ύπνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόταση για Σαλονικιές: απογευματάκι,λίγο πριν πέσει ο ήλιος αρπάζετε τον καλό σας/την κολλητή σας/την κουμπάρα/την ξαδέλφη/τον σκύλο...και πάτε βολτούλα στα Κάστρα.

Υπέροχη θέα,η πόλη πιάτο να σουρουπώνει,φαγάκι σε ένα από τα μαγαζιά που έχουν ταράτσα(απίστευτη δροσιά!!!!) και τελειώνοντας παγωτάκι από τα Freggio,που είδα οτι έχει και τραπεζάκια έξω και είναι σούπερ!

Λίγο το περπάτημα,λίγο η δροσιά...σαν πουλάκια θα κοιμηθείτε!!

 

(το εφαρμόσαμε εχθές και ήταν τέλειααααα!!!)

 

πω πωωωωωωωωωωωωω τί είπες τώρα!!!!!!!!!!! Κάστρα ε;;; Δεν υπάρχει πιο όμορφο μέρος...το λατρεύω :wink::wink:

Αλλά επίσης λατρεύω και το παγωτό από τα Freggio :D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά τώρα προς το τέλος δεν είναι μόνο η ζέστη που ενοχλεί...όλα με ενοχλούν...η κοιλιά και κυρίως πονάνε οι γοφοί μου...αλλά δεν μου έμεινε και πολύ.

Από δω και πέρα βέβαια καύσωνες θα έχουμε αλλά θα έχουμε και νεογέννητο και δεν πρόκειται να βάζω κληματιστικό όλη νύχτα...θα το ανάβω και θα το βάζω κάπου μέσα στην νύχτα να κλείνει από μόνο του. Δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις το νεογέννητο εκτεθειμένο συνέχεια στον αέρα του Air-Condition! :?:?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να πάω Παντελεήμονα θάλασσα κάτω απ' το κάστρο

 

εκεί να δείτε δροσιά τα βράδυα, με ζακετούλα

άντε να πάω στον γιατρό να ρωτήσω και ετοιμάζω βαλίτσα και γεια σαςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου που γέννησε πέρυσι το καλοκαίρι στους καύσωνες είχε το κλιματιστικό ανοικτό και μια πορτούλα όμως ισα ισα ανοιχτεί για να πέρνει και αέρα το δωμάτιο και όταν την επισκέπτηκε ο παιδιάτρος της είπε ότι έκανε πολύ καλά.

Πόσο να αντέξουν και τα μωρούλια με τον καύσωνα :wink:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φίλη μου που γέννησε πέρυσι το καλοκαίρι στους καύσωνες είχε το κλιματιστικό ανοικτό και μια πορτούλα όμως ισα ισα ανοιχτεί για να πέρνει και αέρα το δωμάτιο και όταν την επισκέπτηκε ο παιδιάτρος της είπε ότι έκανε πολύ καλά.

Πόσο να αντέξουν και τα μωρούλια με τον καύσωνα :wink:

 

ναι αυτή είναι μιά πολύ καλή λύση...όλοι οι γιατροί λένε πως είναι καλό να αφήνεις και μία πορτούλα λιγάκι ανοιχτή! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ......... ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΩ; ΔΕ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ... ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ: ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ;

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχ...πονεμενο θεμα..εδω στην αθηνα δεν παλευεται η ζεστη με τιποτα..

ειμαι κι εγω απο αυτες που θα φανε ολο το καλοκαιρι αφου γενναω τελος σεπτεμβρη..

κλιματιστικο δεν εχω ακομα αλλα θα βαλω οπωσδηποτε.

αυτο που μεχρι τωρα με εχει βοηθησει αρκετα ειναι ο ανεμιστηρας οροφης, δροσιζει αλλα πρεπει να εισαι απο κατω..λιγο πιο διπλα να πας ζεστηηηηηη...

οσο για τα ποδια μου ενα θα σας πω..πηγα το πρωι να βαλω κατι περσινα πεδιλακια και δεν μπαινουν με τιποτα..εκτος απο ρουχα θα πρεπει να παρω και παπουτσια..

αλλα οσο και να γκρινιαζω, οταν νιωθω την μπεμπουλα μου να κουνιεται μεσα μου ολα τα ξεχναω...

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά τώρα προς το τέλος δεν είναι μόνο η ζέστη που ενοχλεί...όλα με ενοχλούν...η κοιλιά και κυρίως πονάνε οι γοφοί μου...αλλά δεν μου έμεινε και πολύ.

Από δω και πέρα βέβαια καύσωνες θα έχουμε αλλά θα έχουμε και νεογέννητο και δεν πρόκειται να βάζω κληματιστικό όλη νύχτα...θα το ανάβω και θα το βάζω κάπου μέσα στην νύχτα να κλείνει από μόνο του. Δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις το νεογέννητο εκτεθειμένο συνέχεια στον αέρα του Air-Condition! :?:?

 

Κι εγω το ειχα εχτες αυτο βρε sardelaki μου δεν εκανε ζεστη.Αλλα δεν μπορουσα να βολεψω την κοιλιτσα μου με τιποτα ολη την ωρα κουνιομουν ο αντρουλης μου τα επαιξε :lol::lol:

Τελικα κοιμηθηκα δυο ωριτσες το πρωι και ξυπνισα πονεμενη...Ουτε το μαξιλαρι εγκυμοσυνης δεν με βοηθαει ποια... :(

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ......... ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΩ; ΔΕ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ... ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ: ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ;

 

ότι θα απογίνω κι εγώ :wink:

 

όσο για τα πόδια πήρα ένα ζευγάρι παπουτσάκια πριν ένα μήνα τα φόρεσα 1 φορά και τώρα δεν μου μπαίνουν!!!!!!

άρα έκαναν την αρχή :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ.........αυτη η ζεστη ειναι ανυποφορη οντως....................ολημερις ζεσταινομαι...............ξυπναω απο το χαραμα αφου δεν μπορω να κοιμηθω παραπανω λογω ζεστης.....................το φοβερο ειναι πως πριν μεινω εγκυος ημουνα ολιγον τι κρυουλιαρα και τωρα δεν με χωραει ο τοπος.................. :lol::lol:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω εχθες προμηθευτηκα εναν ανεμιστηρα με χρονομετρο...δεν χρειαζεται ακομη να το βαλω αλλα μηπως θα ηταν καλη λυση κ για εσας??

εχετε air condition??τι εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααααααααααααααααααααααχ Elenna μου άστα να πάνε...κι εγώ το ίδιο...ζήτημα να κοιμάμαι κάθε βράδυ 3 ώρες...αλλά τί να κάνουμε; Έτσι τουλάχιστον θα είμαι έτοιμη για τον μπέμπη μου που θα ξυπνάει συνέχεια να τρώει...τουλάχιστον προπονούμε από τώρα που θα κουτουλάω :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ AIR CONDITION ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΑΝΟΙΧΤΟ. ΤΟ ΑΝΑΒΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΒΗΝΩ. ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΛΙ!; ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΘΑΛΑΜΟΦΥΛΑΚΑΣ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ. ΝΑ ΑΝΑΨΩ, ΝΑ ΣΒΗΣΩ... ΕΙΜΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ;

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...