Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπάσιμο νερών


Recommended Posts

ioanna σου έυχομαι με το καλό. Τώρα όσο για το γνωστό με ένα πόνο εγώ τους λέω ότι ο τελευταίος ένας θα είναι. Μην αγχώνεσαι νομίζω ότι θα το καταλάβεις όταν έρθει η ώρα. Μετά την γέννα θα περιμένουμε να μας πεις τις εμπειριες σου. :D:D:D

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 324
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ!ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ!ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΣΤΗ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ (ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ.ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟΝ 8ο ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΑΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΑΣΕ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ.ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΥΜΜΗΡΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΔΕΙΚΤΕΣ ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΧΡΩΜΑ ΑΝ ΣΟΥ ΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ.ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ κορίτσια ακόμα δεν έχω γεννήσει και προσωπική εμπειρία δεν έχω, μπορώ να σας πω όμως της μητέρας μου όταν ήταν να γεννηθώ εγώ. Έσπασαν τα νερά της το βραδάκι γύρω στις 10, άρχισαν οι πόνοι, πήγε στο νοσοκομείο και γέννησε τελικά με κεσαρική στις 6:15 το επόμενο απόγευμα μόνο και μόνο γιατί είχα πια κολήσει και δεν γύρναγα με τίποτα αφού κατέβαινα με τα πόδια. Επομένως χρόνος υπάρχει αρκετός μην αγχώνεστε.

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλως σας βρηκα!!θα σας πω την δικη μου ιστορια που δυστηχως δεν ειχε καλο τελος.και ακομα θα ελεγα πως με βασανιζουν καποιες σκεψεις.ημουνα στην 31 εβδομαδα..οταν ξυπνησα το πρωι ολα καλα και ωραια..σηκωθηκα,εκανα μπανακι,πηρα το πρωινο μου και εκανα ελαχιστες δουλιτσες.ελαφρια πραγματα.καποια στιγμη χρειαστικε να βγω απο το σπιτι..εκεινη την στιγμη ενιωσα ελαχιστα υγρα σαν να κατουρηθηκα λιγο.στην αρχη απορισα αλλα αφου δεν ενιωσα πονο...ι δεν συνεχιστικε σκεφτικα οτι ολα καλα.πηρα τον γυναικολογο μου και με καθησυχασε.Συνεχισα κανονικα την μερα μου...με ελαχιστα πονακια πλεον απο το απογευμα και μετα ..σαν να περιμενω να μου ερθει περιοδος.ωσπου κατα τις 12 η ωρα το βραδυ..εκει που ημουν ξαπλωμενη...σηκωθηκα να παω στην τουαλετα.ε!! εκει εγινε το κακο.ερχισε μια απιστευτη αιμοραγια..και ενασ απιστευτοσ πονοσ.πηγα στο νοσοκομειο αμεσως.απλα διαπιστωσαν πως το μωρακι μου δεν ζουσε.

οι γιατροι δυστυχως δεν μου εδωσαν καμμια σχεδον εξηγηση.απλα οτι αυτα τυχαινουν.απο τοτε ομως βασανιζομαι με την σκεψη πως ισως εγω ημουν καθαρα η αιτια που εγινε ολο αυτο??????τωρα ειμαι πρωτη μερα με καθυστερηση και επλιζω σε κατι καλο...παρολα αυτα το ερωτημα αυτο θα με βασανιζει ισως οχι για παντα αλλα πιστευω για αρκετο χρονικο διαστημα.

.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΝΩ ΚΑΝΩ ΝΤΟΥΣ 'Η ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ;

ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΣΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ;

 

Μου θυμισες ενα ξαδερφο που την ωρα που φορουσε ζιβαγκο κοπηκε το ρευμα, και οταν βγηκε το κεφαλι απο τη μπλουζα νομισε οτι τυφλωθηκε :lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου θυμισες ενα ξαδερφο που την ωρα που φορουσε ζιβαγκο κοπηκε το ρευμα, και οταν βγηκε το κεφαλι απο τη μπλουζα νομισε οτι τυφλωθηκε :lol:

 

Ρουλακι πας κι αλλου και λες τετοια βλεπω....

Ρε συ, κραταω την κοιλια μου απ' τα γελια...:lol::lol::lol:

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλως σας βρηκα!!θα σας πω την δικη μου ιστορια που δυστηχως δεν ειχε καλο τελος.και ακομα θα ελεγα πως με βασανιζουν καποιες σκεψεις.ημουνα στην 31 εβδομαδα..οταν ξυπνησα το πρωι ολα καλα και ωραια..σηκωθηκα,εκανα μπανακι,πηρα το πρωινο μου και εκανα ελαχιστες δουλιτσες.ελαφρια πραγματα.καποια στιγμη χρειαστικε να βγω απο το σπιτι..εκεινη την στιγμη ενιωσα ελαχιστα υγρα σαν να κατουρηθηκα λιγο.στην αρχη απορισα αλλα αφου δεν ενιωσα πονο...ι δεν συνεχιστικε σκεφτικα οτι ολα καλα.πηρα τον γυναικολογο μου και με καθησυχασε.Συνεχισα κανονικα την μερα μου...με ελαχιστα πονακια πλεον απο το απογευμα και μετα ..σαν να περιμενω να μου ερθει περιοδος.ωσπου κατα τις 12 η ωρα το βραδυ..εκει που ημουν ξαπλωμενη...σηκωθηκα να παω στην τουαλετα.ε!! εκει εγινε το κακο.ερχισε μια απιστευτη αιμοραγια..και ενασ απιστευτοσ πονοσ.πηγα στο νοσοκομειο αμεσως.απλα διαπιστωσαν πως το μωρακι μου δεν ζουσε.

οι γιατροι δυστυχως δεν μου εδωσαν καμμια σχεδον εξηγηση.απλα οτι αυτα τυχαινουν.απο τοτε ομως βασανιζομαι με την σκεψη πως ισως εγω ημουν καθαρα η αιτια που εγινε ολο αυτο??????τωρα ειμαι πρωτη μερα με καθυστερηση και επλιζω σε κατι καλο...παρολα αυτα το ερωτημα αυτο θα με βασανιζει ισως οχι για παντα αλλα πιστευω για αρκετο χρονικο διαστημα.

 

Εαν υπαρχει περιπτωση να φταιει καποιος γι αυτο που επαθες, αυτος ειναι μονο ο γυναικολογος σου. Εσυ πολυ σωστα αντεδρασες και τον πηρες τηλεφωνο, εκεινος επρεπε να υποψιαστει και να σου ζητησει πιθανον να πας για υπερηχο.

Για να μην τον αδικουμε βεβαια, δεν ειναι παντα ευκολο να αξιολογησεις τα περιστατικα. Ειναι συνηθες ας πουμε στο τελευταιο τριμηνο η γυναικα να εχει υγρα ή να της φευγουν ουρα απο την πιεση. Δε θα μπορουσες εσυ να τα αξιολογησεις διαφορετικα, οταν ο ιδιος ο γιατρος σου λεει να μην ανησυχεις. Και αφου ετρεξε μονο λιγο υγρο και μετα τιποτα, δεν ειχε στεγνωσει ο σακος. Αρα μπορει ο λογος που πεθανε το μωρακι να ηταν πολυ διαφορετικος και ισως να μην το προλαβαινες ουτως η αλλως. Δε νομιζω οτι εχει νοημα πια να βασανιζεσαι. Σιγουρα δε φταις εσυ.

Σου ευχομαι να εισαι εγκυος και ολα να πανε καλα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρουλακι πας κι αλλου και λες τετοια βλεπω....

Ρε συ, κραταω την κοιλια μου απ' τα γελια...:lol::lol::lol:

 

 

τωρα που το διαβαζω κι εγω γελαω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ειναι αληθεια παντως , του κοπηκε η χολη γιατι ηταν βραδυ και δεν καταλαβε τι εγινε. :-D

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Για να μην ανοίξω νέο θέμα βρήκα αυτό εδώ που αναφέρονται κάποιες σερβιέτες που με δείκτες αμνιακών υγρών.

Επειδή μου τις πρότεινε η γυναικολόγος μου και δεν μπορεί να θυμηθεί το όνομα και στο φαρμακείο εδώ στους Δελφούς δεν τις ξέρουν, ξέρει κάποια να μου πει πως λέγονται για να τις παραγγείλω?

Τις χρειάζομαι για να ηρεμήσω γιατί η πρώτη μου φορά ήταν με υψηλή ρήξη και έχανα αμνιακά υγρά για τρεις ημέρες χωρίς να το καταλαβαίνω :((

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε! Πολύ έξυπνο! Δεν το είχα ξανακούσει! Έψαξα και στο google αλλά δεν βρήκα κάτι....Θα ρωτήσω τον φαρμακοποιό μου μήπως γνωρίζει...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Αχ πολύ καλό αυτό με τις ειδικές σερβιέτες και μάλλον θα τις προμηθευτώ και εγώ γιατί τις τελευταίες μέρες έχω μια ανησυχία σχετικά με τα υγρά μου τα οποία αυξήθηκαν, έχουν μια περίεργη οσμή (η γενική ούρων βγήκε πολύ καλή) και μερικές φορές όταν πηγαίνω τουαλέτα είναι θολά...

Σήμερα που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω κι όλας να δώ τι θα μου πεί.

Μου αρέσει που εγώ σκέφτομαι οτι όταν και αν μου σπάσουν τα νερά θα κάνω με το πάσο μου το μπανάκι μου, θα καλοπιστώ και θα πάω κυρία στο μαιευτήριο...κούνια που με κούναγε....με βλέπω να φεύγω και να αφήνω πίσω μου άντρα και βαλίτσα απο το άγχος μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είχα πάθει μεγάλη λαχτάρα τον τελευταίο μήνα!Η μάνα μου ήταν νοσοκόμα στο Αλεξάνδρας (πολύ κακό να έχεις γνώστη του θέματος στην οικογένεια) και τη ρώταγα πως σπάνε τα νερά και μου έλεγε πως μπορεί να σπάσουν απότομα αλλά και σιγά σιγά. Το αποτέλεσμα ήταν πως τις τελευταίες μέρες είχα χάσει τον ύπνο μου μήπως μου σπάσουν και δεν το πάρω χαμπάρι.Τελικά έσπασαν κατα τη διάρκεια του τοκετού και μιλάμε για ΝΕΡΟ!Το καλό ήταν ότι μετά από 10' γέννησα!

Link to comment
Share on other sites

Α

Μου αρέσει που εγώ σκέφτομαι οτι όταν και αν μου σπάσουν τα νερά θα κάνω με το πάσο μου το μπανάκι μου, θα καλοπιστώ και θα πάω κυρία στο μαιευτήριο...κούνια που με κούναγε....με βλέπω να φεύγω και να αφήνω πίσω μου άντρα και βαλίτσα απο το άγχος μου :lol:

Πίστεψε με πως αν σου τύχει κάτι τέτοιο μάλλον το δεύτερο θα συμβεί!!Εξάλλου δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις καλοπισμούς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ κορίτσια είμαι στην 36η εβδομάδα τώρα, και εδώ και ένα μήνα βλέπω διαφανή υγρά στο εσώρουχο μου λίγα-λίγα και όχι κάθε μέρα...Ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι μπορεί να είναι και ούρα αυτά που βλέπω!Και peny μου, δεν νομίζω ότι δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα από όταν σου σπάσουν τα νερά!Η μαία μου μου είπε ότι μπορεί να περάσουν και 6 και 7 ώρες από την στιγμή που θα σου σπάσουν τα νερά ώσπου να γεννήσεις! Μία φίλη μου να καταλάβεις επειδή της έσπασαν βράδυ, έπεσε και κοιμήθηκε και το πρωί πήγαν στο μαιευτήριο:confused::confused::confused:!!! Οπότε εγώ θα έλεγα αν μας τύχει προλαβαίνουμε να κάνουμε το κάτιτι μας πριν ξεκινήσουμε για το μαιευτήριο:wink:!

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου, εμενα οταν μου σπασαν τα νερα ηταν 3 το βραδυ, κοιμομουν. Το καταλαβα, ηταν παρα πολλα, μεχρι να παω στην τουαλετα ειχα ανει τα παντα χαλια!!

Μακαρι να ειχα κι εγω ψυχραιμια, αρχισα να τρεμω και εφυγα κατευθειαν για το νοσοκομειο!!

Το αμαξι το εκανα χαλια, ειχα βαλει 2 σερβιετες και δεν εκαναν τπτ!!

Αλλα απο οτι καταλαβα απ την ωρα που ου σπανε τα νερα μεχρι που να γεννησεις, εχεις ωωωρες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτι άλλο που εγώ είχα παρατηρήσει και στις 2 εγκυμοσύνες μου ήταν ότι τη στιγμή που εσπασαν τα νερά ένιωσα ένα κρακ χαμηλά στην κοιλιά μου. Στη 2η εγκυμοσύνη που είμασταν καθισμένοι στον καναπέ με τον άντρα μου το άκουσε και αυτός και γύρισε και με κοίταξε. Ήταν σαν το κρακ που κάνει καμιά φορά όταν στρίβεις το κεφάλι και πιάνεσαι... Ένα τέτοιο πράγμα. Από εκείνη τη στιγμή βέβαια νερό... δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβεις!!!! Το έχει αισθανθεί κάποια άλλη αυτό?

 

Μου θυμισες ενα ξαδερφο που την ωρα που φορουσε ζιβαγκο κοπηκε το ρευμα, και οταν βγηκε το κεφαλι απο τη μπλουζα νομισε οτι τυφλωθηκε :lol:

 

Καταπληκτικό... Θα το σκέφτομαι όλη μέρα σήμερα και θα γελάω!!!!!!

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πο! Πο! Τώρα αγχώθηκα πραγματικά! Δηλαδή δεν έχει άκρη το θέμα τοκετός! Δεν είναι σίγουρο αν θα σπάσουν τα νερά ή αν θα σε πιάσουν πόνοι γέννας. Συνήθως τι γίνεται απο τα δύο πρώτο και καταλαβαίνουμε ότι ήρθε η ώρα? Και αυτά τα νερά που σπάνε πώς είναι? Σαν νερό καθαρό, σαν κολπικά υγρά, καθαρίζονται εύκολα μετά όπου λερώσουν? Διαφωτίστε με!

image.php?id=13e70a

zscxunssnc.png

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, δεν ήταν κάτι που με πόνεσε. Αντιθέτως μάλιστα, δεν κατάλαβα τίποτα. Όταν πήγα στο μαιευτήριο, πήγα με ραντεβού και έτσι ήταν κάτι που κάναμε εκείνη την ώρα...δεν ήρθε απο μόνο του. Θυμάμαι απλά οτι ένιωσα κάτι ζεστό, και θυμάμαι οτι ήταν ΜΠΟΛΙΚΟ το νερό...χα χα χα. Κατα τα άλλη ούτε πόνοι με έπιασαν κατευθείαν ούτε τίποτα...

bunbunsbu20080415_-1_My+child+is.png

 

dev272prs__.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατάλαβα όταν σπασαν τα νερά γιατί πόνεσα λίγο, ήταν σαν γδούπος. Είναι καθαρά υγρά και δεν μυρίζουν. Στις 9 απτις 10 γυναίκες πρώτα έρχονται οι πόνοι και μετά σπάνε τα νερά, συνήθως προς το τελος του τοκετού. Ετσι είναι και το καλύτερο, γιατί όταν σπάσουν τα νερά ξεκινανε οι τρελοι πόνοι. Κι εγώ τώρα που το θυμάμαι καλύτερα κανα δυο ωρες πριν σπασουν τα νερά μου είχα ελαφρια πονάκια περιοδου αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι ήταν ανεπαισθητα. Μολις εσπασαν τα νερά οι ανεπαισθητοι πόνοι εγίναν αρκετά δυνατοί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΧΩΘΗΚΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΑ ΝΕΡΑ. ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΟΝΕΣΕ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ! ΑΝ ΣΠΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ? ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ? ΘΑ ΕΧΩ ΤΓΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ? (ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΑΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΒΛΑΚΩΔΕΙΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να σπασουν μονα τους τα νερα και οχι να τα σπασει ο γιατρος οπου πραγματικα ΠΟΝΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καμια σχεση το ενα με το αλλο....

εμενα μου φανηκε φρικτος ο πονος απο τα δακτυλα του!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ένα μυστικό για τα υγρά. Θα τα ξεχωρίσετε από τα ούρα γιατί μυρίζουν σαν σπέρμα! ΄

Εμένα μου έσπασαν 3 εβδομάδες νωρίτερα. Κουνήθηκε το μωρό και αισθάνθηκα σαν να σπάζει ένα αυγό μέσα μου! Ο άντρας μου δεν με πίστευε. Τότε του είπα ότι η μαία στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής μας είχε πει ότι τα νερά αυτά μυρίζουν σαν σπέρμα. Του έδωσα και μύρισε το εσώρουχο μου και κατευθείαν μου λέει "Αυτό ήταν, γεννάς". Πάντως βγήκαν λίγα-λίγα τα νερά, και όχι αυτό πυο βλέπεις στα έργα. Με μια σερβιέτα περιόδου ήμουν μια χαρά μέχρι την κλινική. Το μόνο κακό ήταν ότι δεν είχα ετοιμάσει τη βαλίτσα μου και ξέχασα πολλά πράγματα. Για αυτό με το που μπαίνετε στο μήνα σας κάντε βαλίτσα και πλύντε τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρού!

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...