Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

το μωρο ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΕΥΒΟΙΑ ,ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ 'Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΥΒΟΙΑ ,ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

ΦΙΛΙΑ

 

6 χρονια παω στην ευβοια ειναι ο αντρας μου απο κει.λοιπον στην Αγια Αννα ειναι πολυ ομορφα για οικογενεια και ησυχα.Οταν δεν φυσαει η θαλασσα πεντακαθαρη ωραια παραλια δεν ειναι ο ενας πανω στον αλλο. Επισης τα βραδια εχει τη βολτα.Εγω το θεωρω πολυ οικογενειακο μερος.Επισης η Λιμνη ειναι πολυ ωραιο μερος μοιαζει σα να εισαι σε νησι.Δεν κανεις μπανιο ομως εκει πας με αυτοκινητο 5 χλμ.Εμενα για βραδινη εξοδο μου αρεσει πολυ στη Λιμνη.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ένα σύντομο τριήμερο είδαμε ότι προλάβαμε από Β. Εύβοια. Μείναμε Πευκί για να έχουμε πρόσβαση σε παραλίες εκατέρωθεν αλλά κινηθήκαμε κυρίως ανατολικά. Στο Πευκί τα καλά δωμάτια είναι λίγα και φεύγουν γρήγορα. Μου άρεσαν αυτά http://www.holidayshop.gr/resort/resort.asp?ElementId=11673 αλλά ήταν φουλ. Η θάλασσα όμως ήταν απογοητευτική. Είχε συνέχεια κύμα και ήταν θολή. Επίσης ο Αγ. Νικόλαος στα Ελληνικά δεν ήταν καθαρή. Πιο πολύ στη Β. Εύβοια μου άρεσε η Λίμνη και μια παραλία πριν τη Λίμνη με βοτσαλάκι αλλά δεν μπήκαμε γιατί έιχε συννεφιά. Επίσης καθαρή ήταν στον Αγ. Νικόλαο δίπλα στην Αιδηψό και χωρίς κύμα. Ενώ η χρυσή ακτή στο Γρεγολίμανο είναι υπερεκτιμημένη. Εννοείται ότι και στις καλύτερες είχε μέδουσες :shock:. Στον Ευβοϊκό θα το σύγκρινα με Παγασητικό. Αν έχει νοτιά είναι ψιλοχάλια, με βοριά καθαρίζουν οι παραλίες. Και καταλήγοντας ψηφίζω Χαλκιδική και πάλι Χαλκιδική. Νομίζω ότι και νότια Εύβοια έχει καλύτερες παραλίες. Δηλ. αν δεν είσαι από Β. Εύβοια και δεν θες να πας για ιαματικά γιατί να πας;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η Αγια Αννα ειναι ενα οικογενειακο ησυχο μερος,εχει φοβερη παραλια που βλεπει Αιγαιο και οχι Ευβοικο.Εχει πολλες οικογενειακες ταβερνουλες,αρκετα καφε και 2- κλαμπακια.Η θαλασσα ειναι τελεια αλλα εαν εχει αερα τα κυματα ειναι πελωρια.Βασικα η Β.Ευβοια ειναι μαγικη εχει πολυ πρασινο και φοβερες παραλιες καμμια σχεση με τη Ν.Ευβοια.Μπορεις καθε μερα να πηγαινεις σε διαφορετικη παραλια και να κανεις πολλα πραγματα.Οτι θελεις στη διαθεση σου

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για να ξετρελαθεις αλλά

αναμεσα λιμνη και ροβιες (δηλ εξω και απο τα δυο χωρια) εχει πολλα καταλυματα που ειναι διπλα στη θαλασσα.

θετικο γιατι δεν χρειζεται πολλη προετοιμασια για να κατεβεις θαλασσα. εγω δηλ καποια στιγμη ανεβαινα στο δωματιο και ετοιμαζα ενα μικρο κολατσιο που ετρωγε στη θαλασσα. εκει που μεναμε ειχε και μικρο εστιατοριο με 4 φαγητα καθε μεσημερι.

η θαλασσα ειναι παντα ησυχη ακομα και οταν φυσαει κανει ενα πολυ μικρο ρυτιδιασμα. ιδανικα για παιδια. σε πολλα σημεια χρειαζεται παπουτσακια θαλασσας διοτι εχει πετρες.

και σε αλλο χωριο της βορειας ευβ τον αγιο γιωργιο εχει λαδι θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μήπως ξέρει κανείς για το thalatta στη β. εύβοια; αξίζει εκει η θαλασσα ή τσάμπα η τιμή; θαειμαι με παιδακα 3 ετων και εξι μηνων. οποιδηποτε σχολιο θα βοηθουσε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

....συγνώμη που θα το γράψω (διαφήμιση κτλ) αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να ρωτήσω:|......εχει πάει κανείς σε αυτό το δασικό χωριό παπάδες ???....μπήκα στο site τους, ξύλινα σπιτάκια, δραστηριότητες με ζωά για τα παιδάκια κτλ κτλ.....μια φίλη έχει πάει και μου είπε πως για μια βδομάδα που κλείσαμε εμείς είναι βαρετά βαρετά βαρετά ......έχει κάποια απο σας διαφορετική άποψη???? ευχαριστώ :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάει για σαββατοκύριακο χειμώνα. Περάσαμε τέλεια!!! Βέβαια δεν βγήκαμε καθόλου εκτός χωριού. Τώρα εσύ που θα πας μια βδομάδα θα πας και αλλού και φαντάζομαι και προς θάλασσα που αν θυμάμαι μας είχαν πει ότι δεν είναι μακρυά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εμείς καταγόμαστε από ένα χωριό σχετικά κοντά στους Παπάδες και έτσι το δασικό χωριό ανήκει στους πολύ αγαπημένους μας προορισμούς.

Λοιπόν, είναι όντως πολύ όμορφα, χτισμένο μέσα στο πράσινο και έχει αρκετά πράγματα για να κάνεις. Εστιατόριο και καφετέρια μέσα στο χωριό, παιδική χαρά και αρκετά ζωάκια. Νομίζω ότι έχει και διάφορες δραστηριότητες για τα μεγαλύτερα παιδάκια. Η θάλασσα δεν είναι μακρυά, ο δρόμος όμως έχει αρκετές στροφές.

Νομίζω ότι μπορείς να συνδυάσεις και τα δύο: να μένεις μέσα όποτε θέλεις να χαλαρώσεις, αλλά ταυτόχρονα να κάνεις πολλές εκδρομές στην ευρύτερη περιοχή. Κοντά έχει το πανέμορφο χωριό Δρυμώνα με τους καταρράκτες του, το μοναστήρι του όσιου Δαυίδ, διάφορες παλιές εκκλήσίες χτισμένες σε υπέροχες ρεματιές με πλατάνια, χωριά που έχουν μέρη για να κάνει κανείς ιππασία, αλλά και πάρα πολύ όμορφες παραλίες σε διάφορα χωριά (Ελληνικά, Αγία Άννα, αλλά και από την άλλη πλευρά τις Ροβιές, την Αιδηψό..)

Αυτό που πρέπει να ξέρει κάποιος πηγαίνοντας στο Δασικό χωριό είναι ότι τριγύρω έχει μελίσσια και έχει αρκετές μελισσούλες, τις οποίες όμως φροντίζουν με διάφορους τρόπους να κρατούν μακριά. Καλού κακού όμως ας έχετε και κάποια αλοιφούλα μαζί.

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο, γιατί δεν έχω μείνει μέσα, αλλά έχω περάσει αρκετές ημέρες από το πρωί μέχρι το σούρουπο χωρίς να βαρεθεί κανένας μας.

Αυτό που θέλω να επισημάνω είναι ότι στο εστιατόριο και την καφετέρια το προσωπικό είναι εξυπηρετικότατο και νοιάζεται πραγματικά για οτιδήποτε τους πει κάποιος. Και επίσης είναι από τα λίγα μέρη που οι τουαλέτες είναι πολύ καθαρές και έχουν από εκείνες τις παιδικές κουλούρες που προσαρμόζονται. Δεν ξέρω βρε μανούλες, αλλά εγώ έχω πάντα άγχος για το τί είδους τουαλέττες θα συναντήσω σε κάθε ταβερνούλα ή εστιατόριο...

Αυτά....

Ευχομαι να περάσετε πολύ όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!εγω εχω εξοχικο στα ελληνικα....μου αρεσει παρα πολυ!κανω διακοπες εκει τα τελευταια 7 χρονια!!!!!!!!και ειδικα φετος που εχω και νινι!!!!το σπιτι μου ειναι πανω στο χωριο και εχω αρκετη ησυχια!ασε που συνηθως παω για μπανιο στον μαυρικα που ειναι 5 λεπτα με το αυτοκινητο(και πολλα λεω)και συνηθως ειμαστε μονη στην παραλια)εκει γυρω γυρω εχει πολλα κολπακια και μπορεις να επιλεξεις καποιο και να εισαι μονος στην παραλια!11οσο για το πευκι πριν φτιαξουμε το σπιτι νοικιαζαμε εκει και στα βασιλικα!το πευκι δεν μου αρεσε!!!!Πολυ κουνουπι βρε παιδια και πολυ κοσμο στην παραλια!!!!!!!!τα βασιλικα ειναι σαν τα ελληνικα μονο που εχει κι εκει κοσμο στην παραλια!!!!!αυτα.............καλες διακοπες........!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω θα σας προτεινα να πατε στον ΑΓΙΟΚΑΜΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ Ν.ΠΥΡΓΟ ΕΥΒΟΙΑΣ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΝΕΡΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΓΙΟΚΑΜΠΟΣ THE TOP!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...ευχαριστώ πολύ πολύ σχετικά με το Δασικό χωριό...θα προετοιμαστώ για τις μελισσούλες (συζυγος αλλεργικός),θα περάσουμε ωραία ....ευχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους και όλες ...οπου και να πάτε, να περάσετε υπέροχα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε για 1 εβδομάδα στις Ροβιές στην Εύβοια και περάσαμε τέλεια!!!!

Το δωμάτιο πολύ καθαρό και ακριβώς πάνω στη θάλασσα , καλοί άνθρωποι , ωραίο φαγητό και τέλειο μέρος για οικογένειες! Μου άρεσε πολύ και πιστεύω ότι ήταν καλή επιλογή για τις πρώτες μας διακοπές. Όποιες πάτε Εύβοια , προς Ροβιές , θα το διαπιστώσετε!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε για 1 εβδομάδα στις Ροβιές στην Εύβοια και περάσαμε τέλεια!!!!

Το δωμάτιο πολύ καθαρό και ακριβώς πάνω στη θάλασσα , καλοί άνθρωποι , ωραίο φαγητό και τέλειο μέρος για οικογένειες! Μου άρεσε πολύ και πιστεύω ότι ήταν καλή επιλογή για τις πρώτες μας διακοπές. Όποιες πάτε Εύβοια , προς Ροβιές , θα το διαπιστώσετε!

 

Καλησπέρα θα πάμε κ εμείς τον Αύγουστο.θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες ταβέρνες κτλ; Η μικρή μας θα είναι 22 μηνών. Ευχαριστω

09BZp3.png

RCRYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα θα πάμε κ εμείς τον Αύγουστο.θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες ταβέρνες κτλ; Η μικρή μας θα είναι 22 μηνών. Ευχαριστω

 

Καλημέρα,συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έλειπα εκτός Αθηνών.Θα σου στείλω πμ με τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μόλις γυρίσαμε από Βόρεια Εύβοια η οποία προσφέρεται για οικογενειακές διακοπές σίγουρα. Μείναμε στα Ήλια ένα χωριό που απέχει 9 χλμ από την Αιδηψό και είναι κυριολεκτικά πάνω στην θάλασσα και κυρίως ήσυχο. Το ξενοδοχείο καλό όπως και το χωριό το οποίο μας το πρότεινε μία φίλη. Είχαμε πάει πολλές φορές Βόρεια Εύβοια αλλά πάντα στα γνωστά μέρη, Αιδηψό, Ωρεούς,Πευκί κλπ.

Δείτε φωτογραφίες.............

 

http://www.ilia-mare.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=11

http://www.ilia-mare.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=12

 

Καλές διακοπές σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα και καλή επιστροφή σε όσους γυρίσαμε....

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε από Βόρεια Εύβοια η οποία προσφέρεται για οικογενειακές διακοπές σίγουρα. Μείναμε στα Ήλια ένα χωριό που απέχει 9 χλμ από την Αιδηψό και είναι κυριολεκτικά πάνω στην θάλασσα και κυρίως ήσυχο. Το ξενοδοχείο καλό όπως και το χωριό το οποίο μας το πρότεινε μία φίλη. Είχαμε πάει πολλές φορές Βόρεια Εύβοια αλλά πάντα στα γνωστά μέρη, Αιδηψό, Ωρεούς,Πευκί κλπ.

Δείτε φωτογραφίες.............

 

http://www.ilia-mare.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=11

http://www.ilia-mare.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=12

 

Καλές διακοπές σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα και καλή επιστροφή σε όσους γυρίσαμε....

 

 

Φαίνεται καταπληκτικό ξενοδοχείο...

 

Στα υπόψη για τον Σεπτέμβρη!

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Σμαράγδα, όντως φαίνεται πολύ όμορφο ξενοδοχείο!! Είναι έτσι όπως το δείχνουν οι φωτογραφίες?? Φιλικό προς τα παιδιά??

 

Τα Ήλια είναι προς τον Αγιόκαμπο? Από τιμές??

 

(κανονική ανάκριση σου κάνω:rolleyes::cool:)

Link to comment
Share on other sites

Σμαράγδα, όντως φαίνεται πολύ όμορφο ξενοδοχείο!! Είναι έτσι όπως το δείχνουν οι φωτογραφίες?? Φιλικό προς τα παιδιά??

 

Τα Ήλια είναι προς τον Αγιόκαμπο? Από τιμές??

 

(κανονική ανάκριση σου κάνω:rolleyes::cool:)

 

Κάνε μου όση ανάκριση θες.....ακόμα εκεί είμαι........

1. Οι φωτογραφίες είναι ακριβείς....δεν είναι "πειραγμένες". ( την έχω πατήσει και εγώ από πειραγμένες φωτογραφίες στο Μέτσοβο )

2. Τα παιδιά μου μια χαρά περάσανε ειδικά το μεγάλο. Δεν έχουν κανένα πρόβλημα με αυτά.

3. Τα Ήλια είναι στο δρόμο για Ροβιές.

4. Επειδή είχα τα παιδιά μαζί έμεινα στην μεζονέτα που είχε για Αύγουστο 125 την ημέρα με πρωινό όμως επειδή έχουν και ταβέρνα οι ίδιοι μας έκαναν έκτωση 10% κάθε φορά που τρώγαμε εκεί. Για τα δωμάτια δεν ξέρω να σου πω τιμές.

 

Αν δεν σε κάλυψα ρώτα με ότι άλλο θες.

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Εμεις θα πάμε στην Ευβοια αρχές Σεπτέμβρη για μια βάφτιση στον Αι Γιάννη το Ρωσσο. Θα μείνουμε στο Πήλι αλλά λέω να συνδιάσουμε με λίγες μέρες διακοπές κάπου εκει κοντά. Μας είπανε για τη Λίμνη αλλά δεν ξέρω αν έχει καλή θάλασσα για τη ζουζουνα μας (16 μηνών)! Μήπως έχει πάει κανείς? Έχετε κανένα καλό ξενοδοχείο να μου προτείνετε στη Λίμνη ή κάπου αλλού εκεί κοντά?

 

Πάρα πολύ ωραία είναι στην Αγία Άννα!Έχει καθαρή παραλία και πεζόδρομο οπότε το παιδι μπορεί να κινείται ελεύθερα χωρίς να αγχώνεστε!Εμείς που πήγαμε μέσα Ιουλίου ήταν όλο οικογένειες με μωρά!

labc81

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια ξερει καμια σας το thalatta στην αγια αννα?

Λεμε να παμε με τον αντρα μου και τα κουτσουβελα κανα 3ημερο τωρα το Σεπτεμβριο...εχει παει καμια?? Εντυπωσεις???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει πάει πολλές φορές στην Αγία Αννα! Αλλά για καφέ στο Thalatta, ειναι δίπλα στο κύμα, πολύ εντυπωσιακό ξενοδοχείο. Δεν ειναι κοντά στο κέντρο αλλά εκεί που είναι το καμπινγκ, εξάλλου ο ίδιος το έχει. Για εμένα... να πάς. Απλά σου ξαναλέω δεν έχω μείνει εκεί και έτσι δεν ξέρω τις παροχές του αλλά θάλασσα υπέροχη, ησυχία, πράσινο και σίγουρη ξεκουραση. Εχω μείνει στο καμπινγκ και από μικρή πήγαινα στην Κρύα Βρυση διακοπές, που ειναι δίπλα την Αγία Αννα, κι ετσι ξέρω την θαλασσα. Απλα ίσως τέτοια εποχη να έχει κύμα από το μεσημέρι και μετά.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...