Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ευχαριστουμε :-D

 

Το μπανιο εχει ΜΟΝΟ ντουζιερα η εχει ΚΑΙ μπανιερα;

Τιμες αναφερει μονο μεχρι τον απριλη, εσεις ποσο πληρωσατε για 10 μερες (9 νυχτες; η μικρη πηγε με την "ανω των 3" χρεωση ή την "κατω των τριων")

 

Το μπάνιο έχει ΜΟΝΟ ντουζιέρα δυστυχώς! Οι τιμές είναι καλύτερες νομίζω από ότι αναφέρει. Εμείς επειδή κάτσαμε αρκετές μέρες πληρώσαμε όλες τις νύχτες από 50ευρώ, δηλ. 450 ευρώ για τις 9 νύχτες. Το λέω γιατί άκουσα ανθρώπους να ρωτούν και τους έλεγαν ότι τις καθημερινές έχει 60 η νύχτα και το Σαβατοκύριακο 80 (Παρασκευή και Σάβατο δηλαδή). Η μικρή ήταν μέσα σε αυτή την τιμή. Δε νομίζω να χρεώνουν τα παιδια, νομίζω κάθε ενήλικος επιπλέον είναι 20 ευρώ τη νύχτα αλλά δεν είμαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όταν πήγα εγώ είχε πολύ καλό καιρό (για μπάνιο δηλ.) και δεν πρόσεξα αν έχει μέσα εσωτερικο παιδότοπο... Θυμάμαι μέσα στο χώρο του εστιατορίου ότι είχε μια σοφίτα που ανέβαινες με σκάλες, ίσως να ήταν εκεί, δεν ξέρω ακριβως, αλλά πάρε και ρώτα λεπτομέρειες, είναι πολύ εξυπηρετικοί...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πολλές ομορφιές και έχουμε πάει σε πολλά χωρίς όμως παιδιά!!! Και τότε δεν μας ένδιέφερε ούτε αν έχει θέρμανση ούτε τίποτα (ερωτευμένοι γαρ). Απλώς θα ήθελα προτάσεις διαμονής δοκιμασμένες από μαμάδες με παιδιά. Και προς τα μέρη σας είναι ωραία. Έχει φτάσει η χάρη μας μέχρι το Καϊμακτσαλάν για σκι. Α, και ψάχνουμε για μέχρι τέλος Νοέμβρη αλλιώς από άνοιξη πια. Η μικρή είναι πολύ μικρή ακόμα για να παίξει μέσα στο χιόνι. Θα τη χάσω.

 

καθολου μικρη δεν ειναι η μικρη σου, μια χαρα μπορειτε να χαρειτε το χιονι με τον καταλληλο εξοπλισμο, και για του λογου το αληθες, δες εδω το μικρο μου, 10 μηνων http://img574.imageshack.us/i/dscn0130x.jpg/

 

Τι τραβανε τα παιδια μου με μενα που'χουν μπλεξει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μπάνιο έχει ΜΟΝΟ ντουζιέρα δυστυχώς! Οι τιμές είναι καλύτερες νομίζω από ότι αναφέρει. Εμείς επειδή κάτσαμε αρκετές μέρες πληρώσαμε όλες τις νύχτες από 50ευρώ, δηλ. 450 ευρώ για τις 9 νύχτες. Το λέω γιατί άκουσα ανθρώπους να ρωτούν και τους έλεγαν ότι τις καθημερινές έχει 60 η νύχτα και το Σαβατοκύριακο 80 (Παρασκευή και Σάβατο δηλαδή). Η μικρή ήταν μέσα σε αυτή την τιμή. Δε νομίζω να χρεώνουν τα παιδια, νομίζω κάθε ενήλικος επιπλέον είναι 20 ευρώ τη νύχτα αλλά δεν είμαι σίγουρη!

 

Ευχαριστω, θα ρωτησω τηλεφωνικως τοτε. Λεει οτι τα παιδια ανω των τριων χρεωνονται με 10 ευρω τη βραδια το καθενα, απα για μας την ανοιξη θα ειναι 20 επιπλεον, ειναι νομιζω υπερβολικο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο παιδοτοπος λεει ειναι στο υπογειο και ειναι 60τμ. Αυταααα...

 

Παντως το μερος φαινεται γενικοτερα προσεμενο, αρα μαλλον και ο παιδοτοπος θα ειναι καθαρος

Link to comment
Share on other sites

Το μέρος είναι σίγουρα προσεγμένο και να σας πω κάτι να γελάσετε, όταν επιστρεφαμε και φτάσαμε κάπου στο Περιστέρι, ο άντρας μου κόντευε να πάθει κατάθλιψη και μου λέει: "Που πάμε τώρα στη ζούγκλα, δε γυρνάμε πίσω καλύτερα;;;":grin::-D:grin: Και να σκεφτεί κανείς ότι μένουμε Σαλαμίνα, αλλά η αποτοξίνωση εκεί δεν συγκρίνεται με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω εξοχικο στα ελληνικα και βασιλικα ευβοιας...ωραιοι οι παπαδες αλλα για πηγαινετε κι εκει.15 λεπτακια αποσταση ειναι και ουτε....η θαλασσα του αγιου νικολα,του μαυρικα και του αγιου ιωαννη ειναι τελειες..πηγαινετε και θα με θυμηθειτε

Link to comment
Share on other sites

καθολου μικρη δεν ειναι η μικρη σου, μια χαρα μπορειτε να χαρειτε το χιονι με τον καταλληλο εξοπλισμο, και για του λογου το αληθες, δες εδω το μικρο μου, 10 μηνων http://img574.imageshack.us/i/dscn0130x.jpg/

 

Τι τραβανε τα παιδια μου με μενα που'χουν μπλεξει...:lol:

 

Δεν το πιστεύω!!! Έχεις δίκιο εμείς θα το χαρούμε, για τη μικρή δεν ξέρω αν θα το χαρεί!!! Καλά να περάσετε πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε πάει και εμείς το καλοκαίρι που μας πέρασε. Περάσαμε τέλεια!!!!!!!!!!!!!

Τα σπιτάκια είναι πανέμορφα και πολύ καθαρά. Θα συμφωνήσω με την Pashalitsa πώς το μπάνιο μόνο ήταν πολύ μικρό. Είχαμε ζητήσει από πριν παρκοκρέβατο και κουζινάκι και έτσι ήταν όλα πολύ άνετα. Η μικρή βέβαια δεν κατάλαβε και πολλά πράγματα (ήταν 7 μηνών) αλλά κάναμε βόλτες στο δάσος και της άρεσε πολύ :P!!!!!!!!! Η δε θέα, απλά καταπληκτική!!!!!

Η κουζίνα του εστιατορίου ήταν πολύ προσεγμένη και κυρίως καθαρή. Ακριβώς δίπλα από το εστιατόριο έχει την παιδική χαρά και λίγο πιο πέρα τα ζώα (αρνιά-κότες-κουνέλια-2 γαϊδουράκια-πέρδικες) όλα πολύ καθαρά και περιποιημένα. Η κορούλα μας αν και μικρή τα χάζευε με τις ώρες :P!!!!!!!

Επίσης ένα μεσημέρι που η μικρή κοιμήθηκε πιο νωρίς και δεν μπορούσαμε να πάμε στο εστιατόριο, μας έφεραν το φαγητό στο σπιτάκι.

Και από ησυχία άλλο τίποτα.........

Είπαμε πώς κάποια στιγμή θα ξαναπάμε, ίσως χειμώνα που θα έχει ρίξει και λίγο χιονάκι και βεβαίως να έχει μεγαλώσει λίγο η κορούλα μας.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

καθολου μικρη δεν ειναι η μικρη σου, μια χαρα μπορειτε να χαρειτε το χιονι με τον καταλληλο εξοπλισμο, και για του λογου το αληθες, δες εδω το μικρο μου, 10 μηνων http://img574.imageshack.us/i/dscn0130x.jpg/

 

Τι τραβανε τα παιδια μου με μενα που'χουν μπλεξει...:lol:

ουάου πάνω που ετοιμαζόμουν να ανοίξω σχετικό θέμα!

Βασικά καλύτερα ίσως να ανοίξω, μην σου χαλάσω αυτό, αλλά επειδή μας αρέσει πολύ το σκι και πηγαίναμε συχνά πριν μείνω έγκυος στη Νάουσα, αναρωτιόμουν αν θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε φέτος, με το μωρό. Τι εξοπλισμό να της πάρω; Από τι ηλικία μπορεί ένα παιδάκι να μάθει σκι;

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ουάου πάνω που ετοιμαζόμουν να ανοίξω σχετικό θέμα!

Βασικά καλύτερα ίσως να ανοίξω, μην σου χαλάσω αυτό, αλλά επειδή μας αρέσει πολύ το σκι και πηγαίναμε συχνά πριν μείνω έγκυος στη Νάουσα, αναρωτιόμουν αν θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε φέτος, με το μωρό. Τι εξοπλισμό να της πάρω; Από τι ηλικία μπορεί ένα παιδάκι να μάθει σκι;

 

 

οκ, βαλε το θεμα και θα μιλαω τρεις μερες, ειμαστε πολυ "του χιονιου" ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει και εμείς το καλοκαίρι που μας πέρασε. Περάσαμε τέλεια!!!!!!!!!!!!!

Τα σπιτάκια είναι πανέμορφα και πολύ καθαρά. Θα συμφωνήσω με την Pashalitsa πώς το μπάνιο μόνο ήταν πολύ μικρό. Είχαμε ζητήσει από πριν παρκοκρέβατο και κουζινάκι και έτσι ήταν όλα πολύ άνετα. Η μικρή βέβαια δεν κατάλαβε και πολλά πράγματα (ήταν 7 μηνών) αλλά κάναμε βόλτες στο δάσος και της άρεσε πολύ :P!!!!!!!!! Η δε θέα, απλά καταπληκτική!!!!!

Η κουζίνα του εστιατορίου ήταν πολύ προσεγμένη και κυρίως καθαρή. Ακριβώς δίπλα από το εστιατόριο έχει την παιδική χαρά και λίγο πιο πέρα τα ζώα (αρνιά-κότες-κουνέλια-2 γαϊδουράκια-πέρδικες) όλα πολύ καθαρά και περιποιημένα. Η κορούλα μας αν και μικρή τα χάζευε με τις ώρες :P!!!!!!!

Επίσης ένα μεσημέρι που η μικρή κοιμήθηκε πιο νωρίς και δεν μπορούσαμε να πάμε στο εστιατόριο, μας έφεραν το φαγητό στο σπιτάκι.

Και από ησυχία άλλο τίποτα.........

Είπαμε πώς κάποια στιγμή θα ξαναπάμε, ίσως χειμώνα που θα έχει ρίξει και λίγο χιονάκι και βεβαίως να έχει μεγαλώσει λίγο η κορούλα μας.

 

τι μηνα πηγατε και για ποσες μερες??το εστιατοριο ηταν ανοιχτο και καθημερινες?μπορουσες να μαγειρεψεις και στο σπιτακι??η καθαριοτητα ηταν καθημερινη?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ειναι το χωριο μου εκει κοντα και πραγματικα αξιζει να πατε αν θελετε ηρεμια, φυση και καθαρο αερα. εμεις παντως που πηγαινουμε συχνα το κανουμε το πολυ 2 30 ωρες αο αθηνα και φανταστητε πως δεν μπορουμε να τρεξουμε γιατι και εγω ζαλιζομαι και εχω δυο μωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια και εγω απ εκει καταγομαι..ενα χωριο σχετικα κοντα στους παππαδες!ειναι πραγματικα ομορφα και αξιζει να πατε!!εκτος απο χαλκιδα που ειναι οι στροφες μπορειτε να περασετε και με τα φεριμποτ απο αρκιτσα η γλυφα..οπου απεναντι ειναι τα γνωστα ιαματικα λουτρα στην αιδηψο η αγιοκαμπο αντιστοιχα απο γλυφα..και απο κει να ακολουθησετε το δρομο για ιστιαια και περνοντας καποια χωρια να φτασετε παππαδες..δεν ειναι τοσο τρομακτικος ο δρομος μην ανησυχειτε!και αξιζει!

εχει και εδω το δρομολογιο που σας ειπα!..

http://www.papades-village.com/el/welcome/find-us.html

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γειά σας!Θα ήθελα πληροφορίες για διαμονή στο πευκί Ευβοίας!Έχουμε μια κόρη 3 ετών και περιμένουμε και το 2ο παιδάκι μας!Θα θέλαμε λοιπόν κάποιο κατάλυμα κοντά σε καθαρή θάλασσα για να μπορώ και γω να κολυμπήσω!ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει τριήμερο στο Πευκί πριν 4 χρόνια, προ παιδιού.

Ήταν καλοκαίρι, και δεν είχα κλείσει δωμάτια από πριν... Είχα γυρίσει όλο το Πευκί με τα πόδια, ρωτώντας ένα ένα τα ενοικιαζόμενα και δεν υπήρχε τίποτα διαθέσιμο! Εντωμεταξύ ήταν όλα παμπάλαια και ερείπια!!!

Τελικά, με τα πολλά, γνωρίσαμε κάποιον σε ένα καφενείο ο οποίος μας νοίκιασε μια γκαρσονιέρα που την είχε φτιάξει για τα παιδιά του... (μας λυπήθηκε ο άνθρωπος!!!)

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα με 2 παραλίες που επισκέφθηκα στο Πευκί, είχα πολύ πέτρα, και αρκετό κόσμο!!! Κυματάκι είχε αρκετό, αλλά επειδή εμεινα μόνο δυο μέρες δεν ξέρω αν είναι πάντα έτσι!

 

Κάποια πρόταση δεν έχω να σας κάνω σχετικά με αυτό που ρωτάτε, απλά ήθελα να επισημάνω να κλείσετε δωμάτια ΝΩΡΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει κι εγω ενα τριήμερο στο πευκί, πριν περιπου 4 χρονια, κι εμεις προ παιδιού.

 

Είχαμε μείνει εδω

 

http://www.ilios-studios.gr

 

Τα παιδια που το εχουν ειναι πολυ καλα, και εχει και πρωινο (τουλαχιστον ειχε τοτε).

 

Η θάλασσα νορμαλ μου ειχε φανει, αλλα δεν ειχα δωσει και πολυ σημασια, γιατι πηγαμε μια μερα μονο.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είχαμε πάει με τον άντρα μου για ΠΣΚ πριν 4 χρόνια(μετά τον πολιτικό!) και είχαμε μείνει στο Annas Studios , ήταν τέλεια, καινούρια, πεντακάθαρα ,με ωραίο μπαλκόνι, πισίνα, πρωινό και πολύ κοντά στη θάλασσα. Και είχε και κουζίνα ! Μας άρεσε πολύ .... γιατί ήταν ακριβώς όπως στο internet...;)

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είναι από την ευρύτερη περιοχή και νομίζω ότι υπάρχουν πολύ ωραιώτερα μέρη στη Β. Εύβοια από το Πευκί. Η παραλία του είναι από τις χειρότερες της περιοχής εάν φυσάει (που συνήθως φυσάει) και η θάλασσα είναι διαρκώς ανακατεμένη, δε βλέπεις που πατάς μπαίνοντας. Επίσης, σαν μέρος δεν έχει καμμία ιδιαίτερη γραφικότητα, αντίθετα έχει πολύ βαβούρα.

Θα σου πρότεινα τα Ελληνικά, τα Βασιλικά, την Αγία Άννα (είναι από τη μεριά του Αιγαίου, οπότε το πιάνει ο βοριάς αλλά είναι όμορφο μέρος) και επίσης από την άλλη μεριά τις Ροβιές, λίγο πριν την Αιδηψό, η θάλασσα είναι τέλεια, οι παραλίες έχουν ψιλό βοτσαλάκι, υπάρχουν αρκετά μικρά οικογενειακά ξενοδοχεία, όχι 5* αλλά προσφέρουν πολύ καλές υπηρεσίες σε οικογένειες και με καλές τιμές, ταβέρνες κλπ.

Ελπίζω να βοήθησα...

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

το μωρο ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΕΥΒΟΙΑ ,ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ 'Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΥΒΟΙΑ ,ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...