Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Επιστρέψαμε και εμείς...:(

Λοιπόν εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου καλοκαιρινές διακοπές στη βόρεια ευβοια. Δεν είχε το κάτι άλλο, έτσι για να αλλάξει λίγο το μάτι μας παραστάσεις.

Συγκεκριμένα μέναμε στο Πευκί και γυρνούσαμε.

Στο πευκί καθόλου περιποιημένα μαγαζιά...

Δεν πειράζει όμως γιατί περάσαμε ωραία.

Απλά δεν ξαναεπιχειρώ καλοκαιρινές διακοπές άλλη φορά πουθενά εκτός κυκλάδες...το άσπρο μπλε και τα σοκάκια με "ταξιδεύουν"..

Το απέραντο πράσινο το ζω όποτε θέλω με κοντινούς προορισμούς

 

Οταν εχεις την χαλκδικη διπλα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ PARENTS. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΦΥΣΙΚΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ( ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ) ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ -10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ . ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

http://www.clubagiaanna.gr/ Eιναι οτι πρεπει για οικογενειακες διακοπες..

Ειναι καμπινγκ αλλα αρκετα προχωριμενο για καμπινγκ με δραστηριοτητες για ολους μικρουε κ μεγαλους κ αρκετα οργανωμενο!!!Παω 7 χρονια συνεχομενα,,,

τις 2 πρωτες χρονιες μεναμε στο τροχοσπιτο του θειου μου,το επομενο σε σκηνη,

το καλοκαιρι μαλιστα που γεννησα τη μπουμπου μου εμεινα σε μπανγκαλοουζ επειδη η μικρη ηταν 2 μηνων κ ηθελα να αποφυγω τη σκηνη η' το τροχοσπιτο,, κ τα επομενα χρονια παλι σε σκηνη!!!!

κοιταξε το αν θελεις.. :wink:

KGDg.jpg8vqfp2.png
Link to comment
Share on other sites

λιμνη και ροβιες. καλες θαλασσες χωρις κυμα, ποτε δεν εχει μας ειχαν πει! υπαρχουν πολλα δωματια που ειναι μπροστα στη θαλασσα, κοντα σε ταβερνες. απο google βρισκεις πολλα.

πηγαμε περσι τον αυγουστο και μαλλον φετος θα ξαναπαμε για λιγες μερες.

μονο η μετακινηση με αυτοκινητο το βραδυ μεσα σε αυτες τις πολεις-χωρια, ειναι για γερα νευρα. ειδικα αν περιμενεις (σε απιστευτη ουρα) να κανει μανουβρα στο στενο το κτελ. κατα τ'άλλα ειναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!

 

Από τη Λίμνη είναι ο σύζυγός μου και πάμε συχνά. Είναι πανέμορφο, αλλά λίγο στριμωγμένο μέρος. Θα σου πρότεινα Ροβιές, υπάρχει ένα συμπαθητικό συγκρότημα ακριβώς πάνω στη θάλασσα. Εχει ευρύχωρα δωμάτια με κουζινίτσα. Εάν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες, στείλε πμ, δεν θέλω να γράψω το όνομα και θεωρηθεί διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Kαλησπέρα!!

 

Από τη Λίμνη είναι ο σύζυγός μου και πάμε συχνά. Είναι πανέμορφο, αλλά λίγο στριμωγμένο μέρος. Θα σου πρότεινα Ροβιές, υπάρχει ένα συμπαθητικό συγκρότημα ακριβώς πάνω στη θάλασσα. Εχει ευρύχωρα δωμάτια με κουζινίτσα. Εάν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες, στείλε πμ, δεν θέλω να γράψω το όνομα και θεωρηθεί διαφήμιση...

 

 

παρακαλω αν ειναι ευκολο κι εγω θαθελα το ονομα του ξενοδοχειου

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

μπορω να σου προτεινω αυτο.http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.hotelink.gr/images/media/1214053077-1601.jpg&imgrefurl=http://www.hotelink.gr/Central-Greece/Evia/Agiokampos-Hotels/&usg=__AtVuZZVJUpFrWDpt1B2yjhwdr7M=&h=263&w=350&sz=27&hl=el&start=9&sig2=AHxObkjMszC8kYpETuJscA&um=1&itbs=1&tbnid=KSLOomGdycNO3M:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9%25CE%25BF%25CE%25BA%25CE%25B1%25CE%25BC%25CF%2580%25CE%25BF%25CF%2582%2B%25CE%25B5%25CF%2585%25CE%25B2%25CE%25BF%25CE%25B9%25CE%25B1%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3Del%26tbs%3Disch:1&ei=ouwCTOH_JNP34gaCuoTODQ.ειναι στον αγιοκαμπο..ειναι ομορφο μερος και κοντα σε ολα..η γυναικα που το εχει ειναι μαλαμα..στο λεω απο πρωτο χερι..ετυχε την επομενη μερα που ημουν εκει να μου φολιασουν το σκυλι πισω στην αθηνα..ημουν 3 μηνων εγκυος,ουτε θελω να θυμαμαι το μερος αλλα η γυναικα μου σταθηκε παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απο Β. Ευβοια, συγκεκριμενα απο το χωριο Αγριοβοτανι!

Θα σου αρεσει πολυ ο τοπος μας. Στο Πευκι θα βρεις ωραιες ταβερνες, καφε, λουνα παρκ, τελεια παραλια κατα μυκος του χωριου κλπ Μαλιστα αν με ρωτουσες απο πριν θα σου ελεγα για τα στουντιο που εχουν εκει τα αδερφια του μπαμπα μου. Σε καποια αλλη κοπελα εστειλα πμ. Στην Ιστιαια (Ξηροχωρι) θα βρειτε τα παντα... Στην Αιδηψο υπεροχα κλαμπ, αλλα με το νινι που να πατε??? Οτιδηποτε αλλο σε ενδιαφερει ρωταμε να σου πω.

Καλα να περασετε! Σας ζηλευω :P

 

 

Mπορείς να μου στείλεις και μένα τα Studio στο Πευκί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιας και ξέρετε την βόρεια ευβοια δεν μου λέτε και μερη ωραία που είναι κοντα στην αγια αννα θα παμε για δευτερη φορα στο camping και ελεγα να εβλεπα και κανα μέρος.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Φετος σκεφτομαι να επισκευτω την βορεια ευβοια. Ειμαι εγκυος, τον Αυγουστο θα ειμαι 6 μηνων και θελω ησυχες διακοπες, ενα καθαρο δωματιο και να πηγαινω με τα ποδια στην παραλια (κατα προτιμηση να εχει αμμο) και μετα με τα ποδια στην ταβερνα.

 

Ποιο μερος μου προτινετε? Κλεινω περισσοτερο προς την Λιμνη. Δεν βρισκω και καμια φωτογραφια απο ροβιες για να συγκρινω. Η Λιμνη μου φανηκε πολυ γραφικο χωριο, και εχεις την ψευδαισθηση οτι εισαι σε νησι!

 

Καθε πληροφορια θα ηταν πολυτιμη! (Εαν εχετε να μου προτινεται και καποιο ξενοδοχειο- δωματιο καλοδεχουμενο)

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Η Λίμνη είναι πολύ ωραία, αλλά εγώ δεν θα την επέλεγα να μείνω..... Θεωρώ ότι είναι "πολύ πνιγμένη"....νιώθω ότι δεν θα μπορούσα να ανασάνω. Μιλάω για διαμονή.!.

Όμως για βόλτα είναι σούπερ(το βραδάκι.)... Δεν το συζητάω...

Αυτά όμως είναι γούστα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Λίμνη είναι πολύ ωραία, αλλά εγώ δεν θα την επέλεγα να μείνω..... Θεωρώ ότι είναι "πολύ πνιγμένη"....νιώθω ότι δεν θα μπορούσα να ανασάνω. Μιλάω για διαμονή.!.

Όμως για βόλτα είναι σούπερ(το βραδάκι.)... Δεν το συζητάω...

Αυτά όμως είναι γούστα...

 

Συμφωνω απολυτα. Διαπιστωσα ακριβως το ιδιο πριν λιγα χρονια που ειχαμε παει στις Ροβιες. Πηγαιναμε στη Λιμνη μονο οποτε θελαμε να βγαλουμε λεφτα απο την τραπεζα! Ουτε για βολτα δεν πηγαμε βραδυ! Αντιθετα στις Ροβιες ηταν πολυ καλα για οικογενεια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πνιγμενα εννοειται οτι ειχε πολυ κοσμο?

 

Ειχαμε σκεφτει να μεινουμε σε αυτο το ξενοδοχειο που ειναι λιγο απομονωμενο και θα εχουμε ησυχια.

http://www.vateri.gr/

 

Εαν ομως το μερος εχει πολυ κοσμο σιγουρα δεν ευχαριστηθουμε ουτε θα μας περιποιηθουν.

 

Οι ροβιες εχουν κανενα ωραιο καταλυμα? Ποση ωρα ειναι ροβιες-λιμνη?

 

Σας ευχαριστω και τις 2 για τις πληροφοριες!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το καταλυμα! Η Λιμνη ειναι ενα αμφιθεατρικο χωριο, με πολυ στενα δρομακια και πυκνοκατοικημενο. Πρεπει να κανεις ταμα για να βρεις να παρκαρεις. Δε μου αρεσε καθολου.

Οι Ροβιες ειναι 10 λεπτα με το αυτοκινητο. Ειχαμε μεινει σε ενοικιαζομενα δωματια. Δεν ηταν διπλα στη θαλασσα, αλλα ηταν πολυ καθαρα. Αν σ΄ενδιαφερει ριξε μια ματια για καταλυματα, και οπου μπορω θα σε βοηθησω. Ειχαμε δει αρκετα, εξωτερικα τουλαχιστον, με τις βολτες που καναμε.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.chromastudios.gr

soru gia ta mi ellinika mou alla to mixanima edo den ipostirizei ellinikous xaraktires...

exei paei kaneis....kleisame ekei gia ton agousto!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

http://www.chromastudios.gr

soru gia ta mi ellinika mou alla to mixanima edo den ipostirizei ellinikous xaraktires...

exei paei kaneis....kleisame ekei gia ton agousto!

 

κανεις καμια βοηθεια???!!!!!!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία φαίνονται,δεν τα έχω δει από κοντά νομίζω....

είναι ο άντρας μου από ιστιαία και πάμε συχνά.

στους ωρεούς έχει ωραία ουζερί και ταβερνάκια.

μπορείτε να πάτε αιδηψό και πευκί.

στο μοναστήρι οσίου δαβίδ επίσης,στη λίμνη.

για μπάνιο έχει διάφορες παραλίες εκεί γύρω.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εμεις κλεισαμε μεσα Ιουλιου στους Ωρεους, στο 7 συν 7.Το γνωριζει καποιος να μας πει κατι ?Σας ευχαριστω.

 

δεν το ξέρω να σου πω. την πρωτομαγιά ήμουν ωρεούς,ωραία φάγαμε!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

@ poukis: διάβασε την πρώτη σελίδα του post... από τα ΧΡΩΜΑ STUDIOS ξεκίνησε... μήπως αν τελικά η κοπέλα που το είχε γράψει, μπορεί να σου πει καμιά πληροφορία.. ένα μπορώ να πω εγώ πάντως... με έδρα το Πευκί, κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα εξορμήσεις με το αυτοίνητο στη γύρω περιοχή. Τα εν λόγω δωμάτια είναι και χωμένα και χαμένα στον υδροβιότοπο και θα σου συνιστούσα, σε κάθε περίπτωση, να σκεφτείς πολύ καλά τα κουνούπια! Δεν θέλω να σε τρομάζω, απλά να σε προειδοποιήσω! Καλά να περάσετε ό,τι και να κάνετε, όπου και να πάτε!

Link to comment
Share on other sites

@ poukis: διάβασε την πρώτη σελίδα του post... από τα ΧΡΩΜΑ STUDIOS ξεκίνησε... μήπως αν τελικά η κοπέλα που το είχε γράψει, μπορεί να σου πει καμιά πληροφορία.. ένα μπορώ να πω εγώ πάντως... με έδρα το Πευκί, κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα εξορμήσεις με το αυτοίνητο στη γύρω περιοχή. Τα εν λόγω δωμάτια είναι και χωμένα και χαμένα στον υδροβιότοπο και θα σου συνιστούσα, σε κάθε περίπτωση, να σκεφτείς πολύ καλά τα κουνούπια! Δεν θέλω να σε τρομάζω, απλά να σε προειδοποιήσω! Καλά να περάσετε ό,τι και να κάνετε, όπου και να πάτε!

 

druuna75 διαβασε λιγο την πρωτη σελιδα του post.....η κοπελα αυτη τελικα πήγε στην Ανδρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω παντως...

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...