Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 μηνες μετα την περιοδο στοπ ο θηλασμος για τα αγορια!!!!!!


Recommended Posts

....αυτο συμβουλευει ο γυναικολογος της κολλητης μου στις πελατισσες του....Λεει κατι για θηλυκες ορμονες,οτι επηρρεαζουν τα αγορακια κτλ....

Αγλαιααααα.....τα φωτα σου!!!!!!!(αν κ μεταξυ μας φανταζομαι τι θα πεις :) )

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


....αυτο συμβουλευει ο γυναικολογος της κολλητης μου στις πελατισσες του....Λεει κατι για θηλυκες ορμονες,οτι επηρρεαζουν τα αγορακια κτλ....

Αγλαιααααα.....τα φωτα σου!!!!!!!(αν κ μεταξυ μας φανταζομαι τι θα πεις :) )

 

Ποσο μα............ας μπορει να ειναι ! :evil:

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια κ εγω αυτα της ειπα της κολλητης μου αλλα του εχει εμπιστοσυνη κ μαλλον θα σταματησει σε 2 μηνες.......:(

Γι αυτο θελω να μας απαντησει κ η Αγλαια με τα ωραια της λογακια,εμπεριστατωμενα,για να της το δειξω!!!!!!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες της οτι ευτυχως μετα απο χιλιαδες χρονια εξελιξης του ανθρωπου ηρθαν οι γαλακτοβιομηχανιες και σωσαν τον αντρα απο την εκθεση του στις βλαβερες ορμονες της μαμας του και ετσι σωθηκε το ανθρωπινο ειδος.

 

Κατι μου λεει οτι η φιλη σου θελει να τον πιστεψει γιατι αν το πω αυτο σε ενα πενταχρονο θα γελασει.Ελπιζω να κανω λαθος.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ γω κάτι????ήμουν μια μέρα στον παιδιατρο κ πήρε τηλ μια μαμά.άκουσα λοιπόν τον γιατρο που την ρώτησε εάν θηλαζει κ πως στο μωρο (κορίτσι) μπορεί να εμφανιστεί ψευτοπεριοδος λόγω των ορμονών που μεταφέρονται.....ισχύει??????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ γω κάτι????ήμουν μια μέρα στον παιδιατρο κ πήρε τηλ μια μαμά.άκουσα λοιπόν τον γιατρο που την ρώτησε εάν θηλαζει κ πως στο μωρο (κορίτσι) μπορεί να εμφανιστεί ψευτοπεριοδος λόγω των ορμονών που μεταφέρονται.....ισχύει??????

 

σιγα μη κανει και ωορηξια το βρεφος!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι παλι αυτο βρε κοριτσια???... Παιζει τετοιο θεμα? Και γω αγορακι εχω και μου εχει ερθει η περιοδος εδω και δυο μηνες... Τι θα μου βγει "γκευ" το παιδι μου???

Παναγια μου και Χριστε μου!!! :)))

Link to comment
Share on other sites

ψευτοπεριοδο κανουν οταν γεννιουντε καμια φορα!!!η δικη μου εκανε μια φορα στο μαιευτηριο μην φανταστητε για μια σταγονα μιλαμε αλλα δεν εχει σχεση με το θηλασμο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την οικονομικη κριση, το τσουναμι στην Ιαπωνια, το κρυο τον χειμωνα και τον καυσωνα το καλοκαιρι, και για καθε τι στραβο και αναποδο φταιει ο θηλασμος!!!!!!!!!!!!:evil:

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονας το είπε αυτό;;; Γιατί μου φαίνεται πολύ σκιτζίδικη συμβουλή!!!

Λέτε ο γιος μου να γίνει "αδερφή" ή προλαβαίνω να τον "σώσω";;;; έχει τρεις μήνες που μου ήρθε κ φυσικά θηλάζω ακόμη!!!! έλεος πια!!!!:shock::shock::shock:

Σωτήρης, Δημήτρης κ Αθηνά!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι παλι αυτο βρε κοριτσια???... Παιζει τετοιο θεμα? Και γω αγορακι εχω και μου εχει ερθει η περιοδος εδω και δυο μηνες... Τι θα μου βγει "γκευ" το παιδι μου???

Παναγια μου και Χριστε μου!!! :)))

 

αν ηταν ετσι...μεχρι πριν βγει η φορμουλα ολοι οι αντρες θα ηταν γκευ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονας το είπε αυτό;;; Γιατί μου φαίνεται πολύ σκιτζίδικη συμβουλή!!!

Λέτε ο γιος μου να γίνει "αδερφή" ή προλαβαίνω να τον "σώσω";;;; έχει τρεις μήνες που μου ήρθε κ φυσικά θηλάζω ακόμη!!!! έλεος πια!!!!:shock::shock::shock:

 

Oλοι εχουν την "τιμη" τους............Για μερικα ευρουλακια και ο γαιδαρος πεταει:rolleyes:

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εννοει πως θα κυλισει προς τους....gay....ή αν θα εμφανισει σημαδια θηλυπρεπειας πχ μεγαλους μαστους(υπαρχει αυτη η παθηση λογω αυξημενων γυναικειων ορμονων στους αντρες-οπως κ το αντιστροφο,οταν γυναικες με τεστοστερονη εχουν δασυτριχισμο)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξκιούζμι,

επειδή δεν είμαι ειδικός στο αν και πόσες ορμόνες μπορούν να μεταφερθούν μέσω του γάλακτος, αυτό δεν παίζει με το γάλα που παράγουν τα βοοειδή;;

Αν δηλαδή το βρεφος λάβει το γάλα που πίνει ένα μοσχάρι (από τη μαμά του μόσχου) δεν θα λάβει αντίστοιχες ορμονες; Και να μη πω τι άλλο όπως πχ ορμόνες που επίτηδες χορηγούνται στο δύστυχο τετράποδο προκειμένου αυτό να γίνει η καλή μας αγελάδα που θα βγάλει γάλα;;;

Βρε nikijo δεν το πιστεύω οτι γιατρος είπε τέτοιο πράγμα... μπας και η φίλη σου κωλύεται να πει ευθαρσώς ότι θέλει να αποθηλάσει; Από ενοχές μηπως;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ρεα:lol:

μηπως ομως αν πινει αγελαδινο γαλα εκτος απο αδερφη γινει και γκευ-μοσχαρακι? χαχαχαχα πολυ καλο το παραδειγμα σου!για να το ρωτησει αυτο στον γιατρο η κοπελια εχω μεγαλη απορια στο τι θα απαντησει:lol:

Link to comment
Share on other sites

ανι και μετα ξυπνησε!!!! συγνωμη αλλα αν ισυχε αυτο τοτε κατα πλειοψηφια οι αντρες των 40-50 θα ηταν ολοι θυληπρεπεις (αφου τοτε γενικα θηλαζαν οι γυναικες) και ολοι στις μερες μας gay γιατι θηλαζουν πολυ λιγοτερες μαμαδες σε σχεση με παλια! ελεος....για να μην πωτιποτα αλλο!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι αυτο της ειπε αφου κ η αδερφη της κ αλλες κοπελες που πηγαινουν σε αυτον ετσι εκαναν!!!!!!!!!

Η φιλη μου θελει να θηλασει αλλα κ μονο που την εβαλε σε αυτο το τρυπακι αρχισε να σκεφτεται τον αποθηλασμο....για παν ενδεχομενο....Θα της μεταφερω ολα αυτα που ειπατε....

Σας ευχαριστω κοριτσια :)

 

Ελπιζω να απαντησει κ η Αγλαια με ...ντοκουμεντα :) Να το εκτυπωσω κ να το παω στο γιατρο της !!!!!!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

αν εχει ιντερνετ πες της να μπει να δει ποσες μαμαδες θηλασαν τα αγορια τους !πραγματικα εχω ακουσει και εχω ακουσει βλακειες και ηλιθιοτητες αλλα αυτη παιρνει το πρωτο βραβειο!!!δε μπορω καν να νευριασω!!!ειναι ΓΕΛΟΙΟ!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποτε θα έπρεπε να αναφερθούμε σε ονόματα γιατρών; Όχι τίποτα άλλο, αλλά να ξέρουμε που βρισκόμαστε και που απευθυνόμαστε για εμάς και τα τέκνα μας...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να απαντησει κ η Αγλαια με ...ντοκουμεντα :) Να το εκτυπωσω κ να το παω στο γιατρο της !!!!!!

Αν θέλεις ντοκουμέντα, υπάρχει το policy statement της Αμερικανικής Ακαδημίας Παιδιατρικής http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;115/2/496.pdf

 

που λέει ότι:

 

 

  • Pediatricians and parents should be aware that exclusive breastfeeding is sufficient to support optimal growth and development for approximately the first 6 months of lifeDagger.gif and provides continuing protection against diarrhea and respiratory tract infection. 30,34,128,178184 Breastfeeding should be continued for at least the first year of life and beyond for as long as mutually desired by mother and child.185

 

  • There is no upper limit to the duration of breastfeeding and no evidence of psychologic or developmental harm from breastfeeding into the third year of life or longer.197 .

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

....αυτο συμβουλευει ο γυναικολογος της κολλητης μου στις πελατισσες του....Λεει κατι για θηλυκες ορμονες,οτι επηρρεαζουν τα αγορακια κτλ....

Αγλαιααααα.....τα φωτα σου!!!!!!!(αν κ μεταξυ μας φανταζομαι τι θα πεις :) )

 

Και με τί θα τρέφεται το μωρό; Με αγελαδινό γάλα;

 

Το αγελαδινό γάλα αρμέγεται κατά 1/3 από μη έγκυες αγελάδας που προετοιμάζονται για εγκυμοσύνη και κατά 2/3 από έγκυες αγελάδες!

 

Το ίδιο γάλα πίνει ο συγκεκριμένος γιατρός και από το ίδιο γάλα παράγονται τα γαλακτοκομικά προϊόντα που τρώει.

 

Μπορεί ο γιατρός να μας εξηγήσει πώς οι ορμόνες της αγελάδας πριν γονιμοποιηθεί και κατά την εγκυμοσύνη, δεν επηρεάζουν το μωρό και τον επηρεάζουν οι ορμόνες τις μητέρας;

 

Ο ίδιος γιατρός μπορεί να τεκμηριώσει τις ανοησίες που λέει;

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ντοκουμέντα, υπάρχει το policy statement της Αμερικανικής Ακαδημίας Παιδιατρικής http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;115/2/496.pdf

 

 

Σε αυτό αναφέρονται και οι αντενδείξεις θηλασμού.

 

Αυτή που αναφέρει ο συγκεκριμένος γυναικολόγος δεν υπάρχει.

 

Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν: ή η επιτροπή της Αμερικάνικης Ακαδημίας Παιδιάτρων, που μελέτησε 216 επιστημονικές δημοσιεύσεις, δεν έχει κάνει καλά τη δουλειά της, ή ο εν λόγω ιατρός λέει ότι του κατέβει, εκτός και αν γνωρίζει κάτι που δεν το ξέρει κανένας άλλος!

 

Το θέμα είναι ότι όσο ο εν λόγω γιατρός δεν δημοσιεύει τεκμηριωμένα τις απόψεις του, έχει την υποχρέωση να σεβαστεί την άποψη που έχει δημοσιευτεί μέχρι τώρα.

 

Αν τη δημοσιεύσει, μπορεί να πάρει και το Νόμπελ ιατρικής!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...