Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ πολύ! Θα τα δοκιμάσω και θα σου πω τη γνώμη μου....μεγάλο πρόβλημα οι πάνες πάντως από τη στιγμή που στο εξωτερικό υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία ενώ στην Ελλάδα έχουμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε 4-5 το πολύ μάρκες....καρτέλ το κάνανε πια!! ουφ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ! Θα τα δοκιμάσω και θα σου πω τη γνώμη μου....μεγάλο πρόβλημα οι πάνες πάντως από τη στιγμή που στο εξωτερικό υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία ενώ στην Ελλάδα έχουμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε 4-5 το πολύ μάρκες....καρτέλ το κάνανε πια!! ουφ!

 

Να είσαι καλά κ να χαίρεσε το παιδάκι σου!!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tα babylino και τα carrefour ειναι το ιδιο πραγμα.

Καλη ποιοτητα και μεγεθος,αλλα οχι τοσο...γεμιστά οσο τα baby dry που ειναι ισως οτι καλυτερο.

 

Tα libero τα εχω απορριψει οριστικα κι εγω,για καποιο λογο ειχαμε και διαρροες,και καπως μικρά ειναι κτλ

 

Απο lidl ακομα δεν εχω δοκιμασει,αλλα επειδη το lidl εχει τις πιο αυστηρές προδιαγραφές από ολα τα supermarket στην Ελλαδα,θα το κανω συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα με pampers, αλλά είχαμε κάτι μικροθεματάκια με ερεθισμούς οπότε στον τέταρτο μήνα άλλαξα και πήρα αυτές των lidl και από τότε δεν έχω μπει καν στη διαδικασία για άλλη πάνα. Προσωπικά με έχουν αφήσει πολύ ευχαριστημένη και είναι και αρκετά πιο οικονομικές χωρίς να χάνουν από ποιότητα. Πάντως πιστεύω πως στις πάνες πρέπει να δοκιμάσεις πριν καταλήξεις σ' αυτές που ταιριάζουν στο παιδί σου.

hmzPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολες απο ''παμπερς'' ξεκινησαμε κ καταληξαμε στου lidl :lol: ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο του lidl ουτε συγκαμα ουτε τιποτα και δεν εχω σκοπο να αλλαξω μαρκα!!!

 

 

 

 

 

eNortjKzUjI0NDExN1KyBlwwFXAC0A,,96.png

eNortjKzUjI0NDExN1KyBlwwFXAC0A,,96.png
Link to comment
Share on other sites

Tα babylino και τα carrefour ειναι το ιδιο πραγμα.

Καλη ποιοτητα και μεγεθος,αλλα οχι τοσο...γεμιστά οσο τα baby dry που ειναι ισως οτι καλυτερο.

 

Tα libero τα εχω απορριψει οριστικα κι εγω,για καποιο λογο ειχαμε και διαρροες,και καπως μικρά ειναι κτλ

 

Απο lidl ακομα δεν εχω δοκιμασει,αλλα επειδη το lidl εχει τις πιο αυστηρές προδιαγραφές από ολα τα supermarket στην Ελλαδα,θα το κανω συντομα.

 

 

αν παρατηρήσεις πάντως τα baby dry έχουν πιο λεπτή πάνα προς τα πίσω και ένα κομμάτι "γεμιστό" μόνο μπροστά. Τα δε active fit ας μη το συζητήσουμε καλύτερα..είναι τελείως άδεια πίσω... Αυτό με χαλάει και πιστεύω πως είναι και ο λόγος που νιώθω αυτήν την υγρασία με τα baby dry στο πωπουδάκι της όταν π.χ. τη σηκώνω από το κρεβάτι...ενώ και το lidl και τα libero έχουν την ίδια πάνα μέχρι πίσω...αν δεν ήταν αυτό δεν το συζητάω για τα baby dry είναι ότι καλύτερο έχω δει και εγώ από άποψη απαλότητας και εφαρμογής.

 

Με στεναχώρησε το γεγονός με τα lidl αλλά τελικά είναι στο παιδί αν θα "κάτσουν" γιατί έχω ακούσει από πολλούς για συγκάματα απευθείας τα οποία είναι και δύσκολα να φύγουν. Άλλοι πίνουν νερό στο όνομά τους και άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα δουν. Εγώ πάντως τα δοκίμασα και δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με pampers αλλα ειδα διαρροες και περασα στα libero που τα εβλεπα στην αρχη με μισο ματι αλλα ειχα ενα πακετο που μας ειχε στειλει η εταιρεια και ειπα να το χρησιμοποιησω. Επαθα πλακα! Τωρα δεν τα αλλαζω με τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκινησα με pampers αλλα ειδα διαρροες και περασα στα libero που τα εβλεπα στην αρχη με μισο ματι αλλα ειχα ενα πακετο που μας ειχε στειλει η εταιρεια και ειπα να το χρησιμοποιησω. Επαθα πλακα! Τωρα δεν τα αλλαζω με τιποτα!

 

και σε μένα η μόνη φορά που είδα το δερματάκι της τόσο καθαρό (παλιά με τα pampers είχαμε μικροερεθισμούς αλλά πάντα προλάβαινα το σύγκαμα χρησιμοποιώντας το γνωστό ιώδες της γεντιανής το οποίο και με έχει σώσει) ήταν με τις πάνες από το libero. Είναι οι μόνες που ναι μεν πιο σκληρές αλλά αν τις φέρεις στο πρόσωπό σου δεν μυρίζουν τίποτα απολύτως. Σε αντίθεση με pampers, lidl, mr.grand (ναι τις πήρα να τις δοκιμάσω και αυτές) που αναδύουν μια μυρωδιά.

 

Θα δω και τις babylino και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εγω χρησιμοποιω τις babylino ειναι πολυ καλες(για εμας τουλαχιστον)δε μυριζουν...Ομως για το βραδυ βαζουμε μονο απο lidl γιατι με οοολες τις αλλες ειχαμε επεισοδεια διαρροων.Μπορει να ετυχε απλα δε το ρισκαρω να του βαλω αλλη γιατι απο οσες εχω δοκιμασει με ολες τουλαχιστον 2 φορες ειχαμε θεμα...μονο οι τουζουρ των λιντλ μας κρατανε 100% στεγνους.Ειχα παρει παμπερ αυτα που ειναι για νυχτα,αλλα γινιταν συνεχεια μουσκεμα

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

daipers, babylino, mr.grand και carrefour είναι η ίδια εταιρία που τις παράγει με κορυφαία στην ποιότητα τα babylino.

 

Εγώ διαρροές παρατήρησα μόνο σε μία πάνα αυτή της libero και στεναχωρέθηκα πολύ γιατί ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με καμμία άλλη μάρκα και μου άρεσαν και περισσότερο από όλες οι συγκεκριμένες. Λέτε να κάνω κάτι λάθος στην εφαρμογή? Δε νομίζω γιατί ακούω κι άλλους με το ίδιο πρόβλημα στη συγκεκριμένη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα καποιες φορες ειναι και θεμα τοποθετησης,απλα η επαναληψη ειναι αυτη που αποκαλυπτει προβλημα σε ενα προιον.Οποτε δοκιμαζεις ενα προιον αλλα δε το αλλαζεις με τη πρωτη διαρροη,ξαναδοκιμαζεις 2,3 φορες κ αν συνεχιζει το προβλημα το απορρηπτεις.

Παντως ειναι θεμα να κανει καλα και στο παιδι η πανα γιατι το καθενα εχει διαφορετικο σωματοτηπο και δε νομιζω οτι παει μονο αλαλογα τα κιλα παντα,οποτε πρεπει να βρουμε τι του ταιριαζει σα νουμερο κ σαν ποιοτητα.Παντως ειχα παρει μια φορα λιμπερο Νο 2 και ηταν παρα πολυ σκληρες ισως κ οι πιο σκληρες πανες που του εχω βαλει κ δε τις του τις φορεσα τελικα.

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χρησιμοποιω τις babylino ειναι πολυ καλες,αυτες 7 με 18 κιλα και δεν μυρίζουν τίποτα, οι αλλες που ειναι 5 με 9 (νομιζω) ειναι χαλια καμια σχεση με αυτες 7 με 18,

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια καιρο....

αν καποια ξερει ας μου απαντησει...

 

χρησιμοποιουμε pampers και libero...

απο pampers....active fit kai baby dry....

 

εχω την εντυπωση (τουλαχιστον στο νο4 που ειμαστε τωρα)

οτι οι baby dry ειναι πιο μικρες σε μεγεθος απο τις active fit και οι pampers πιο μικρες γενικοτερα απο τις libero...

(οκ ξερω οτι εταιρεια με εταιρεια διαφερει αλλα και στην ιδια μαρκα να δω διαφορα μου εκανε εντυπωση...)

 

ειδικα με τις baby dry Που του τις βαζω το βραδυ εχω θεμα...δεν μπορω να τις πιασω καλα....μου φαινονται πολυ στενες...

 

θα το γυρισω σε libero Μου φαινεται που μια χαρα ειναι και το εσωτερικο τους πολυ πολυ απαλο!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω πως ότι πληρώνεις παίρνεις... και δυστυχώς αυτό ισχύει και στις πάνες. Απογοητευμένος πλήρως από babylino (υφή, υγρασία, διαρροές), μέτρια πράγματα από libero (πολύ χοντρές, ζεστές και ερεθισμούς) και πολύ ευχαριστημένος από pampers (πιο λεπτά, αρκετά απορροφητικά και κανένας ερεθισμός!!). Lidl να πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει αλλά ούτε και εμπιστεύομαι για το μπέμπη μου !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που γεννήθηκε η μικρή, αγόραζα pampers. Ενδιάμεσα (μετά τον πρώτο χρόνο) της έβαλα του LIDL. Κανένα πρόβλημα. Τους τελευταίους δύο μήνες όμως, Την έβρισκα μονίμως βρεγμένη το πρωί, όποια πάνα από τις δύο και να φόραγε και κυρίως με τις pampers. Και δεν γινόταν μόνο το πρωί αυτό, αλλά και μέσα στην ημέρα.

 

Κορυφαίο σκηνικό ήταν ένα βράδυ που πήγαμε επίσκεψη σ'ένα φιλικό ζευγάρι και αναγκάστηκα να αλλάξω δύο φορές εσωτερικό κορμάκι και παντελόνι στην κόρη μου, επειδή είχαν διαρροή οι πάνες. Ευτυχώς είχα πάρει ρούχα μαζί μου, για παν ενδεχόμενο.

 

Είχε φοβηθεί το μάτι μου με τις συνεχείς διαρροές. Πριν 20 μέρες ένα σούπερ μάρκετ είχε προσφορά την μεγάλη συσκευασία babylino στα 10 ευρώ και τα δοκίμασα. Τέρμα τα βρεγμένα ρούχα. Ακόμα και να τύχει να

έχει πιει η μικρή τόσα υγρά που να καταλήξει η πάνα να έχει το βάρος τούβλου, δεν βγαίνει τίποτα έξω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πείτε μου κι εμένα που έχω μπερδευτεί..ποια η διαφορα μεταξύ baby dry και dry max και new baby? και ποια είναι η οικονομική σειρά και ποια η κανονική? Το μωρό μας είναι 2,5 μηνών και έχω πάρει διαφορετικά είδη pampers αλλά χωρίς να ξέρω τη διαφορά, κυρίως μπερδεύτηκα γιατί για τα ίδια κιλά είχε τρια - τεσσερα μοντέλα και στην τύχη πήρα τη μια φορά ένα που έχει επάνω ελεφαντάκι, την άλλη ένα που είχε κάτι χαρακτήρες fischer price και την τρίτη sesame street.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πείτε μου κι εμένα που έχω μπερδευτεί..ποια η διαφορα μεταξύ baby dry και dry max και new baby? και ποια είναι η οικονομική σειρά και ποια η κανονική? Το μωρό μας είναι 2,5 μηνών και έχω πάρει διαφορετικά είδη pampers αλλά χωρίς να ξέρω τη διαφορά, κυρίως μπερδεύτηκα γιατί για τα ίδια κιλά είχε τρια - τεσσερα μοντέλα και στην τύχη πήρα τη μια φορά ένα που έχει επάνω ελεφαντάκι, την άλλη ένα που είχε κάτι χαρακτήρες fischer price και την τρίτη sesame street.

 

 

να σου ζησει!

οι new baby ειναι ειδικες για πολυ μικρα μωρα και βγαινουν μεχρι 3 νουμερο αν θυμαμαι....dry max ειναι η καινουρια τεχνολογια που εχουν ολες οι pampers για πιο στεγνα μωρα και οι baby dry ειναι πιο απορροφητικες ειδικα για την νυχτα...

δες και εδω...

http://www.pampers.gr/gr_GR/diapers-wipes-training-pants

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει Pampers, babylino, libero, Carrefour και Maxi. Μόνο τα Maxi δεν ήταν καλά (της κάναν αλλεργία και πέταξα το πακέτο). Η κορυφή είναι τα pampers αλλά για οικονομία μπορεί να τας φοράς μόνο το βράδυ. Άλλωστε μέσα στην ημέρα εγώ την άλλαζα πάντα πριν το γεύμα και πολλές φορές δεν είχε προλάβει και να κάνει και πολλά πράγματα. Πάντως συγκαματάκι μου έπαθε με Pampers μην φανταστείς τίποτα φοβερό αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί..;; αφού την αλλάζαμε συνέχεια...μπορεί να έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

καλη η ιδεα σου να φοραμε της παμπερσ μονο το βραδυ για οικονομια γιατι αγορασα μπειμπιλινο και μου εκανε συγκαμα λετε να της φοραω μονο την ημερα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...