Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Και γω τα εχω παρει...θα παρω ενα ακομα πακετο μπας και πετυχω τα προηγουμενα και μετα θα ψαξω για αλλες...δεν το ανεχομαι να πειραματιζονται πανω μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Oκ, κάποιος πρέπει να δοκιμάσει τα νέα προϊόντα, αλλά κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να γίνει με άλλο τρόπο, π.χ. να μπορείς να επιλέξεις αν θα πάρεις τα "πειραματικά" ή ΄όχι. Ή, αν αλλάζει για πάντα το προϊόν, να αλλάξει και απ'έξω ώστε να το πάρεις γνωρίζοντάς το.

Εγώ τελικά διαπιστώνω ότι διαρροές έχουμε κυρίως όταν είναι ανάμεσα σε δύο μεγέθη και φροντίζω να του παίρνω τα μεγαλύτερα μόλις ξαναρχίσουν οι διαρροές. Του χρόνου όμως δεν θα βρίσκω μέγεθος, έτσι που πάμε (φοράει ήδη το 5), εκτός αν τσιλιβιθρίνει λίγο η μπάκα μας! :)

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μα.... καλά, είναι 5 μηνών και του φοράς ήδη το 5??? πόσα κιλά είναι?

 

κοριτσια, μωρομάντηλα ούτε για αστειο στα μωράκια. μόνο καθαρό τρεχούμενο νεράκι στις αλλαγές πάνας!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με αυτα που λετε θα δοκιμασω τα babylino.....αν και ειμαστε με pampers απο την αρχη και δεν ειχαμε θεματα ιδιαιτερα. Καθολου ερεθισμοι ή διαροες αλλα ισως φταιει οτι την αλλαζω οποτε αισθανομαι με το χερι οτι η πανα ειναι τιγκα δεν ξερω. Αλλα θα τις δοκιμασω τις babylino....θα παρω ενα πακετο να δω τι λενε.....αν ειναι τοσο μαλακες αυτο ειναι καλο υποθετω......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

μα.... καλά, είναι 5 μηνών και του φοράς ήδη το 5??? πόσα κιλά είναι?

 

κοριτσια, μωρομάντηλα ούτε για αστειο στα μωράκια. μόνο καθαρό τρεχούμενο νεράκι στις αλλαγές πάνας!

 

:) 8 και κάτι. Δεν πάμε με τα κιλά γιατί μου βρεχόταν. Πριν 2 εβδομάδες μου βρεχόταν με το 4 και έτσι ξανααλλάξαμε. Ίσως δεν του τα σφίγγω πολύ, αλλά θέλω να τον αγκαλιάζουν καλά στην κοιλιά χωρίς να τον πιέζουν. Ίσως είμαστε και λίγο κοιλαράδες, τι να πω! Του είναι λίγο μπόλικα από κάτω αλλά χωρίς διαρροές. Στα active fit φοράμε 4+. Η πλάκα είναι ότι φοράει το ίδιο νούμερο με τον ξάδελφό του που είναι 19 μηνών και 12 κιλά! Οι ξαδέλφες μου με κοροϊδεύουν ότι δεν ξέρω να φοράω πάνες!

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
:-D

 

 

λοιπον εμενα η δικια μου με τα μωρομαντιλα συγκα'ι'κε πολυ ασχημα μια πολυ καλη λυση ειναι να βαζεις σε ενα λεκανακι καθαρο νερακι και σφουγγαρι 8αλασσης και να την πλενεις εκει που θα την βαζεις για να την αλλαξεις εγω ετσι κανω και εχω βρει την ησυχια μου μονο οταν κανει κακακια την πλενω στον νυπτηρα

 

 

Πολύ πρακτική η λύση σου Elena Aggelikh, σ'ευχαριστώ πάρα πολυ!!! Θα την εφαρμόσω αμέσως!!!!!!! :lol::lol::lol:

line_flow_rose_beg_41_time_1252641600_text_c720e6eff5e6effdede120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και αρκετό καιρό όλες οι pampers active fit που έχω πάρει έχουν μέσα τις καινούριες, τις πειραματικές. Εμένα μου αρέσουν προσωπικά, επειδή είναι πιο λεπτές και δεν έχουν διχτάκι, αλλά είναι σωστό αυτό? Να αγοράζεις ένα προϊόν και να έχει μέσα άλλο? Μετράω ήδη 4 πακέτα με τις καινούριες. Μήπως τις έχουν αντικαταστήσει και δεν το λένε?

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χα! Τώρα τις έβγαλαν στη διαφήμιση! Οι νέες active fit! Ποιες νέες, που μας τις πασάρουν τόσο καιρό τώρα? Εγώ σταμάτησα να τις παίρνω πριν μήνες, μας έφευγαν τα κακά από τα πλάγια! Παίρνω τις baby dry τώρα.

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κοριτσια εγω εφυγα απο pampers. Χαναμε και πιπι και κακα ανα φασεις, και της εκαναν και εκσεμα τωρα με τις ζεστες. Πηγαμε libero. Πολυ πιο καλες (κατα την γνωμη μου)....ακομα και οι up&go της Libero ειναι πολυ πιο ανετες στο σωμα της επανω.....δεν ειχαμε καμια διαρροη προς στιγμην.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ πήγα στις λίμπερο, αλλά του πέφτουν στενές στη μέση του χοντρούλη και για να μην έχει διαρροές έπαιρνα μεγάλο νούμερο και του έκαναν σακούλα ανάμεσα στα πόδια... Είναι και λίγο στητές και τον λυπόμουν να είναι έτσι σαν το παπί... Τώρα που αρχίσαμε τα μπουσουλητά μπορεί να λεπτύνουμε και να τις ξαναδοκιμάσουμε! :)

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

να τις ξαναδοκιμάσεις τις libero χρύσα μου, γιατί αν δεν είχες προβλημα ερεθισμών ή διαρροών , τοτε θα είσαι οκ. άσε που είναι και πιο οικονομικές σε σχέση με τα pampers και επίσης μπορείς να γραφτείς και στο liberoclub και να σου στέλνουν και κουπόνια

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει ολες τις μαρκες. Πλεον παιρνω απο lidl τις toujours σε πανα βρακακι 8-15 κιλα, που εχουν 6.5 ευρω το πακετο και εχει μεσα 22 πανες. Σχεδον μιση τιμη απο τις αντιστοιχες επωνυμες. Τις πηρα μια μερα κατα λαθος αφου δεν ειδα οτι ηταν βρακακι και απο τοτε τις καθιερωσα αφου εδινα μαχη για να του βαλω την κανονικη πανα με τα αυτοκολητα.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια καλημέρα,

 

την προηγούμενη εβδομάδα φιλοξένησα στο σπίτι μου την αδερφή μου με το μωρό της, το οποίο είναι 7 μήνες μεγαλύτερο από το δικό μου (το δικό μου λίγων ημερών). Εκείνη χρησιμοποιεί τα pampers και συγκεκριμένα είχε πάρει για να τα δοκιμάσει, τα dry max. Περιττό να σας πώ ότι οι διαρροές ήταν άνευ προηγουμένου και το δερματάκι του μωρού με συγκάματα. Καμία σχέση με τα κλασικά pampers. Και σήμερα έμαθα ότι στην Αμερική, έχουν κάνει χιλιάδες παράπονα οι καταναλωτές για τη συγκεκριμένη πάνα, με αποτέλεσμα να μειωθούν δραματικά οι πωλήσεις τους. Έχει καμία μανούλα αντίστοιχο περιστατικό με τη συγκεκριμένη? Μου έλεγε η αδερφή μου να την δοκιμάσω, γιατί χρησιμοποιώ libero αλλά είμαι απόλυτα ικανοποιημένη, αλλά ευτυχώς δεν το έκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γενικα εχω προβλημα με τα pampers δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη οταν γεννησα την κορουλα μου ηταν η καλυτερες και μονο αυτεσ χρησιμοποιουσα, αλλα τωρα με το μπεμπη εχω προβλημα μου αφηνει διαφορα χνουδια οταν την βγαζω... τωρα τα dry max δεν τα εχω δοκιμασει δοκιμασα τα babylino και δεν εμεινα ικανοποιημενη καθολου...αλλα γενικα τα παμπερς χαλασαν αρκετα μπορω να πω με αυτη τη (νεα γενια πανων)......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όταν γεννήθηκε η μπέμπα χρησιμοποιώ pampers και εδώ και 2 μήνες που παιρνω τα dry max active fit είμαι πολύ ικανοποιημένη. Διαρροές έγιναν 2 φορές μόνο όταν δεν το είχα σφίξει καλά αλλά και πολύ πιο λεπτές είναι και όντως δεν καταλαβαίνεις ότι είναι βρεγμένες αν δεν τις ζουπήξεις.

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω δοκιμασει και εγω σχεδον ολες τις μαρκες και στα δυο παιδια εχω μινει πολυ ευχαριστημενη μα τα babylino...ακομη και τα pampers το δερματακι τους ηταν υγρο ενω με τα babylino οχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγώ πάλι κορίτσια έχω μπερδευτεί. Η κόρη μου είναι 7 μηνών και από την αρχή φορούσε με τη σειρά pampers new baby, pampers active fit και μόλις τα χάλασαν με τις καινούριες λεπτές πάνες και τη μυρωδιά του χημείου πήρα pampers baby dry. Μου φαίνεται στα δύο τελευταία πως η πάνα βγάζει υγρασία από την έξω μεριά με φυσιολογικές αλλαγές ανά 3ωρο ή και συχνότερα.

 

Δηλαδή βγάζω την πάνα, την τυλίγω, την αφήνω με την έξω πλευρά φυσικά πάνω στην αλλαξιέρα και βλέπω πως όταν πάω να την πάρω η αλλαξιέρα έχει πάνω της υγρασία από εκεί που ακουμπούσε. Επίσης πολλές φορές αισθανόμουν το εσώρουχο της ζεστό σαν από υγρασία πάνω από το pampers....δεν έχω καταλήξει..

 

Πήρα λοιπόν lidl. Στην 4η πάνα, ευτυχώς το είδα και προλάβαμε τα χειρότερα, έβγαλε μικρά σπυράκια κόκκινα οπότε τέλος....

 

Πήρα τώρα libero, πολύ όμορφα δε λέω...με σχεδιάκια και τα λοιπά αλλά σε σύγκριση με τα pampers κορίτσια το πρώτο είναι σαν χαρτί και το δεύτερο σαν βελούδο. :) Στις αλλαγές εκεί που τεντώνω στο πλάι για να κολλήσω τα αυτοκόλλητα πολλές φορές κοκκινίζει γιατί το υλικό είναι σκληρό. Οπότε για την τιμή των libero δεν έμεινα ευχαριστημένη.

 

Μου έμειναν τα babylino.....για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα (1 ετους η μικρη) χρησιμποποιω babylino κ ειμαι ευχαριστημενη, πολυ καλη τιμη. Πριν απο αυτα χρησιμοποιουσα pambers (ολων των ειδων) , δειλιαζα να τα αλλαξω νωριτερα ..σκεπτομουν πως ειναι πολυ μικρη για να τις βαλω κατι φθηνοτερο απο αυτο.. Ειχα θεμα ομως γιατι παρολο που μολις την ειχα πλυνει και αλλαξει μυριζε τσισα.. Απο Lidl κ Carrefur δεν υπαρχει περιπτωση να παρω ποτε.. εδω για μενα (π.χ σερβιετες) δεν αγοραζω ..ποσο μαλλον για την μικρη πανες.. γνωμη μου.

 

Libero χρησιμοποιουσα στο μαιευτηριο αλλα πολυ σκληρες!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...