Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει πήρα και γω...3 τέταρτα προσπαθούσα αλλα αφού έπιασα περίμενα μονο 7 λεπτά στην αναμονή και τέλος.Επειδή παίρνω πρώτη φορά με τάραξε στις ερωτήσεις! Ποσα κουπόνια στέλνουν ακριβώς μανούλες?

Link to comment
Share on other sites

Στελνουν 4 κουπονια των 2?. Καλα εγω το βραδυ λογω διαρροων ξεκινησα και χρησιμοποιω Libero. Παλια μου εστελναν κουπονια αλλα τωρα τελευταια οχι, οποτε πηρα τηλ σημερα και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να στειλουν γιατι εκλεισε τους 16 μηνες.... Οποτε pampers και παλι pampers!!!! Με εστειλαν πρωι πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω να φανταστεις οτι παντα pampers του επαιρνα αλλα τωρα τελευταια ξυπνουσε μουσκεμενος και επειδη η κουνιαδα μου εβαλε στη δικια της libero και εμεινε ευχαριστημενη ειπα δεν δοκιμαζω και δεν ειχαμε τις τρελες διαρροες σε σχεση με τα pampers. Αλλα ειλικρινα με εστειλαν οταν μου ειπαν οτι δεν σου δινουν πλεον κουπονια γιατι εκλεισε τους 16 μηνες!!!!! Γι'αυτο και εγω pampers και παλι pampers. Θα παρω κανενα νουμερο μεγαλυτερο να δοκιμασω μπας και σωθουμε. Παρεπιπτωντος ειμαστε 11400 και του φοραω το 4+. Δηλαδη να παρω 5???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται!!!Εγώ αλλάζω νούμερο πολύ νωρίτερα! Η δικιά μου είναι 8 παρα κατι και τωρα τελειώνω ενα πακετο 4 και το επόμενο το πήρα 4+ !! Κλείνουν καλά και αν δεν είμαστε εκτός σπιτιού που προσπαθώ να μην την αλλάζω παρα μονο αν κα΄νει κακακια,δεν εχουμε προβλημα με τα ..υδραυλικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηρα το πακετο της babylino με τις 35 πανες απο καρφουρ μαρινοπουλος στην τιμη των ...6.02 ευρω. :shock: Δηλαδη δυο πακετα , 70 πανες = 12.04 ευρω. Δεν ξερω αν ηταν προσφορα της ημερας η αν η εταιρεια εριξε τις τιμες αφου τελευταια φορα το ειχα παρει 9.97 αν θυμαμαι καλα. Μαλιστα ολα τα νουμερα τα ειχε σ αυτη την τιμη.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θέλω να μάθω ποιά πάνα χρησιμοποιείτε, ποια θεωρείτε την καλύτερη έαν σας έχουν παρουσιαστεί ποτέ ερεθισμοί ή κάποιο έγκαυμα από πάνα κλπ

Εάν έχετε δοκιμάσει τα ποιο οικονομικά Pampers σας φαίνονται ίδια σε ποιότητα;

 

Χρησιμοποιούσα Pampers κανένας ερεθισμός και στεγνό το πωπάκι του μωρού, της φεύγαν όμως τα κακάκια από το πλάι, ίσως να ήθελε μεγαλύτερο νούμερο ή πιο σφικτή εφαρμογή

 

Είχα δοκιμάσει τα Libero, δεν μου άρεσε που δεν ήταν μαλακές και δεν κατάλαβαινα τα τσισάκια. Την άλλαζα πάντα πριν το τάισμα αλλά εάν ήθελε και έξτρα άλλαγμα δεν το καταλάβαινα.

 

Τώρα της φοράω Babylino αλλά παρατηρώ ότι το πωπάκι δεν είναι στεγνό όταν πάω να την ξανααλλάξω και έχει κάνει κάτι σαν ερεθισμό.

 

Θα γυρίσω πάλι στα pampers. Τουλάχιστον για το νυχτερινό άλλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηρα το πακετο της babylino με τις 35 πανες απο καρφουρ μαρινοπουλος στην τιμη των ...6.02 ευρω. :shock: Δηλαδη δυο πακετα , 70 πανες = 12.04 ευρω. Δεν ξερω αν ηταν προσφορα της ημερας η αν η εταιρεια εριξε τις τιμες αφου τελευταια φορα το ειχα παρει 9.97 αν θυμαμαι καλα. Μαλιστα ολα τα νουμερα τα ειχε σ αυτη την τιμη.

ηταν σε προσφορα γι αυτο τα πηρες τοσο.εγω ειχα κ κουπονι 3 ευρο:Dπηρα 3 πακετα το 4 το ειχε 5.5:Dτα πηρα 2.5

Link to comment
Share on other sites

thalia ego eperna pampers kai i mikri mou ekana gugkama...meta diabasa kapou edo mesa sto forum oti mia kopela peire panes apo to lidl kai sothike..to idio ekana kai ego...kai einai kai se super times!

 

Πόσα τεμάχια έχουν πάνες των Lidl και σε τι τιμή είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω να φανταστεις οτι παντα pampers του επαιρνα αλλα τωρα τελευταια ξυπνουσε μουσκεμενος και επειδη η κουνιαδα μου εβαλε στη δικια της libero και εμεινε ευχαριστημενη ειπα δεν δοκιμαζω και δεν ειχαμε τις τρελες διαρροες σε σχεση με τα pampers. Αλλα ειλικρινα με εστειλαν οταν μου ειπαν οτι δεν σου δινουν πλεον κουπονια γιατι εκλεισε τους 16 μηνες!!!!! Γι'αυτο και εγω pampers και παλι pampers. Θα παρω κανενα νουμερο μεγαλυτερο να δοκιμασω μπας και σωθουμε. Παρεπιπτωντος ειμαστε 11400 και του φοραω το 4+. Δηλαδη να παρω 5???????

 

Εννοείται ότι πρέπει να αλλάξεις νούμερο. Εγώ του φοράω το 5 απο τότε που ήταν 10.500. (Διαρροές δεν είχαμε παρά ίσως 2 απο τότε που γεννήθηκε)

 

 

Πόσα τεμάχια έχουν πάνες των Lidl και σε τι τιμή είναι?

 

44 τεμ. οι Toujours του Lidl, στην τιμή των 9,65?.

Πήρα σήμερα για δεύτερη φορά. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσαμε Pampers Baby dry, αλλά μετά το έτος είχα πει ότι θα αλλάξω λόγω τιμής. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τις Toujours. Τα ζελεδάκια που αναφέρετε πιο πάνω, εγώ τα έβρισκα στις Active Fit που πήρα κανα δυό φορές. Και με τα Pampers, έχουμε συγκαεί ουκ ολίγες φορές. Νομίζω ότι όλα είναι σχετικά. Και η πάνα παίζει ρόλο, αλλά και το δέρμα του κάθε μωρού.;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να αλλάξεις νούμερο. Εγώ του φοράω το 5 απο τότε που ήταν 10.500. (Διαρροές δεν είχαμε παρά ίσως 2 απο τότε που γεννήθηκε)

 

 

 

 

44 τεμ. οι Toujours του Lidl, στην τιμή των 9,65?.

Πήρα σήμερα για δεύτερη φορά. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσαμε Pampers Baby dry, αλλά μετά το έτος είχα πει ότι θα αλλάξω λόγω τιμής. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τις Toujours. Τα ζελεδάκια που αναφέρετε πιο πάνω, εγώ τα έβρισκα στις Active Fit που πήρα κανα δυό φορές. Και με τα Pampers, έχουμε συγκαεί ουκ ολίγες φορές. Νομίζω ότι όλα είναι σχετικά. Και η πάνα παίζει ρόλο, αλλά και το δέρμα του κάθε μωρού.;)

 

Γλυκειά μου εμένα μου φαίνονται ακριβά των Lidl.... σε σχέση με τα babylino.... παλαιότερα είχαν 16,80 .... αλλά τώρα έχουν 60 τεμάχια 8€ και εάν έχεις κουπόνι αλλά 2€ μείον που σημαίνει 6€ ευρώ ....!!!

 

ίσως να είναι το συγκεκριμένο promotion που τα κάνει τόσο φθηνά....! άσε που νομίζω ότι έπεσε και άλλο η τιμή. Σήμερα πήγα super market και έγραφε 12,80 ???? - 6€ = 6,80 € χωρίς κουπόνι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου εμένα μου φαίνονται ακριβά των Lidl.... σε σχέση με τα babylino.... παλαιότερα είχαν 16,80 .... αλλά τώρα έχουν 60 τεμάχια 8? και εάν έχεις κουπόνι αλλά 2? μείον που σημαίνει 6? ευρώ ....!!!

 

ίσως να είναι το συγκεκριμένο promotion που τα κάνει τόσο φθηνά....! άσε που νομίζω ότι έπεσε και άλλο η τιμή. Σήμερα πήγα super market και έγραφε 12,80 ???? - 6? = 6,80 ? χωρίς κουπόνι!!!

 

:shock::shock::shock::shock::shock: αλήθεια????? σε κάποιο συγκεκριμένο super market μήπως?

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να πάω μια βολτίτσα....:wink:

 

για πήγαινε .... και πες μας ....πάντως έχω δει διαφορές σε τιμές ίδιων προιόντων στην ίδια επωνυμία super market.... ανάλογα με την περιοχή

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ποιά πάνα χρησιμοποιείτε, ποια θεωρείτε την καλύτερη έαν σας έχουν παρουσιαστεί ποτέ ερεθισμοί ή κάποιο έγκαυμα από πάνα κλπ

Εάν έχετε δοκιμάσει τα ποιο οικονομικά Pampers σας φαίνονται ίδια σε ποιότητα;

 

Χρησιμοποιούσα Pampers κανένας ερεθισμός και στεγνό το πωπάκι του μωρού, της φεύγαν όμως τα κακάκια από το πλάι, ίσως να ήθελε μεγαλύτερο νούμερο ή πιο σφικτή εφαρμογή

 

Είχα δοκιμάσει τα Libero, δεν μου άρεσε που δεν ήταν μαλακές και δεν κατάλαβαινα τα τσισάκια. Την άλλαζα πάντα πριν το τάισμα αλλά εάν ήθελε και έξτρα άλλαγμα δεν το καταλάβαινα.

 

Τώρα της φοράω Babylino αλλά παρατηρώ ότι το πωπάκι δεν είναι στεγνό όταν πάω να την ξανααλλάξω και έχει κάνει κάτι σαν ερεθισμό.

 

Θα γυρίσω πάλι στα pampers. Τουλάχιστον για το νυχτερινό άλλαγμα.

 

 

Beba 09 κι εγώ χρησιμοποιώ τις Pampers και είμαι πολύ ευχαριστημένη με τις Baby Dry και όχι τόσο με τις Active fit. Στην αρχή χρησιμοποιούσα τις New Baby μετά είπα να δοκιμάσω κα΄τι πιο οικονομικό. Οι Libero μου φαινόντουσαν σκληρές κι ερεθίστηκε το δέρμα του μωρού, οι Lidl καλύτερες από τις προηγούμενες. Εκανα το τεστ όμως (δαιμόνια και έριξα 50 ml και αργότερα 100 ml για να δω ποια είναι η νικήτρια μεταξύ όλων... η πιο απορροφητική ήταν η Baby dry και με τα κουπόνια μας έρχεται πιο οικονομικά. Η οικονομική σειρά της Pampers μας δημιούργησε κοκκινίλες.

 

Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει και με το δέρμα του μωρού, όμως πάντα προσέχαμε τα εξής¨:

) Πριν από κάθε γεύμα τον αλλάζω και αν έχει κάνει τα κακά του μόλις το αντιληφθώ.

2) Δεν τον σκουπίζω με μωρομαντήλο ακόμα και όταν ήταν πολύ μικρός και άλλαζα πάνες κάθε τρεις και λίγο και όταν.κουτουλούσα από αϋπνία. Ξέρω είναι δύσκολο καμιά φορά αλλά όταν λύγιζα και το έκανα έβλεπα ότι το πωπουδάκι του κοκκίνιζε.Μόνο εφόσον είμαστε εκτός σπιτιού και δεν μπορώ να κάνω διαφορετικα΄.

3) Πάντα τον πλένω με άφθονο χλιαρό νερό χωρίς αφρόλουτρο μόνο νερό γιατί κι αυτό ερεθίζει περισσότερο την περιοχή. Με αφρόλουτρο θα πλυθεί το βραδάκι στο μπάνιο του.

4) σε κάθε αλλαγή εκτός από το καλό σκούπισμα για να μην έχει υγρασία η περιοχή βάζω λίγη ποσότητα από την κρέμα συγκάματος της Bepanthol (είναι φανταστική) που είναι λεπτόρρευστη και όχι σαν τις άλλες -στόκος που θέλεις άλλα 5 λεπτά για να την ξεπλύνεις. Βέβαια , έχω ακούσει ότ σε περιπτώσεις συγκάματος, όντως η κρέμα στόκος βοηθάει.

Αυτά λοιπόν από μένα, το μωρό είναι 11 μηνών και δεν έχει συγκαεί ούτε μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Beba 09 κι εγώ χρησιμοποιώ τις Pampers και είμαι πολύ ευχαριστημένη με τις Baby Dry και όχι τόσο με τις Active fit. Στην αρχή χρησιμοποιούσα τις New Baby μετά είπα να δοκιμάσω κα΄τι πιο οικονομικό. Οι Libero μου φαινόντουσαν σκληρές κι ερεθίστηκε το δέρμα του μωρού, οι Lidl καλύτερες από τις προηγούμενες. Εκανα το τεστ όμως (δαιμόνια και έριξα 50 ml και αργότερα 100 ml για να δω ποια είναι η νικήτρια μεταξύ όλων... η πιο απορροφητική ήταν η Baby dry και με τα κουπόνια μας έρχεται πιο οικονομικά. Η οικονομική σειρά της Pampers μας δημιούργησε κοκκινίλες.

 

Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει και με το δέρμα του μωρού, όμως πάντα προσέχαμε τα εξής¨:

) Πριν από κάθε γεύμα τον αλλάζω και αν έχει κάνει τα κακά του μόλις το αντιληφθώ.

2) Δεν τον σκουπίζω με μωρομαντήλο ακόμα και όταν ήταν πολύ μικρός και άλλαζα πάνες κάθε τρεις και λίγο και όταν.κουτουλούσα από αϋπνία. Ξέρω είναι δύσκολο καμιά φορά αλλά όταν λύγιζα και το έκανα έβλεπα ότι το πωπουδάκι του κοκκίνιζε.Μόνο εφόσον είμαστε εκτός σπιτιού και δεν μπορώ να κάνω διαφορετικα΄.

3) Πάντα τον πλένω με άφθονο χλιαρό νερό χωρίς αφρόλουτρο μόνο νερό γιατί κι αυτό ερεθίζει περισσότερο την περιοχή. Με αφρόλουτρο θα πλυθεί το βραδάκι στο μπάνιο του.

4) σε κάθε αλλαγή εκτός από το καλό σκούπισμα για να μην έχει υγρασία η περιοχή βάζω λίγη ποσότητα από την κρέμα συγκάματος της Bepanthol (είναι φανταστική) που είναι λεπτόρρευστη και όχι σαν τις άλλες -στόκος που θέλεις άλλα 5 λεπτά για να την ξεπλύνεις. Βέβαια , έχω ακούσει ότ σε περιπτώσεις συγκάματος, όντως η κρέμα στόκος βοηθάει.

Αυτά λοιπόν από μένα, το μωρό είναι 11 μηνών και δεν έχει συγκαεί ούτε μία φορά.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως από τα active fit δεν έμεινα ουτε εγώ ευχαριστημένη, ξαναπήρα Pampers baby dry και το μικρό πακέτο της οικονομικής συσκευασίας των Pampers, δυστυχώς όμως όντως δεν είναι η ίδια ποιότητα με τα κανονικά...!

 

Και εγώ την αλλάζω πριν από κάθε τάισμα και αμέσως όταν κάνει κακάκια. Μωρομάντηλο χρησιμοποίω στα κακάκια και αμέσως μετά την πλένω. Όμως στα τσισάκια δεν την πλένω....! Με τα Pampers δεν χρειαζόταν δεν υπήρχε ίχνος υγρασίας....με τα babylino.... είδα ότι υπήρχε υγρασία. Σκέφτομαι να χρησιμοποιώ pampers (baby dry) και αν δω ότι παει πολύ το μαλλί babylino αλλά θα έχω πανάκι και νεράκι έτοιμο. Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι να είναι οκ το παιδί, να μην αισθάνεται ότι είναι υγρό. Αυτό μπορεί να προκαλεί γκρίνια και έχουμε ήδη τόσο πολύ!!!

 

Κρέμα για σύγκαμα δεν βάζω (σπανίως για ενυδάτωση) όπως μου είπαν από το μαιευτήριο πιο πολυ κακό μπορεί να κάνει....benpanthol όντως έχω και της βάζω καμία φορά.

 

απορώ πάντως οι παλιές γυναίκες πως τα κατάφερναν.... και η χειρότερη πάνα θα τους φαινόταν .... μεγάλη εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο ερεθισμός προκαλείται και από την αμμωνία που περιέχουν τα ούρα και φυσικά τα κακά του συμβάλλουν κατά πολύ σε αυτόν. Δεν έχει να κάνει με το πόσο απορροφητική είναι η πάνα, αυτό απλά βοηθάει περισσότερο στο να μη δυσανασχετεί το μωρό ακόμα και σε παρατεταμένη χρήση της πάνας πχ κατά το βραδινό ύπνο. Δοκίμασε να πλένεις το μωρό σου σε κάθε αλλαγή, μόλις πάρεις το κολάι, σε μισό λεπτό θα την έχεις πλύνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας εμάς ο μικρός τωρα 3 μέρες έχει διαροές απο την μέση και πλάγια pumpers του βάζουμε αλλα μέχρι πριν 3 μέρες δεν είχαμε πρόβλημα τώρα 3 μέρες μας βρέχει συνέχεια τα φορμάκια του και ειναι 16 ημερών του βάλαμε και τα ultra dry του βάζαμε τα new baby 1 αλλα πάλι εχοθμε διαροές.Δεν ξέρω τι πέζει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εμάς ο μικρός τωρα 3 μέρες έχει διαροές απο την μέση και πλάγια pumpers του βάζουμε αλλα μέχρι πριν 3 μέρες δεν είχαμε πρόβλημα τώρα 3 μέρες μας βρέχει συνέχεια τα φορμάκια του και ειναι 16 ημερών του βάλαμε και τα ultra dry του βάζαμε τα new baby 1 αλλα πάλι εχοθμε διαροές.Δεν ξέρω τι πέζει

 

Καλη χρονιά και να σας ζήσει κι εμείς με τ new baby είμασταν πολύ ευχαριστημένοι. Γενικά σωτήριο είναι αυτό που είπε και η φίλη μας πιο πάνω όταν κλείνετε την πάνα να βάζετε το πουλάκι του να κοιτάει προς τα κάτω, εμείς όταν το ανακαλύψαμε γλιτώσαμε τα 3/4 των ατυχημάτων. Απο κει και πέρα κάποια ατυχήματα θα τπάρξουν ούτως ή άλλως

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλη χρονια...περιμενω το δευτερο μου παιδακι σε λιγες μερες και με εχει προβληματισει το θεμα της πανας αρκετα..στην κορη μου οταν ηταν νεογεννητη χρησιμοποιουσα παμπερς και λιμπερο..τωρα σκεφτομαι ν αδοκιμασω μπειμπιλινο και ναννυς..τι με συμβουλευετε ειναι καλες??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...