Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πόσες πάνες αλλάζετε κατα μέσο όρο στο 24ωρο?

Εμείς γύρω στις 4. Τη νύχτα της βάζω μια το βράδυ 10με 10.30 και ξανααλλάζουμε το πρωί κατά τις 10 πάλι. Γι αυτό τελευταία βάζω τις πάμπρερσ babydry και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Την ημέρα και μέχρι να τελειώσει το πακέτο έχω μπειμπιλίνο αλλά μετά θα ξαναπάρω πάμπερς.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 νομίζω. Απλά ο μικρούλης μου κάνει δύο φορές τη μέρα κακά (όχι τις ίδιες ώρες κάθε μέρα δυστυχώς, αλλιώς θα το προέβλεπα) οπότε ακόμη και αν έχω μόλις αλλάξει, ξαναλλάζω.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

yparxoyn yfasmatines panes ; εγο τα εχο δοκιμασει ολα και στον μεγαλο και στον μικρο επερνα μονο libero τωρα δοκιμασα και απο το aldi που τα εχei προσφαρα 10 ευρω 80 komatia και εμεινα ευχαριστημενη. απο ta papers eixame alergiko προβλημα του brexotan kai grinaize synexeia ... του ldi moiazoyn me ta libero kai ego emeina eyxaristhmenh ...

 

ναι είναι οι πλενόμενες που είναι το ίδιο εύκολες στη χρήση και απόλυτα απαλές για το δέρμα του μωρού. Εγω αυτές χρησιμοποιώ και ούτε χαλάω τοσα λεφτά κάθε μήνα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια; Για κουπόνια Pampers παίρνουμε τηλέφωνο κάθε μήνα και στέλνουν αν έχουν,ή μια φορά μόνο τηλ και στέλνουν στάνταρ απο κει και πέρα;μπορούμε και απο το site της pampers αν γίνουμε μέλη να μας στέλνουν κάθε μήνα,ή δεν γίνεται;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια; Για κουπόνια Pampers παίρνουμε τηλέφωνο κάθε μήνα και στέλνουν αν έχουν,ή μια φορά μόνο τηλ και στέλνουν στάνταρ απο κει και πέρα;μπορούμε και απο το site της pampers αν γίνουμε μέλη να μας στέλνουν κάθε μήνα,ή δεν γίνεται;:confused:

και γω την ιδια απορια εχω.... γιατι ειμαι μελος στα pampers αλλα μου στελνουν καθε 3 μηνες περιπου...:confused::roll:

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ είχα δώσει τα στοιχεία μου στο μαιευτήρια, αλλά η Pampers δεν μου έστειλα ποτέ κουπόνια και να φανταστείς ότι με πήραν δύο φορές τηλέφωνο για στατιστική έρευνα...

 

Πάντως ο μπέμπης μου φοράει δυστυχώς μόνο Pampers γιατί όλα τ'άλλα του προκαλούν τεράστιο σύγκαμα και λέω δυστυχώς γιατί είναι τα πιό ακριβά...

 

Τα χειρότερα κατά τη γνώμη μου είναι τα Libo, του προκαλόυν απίστευτο σύγκαμα !

 

Baby Lino, Cien (Lidl) και Libero μέτρια, πολύ μέτρια και με διαρροές.

 

Αυτά από εμάς !!!

 

:D

line_m121_beg_40_time_1226293200_text_ef20ecf0e5ecf0dceaeff220e5dfede1e920eae9fcebe1f2.gif71650c2s4z65rli.gif
Link to comment
Share on other sites

και γω την ιδια απορια εχω.... γιατι ειμαι μελος στα pampers αλλα μου στελνουν καθε 3 μηνες περιπου...:confused::roll:

 

Πρέπει να παίρνετε τηλέφωνο στο 800 11 40 222 κάθε μήνα την 1η του μηνός. Δεν στέλνουν με ένα τηλέφωνο μόνο. Δίνουν κάποιο συγκεκριμένο αριθμό κουπονιών στις πρώτες μανούλες που θα προλάβουν να τηλεφωνήσουν. Κάθε μήνα λοιπόν κορίτσια τηλέφωνο και στην αναμονή......:(

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε κορίτσια βρίσκετε στα σουπερ μάρκετ τα pampers simply dry που είναι οικονομικά? Σας ρωτάω γιατί στα carefour και Μαρινόπουλο δεν τις έχουν. Πήρα τηλέφωνο και στην εταιρεία και μου είπαν ότι πρέπει να το πούμε εμείς στο σούπερ για να τις παραγγείλουν. Τηλεφώνησα και το είπα σήμερα στο carefour. Για να δούμε...Στα άλλα σούπερ υπάρχουν, ξέρετε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

η κορη μας ειναι σχεδον 2 μηνων.

ξεκινησαμε με τα Pampers newborn και αυτο διοτι ειχα κουπονια και καποιες συσκευασιες δωρεαν.

τωρα που μεγαλωσε λιγο ειπα να δοκιμασω του Carrefour και του Lidl. Να πω την αληθεια δεν μου πολυαρεσαν διοτι μοιαζουν να μην ειναι τοσο αποροφητικα.

Ετσι πηγα και πηρα τα Simply Dry και διαπιστωσα οτι μοιαζουν αρκετα με των 2 παραπανω. εντωμεταξυ απο την μερα που τα χρησιμοποιησαμε συγκαηκε.(το σαββατο τα πηρα το μεσημερι) Μπορει να ειναι κατι που εφαγα (διοτι την θηλαζω) αλλα κατι στην διατροφή μου δεν αλλαξα. Βαλαμε κρεμουλα και πολλα μπανακια και βελτιωθηκε.

τα δοκιμασε καμια? σκεφτομαι τωρα να δοκιμασω τα λιμπερο.

Μπορει επειδη ειναι το πρωτο μας παιδι και το θηλαζω μονο να μην σκεφτομαι τοσο το κοστος αλλα οταν θα ερθει και ενα 2ο παιδι? αφηστε που ακριβως λογω θηλασμου συνηθως την θηλαζω, την αλλαζω ενδιαμεσα και συνεχιζω τον θηλασμο. ε, πολλες φορες τα ξανακανει στο τελος... οποτε καταναλωση κανουμε!

α, και για μωρομαντηλα τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα! Σήμερα μην ξεχάσετε...8001140222 για δωρεάν κουπονάκια pampers

 

τωρα εγινα μελος. δεν το ειδα νωριτερα. θα προσπαθησω 1η νοεμβριου. νομιζα οτι εστελναν ουτως ή αλλως...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα παμπερς χρησιμοποίησα στην αρχή αλλα τώρα μέχρι να μου στείλουν κουπόνια παίρνω της babylino το νούμερο 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Και καλύτερα στην τιμή και δεν λερώνει καθόλου η μικρή..και κανένα σύγκαμα.Όταν μεγαλώσει κι άλλο θα δοκιμάσω και του lidl που έχω ακούσει μια χαρά σχόλια.;)

Απο μωρομάντηλα χρησιμοποιώ μόνο όταν βγαίνω έξω,της johnson που δεν έχουν άρωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εμεις χρησιμοποιούμε τα pampers baby dry μόνο και μόνο γιατί με αυτά ξεκινήσαμε από το μαιευτήριο.. είμαι ευχαριστημένη, είναι μαλακά και πολύ απορροφητικά.. είχαμε κατα καιρους διαρροές, αλλά τίποτα φοβερό..επίσης, κανένα σύγκαμα.. από τα Lild δοκιμασα πάνες την περασμένη εβδομάδα και δεν ειμαι ευχαριστημένη.. ναι μεν δεν είχαμε διαρροές αλλά ειναι πολυ πιο σκληρές για το σωματάκι του μωρού απ ότι τα pampers.. νιώθω οτι το μωρό που συνήθισε με τα μαλακά τα pampers, ενοχλείται απο αυτές.. τώρα απλά τις χρησιμοποιώ που και που μεχρι να τελειώσουν, και δεν θα ξαναπάρω.. θέλω να δοκιμάσω και του dia, που άκουσα θετικά σχόλια.. ειναι πολύ μεγάλη η διαφορά τιμής..αλλά αν ειναι και αυτές σκληρές, θα συνεχίσω με τα pampers..

9e3Kp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τις Toujours του Lidl και εκτος απο την εντονη μυρωδια πλαστικου, το συγκαμα με τα ασπρα σπυρακια, και το γεγονος οτι καθε πρωι κολυμπουσε στα τσισα απο πανω μεχρι κατω κατα τ αλλα καλες ηταν. :lol: Τελος παντων νομιζω οτι ειναι θεμα δερματος και εφαρμογης στο καθε σωματακι. Μαλλον καταληγω στις Babylino.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως απο την αρχή χρησιμοποιησα libero και είμαι πολυ ευχαριστημένη, και κάθε 1,5 μήνα περίπου η εταιρέια μου στέλνει κουπόνια απο μόνη της δεν έχω πάρει ποτέ τηλ.

Με βολεύει και η μεγάλη συσκευασία που έχουν στο νουμερο 4 που φοράμε εμείς και ετσι δεν πάω καθε εβδομάδα για πάνες.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμέις μόνο στην αρχή είχαμε δοκιμάσει Libero αλλά ήταν πολύ σκληρά και απο τότε Pumpers μόνο κάνουμε και ανταλλαγές κουπόνια εδώ με συναδέλφους εγώ δινω libero εκεινοι μου δίνου pumpers οπότε ποτέ δεν ξεμένω.:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα πειραματίζομαι. Έχω δοκιμάσει pampers, libero, babylino, toujours...Μακράν οι καλύτερες είναι κάτι πάνες που αγοράζω από κατάστημα βιολογικών. Ξέρω...πολλά χρήματα αλλά δεν έχουν μυρωδιά καθόλου, δεν κοκκινίζει το μωρό και είναι σχέτο βαμβάκι.

 

Διαβάζοντας όλα τα ποστ πάντως διαπίστωσα ότι πολλές είστε φαν του λιντλ. Ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι υπάρχουν και οι cien. Οι toujours πάντως-τις αγόρασα 2 φορές- μου φαίνεται ότι μυρίζουν πολύ πολύ έντονα (εννοώ όταν είναι καθαρές-πριν τις βάλω στο μωρό) και έχω βρει πολλές φορές στο δερματάκι του μωρού κάτι σαν ζελεδάκια. Προφανώς κάποιο φάρμακο που χρησιμοποιείται στις πάνες αυτές μετατρέπει τα ούρα σε μορφή ζελέ...αλλά έλα ντε που βγαίνει αυτό το ζελέ από το προστατευτικό κάλυμμα στο δέρμα του μωρού...κι εγώ φυσικά τρελαίνομαι... Και σας μιλώ με λίγα ούρα, όχι να τον αφήσω το βράδυ κάποιες ώρες με την ίδια πάνα.

 

Υπάρχει κάποια μανούλα που να έχει δοκιμάσει και τα cien και τα toujours για να μου πει εντυπώσεις;Δε θέλω πάλι να πάω να αγοράσω ένα κουτί, να χρησιμοποιήσω 2-3 πάνες και μετά να το πετάξω.

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να μπω;

Διάβασα αλλού στο φόρουμ ότι τα ζελεδάκια υπάρχουν σε όλα τα πανιά και είναι αυτά που κατακρατούν τα ούρα για να μένει στεγνό το μωρό.

Εγώ από την αρχή δοκίμασα τα πάντα για να αποφασίσω και κατέληξα στα pampers γιατί το μωράκι μου είναι λεπτούλι και με όλα τα υπόλοιπα έπρεπε να πλένω το στρώμα συνέχεια. Τώρα είμαστε στο Νο2 και μια χαρά. Όταν μεγαλώσει λίγο ακόμα θα ξανακάνω μια γύρα.

Εδώ στη Κύπρο τα πιο ακριβά πανιά είναι τα Huggies, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί. Μάλλον επειδή έχουν τον Winnie the Pooh!

6Jmep3.png

 

8nxrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα. Εγω πάντως τα pampers δεν τα αλλάζω με τιποτε. Μέχρι τώρα ούτε έχει συγκαεί, ούτε έχουμε διαρροές. Αντιθετα με τα libero, τα ειχα δοκιμάσει οταν ήταν 2 μηνών και είχα πρόβλημα με διαρροές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες!επιασε καμια γραμμη στα παμπερς?γιατι παιρνω απο τις 9 και μιλαει...:mad::-(

 

Ναι , μόλις έπιασα γραμμή , υπομονή γλυκειά μου και καλό μήνα!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εμενα δεν με βαζει καν στην αναμονη παιρνω και δειχνει οτι μιλαει! εσας απλα σας εβαλε στην αναμονη και περιμενατε ή αργησατε να πιασετε?8001140222 δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...