Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σημερα ειχα πολλες αποριες!Τι παμπερς χρησιμοποιειται?Εγω απο την μερα που γεννηθηκε χρησιμοποιούμε παμπερς "παμπερς" θυμα του καταναλωτισμου!ειναι τα καλυτερα, τα βαζουνε στις κλινικες κλπ!Μια μερα παω σουπερ βλεπω την διαφορα στην τιμη με αλλες μαρκες και παθαινω σοκ!Παιρνω κατι αλλα ετσι για δοκιμη!Και φυσικα το μωρο δεν επαθε τιποτα με τα καινουρια παμπερς ουτε ειναι λιγοτερα απορροφητικα απλα ισως στην ποιοτητα τους βλεπω οτι δεν ειναι ιδια!Αλλα η αληθεια ειναι οτι εξακολουθω να φοβαμαι για συγκαμα, μεχρι τωρα δεν εχει παθει τιποτα!Εσεις τι εμπειριες εχετε στο θεμα παμπερς?Σας ετυχε τιποτα περιεργο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α να οριστε!!Γιαυτο ρωταω!Εγω τα ειχα σαν ειναι τα καλυτερα!Σε φαση ας πουμε γιατι να κυκλοφορουν τα αλλα!Επισης διαπιστωσα οτι εχουν μια εντονη μυρωδια (πολυ χημεια ρε παιδου) που αυτα που πηρα τωρα δεν μυριζουν ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πηρα τα baby lino!Μεγαλη διαφορα στην τιμη!Ειδικα στις μεγαλες συσκευασιες!Βεβαια σημερα το πρωι ο μπαμπας της που την αλλαξε μου πε ηταν κατουρημενη μεχρι το λαιμο!Βεβαια ο μπαμπας της εχει και την δοση της υπερβολης!αν δεν το δω με τα ματια μου δεν μπορω να καταλαβω!

Link to comment
Share on other sites

Ποια πηρες?

Εγω χρησιμοποιουσα τα libero και ημουν πολυ ικανοποιημενη..ουτε διαρροες ειχα ουτε συγκαματα

 

ta libero dem bgainoun sto megethos ths mpempas..einai mikri akoma...ta alla peira...dem thumame pos ta lene :oops:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι αγοράζω και pampers και libero γιατί και οι δύο εταιρείες μου στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια, έτσι προσπαθώ να επωφεληθώ από αυτά τα κουπόνια, άλλωστε τη μπέμπα μου δεν την ενοχλούν καθόλου και έτσι όλα καλά. Εσάς δεν σας στέλνουν κουπόνια? Συμφέρουν :lol::shock::o

 

 

wFJgp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω απο το 2 μηνα και μετα δοκιμασα τα lidl και δεν ικανοποιηθηκα . Μετα πηρα απο τα dia και ηταν τελεια δεν τα αλλαζω με τιποτα και απο τιμη σουπερρρρρρρρ το νουμερο 3 54τεμαχια μονο 8,90€ :D:D και φυσικα δεν εχει συγκαει ποτεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια δοκιμασα τα pampers KAI τα LIBERO.ειμαι ευχαριστημενη και απο τις 2 μαρκες μεχρι τωρα ουτε συγκαματα ουτε διαρροες ολα καλα.απλα η libero δεν εχει μικρα οπως της παμπερς για βρεφικη ηλικια.οσο για τα λιντλ η αλλα σουπερ μαρκετ,αν μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρουλης μου θα τα δοκιμασω κι εγω αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις και φοβαμαι.εχω ακουσει για τις πανες της babylino οτι εχουν διαρροες παντα,ισχυει αυτο;η* μουφα ειναι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλοί γονείς που εξυπηρετούνται με τα εκπτωτικά κουπόνια , αλλά επίσης φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και κάποιοι γονείς σας και εμάς που βλέπουν την φάση σαν λιγάκι ρουφιανιλίκι (με το συμπάθειο :) )

 

Για όσους και όσες λοιπόν , δεν γουστάρουν να ξέρουν οι εταιρείες τι πάνα βάζετε στο κωλαράκι του μωρού σας , τι κρέμες τρώει κλπ κλπ,το κόλπο είναι να δώσετε λάθος διεύθυνση στο τελικό ερωτηματολόγιο που θα σας δώσουν στο μαιευτήριο (σε εκείνο που γράφετε τις εντυπώσεις σας από το μαιευτήριο , αν σας άρεσε το κομμωτήριο του μαιευτηρίου κλπ κλπ κλπ).

 

Το συγκεκριμένο έντυπο τα μαιευτήρια το στέλνουν (με το αζημίωτο!) σε ένα σωρό εταιρίες που χρησιμοποιούν τα coupons σαν έναν τρόπο να παρακολουθούν τις αγοραστικές σας συνήθειες ...

 

Στα υπόλοιπα έντυπα του μαιευτηρίου μπορείτε να δώσετε κανονικά την διευθυνση σας.

 

Ο χαζομπαμπάς

dadycool

Link to comment
Share on other sites

Επί του θέματος τώρα , μετά από εκτενείς δοκιμές η συντακτική ομάδα του daddycool και της παρέας του προτείνει Pampers ACTIVE FIT . Διαρροές ΜΗΔΕΝ

:P:P

 

και εμεις και εμεις!!!!!

ειναι τελειες...απο συγκαμα 0 ολα καλα!!!!!! :wink::D:D

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι δοκιμάσαμε babylino, pampers και libero. Έχουμε καταλήξει στα pampers baby-dry. Τα babylino δεν είναι τόσο απορροφητικά, το ίδιο και τα libero. Από τα pampers με τα new baby ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι, με τα active fit είχαμε συνέχεια διαρροές κ μάλιστα από το σημείο της μέσης. Αυτά των lidl τα δοκίμασε μια φίλη και συγκάηκε το κοριτσάκι της, οπότε δεν τα δοκιμάσαμε καθόλου. Κουπόνια για pampers χρησιμοποιούμε κ εμείς.

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι δοκιμάσαμε babylino, pampers και libero. Έχουμε καταλήξει στα pampers baby-dry. Τα babylino δεν είναι τόσο απορροφητικά, το ίδιο και τα libero. Από τα pampers με τα new baby ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι, με τα active fit είχαμε συνέχεια διαρροές κ μάλιστα από το σημείο της μέσης. Αυτά των lidl τα δοκίμασε μια φίλη και συγκάηκε το κοριτσάκι της, οπότε δεν τα δοκιμάσαμε καθόλου. Κουπόνια για pampers χρησιμοποιούμε κ εμείς.

 

ακριβώς, μα ακριβώς τα ίδια και εμείς

η μόνη διαφορά είναι ότι εμείς με τα libero Κάναμε συγκαματάκι...

προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να είμαι το "κορόιδο" αλλά το μωρό μου να μην γίνεται εμπριμέ!

με τα baby-dry δε, έχουμε σωθεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις χρησιμοποιουσαμε παμπερς και ειδα διαφορα στην τιμη και ειπα να δοκιμασω λιμπερο.

ημουν υπερευχαριστημενη με τα παμπερς αλλα οχι και να δινω τοσα λεφτα για πανες και την ιδια δουλεια να κανουν και οι αλλες μαρκες.

εγω τωρα χρησιμοποιω τις libero comfort fit και ειναι πολυ καλες!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις με το Libero κολλησαμε :)

 

Στην αρχη βαζαμε μονο pampers new born αλλα και συγκαηκε και ειχε και τρελλες διαρροες.

 

Μου εστειλαν και τα Babyflex δωρο μια συσκευασια που δεν τηνεχω δοκιμασει ακομα.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Προς οπαδούς PAMPERS που είχαν διαρροές με την χρήση της active fit:

 

Μήπως όταν είχατε διαρροές από τα active fit είσασταν στο "οριακό σημείο" μεταξύ "Νο 3 και Νο4" (εκεί γύρω στα 8 κιλά?). Εάν ναι , τότε προτείνω να ξαναδοκιμάσετε γιατί διαρροές από το πλαί δικαιολογούνται εάν είσασταν στα "τελειώματα της Νο3" ΄.

 

Δοκιμάστε την Νο4.

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις ξεκινησαμε με τα new born, ειχαμε λιγο διαρροες (αλλα οφειλω να ομολογησω οτι μπορει να ευθυνεται και σε μενα αυτο, μεχρι να μαθω να βαζω την πανα..) αλλαξαμε σε Libero αλλα δεν μας εκατσε, τον ενοχλουσαν να πω, ποιοτητα χαμηλοτερη? δεν ξερω.. καταληξαμε στα baby dry και εκτοτε ουτε διαρροες και ενα ευτιχισμενο παιδακι μεσα στις πανες του!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι δοκιμάσαμε babylino, pampers και libero. Έχουμε καταλήξει στα pampers baby-dry. Τα babylino δεν είναι τόσο απορροφητικά, το ίδιο και τα libero. Από τα pampers με τα new baby ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι, με τα active fit είχαμε συνέχεια διαρροές κ μάλιστα από το σημείο της μέσης. Αυτά των lidl τα δοκίμασε μια φίλη και συγκάηκε το κοριτσάκι της, οπότε δεν τα δοκιμάσαμε καθόλου. Κουπόνια για pampers χρησιμοποιούμε κ εμείς.

 

ακριβώς, μα ακριβώς τα ίδια και εμείς

η μόνη διαφορά είναι ότι εμείς με τα libero Κάναμε συγκαματάκι...

προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να είμαι το "κορόιδο" αλλά το μωρό μου να μην γίνεται εμπριμέ!

με τα baby-dry δε, έχουμε σωθεί!!!

 

Συμφωνώ! Επειδή οι γονείς ενεργούμε κυρίως συναισθηματικά, ίσως οι εταιρίες να το εκμεταλλεύονται. Το θέμα είναι ότι αφού κάτι έχει αποδειχτεί καλό δεν το αλλάζουμε για κάτι φθηνότερο...

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Προς οπαδούς PAMPERS που είχαν διαρροές με την χρήση της active fit:

 

Μήπως όταν είχατε διαρροές από τα active fit είσασταν στο "οριακό σημείο" μεταξύ "Νο 3 και Νο4" (εκεί γύρω στα 8 κιλά?). Εάν ναι , τότε προτείνω να ξαναδοκιμάσετε γιατί διαρροές από το πλαί δικαιολογούνται εάν είσασταν στα "τελειώματα της Νο3" ΄.

 

Δοκιμάστε την Νο4.

 

Όχι δεν ήμασταν οριακά. Το Νο3 φτάνει τα 9 κιλά αν θυμάμαι καλά κ εμείς ήμασταν 5-6. Αυτή η διαρροή από το σημείο της μέσης του μωρού είχε συμβεί πολλές φορές... Ίσως επειδή είναι πιο ελαστικά στο σημείο εκείνο από τα άλλα

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πέρνουμε τα baby lino, με τα pampers είχαμε συγκάματα ,τα libero ήταν καλά δε λέω,απλά τα babylino συμφέρουν στη τιμή,της είναι άνετα 0 διαρροές και πιο οικονομικά.Επίσης έτυχε α της πάρουμε απο το champion ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ κάτι δικά τους που έχουν και ήταν κι αυτά πολύ καλα΄και πολυυυυυυυυυ φτηνα..μόλις 5 ευρώ το πακέτο!!!!!

Αυτά θα τη έπερνα συνέχεια αλλά δεν πάμε συχνά εκεί..είναι μακρυα..αλλιώς..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...