Niki81

Πειτε μου μια γνωμη...πριν σαλταρω...

Recommended Posts

:shock::shock::shock::shock::shock:

Επικοινωνεί με το περιβάλλον; Μήπως δε θήλασε κι έχει απωθημένα;

Συζήτησέ το με τον άντρα σου και μετά κατέβασέ της καντήλια! Δε στέκει η γυναίκα.... Συγγνώμη που μιλάω έτσι, αλλά.....

Στη θέση σου, μόνο από φωτογραφίες θα έβλεπε το παιδί!

iyuNp3.png4hNCp3.png

Διαφημίσεις

Άποψή μου είναι να λες ακριβώς αυτά που ζεις στον άντρα σου χωρίς αρνητικά σχόλια για τη μάνα του, αλλά λέγοντας ότι σε προβληματίζει αυτό που άκουσες!!

Αν αρχίσεις μουρμούρα και κατηγορείς την πεθερά στο σύζυγο για το κάθετί που κάνει στο τέλος θα του λες ένα περιστατικό και θα είναι προκατειλημμένος, οπότε θα κλείνει τα αυτιά του και θα σου λέει "έχεις δίκιο "χωρίς να το εννοεί!!

Πρέπει να του δώσεις να καταλάβει , ότι τη σέβεσαι γιατί είναι μάνα του , αλλά αν κάνει πράγματα που περνούν τα όρια και σε στεναχωρούν πρέπει να είναι προετοιμασμένος να τη βάλει στη θέση της!!

Αν της έχει και αδυναμία θα του πάρει πολύ καιρό να απογαλακτιστεί και μάλιστα αφού ζήσει παρεξηγήσεις στις οποίες φταίχτης θα είναι μόνο η πεθερά...

Είναι λεπτή η θέση σου και πρέπει να είσαι προσεκτική για να μη φανείς ιδιότροπη!!

CTMRp2.png

Άποψή μου είναι να λες ακριβώς αυτά που ζεις στον άντρα σου χωρίς αρνητικά σχόλια για τη μάνα του, αλλά λέγοντας ότι σε προβληματίζει αυτό που άκουσες!!

Αν αρχίσεις μουρμούρα και κατηγορείς την πεθερά στο σύζυγο για το κάθετί που κάνει στο τέλος θα του λες ένα περιστατικό και θα είναι προκατειλημμένος, οπότε θα κλείνει τα αυτιά του και θα σου λέει "έχεις δίκιο "χωρίς να το εννοεί!!

Πρέπει να του δώσεις να καταλάβει , ότι τη σέβεσαι γιατί είναι μάνα του , αλλά αν κάνει πράγματα που περνούν τα όρια και σε στεναχωρούν πρέπει να είναι προετοιμασμένος να τη βάλει στη θέση της!!

Αν της έχει και αδυναμία θα του πάρει πολύ καιρό να απογαλακτιστεί και μάλιστα αφού ζήσει παρεξηγήσεις στις οποίες φταίχτης θα είναι μόνο η πεθερά...

Είναι λεπτή η θέση σου και πρέπει να είσαι προσεκτική για να μη φανείς ιδιότροπη!!

Έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που λες. Σίγουρα χρειάζεται διπλωματία, αλλά εάν κάτι αφορά άμεσα το παιδί μου ξεχνάω το Savoir Vivre και γίνομαι χειρότερη και από ναυτεργάτη!:evil: Δεν είναι κάτι απλό, εδώ σκέφτηκε να βάζει το παιδί στο στήθος της!:shock:

iyuNp3.png4hNCp3.png

και μονο που το σκεφτηκε ειναι αρρωστο!!!! μην της το ξανααφησεις με τιποτα το παιδι....για τον αντρα σου το περασε που τον θυλαζε πριν χρονια;;; και γιατι ζηλευει που θυλαζεις;;; αλλο και τουτο!!! στειλε την φαουσα στα τσακιδια και καντην περα και μολις ξεμπερδεψεις ελα να στειλεις και την δικια μου!!!!!!!!!

Στον αντρα μου θα πω κατι μονο αν ειναι σοβαρο...δεν καθομαι να του λεω καθε τοσ η μανα σου ειπε αυτο και η μανα σου ειπε εκεινο...σε καμια περιπτωση.Μανα του ειναι...δε θελω να τον βαζω στη μεση.Νευριαζω πολλες φορες με πραγματα που γννται η λεγονται αλλα σε αυτον δεν αναφερω τπτ...τα λεω στ μανα μου,ξεσπαω και παω παρακατω.Αλλα αυτο το σημερινο θα το πω..δεν παιζει να μη μιλησω και καθε φορα που θα της αφηνω το παιδι να τρεμω μεσα μου.ΘΑ προσπαθησω να το κουβεντιασω μαζι του ηρεμα χωρις φωνες και υστερια...

και μονο που το σκεφτηκε ειναι αρρωστο!!!! μην της το ξανααφησεις με τιποτα το παιδι....για τον αντρα σου το περασε που τον θυλαζε πριν χρονια;;; και γιατι ζηλευει που θυλαζεις;;; αλλο και τουτο!!! στειλε την φαουσα στα τσακιδια και καντην περα και μολις ξεμπερδεψεις ελα να στειλεις και την δικια μου!!!!!!!!!

Εχετε δίκιο!!Οταν και η πεθερά είχε μωρό τον άντρα της φίλης μας , δε νομίζω να της άρεσε να ακούσει κάτι τέτοιο.

Η σχέση μάνας -παιδιού, βασίζεται στο ένστικτο και ακόμα και όταν η μάνα είναι απούσα για πολλές ώρες, ο δεσμός είναι πολύ ισχυρός και οποιοσδήποτε άλλος είναι ξένος στη σχέση αυτή!!

Οπότε και η πεθερά πρέπει να σκέφτεται τι ξεστομίζει κυρίως στη μάνα του παιδιού και ιδιαίτερα στη γειτόνισσα που έτυχε να περνάει!!!

CTMRp2.png

Στον αντρα μου θα πω κατι μονο αν ειναι σοβαρο...δεν καθομαι να του λεω καθε τοσ η μανα σου ειπε αυτο και η μανα σου ειπε εκεινο...σε καμια περιπτωση.Μανα του ειναι...δε θελω να τον βαζω στη μεση.Νευριαζω πολλες φορες με πραγματα που γννται η λεγονται αλλα σε αυτον δεν αναφερω τπτ...τα λεω στ μανα μου,ξεσπαω και παω παρακατω.Αλλα αυτο το σημερινο θα το πω..δεν παιζει να μη μιλησω και καθε φορα που θα της αφηνω το παιδι να τρεμω μεσα μου.ΘΑ προσπαθησω να το κουβεντιασω μαζι του ηρεμα χωρις φωνες και υστερια...

Σωστη σε βρισκω!! Αυτο να κανεις γιατι οι υστεριες δεν οδηγουν πουθενα. Θελω να πιστευω παντως οτι η πεθερα σου δεν το εννοουσε αυτο...

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

ε ρε γλεντια .... Νικη δεν θα ηθελα να εστιασω σε οτι ειπε η πεθερα σου απλα να θελω να συμπληρώσω δυο λογια για τον θηλασμό. Οταν απέκτησα το πρωτο μου παιδι αποφάσισα να το θηλασω αποκλειστικά οσο περισσοτερο γινοταν. Απο την πρωτη μερα στο μαιευτήριο δεν πηρε ουτε ενα γραμμαριο συμπλήρωμα. Ο μεγαλυτερος πολέμιος μου στο θεμα του θηλασμου ηταν η μαμα ... μου ! ο μικρος ξυπναγε καθε 1,5 ωρα κ πειναγε, πολυ λογικο αλλωστε αφου στα 5 λεπτα θηλασμου τον έπαιρνε ο υπνος. Η μητερα μου επέμενε οτι το παιδι δεν χορτενει, οτι δεν ειχα αρκετο γαλα κ να του εδινα συμπληρωμα γιατι δεν θα μεγάλωνε σωστά. εγω τον χαβά μου, ημουν τοσο αποφασισμένη που δεν ακουγα τιποτα ! ο παιδιατρος μας μου ελεγε "οσο εσυ θελεις να θηλαζεις το παιδι, θα εχεις γαλα !" Άρχισα τα κλασσικά κολπα για να αυξήσω το γαλα μου κ στον τριτο μηνα το μωρουλι μου ζυγηζε 7 κιλα ! Η μητερα μου μου ζηταει συγνώμη ακομα κ σημερα για οσα ελεγε τοτε. Τον θηλασα ακριβως 1 χρονο. Σημερα ειναι 15,5 χρονων κ εχει περασει το 1,80. Δεν πηρε ποτε του αντιβίωση, δεν τον θυμαμαι άρρωστο. Τα αλλα δυο παιδια μου τα θήλασε απο 5 κ 6 μηνες αντίστοιχα κ το μετάνιωσα πολυ που δεν κράτησα περισσοτερο... Νομιζω οτι ειναι το καλυτερο δωρο που μπορούμε να κανουμε στα παιδια μας, η πιο ομορφη στιγμη που μασ δενει μαζι τους. Μην επιτρεψεις σε κανεναν να σας την στερήσει ! ασε την πεθερα σου να λεει οοοοοοοοοοοοοοτι θελει ! Η μανουλα εισαι εσυ κ οτι κανεις για το παιδι σου το κανεις με αγαπη ! Καλη δυναμη κ να θυμάσαι οτι ο Θεος μας εδωσε δυο αφτιά ... απο το ενα να μπαίνουν κ απο το αλλο να βγαίνουν ! ;)

δεν γινεται να μας αφησουν στην ησυχια μας για να εχουμε το κεφαλακι μας ησυχο;;;;; αμαν πια!!! επιτηδες το κανουν ολες;;;

Να μην ξαναεμπιστευτεις το παιδι σου στην πεθερα σου ουτε για 1 ωρα!Ελεος!Εκτος οτι ειναι κακοπροαιρετη με αυτα που λεει (οτι εχεις μαθει το παιδι σου στο βυζι κλπ)εγω αν ακουγα να λεει κατι τετοιο δεν το θα διακινδυνευα να της το αφησω!Συμφωνω οτι ακομα και να το σκεφτηκε ειναι αρρωστο!!

Διαφημίσεις

και μενα κατι τετοια λεει. οτι εμαθε στο στηθος και πως θα κοπει-το εχουμε κοψει μια χαρα εδω και 6 μηνες-, οτι θα γινει μαμοθρεφτο που θελει στηθος, "τι μανα σου βρε θες;;" του λεει

εμ κυρα μου, ποιον να θελει το παιδι;;;;;;;;;;;; εσενα;;;;;;;;;;;;;;

εμενα και μονο που την βλεπω και αυτυην και τον πεθερο μου, μου αναβουν τα λαμπακια! δεν χρειαζεται να κανουν κατι... αναβω απο μονη μου!!!!

Την άκουσες να το λέει στη γειτόνισσα και δεν πήγες επιτόπου να της ζητήσεις τα ρέστα????????????????????????

Εγώ θα πήγαινα εκείνη τη στιγμή και θα έλεγα"τι είναι αυτό που άκουσα? Πες μου ότι κάνεις πλάκα!!!"

Και ναι θα θύμωνα και αν μου το έκανε αυτό και η ίδια μου η μητέρα.

Δεν παμε καθόλου καλά.......... εγω έπρεπε να την είχα θα την βουταγα απο τα βυζια την επόμενη φορά που θα ερχόταν στο σπίτι και θα της ελεγα μην τολμησεις ουτε για αστειο να θηλασεις το δικο μου παιδι! :evil::evil::evil: συγχηστηκα απορω με το κουραγιο σου και πως δεν το ειπες στον αντρα σου εγω ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να μην του το ελεγα!

DOXip3.png

DtXgp3.png

Δεν παμε καθόλου καλά.......... εγω έπρεπε να την είχα θα την βουταγα απο τα βυζια την επόμενη φορά που θα ερχόταν στο σπίτι και θα της ελεγα μην τολμησεις ουτε για αστειο να θηλασεις το δικο μου παιδι! :evil::evil::evil: συγχηστηκα απορω με το κουραγιο σου και πως δεν το ειπες στον αντρα σου εγω ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να μην του το ελεγα!

και να του το πει, θα της πει οτι εκανε πλακα... εμενα τις περισσοτερες φορες ετσι μου λεει και τα παιρνω!! :evil::evil:

Όπως και να΄χει πρέπει να πει η κοπέλα ότι άκουσε αυτή την κουβέντα, ώστε να μην τολμήσει η πεθερά να κάνει κάτι τέτοιο στο μέλλον. Όχι ότι θα καθόταν το μωρό, αλλά μόνο η σκέψη μου προκαλεί αηδία.

Διαφημίσεις

Σίγουρα ζηλεύει και θα ήθελε να ταίζει εκείνη το μωρό με το μπιμπερό.

Αυτό που είπε στην γειτόνισσα θα το ήθελε σαν τρελή να γινόταν, αλλά δεν "παίζει" να δοκιμάσει (μαλακίες λέγονται εύκολα αλλά δύσκολα τις κάνεις).

Κατα τ' 'αλλα συμφωνώ με την MANOULAX3

95Jqp2.png

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Όπως και να΄χει πρέπει να πει η κοπέλα ότι άκουσε αυτή την κουβέντα, ώστε να μην τολμήσει η πεθερά να κάνει κάτι τέτοιο στο μέλλον. Όχι ότι θα καθόταν το μωρό, αλλά μόνο η σκέψη μου προκαλεί αηδία.

αυτό ακριβώς και δυστυχώς είναι έτσι οπως τα λεει η agapoulini θα πει οτι το πε για πλακα και δεν το εννουσε .... αλλα αν μου το ελεγε εμενα θα του ελεγα κατσε να σε βυζαξει εσενα που την καταλαβαινεις και την δικαιολογεις να της φυγει και το μαραζι και τετοια αστεια με τις γειτονισες δεν σηκωνω !

DOXip3.png

DtXgp3.png

Niki, εγώ συμφωνώ με τη sternchen, νομίζω ότι είπε μια ανοησία, για να φανεί στη γειτόνισσα. Αφού από μόνη της είπε ότι τελικά πήρε τηλέφωνο. Άλλωστε, μην ανησυχείς, ακόμα και να γδυθεί, τι νομίζεις το μωρό είναι χαζό και δεν ξέρει τη μυρωδιά της μάνας του; Το δικό σου στήθος θέλει μόνο, δεν ησυχάζει αλλιώς.

Γνώμη μου, α) μην ανακατέψεις τον άντρα σου και β) κράτα καλές σχέσεις με την πεθερά σου για το μέλλον, τώρα μπορεί να μη θέλεις καθόλου τη βοήθειά της, αλλά σε ένα χρόνο μπορεί να τη θέλεις, είναι πολύ καλό να έχεις μια πρόθυμη γιαγιά να σε βοηθάει, μην την κοντράρεις, εφόσον βέβαια κινείται σε λογικά πλαίσια. Δώστης και καμιά αρμοδιότητα να νιώσει χρήσιμη, να σας φτιάξει κανένα φαί μια στο τόσο π.χ.

Παρόμοιες διαθέσεις είχα κι εγώ για την πεθερά μου, αλλά τελικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να δίνουμε και πολύ σημασία.

Αντικειμενικά πάντως είναι δύσκολο να κρατήσεις μωρό χωρίς μπιμπερόν και χωρίς πιπίλα, θα νιώθει πολύ ανασφαλής με το μωρό.

Αηδιαστικο και αρρωστο!(Εμοτικον που ξερναει)

Αν εχεις εστω και μια υποψια οτι μπορει να το εχει κανει ή να το κανει,μην της αφηνεις το παιδι,χωρις να εισαι εκει.Εμπιστεψου το ενστικτο σου.

N9Urp2.pngGowOp3.png

Απο την πρωτη μερα οποτε ερχοταν σπιτι μας...η πρωτη της κουβεντα ηταν "παλι τον θηλαζεις?τον εχεις κακομαθει"

Φαγωθηκε να του δωσουμε πιπιλα γιανα μην ειναι πολυ ωρα στοστηθος μου.Οταν ειδε οτι το παιδι δε θελει πιπιλα φαγωθηκε να βαζει λογια στον αντρα μου οτι το παιδι δε χορταινει αι οτι πρεπει να του αρχισουμε συπμληρωμα.

Το παιδι μου παιρνει 1,5 κιλο το μηνα και ειναι στην ανωτατη καμπυλη αναπτυξης...ηταν πασιφανες οτι χορταινει..το θεμα ηταν πως θα του δωσουμε μπουκλι να σταματισει να θηλαζει.

Και φυσικα το μωρο δεν εχει καμια εμμονη με το στηθος ουτε θηλαζει ολη μερα...περα απο τις πρωτες 40 μερες οπως ολα τα νεογεννητα εξαλου.

Πολλες φορες την ακουγα να λεει "Μακαρι να ειχα κι εγω γαλα να μπορω να τον θηλαζω κι εγω"

Θελεις κι αλλα?

έλα να κάνουμε παρέα....και εγώ το ίδιο αντιμετώπισα....και τώρα βέβαια που ημικρή μου σε λίγο καιρο θα γίνει 3. Όσο αγάπη και να υπάρχει στο εγγόνι ή νύφη και ο γαμπρός για την πεθερά μου είναι ξένοι.....

εγω συνφωνώ μαζί σου και όντως το κάνει απο ζήλεια....και εγω την άκουσα....τυχαία να λεει στην κόρη της ότι δεν θα επιτρέψει να θηλασω για να μην δεθεί το παιδί μαζι μου....βέβαια έγινε το άκρως ανάποδο διότι τα παιδιά διαισθάνονται....η κόρη μου....όταν την βλέπει την διωχνει....και φυσικά κλαιει.....

δεν θέλω να σου βάλω ιδέες αλλά το παιδι δεν αισθάνεται οικεια μαζί του...γι αυτό κλαιει....

αν την πάρεις με το καλό.....και αν φυσικά το δεχεται και δεν ειναι ξεροκέφαλη σαν την δικιά μου.....και είναι ανάγκη να της το αφήνεις....κάτσε και συζήτα μαζί της...χωρίς να αναφέρεις το σκηνικό....γιατι θα σκυλιάσει......

πες της πως για να την δεχθεί το παιδί πρέπει να είναι πολύ ήρεμη και συγκαταβατική......να μάθει να δημιουργει ιδανικές καταστάσεις χωρίς να επιβάλεται στο μωρό.....να είναι πρώθιμη ακόμη και να πέσει στα γόνατα να παίξει με το παιδί....

η δικιά μου πεθερά....δεν δέχεται τέτοια και γενικά επειδή η μικρή την έχει πάρει χαμπάρι πως θέλει μόνο να επιβάλεται....ειναι αρνητική και της βγάζει και γλώσσα.....μόνο εαν επέμβω εγώ κάθεται και κάπως της δίνει σημασία....ή απαντά χωρίς να ουρλιάζει.....

κάνε ένα τεστ πρώτα να δείς αν όντως δεν ξέρει πως να το χειριστεί.....και να της βγαίνει αυτό το κατινίστικο.....της ζήλειας....γιατι αν δει πως και εσυ εισαι συνεργάσιμη θα το κόψει....βέβαια υπάρχουν και οι ιδιάζουσες περιπτώσεις σαν την δική μου....

καλυ τυχη και να θυμάσαι πως τα παιδιά απο βρέφη δεν ειναι χαζά.....είναι άρικτος ο συνδεσμος μητέρας παιδιου....και δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ποτέ αυτό.....

1129643tvsq1yiqpw.gif

Τρελλη δεν ειναι και το παιδι το λατρευει...απλα επαθε μια εμμονη μαζι του απο οταν εμεινα εγκυος.Εχει μεινει χηρα και φανταστικε οτι τωρα θα αποκτησει και παλι νοημα η ζωη της με το να μεγαλωνει το δικο μου παιδι.

Οσο ημουν εγκυος πολλες φορες ελεγε "Αυτο το παιδι ειναι δικο μου,εγω θα το παρω να το μεγαλωσω." η μια μερα μου ειπε επειδη λεει αυτη ηταν πιο εμπειρη επρεπε να το παρει αυτη το μωρο να το εχει στο δωματιο της και κατι τετοια ...ιδιωτικοποιηηκε το παιδι.Καταλαβαινεις τι εννοω?

Σκεψου οτι οταν παντρευτηκαμε(ημουν ηδη εγκυος) απεκτησε μια συμπεριφορα θυματος και το επαιζε θλιμμενη ολη μερα προκειμενου να επηρεαζει ψυχολογικα τον αντρα μου (ο οποιος της εχει τρομερη αδυναμια) ωστε να μη παμε να μεινουμε σε δικο μας σπιτι αλλα να μενουμε στο σπιτι της.Και ολο αυτο για να μπορει να εχει το μωρο στο δικο της σπιτι.

Οκ κούκλα μου, μετά από το παραπάνω, είμαι σίγουρη ότι έχει δοκιμάσει ήδη να βάλει το παιδί στο στήθος της :evil::evil::evil:

Το ότι το παιδάκι σου βγάζει αρνητισμό τον τελευταίο καιρό, ίσως να οφείλεται ότι το ζόρισε να το πιάσει! :evil::evil::evil::evil:

εγώ δεν θα της το άφηνα ξανά! τόσο ανάγκη την έχεις;;;

και σίγουρα θα το έλεγα στο σύζυγο, δεν το συζητώ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ

Niki, εγώ συμφωνώ με τη sternchen, νομίζω ότι είπε μια ανοησία, για να φανεί στη γειτόνισσα. Αφού από μόνη της είπε ότι τελικά πήρε τηλέφωνο. Άλλωστε, μην ανησυχείς, ακόμα και να γδυθεί, τι νομίζεις το μωρό είναι χαζό και δεν ξέρει τη μυρωδιά της μάνας του; Το δικό σου στήθος θέλει μόνο, δεν ησυχάζει αλλιώς.

Γνώμη μου, α) μην ανακατέψεις τον άντρα σου και β) κράτα καλές σχέσεις με την πεθερά σου για το μέλλον, τώρα μπορεί να μη θέλεις καθόλου τη βοήθειά της, αλλά σε ένα χρόνο μπορεί να τη θέλεις, είναι πολύ καλό να έχεις μια πρόθυμη γιαγιά να σε βοηθάει, μην την κοντράρεις, εφόσον βέβαια κινείται σε λογικά πλαίσια. Δώστης και καμιά αρμοδιότητα να νιώσει χρήσιμη, να σας φτιάξει κανένα φαί μια στο τόσο π.χ.

Παρόμοιες διαθέσεις είχα κι εγώ για την πεθερά μου, αλλά τελικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να δίνουμε και πολύ σημασία.

Αντικειμενικά πάντως είναι δύσκολο να κρατήσεις μωρό χωρίς μπιμπερόν και χωρίς πιπίλα, θα νιώθει πολύ ανασφαλής με το μωρό.

παιδιά η ζήλεια είναι αρρώστεια......και το λεω απο προσωπικη εμπειρία η πεθαρά μου λιγο πριν μείνω έγκυος με αντέγραφε και σε κουρεμα χτενισμα χρώμα μαλλιών μέχρι και στο ντυσιμο......μέχρι και σόρτς μέχρι τον κώλο φόρασε......είχε μονίμως μια κόντρα μαζί μου.....πάντα με το που με έβλεπε με πέρναγε ακτινογραφία....μόλις πάντρεψε και την δευτερη κόρη σουλουπώθηκε κάπως γιατι η συμπεθέρα....τι θα πει....?

να σας πω και το κορυφαίο να γελάσετε....΄πήγα να αφήσω το μωρο στην πεθερά γιατι με κάλεσαν επειγόντως απο την δουλειά να αναλάβω την παρουσίαση ενος project.....μόλις πήγαινα να της πω τι να κάνει....ξερω ξερω.......3 παιδιά μεγάλωσα....μέχρι να βγάλω τα πράγματα του μωρου από την τσαντα η μικρη κάνει κακά.....της λέω το παιδί έκανε κακά...αντε καλε...φυγε εγω ξέρω....της λεει η κόρη της...μάνα το παιδι μυρίζει....την πάμε στο κρεβάτι ειχε λερωθει πολυ.....πάει να ξεντυσει το μωρο και το αφηνει να κάτσει με το κωλο...1,5 μηνων....

πάει και ζεσταίνει νερο με τον βραστήρα και το φάρνει έτσι καυτο χωρίς να το αραιώσει....τελικα βουτάω το παιδί γιατι ουτε κάν να το πλυνει δεν μπορούσε της έδειξα το σκουπιζουμε πάει να το ντυσει πάλι το παιδι καθιστο με τον κωλο και να θέλει να βάλει το φορμακι πρωτα απο τα χέρια...ευγενικά της δειχνω και η ατάκα ήταν η εξής.....έ...τι να κάνουμε η άλλη γιαγγιά....(η μάνα μου)τα έχει πιο φρέσκα αφου της αφήνουν τα εγγόνια....η μάνα μου ζει 350 χλμ μακριά και ποτε δεν μου έδειξε τιποτα ότι μου έδειξαν στο μαιευτηριο και μετά μόνη μου....

1129643tvsq1yiqpw.gif

καλα εχω ακουσει διαφορα απο πεθερες φιλων μου....αλλα η δικη σου δεν υπαρχει!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γελαω βεβαια τωρα, αλλα και γω αν το ακουγα αυτα θα ειχα φρικαρει!!:evil::evil:

αλλα επειδη η γυναικα απ οτι φαινεται το εχει χασει λιγο....:shock::shock: θα την αντιμετωπιζα πολυ cool :rolleyes::rolleyes:, θα της εδινα αυτο που ηθελε σε σημειο να μην μπορει να κανει τιποτα αλλο!!!! θα της εσπαγα τα νευρα με τον τροπο μου!!!

θα θηλαζα το παιδι και θα της το πηγαινα πανω θα το αφηνα και θα εφευγα μεχρι το επομενο γευμα του παιδιου, σε 1,5 ωρα παλι πισω, θηλασμος ξανα εξω!!οχι στο σπιτι...εξω βολτα , θα της λες εχω δουλεια... και την 3-4 φορα θα της λες εχω δουλεια και θα πηγαινεις σπιτι και θα καθεσαι μονη σου!!!αστην να τρωγεται,θα την εχεις σαν νταντα, στο τελος θα φαγωθει θα θελει να μαθει τι κανεις......

μην σου πω να της δινεις και εντολες, να σου κανει και καμια δουλεια και εσυ να καθεσαι στον καναπε να βλεπεις τηλεοραση!!!!

αφου θες να προσφερεις και να βοηθησεις, οριστε η βοηθεια που θελω:wink:;-):wink:

:shock::shock::shock: Ελπίζω να έκανε πλάκα.Μόνο στην ιδέα φρικάρω!Αν το έλεγε η δικιά μου πεθερά και το εννοούσε θα την απεφεύγα ακόμα περισσότερα.

Δεν νομίζω ότι το εννοούσε...Κράτα καλού κακού μια πισινή όμως!

byhrp3.pngrtu9p3.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα