Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπορω σε αυτο το site να ρωτησω πραγματα για ενα αγορι που μου αρεσει?


Recommended Posts

μαλλον δε με καταλαβες τι θελω να πω...

ενας εφηβος θελει μια κοπελα.αλλα δε της το εκδηλωνει.

ξαφνηκα στη μεση μπαινει αλλος ενας που την θελει κ αυτος.

και τοτε ο αλλος η θα κανει το πρωτο βημα η θα την χασει.εχει 2 επιλογες. ενα απο τα 2 θα κανει. παντως η γνωμη μου ειναι να τον αγνοησεις.το ενδιαφερον σου το εμαθε.γιαυτο και δεν κανει και κινηση. οι αντρες/αγορια ειναι σαν τα γραμματοσημα.οσο τους ''φτυνεις'' τοσο κολλανε:lol:

 

δεν μπορω να τον αγνοησω..ειμαι κολημενη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μηπως ο φιλοςσου δεσε βλεπει κ μονο φιλικα???γιατα παιζει κ αυτο κ ισως να μη βοηθα την κατασταση..για ψαρεψε τον!

 

δεν νομιζω τον ξερω 10 χρονια και εκεινος μου λεει συνεχεια υπονουμενα..

Link to comment
Share on other sites

είμαι με τη fenaki!

 

συμφωνώ να κάνεις ότι σου λέει, να επιδιώκεις να κάνετε παρέα, να κάνεις χιούμορ (όσο δύσκολο και να ναι, αν τον βλέπεις και σου κόβονται τα πόδια), να πηγαίνετε μαζί σινεμά

 

μη φοβάσαι ότι θα εκτεθείς, δεν είναι ντροπή να μας αρέσει κάποιος, αρκεί να μη γινόμαστε φορτικοί (και μη δίνεις δεκάρα στα πειράγματα από φίλους κλπ, είναι αναπόφευκτα και δεν πειράζει).

μη φοβάσαι να του μιλάς, έστω και στο fb. περί ανέμων και υδάτων θα λέτε, τι νομίζεις, γεράσαμε και τέτοια λέμε κι εμείς :lol:

 

και στην τελική,

αχ τι ωραία, άνοιξη και έρωτες,

σιγά και να μη γίνει κάτι, θα γνωρίσεις κάποιον άλλο,

αλλά εν τω μεταξύ απόλαυσε όσο μπορείς το φλέρτ που έχετε, είναι μοναδικό

Link to comment
Share on other sites

δεν του εχω δωσει το κινητο μου ουτε εκεινος αλλα τον εχω στο facebook & στο msn αλλα δεν του μιλαω..

Μιλησέ του στο msn και πέτα του το μπαλάκι. Αλλιώς αδιαφόρησε κι άμα όντως θέλει θα κάνει κίνηση....

μηπως ο φιλοςσου δεσε βλεπει κ μονο φιλικα???γιατα παιζει κ αυτο κ ισως να μη βοηθα την κατασταση..για ψαρεψε τον!

Πέρασε κι εμένα από το μυαλό μου αυτό!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι τυπος ειναι? μου βγαζει λιγο αυτο το..ντροπαλος το...πως να το πω... σε αυτην την ηλικια οντως τα αγορια παντως η που θαναι μαγκακια η που θαναι ''του σπιτιου'' ακομα. να ντρεποντε,να μη ξερουν να εκφραστουν κτλ.. σιγα σιγα.. ξεκινα συνομιλια εσυ και βλεπεις μιλα του στο φεις οποτε τον βλεπεις. οχι βεβαια και για μεγαλο διαστημα. αυτο που ειπα να αναψεις πιο καλα το παρασινο φως. αναβοσβησε το κιολας να το δει καλα.. αν οχι κλειστο και βαλε κοκκινο να τελειωνουμε

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είμαι με τη fenaki!

 

συμφωνώ να κάνεις ότι σου λέει, να επιδιώκεις να κάνετε παρέα, να κάνεις χιούμορ (όσο δύσκολο και να ναι, αν τον βλέπεις και σου κόβονται τα πόδια), να πηγαίνετε μαζί σινεμά

 

μη φοβάσαι ότι θα εκτεθείς, δεν είναι ντροπή να μας αρέσει κάποιος, αρκεί να μη γινόμαστε φορτικοί (και μη δίνεις δεκάρα στα πειράγματα από φίλους κλπ, είναι αναπόφευκτα και δεν πειράζει).

μη φοβάσαι να του μιλάς, έστω και στο fb. περί ανέμων και υδάτων θα λέτε, τι νομίζεις, γεράσαμε και τέτοια λέμε κι εμείς :lol:

 

και στην τελική,

αχ τι ωραία, άνοιξη και έρωτες,

σιγά και να μη γίνει κάτι, θα γνωρίσεις κάποιον άλλο,

αλλά εν τω μεταξύ απόλαυσε όσο μπορείς το φλέρτ που έχετε, είναι μοναδικό

 

δεν ξερω τι να του πω θα με περασει για χαζη αν του λεω ακυρα θεματα..

Link to comment
Share on other sites

για ποια θεματα μιλατε οταν βρισκεστε?τι κουβεντες ανταλασσετε μεταξυ σας εσεις οι 2?

 

μου πιανει κουβεντα για χαζα θεματα την προηγουμενη φορα μου ελινε αποριες τοτε που επαιζε ο ζαμπιδης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πειραζει κουβεντα στην κουβεντα ισως ερθει κ αυτο .οσο το κυνηγας τοσο δεν ερχεται,και στην τελικη μπορει να καταληξετε 2 καλοι φιλοι.αν δεν τα βρεις μαυτον θα τα βρεις με καποιο αλλο αγορι (κοντα στην ηλικια σου ΜΗΝ ξεχνιομαστε ) προς το παρον ομως αφου σε ενδιαφερει αυτο το παιδι,μπορεις απλα να μπεις πιο πολυ στην παρεα ωστε να ερθετε και πιο κοντα και να μη λετε μονο για τον ζαμπιδη:-P

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να του πω θα με περασει για χαζη αν του λεω ακυρα θεματα..

 

αγάπη μου γλυκιά θα ξεκινήσεις με απλά πράγματα πχ....τον βλέπεις πως μιλάει fb ή να βλεπει ή να σχολιάζει κάποιο θέμα....θα κάνεις και εσυ με χιουμορ το δικο σου σχολιο....θα πετάει ο ένας μια ατάκα θα πετάει ο άλλος και σιγα σιγα θα θέλετε να μιλάτε πιο πολυ τοτε θα γινει πιο προσωπικο θα σου ζητήσει το κινητο το mail σου....

ξεκινάς με τα πολυ απλά ,,,,,,γεια χαρά τι κάνεις?θα σου απαντήσει εκεινος πχ....καλα μωρε να εδω χαζευω....θα πεις και εσυ κάτι....πχ και εγω μωρε βαριεμαι έχω να κάνω και κάτι ασκησεις πχ.....και η κουβέντα θα παει....απο μονη της.....

το να μην του μιλάς δεν θα μάθεις ποτε τι νιωθει για σένα....αν ενδιαφέρεται θα το καταλάβεις.....

δεν ειναι ευκολο να σου ζητήσεις αμεσως να γινεις κοπέλα του ή να πάτε δυο σας μια βολτα....αυτά γίνονται σιγα σιγά....και στο κάτω κάτω του αρέσει η εμφάνιση σου.....όχι ο χαρακτήρας σου.....και αυτο γιατί δεν σε ξέρει...πρεπει πρωτα να σε μάθει.....

ξεκινα και μην κολλάς........

μην βάζεις φίλους στην μέση....γιατι ποτε δεν ξέρεις πως θα λειτουργεισουν αυτοί....

θα σου πω μια προσωπικη Ιστορία....όταν ήμουν 15 άρεσα πολυ σε εναν 25αρη....μου άρεσε και εμένα αλλά επειδή δεν έκανα κινησεις....και γενικά ήταν άλλες εποχές....δεν έκανα τιποτα μαζι του...γιατι ήμουν γενικά πολυ χζαμηλών τονων....αυτός τοτε ειχε ενα cafe....και συχνάζαμε εκει...μια συμμαθήτρια μου την ΄ηξερα απο το νηπιαγωγειο....μολις το έμαθε εσπευσε και καλά να βοηθήσει.....και τελικά για να μην τα πολυλογω τα έφτιαξε μαζι του μου πουλαγε ενα σωρο φουμαρα...βεβαια εγω το ειχα ξεχασει....γιατι δεν καιγόμουν κιολας να κάνω σχέση.....εκεινη για 2-3 χρονια ενω το ειχα καταλάβει πως τα ειχαν....μου έλεγε ψεματα(φυσικά ουτε καν με ένοιαξε που τα έφτιαξε μαζι του)...και όταν εγω ήμουν φοιτητρια.....γιατι εκεινη πέρασε με την τρίτη....στην αστυφηλάκων....την βρηκα τυχαια θεσ/κη οπου σπουδαζα(εγωή μουν ηδη 2ετης και πηγαινε στο 3το).....πήγαμε για καφε και μου πέταξε και καλά την ατάκα....οτι μου πήρε τον άντρα....:-D:grin::-Dτόσο μυαλό κουβάλαγε....φυσικά μετά απο λιγο καιρο παντρευτηκαν....στα 20-21 περιπου εκεινη γιατι ήταν έγκυος....και δεν την ζηλευω καθολου....διοτι μένει πλεον σε ενα χωριο....έχει κανει 2 παιδιά....και θεωρει πως ειναι και γρια στα 32 της.....

με αυτό θέω να σου πω πως ένας φίλος σε αυτές τις ηλικίες ή θα σε βοηθήσει ή θα σε κάψει....

πάνω απο όλα να εισαι ο εαυτός σου....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά σου περίπτωση FENAKI μάλλον σε "βοήθησε" τελικά η φίλη ε:-D:grin::-D??

Eγώ πιστεύω οτι θα πρέπει να του πετάξεις το μπαλάκι. Είναι καλύτερα να μέθεις αν ενδιαφέρεται ή οχι... Αχ τι όμορφα αυτά τα φλερτ...γυρνάω πίσω κάτι χρονάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά σου περίπτωση FENAKI μάλλον σε "βοήθησε" τελικά η φίλη ε:-D:grin::-D??

Eγώ πιστεύω οτι θα πρέπει να του πετάξεις το μπαλάκι. Είναι καλύτερα να μέθεις αν ενδιαφέρεται ή οχι... Αχ τι όμορφα αυτά τα φλερτ...γυρνάω πίσω κάτι χρονάκια!!!

 

α καλα ναι....ουτε να το σκεφτομαι δεν θέλω.....πρωτα απο όλα στα 15 μου και να τα έφτιαχνα μαζι του δεν θα καθομουν... γιατι ειχαμε περιπου 10 χρονια διαφορά και λογικο ήταν ο τυπος να ήθελε και κάτι παραπάνω...αλλά επειδη όμως εγώ δεν ειχα τέτοιες βλέψεις....θα έτρωγε σουτ.....

καλά μιλάμε και η άλλη η γαιδουρα ειχα 3 χρονια σχεδον να τη δω και απο χαρά την πηγα για καφε και χασκογέλαγε το ζωο.....οτι μου έκλεψε τον άντρα...

την ειδα πέρυσι το καλοκαίρι.....σε μια εκδηλωση της πόλης που μεγαλώσαμε....έγω ειχα πάει να δω τους γονεις μου....με την κόρη μου και τον άντρα μου....καλά μιλάμε τον άντρα μου τον κοίταγε και τον ξανακοίταγε....λες και έβλεπε κάτι περιεργο.....

οκ για να πουμε την αλήθεια για τα λεφτά τον πήρε διοτι τα παιδικά της χρόνια οκ δεν ήταν και πολυ καλά....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

αγάπη μου γλυκιά θα ξεκινήσεις με απλά πράγματα πχ....τον βλέπεις πως μιλάει fb ή να βλεπει ή να σχολιάζει κάποιο θέμα....θα κάνεις και εσυ με χιουμορ το δικο σου σχολιο....θα πετάει ο ένας μια ατάκα θα πετάει ο άλλος και σιγα σιγα θα θέλετε να μιλάτε πιο πολυ τοτε θα γινει πιο προσωπικο θα σου ζητήσει το κινητο το mail σου....

ξεκινάς με τα πολυ απλά ,,,,,,γεια χαρά τι κάνεις?θα σου απαντήσει εκεινος πχ....καλα μωρε να εδω χαζευω....θα πεις και εσυ κάτι....πχ και εγω μωρε βαριεμαι έχω να κάνω και κάτι ασκησεις πχ.....και η κουβέντα θα παει....απο μονη της.....

το να μην του μιλάς δεν θα μάθεις ποτε τι νιωθει για σένα....αν ενδιαφέρεται θα το καταλάβεις.....

δεν ειναι ευκολο να σου ζητήσεις αμεσως να γινεις κοπέλα του ή να πάτε δυο σας μια βολτα....αυτά γίνονται σιγα σιγά....και στο κάτω κάτω του αρέσει η εμφάνιση σου.....όχι ο χαρακτήρας σου.....και αυτο γιατί δεν σε ξέρει...πρεπει πρωτα να σε μάθει.....

ξεκινα και μην κολλάς........

μην βάζεις φίλους στην μέση....γιατι ποτε δεν ξέρεις πως θα λειτουργεισουν αυτοί....

θα σου πω μια προσωπικη Ιστορία....όταν ήμουν 15 άρεσα πολυ σε εναν 25αρη....μου άρεσε και εμένα αλλά επειδή δεν έκανα κινησεις....και γενικά ήταν άλλες εποχές....δεν έκανα τιποτα μαζι του...γιατι ήμουν γενικά πολυ χζαμηλών τονων....αυτός τοτε ειχε ενα cafe....και συχνάζαμε εκει...μια συμμαθήτρια μου την ΄ηξερα απο το νηπιαγωγειο....μολις το έμαθε εσπευσε και καλά να βοηθήσει.....και τελικά για να μην τα πολυλογω τα έφτιαξε μαζι του μου πουλαγε ενα σωρο φουμαρα...βεβαια εγω το ειχα ξεχασει....γιατι δεν καιγόμουν κιολας να κάνω σχέση.....εκεινη για 2-3 χρονια ενω το ειχα καταλάβει πως τα ειχαν....μου έλεγε ψεματα(φυσικά ουτε καν με ένοιαξε που τα έφτιαξε μαζι του)...και όταν εγω ήμουν φοιτητρια.....γιατι εκεινη πέρασε με την τρίτη....στην αστυφηλάκων....την βρηκα τυχαια θεσ/κη οπου σπουδαζα(εγωή μουν ηδη 2ετης και πηγαινε στο 3το).....πήγαμε για καφε και μου πέταξε και καλά την ατάκα....οτι μου πήρε τον άντρα....:-D:grin::-Dτόσο μυαλό κουβάλαγε....φυσικά μετά απο λιγο καιρο παντρευτηκαν....στα 20-21 περιπου εκεινη γιατι ήταν έγκυος....και δεν την ζηλευω καθολου....διοτι μένει πλεον σε ενα χωριο....έχει κανει 2 παιδιά....και θεωρει πως ειναι και γρια στα 32 της.....

με αυτό θέω να σου πω πως ένας φίλος σε αυτές τις ηλικίες ή θα σε βοηθήσει ή θα σε κάψει....

πάνω απο όλα να εισαι ο εαυτός σου....

 

με επηρεασες πολυ και σκεφτομαι να του μιλησω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμφωνησω και εγω να μη βαζεις φιλους στη μεση.θα το καταλαβεις αργοτερα.η ζωη στο θεμα ''φιλια'' ειναι πολυ αδικη!! ποτε δε ξερεις ΤΙ σε περιμενει και απο ΠΟΙΟΝ!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω να μη βαζεις φιλους στη μεση.θα το καταλαβεις αργοτερα.η ζωη στο θεμα ''φιλια'' ειναι πολυ αδικη!! ποτε δε ξερεις ΤΙ σε περιμενει και απο ΠΟΙΟΝ!

Αχ έχει δίκιο το Μητσόνι! Στη Γ' Λυκείου (1999-2000, φαντάσου πόσο Μαθουσάλας είμαι) τα είχα (πλατωνικά) με ένα παιδί, κόλλημα τρελό εγώ. Μόλις είχα και κινητό (όχι κανένα iphone όπως έχουν τώρα όλα τα 17χρονα, μπακατέλα ήτανε) και τον έδωσα στη τότε καλή μου φίλη τον άριθμό του να τον ψαρεύει -ως μια άγνωστη και καλά, που είχε πάρει λάθος αριθμό αλλά ψαχνότανε για γκόμενο-, εάν έχει σχέση (ήθελα να μάθω εάν με κερατώνει τρομάαααρα μου)!

Αποτέλεσμα: Η τότε φίλη μου, τον έκανε πάσα -κονέ δηλαδή- σε μία άλλη φίλη της!!! Τέλειο;;;;; Πήρα τα χεράκια μου κι έβγαλα τα ματάκια μου......:lol::lol::lol:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ έχει δίκιο το Μητσόνι! Στη Γ' Λυκείου (1999-2000, φαντάσου πόσο Μαθουσάλας είμαι) τα είχα (πλατωνικά) με ένα παιδί, κόλλημα τρελό εγώ. Μόλις είχα και κινητό (όχι κανένα iphone όπως έχουν τώρα όλα τα 17χρονα, μπακατέλα ήτανε) και τον έδωσα στη τότε καλή μου φίλη τον άριθμό του να τον ψαρεύει -ως μια άγνωστη και καλά, που είχε πάρει λάθος αριθμό αλλά ψαχνότανε για γκόμενο-, εάν έχει σχέση (ήθελα να μάθω εάν με κερατώνει τρομάαααρα μου)!

Αποτέλεσμα: Η τότε φίλη μου, τον έκανε πάσα -κονέ δηλαδή- σε μία άλλη φίλη της!!! Τέλειο;;;;; Πήρα τα χεράκια μου κι έβγαλα τα ματάκια μου......:lol::lol::lol:

 

θελω να ελπιζω οτι οι φιλες μου δεν θελουν το κακο μου και με εχουν βοηθησει σε αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

με επηρεασες πολυ και σκεφτομαι να του μιλησω..

 

ναι κάνε μια αρχή δεν έχεις να χάσεις τιποτα απολυτως....αν δεν σε θέλει θα το κατλάβεις και ειναι προτιμότερο απο το να σου μείνει αποθυμένο......

χαλαρά και χωρις άγχος...δεν πειράζει να του πεις ένα γεια....τι κάνεις....μίλα του όπως θα μίλαγες με έναν συμμαθητη σου.....

πολλά και να προσέχεις...........

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι κάνε μια αρχή δεν έχεις να χάσεις τιποτα απολυτως....αν δεν σε θέλει θα το κατλάβεις και ειναι προτιμότερο απο το να σου μείνει αποθυμένο......

χαλαρά και χωρις άγχος...δεν πειράζει να του πεις ένα γεια....τι κάνεις....μίλα του όπως θα μίλαγες με έναν συμμαθητη σου.....

πολλά και να προσέχεις...........

 

στο μονο που κολλαω ειναι οτι αν δεν του αρεσω και με φτυσει θα τον βλεπω συνεχεια γιατι ειναι κολλητος του κολλητου μου..

Link to comment
Share on other sites

θελω να ελπιζω οτι οι φιλες μου δεν θελουν το κακο μου και με εχουν βοηθησει σε αυτο το θεμα..

Φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά........ ;)

Εμπιστοσύνη ΠΟΥΘΕΝΑ!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά........ ;)

Εμπιστοσύνη ΠΟΥΘΕΝΑ!

 

ΠΡΩΤΑ θα συμφωνησω δευτερον θα σου πω να τον αγνοησεις και να κανεις οτι δεν σε ενδιαφερει..οσο θα τον αγνοεις τοσο θα κολλαει...ΑΛΛΑ μην πεις τις φιλες σου τιποτα..περνα το μηνυμα οτι δνε τρεχει τιποτα..

 

αχα βαχ και τελος να πω οτι θελω να ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ ΑΘΩΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στο μονο που κολλαω ειναι οτι αν δεν του αρεσω και με φτυσει θα τον βλεπω συνεχεια γιατι ειναι κολλητος του κολλητου μου..

 

αν δεν του άρεσες....πιστευω πως δεν θα σε κοιταγε...δεν θα έκαναν πλάκα οι φιλοι σας....ένας τρόπος για να καταλάβεις ότι ενας αντρας ή μια γυναικα ειναι ερωτευμενος.....ειναι απο τον τρόπο που σε κοιτάει.....όταν μίλαγες μαζί του παρατήρησες κάτι?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

και να σε φτύσει θα το έχεις προσπαθίσει......και δεν θα σου μεινει αποθιμένο.....sorry αλλά εγω δεν συμφωνώ περι φτυσίματος και τα λοιπά....αυτά ειναι για άλλες φάσεις......

τώρα η επιλογή δική σου.....

απλά διεκδικείς με έναν πολυ κομψό και έξυπνο τροπο αυτόν που σου αρέσει.........δεν σου λέω ουτε να του πεις πως νιώθεις....ουτε να τον προκαλέσεις με λόγια και εμφάνιση.....

στο κάτω κάτω πως θα καταλάβεις αν σου ταιριάζει?μπορεί να ειναι στοκος....μπορεί να μην ειναι το στυλ σου μπορει με το που θα κάνετε παρέα οι δυο σας να ξενερώσεις.....

όλα αυτά πρεπει να τα δεις....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...