Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!

th@lia

Recommended Posts

Ακουστε ή μαλλον διαβαστε το σκηνικο!Ψαχνουμε μαγαζι για βαφτιση 28/6

και βρηκαμε δυο!Ενα σενα χωρο δεξιώσεων - βαπτισεων πολυ ωραιο και περιποιημενο με φαγητο καλο, στολισμο και παιδοτοπο με αρχικη τιμή 18ευρω.Και ενα αλλο μια ταβερνα πολυ ωραια και περιποιημενη με θεα την θαλασσα , γκαζον να παιξουν τα παιδακια και καλο φαγητο με 15 ευρω αλλα χωρις στολισμο και θα πρεπει να τα αναλαβω εγω ολα αυτα.Επισης στο πρωτο το ποτο ειναι μεσα στην τιμη ενω στο δευτερο παει ανα τεσσερα ατομα κρασι και οτι παραπανω εξτρα.Επισης στο πρωτο μπορουν να με παρεχουν κλοουν με πολυ λίγοτερα λεφτα απο τι στο δευτερο που θα πρεπει να το ψαξω μονη μου για να βρω. Μαυτα και μαυτα μπερδευτηκα ΠΟΛΥ!Εσεις τι θα κανατε?Και αντε και διαλεξα το δευτερο πως θα το στολισω εγω δεν ειμαι προκομενη με ωραιες ιδεες σαν εσας τι θα κανω!Πειτε καμια ιδεα, γνωμη και εσεις βρε κοριτσια!!!!!

Διαφημίσεις

Όπως το γράφεις εμένα μου φαίνεται οτι ήδη έχεις αποφασίσει. :lol:

Αν έχεις όρεξη και χρόνο να ασχοληθείς πάνε στην ταβέρνα στη θάλασσα.

Αν θέλεις να είναι όλα φροντισμένα από άλλους,πάνε στο χώρο δεξιώσεων.

Η διαφορά στην τιμή τελικά θα είναι μηδαμινή.

Εξαρτάται βέβαια και από πόσα άτομα έχεις.

Η αληθεια ειναι οτι στην τιμή κολλαω αλλιως οντως θα ειχα αποφασισει. Δεν ξερω τι να κανω ρε γ@#΅$#...Ειναι βεβαια και το μερος το ενα εχει θεα στην θαλασσα και ειναι ειδυλλιακα ενω το αλλο ειναι πιο μπουλωμενο απλα διπλα σε πισινα!!Μεχρι αυριο πρεπει ναποφασισω...

Εγώ διαλέγω πάντα την ταβέρνα... είναι λιγότερο στυλιζαρισμένη!

Στην Αθήνα είναι όλα αυτά; Γιατί για Αθήνα, οι τιμές είναι σούπερ, και ενδιαφέρομαι κι εγώ!

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Διαφημίσεις

Επειδή ούτε κι εγώ έχω διακοσμητικές τάσεις και φυσικά χρόνο θα διάλεγα τον χώρο δεξιώσεων.

Σκέφτηκες όμως την περίπτωση να βρέχει???πράγμα που το απεύχομαι αλλα σε τέτοια περίπτωση το γκαζόν στην ταβέρνα θα ήταν άχρηστο.

Οπότε καλύτερος είναι ο χώρος δεξιώσεων και από αυτήν την άποψη. :D

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

βασικα εγω που δεν ειμαι του κυριλε ξερεις που θα κανω την βαπτιση??

σ΄ενα μπαρακι διπλα στη θαλασσα!! το εχει γνωστος γνωστου... η προσκληση θα λεει να κρατουν και τα μαγιω τους! θα φερω catering κρυα και ζεστα. οσο για την διακοσμηση δεν χρειαζονται πολλα πολλα! λιγα μπαλονια,λιγες κορδελες κτλ. κατι που ειχα δει σε μια βαπτιση και μου αρεσε: ειχαν παρει χαρτι γκοφρε η το χοντρο τουλι και βαλαν μεσα διαφορα γλυκακια (γλυφιτζουρια, κρουασανακια, καραμελες κτλ) και το τυλιξαν σαν μια τεραστια καραμελα με κορδελες!! τα ειχαν βαλει πανω στα τραπεζια και ηταν πολυ ομορφο! ιδεες θα παρεις πολλες πολλες! αν τελικα το αποφασισεις για την ταβερνα ολες κατι θα εχουμε να σου πουμε. επισης για την τιμη να ξερεις οτι αν υπαρχει διαφορα θα ειναι πολυ μικρη!

sofia_nefeli θα κανεις το πιο καλο !!μακαρι να μπορουσαμε και εμεις αλλα εχουμε εξωτερικους παραγοντες που τα επεηρεαζουν...Απο αποψη βροχη και τα δυο μας βοηθαν εχουν και εσωτερικους χωρους,επισης να σας πω μια ωραια ιδεα (κατ'εμε) επειδη εχω πολλα παιδακια και δεν ηθελα να πληρωνω 18 ευρω σε μια μεριδα που τα περισσοτερα παιδακια δεν θα φανε κιολας σκεφτηκα να παραγγειλω junior goodys και να εχω ενα τραπεζι στρωμενο μονο για τα παιδακια(εδω κολλαει το γκαζον) οπου θα φανε θα παιξουν (θελω να παρω και κλοουν) θα παρουν και το δωρακι τους και νομιζω οτι θα το χαρουν περισσοτερο και θα ξενοιασουν και οι γονεις για λιγη ωρα!με την ταβερνα συννενοηθηκα και δεν εχουν προβλημα μενει να ρωτησω και το αλλο που βεβαια ειναι πιο επισημο και ισως δεν γουσταρουν!στο επισημο το σκεφτομαι μονο και μονο να γλιτωσω απο την μανουρα του στολισμου!αν και να σας πω τωρα που το σκεφτομαι θαφησω τις επισημοτητες στην ακρη!!!!!Σας αρεσε η ιδεα??Εχω και την μπεμπα να κλαει παραλληλα και δεν μπορω να ολοκληρωσω :lol::lol: !!!

Επειδή ούτε κι εγώ έχω διακοσμητικές τάσεις και φυσικά χρόνο θα διάλεγα τον χώρο δεξιώσεων.

Σκέφτηκες όμως την περίπτωση να βρέχει???πράγμα που το απεύχομαι αλλα σε τέτοια περίπτωση το γκαζόν στην ταβέρνα θα ήταν άχρηστο.

Οπότε καλύτερος είναι ο χώρος δεξιώσεων και από αυτήν την άποψη. :D

Όταν βάφτισα την κόρη μου 4 Ιουλίου στις 12 το μεσημέρι, σε ένα εκκλησάκι όπου η όλη τελετή έγινε έξω γιατί δεν χώραγε ούτε η κολυμπήθρα μέσα!.. ευτυχώς δεν έβρεξε παρόλλο που ήταν πολύ συννεφιασμένη μέρα..

Όμως η αμέσως επόμενη βάφτιση μετά την δική μας, στη 1 δηλαδή, ΔΥΣΤΥΧΩΣ έγινε με κατακλυσμό!! αλλά μιλάμε για κατακλυσμό έτσι!!! αν η ταβέρνα μπορεί να σου προσφέρει και κάλυψη σε τέτοια περίπτωση, χωρίς όμως να πληρώσεις τον κούκο αηδόνι :wink: , προτίμησέ την ...αν όχι μην το διακινδυνέψεις θα έλεγα, γιατί θα σου κάτσει καμμιά στραβή με τον καιρό και θα στεναχωρηθείς πολύ και είναι κρίμα

και κλόουν αλλά και ιδέες μπορείς να βρεις άπειρες μέσω και του forum αλλά και γενικά μέσα στο διαδικτυο

να σου ζήσει και καλή επιτυχία ό,τι και αν αποφασίσεις :D

Προσωπικη μου αποψη καλυτερα ταβερνα! μπορεις να παρεις απο μαμαδες μερικα πλαστικα παιχνιδια αλογακια, τσουληθρες, ποδηλατακια κτλ και να τα βαλεις στο γκαζον για να εχουν τα παιδια να παιζουν. ετσι θα εχεις μια μικρη παιδικη χαρα! επισης τα δωρακια που λες οτι θα δωσεις μπορεις να τα εχεις αφησει πανω στο τραπεζι και να τα εχεις δεσει με ενα μπαλονι με ηλιο!! ετσι θα ειναι και διακοσμηση και δωρο! αν μου ερθουν κι αλλα θα στα πω!

Διαφημίσεις

Να ειναι αυτο που σας ελεγα!Τετοιες ιδεες αποκλειεται να σκεφτομουν!Μπραβο sofia_nefeli σας ευχαριστω πολυ ρε κοριτσια!!Καθε ιδεα ευπροσδεκτη!

C@t οι τιμες ειναι απο Θεσσαλονικη!Και παλι καλες ειναι γιατι προηγουμενως ακουσα για κατι 28-30 ευρω και τρελλαθηκα!Για βαφτιση!Εχει χαζεψει ο κοσμος!

Οσο δεν για την βροχη στον γαμο μου ενα σαββατοκυριακο ειχε βρεξει ολον τον Ιουλιο του 2006 αυτο που παντρευτηκα!Ο γαμος σε εκκλησακι μεσα στο δασος στολισμος φουλ να μην περιγραχω τι επαθα καλυτερα!!!!

Οποτε το πρωτο που ρωτουσα ηταν η βροχη!!!Ο καμμενος φυσαει και το γιαουρτι!!!Καπως ετσι δεν λεει???