teddy-tedi

ρατσιστικα μηνυματα στην πολυκατοικια μας!!

Recommended Posts

Αυτους τους καφρους δεν μπορω να τους αγνοησω Στο λεωφορειο τους συναντουσα συχνα(οταν εμενα Αθηνα) Θελω να τους κανω να πονεσουν οσο πονουν οι αποδεκτες της βλακειας τους

Εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι ειναι ανω των 50 Αυτο ισως ειναι ελπιδοφορο και σε καμια 20σαρια χρονια εκλειψει τελειως το αχρηστο ειδος τους

Τωρα που το σκεφτομαι η καλυτερη τιμωρια θα ηταν να ειχαν προσβαση στο βαθυ παρελθον τους (10 και βαλε γενεες πισω) για να δουν οτι το παραμυθακι του ελληνικου τους αιματος μπαζει απο παντου

p7z6p3.pngsQqep3.png

Διαφημίσεις

Δεν ξέρω βρε κορίτσια εγω ρατσίστρια ποτε δεν υπήρξα αλλα αντιμετώπισα 2 φορές το ίδιο περίεργο φαινόμενο στην παιδική χαρά με τον γιό μου. 2 φορες με πλησίασαν παπούδες με παιδάκια οχι Ελληνες αλλα δεν εχει σημασία και με ρώτησαν με ύφος...''Ελληνάκι ειναι?'' μολις απάντησα ναι την κάνανε και αυτοι και το παιδάκι τους. εγω εμεινα μ@λ@κ@ς. ισως επειδη ειναι αρκετα ανοιχτόχρωμος?δεν ξερω αλλα μου κακοφάνηκε. και η πλάκα ειναι πως εγω πλησιάζω οοοολα τα παιδάκια με τον μικρό μου και ποτέ μα ποτε δεν θα τολμούσα να ρωτήσω τι εθνικότητας ειναι! ισως μας εχουν πάρει με φοβο τι να πω...

Οσο για τα ζω@ που καναν αυτο που καναν ειναι ελεινοί και τρισάθλιοι

M6bap3.png

cik1p3.png

συγγνωμη, να ρωτησω, που μενεις και δεν εχει ξανθα παιδακια.. Για πες στην κυρατσα ν'ανεβει λιγο κατα βορεια να δει τι χρωματα εχουν εδω τα ελληνοπουλα. Δευτερον, αυτο το 5% που το βρηκε; Εκανε η εθνικη στατιστικη υπηρεσια τετοια ερευνα και δεν το εμαθα;;;

Λυπαμαι πολυ για τα μυνηματα στην πορτα, ειναι οντως να σου ανακετευεται το στομαχι...

Οσο για το σχολιο της κυρατσας ομως... μηπως επειδη εχεις τραβηξει πολλα κι εσυ κι ο αντρας σου μια που στην ελλαδα υπαρχει συγκεκριμενος ρατσισμος προς βαλκανιους και μεσανατολιτες, το παρεξηγησες... Αν δηλαδη ο αντρας σου ηταν σουηδος ή αμερικανος και υπαγοταν σε αλλη κλαση μεταναστη, και δεν ειχες ακουσει τα μυρια οσα μεχρι σημερα, θα σου κακοφαινοταν το σχολιο;

Βεβαια εσυ ησουν εκει και ξερεις τι υφος ειχε, απλα το λεω γιατι ακουμε κι εμεις το ιδιο πολυ συχνα (παρ'ολο που ειμαι πιο ξανθια απ'τον αντρα μου -βρες ακρη) αλλα επειδη δεν εχει αντιπετωπισει τον ιδιο ρατσισμο δε μου κανει τιποτα που τ'ακουω...

Μη σου πω ομως τι γινεται με το κινεζακι ανηψακι μου, καλα που δε ζει στην ελλαδα το παιδι :wink::wink:

Αγνοησε τους τεντι μου, τι να πω... Ηλιθιοι ειναι και ποτε δε θ'αλλαξουν...

“Do not fear to be eccentric in opinion, for every opinion now accepted was once eccentric.”

Bertrand Russell

Χαιρομαι που βλεπω ατομα, που ωρυονταν σε αλλα θεματα μεταναστων, να σου δειχνουν κατανοηση teddy και να παιρνουν το μερος το δικο σου και του συζυγου σου! Αυτο σημαινει οτι καποιες συζητησεις εδω μεσα πιανουν τοπο!

Περι του αυτονοητου....δε θα πω τιποτα! Τα χω πει πολλες φορες αλλωστε...

Η αξιοπρεπεια του ανθρωπου, οι αξιες του, τα δικαιωματα του και ολα τα υπολοιπα αυτονοητα δεν κρινονται απο το διαβατηριο του....

Και επισης θα συμφωνησω με τη Λεγκω...."Μια μικρή μπουφλίτσα δεν το λες και βία... μάλλον ετυμολογία:cool:"

Χαιρομαι που βλεπω ατομα, που ωρυονταν σε αλλα θεματα μεταναστων, να σου δειχνουν κατανοηση teddy και να παιρνουν το μερος το δικο σου και του συζυγου σου! Αυτο σημαινει οτι καποιες συζητησεις εδω μεσα πιανουν τοπο!

Η αξιοπρεπεια του ανθρωπου, οι αξιες του, τα δικαιωματα του και ολα τα υπολοιπα αυτονοητα δεν κρινονται απο το διαβατηριο του....

Και επισης θα συμφωνησω με τη Λεγκω...."Μια μικρή μπουφλίτσα δεν το λες και βία... μάλλον ετυμολογία:cool:"

περιμενε βρε Ραννια, δεν εχω παρει ακομα το ποπ-κορν :wink:

“Do not fear to be eccentric in opinion, for every opinion now accepted was once eccentric.”

Bertrand Russell

:-D;)

θα προσπαθησω να κανω τα παιδια μου απροσβλητα σε αυτα αλλα και παλι απο καπου θα στεναχωρεθει!!!

ειναι δυσκολο κοριτσια ειληκρινα....

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Την επόμενη φορά που θα σε ρωτήσουν τι εθνικότητα είναι τα παιδιά σου, θα ΦΩΝΑΞΕΙΣ Αλβανάκια και θα κοιτάξεις με ύφος αφ' υψηλού (κάτι σαν να λέμε Ελβετός).

Σε περίπτωση που συνεχιστεί η κουβέντα πάρε με τηλ να σου στείλω την κάρτα του οδοντιάτρου μου...........είναι πολύ καλός!!!!!!

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

βρε κοριτσια οταν της ειπαμε μιση μιση ειπε καλα το καταλαβα πολυ υποτιμιτικα.....εγω οταν βλεπω παιδακια πρωτα ρωταω ονομα και ποσο ειναι ποτε δεν εχω ρωτησει εθνικοτητα...για ονομα θεου!!!

βρε κοριτσια φανταζεστε το δευτερο να βγει μελαχρινουλι και να υπαρξει διαχορισμος μεσα στην οικογενεια.....ξερετε το ενα ξανθο το αλλο μελαχρινο...την πεθερα μου φοβαμαι!!!συγνωμη για το οφ τοπικ!!!

πρεπει να σβησω τα μηνυματα στην πορτα ειναι πολυ ασχημο να περνανε παιδακια και να τα διαβαζουν!!

Διαφημίσεις

Κριμα πραγματικα!!!Θελω να πιστευω οτι αυτοι οι ανθρωποι ειναι η μειοψηφια!Ευχομαι ολα τα παιδακια που δεχονται καθε ειδους ρατσιστικα σχολια να ειναι ετυμολογα και να τα περνανε στο ντουκου!Τουλαχιστον αυτες οι γενειες θα μεγαλωσουν με παιδακια απο διαφορες χωρες και φυλες και θελω να πιστευω οτι τα επομενα χρονια αυτο το κυμα ρατσισμου και κακιας θα εκλειψει...

Θελω να πω οτι ο γονιοσ μπορει να λεει οτι θελει για αλβανους-τουρκους-μαυρους κιτρινους αλλα πλεον τα πιτσιρικια εχουν αλλη νοημοσυνη και μπορουν να δουν την πραγματικοτητα...τον συμμαθητη τους,τον συμπαικτη τους,τον φιλο τους!Τα παιδακια νομιζω αντιδρουν περισσοτερο στην αδικια απ οτι εμεις!

θα προσπαθησω να κανω τα παιδια μου απροσβλητα σε αυτα αλλα και παλι απο καπου θα στεναχωρεθει!!!

ειναι δυσκολο κοριτσια ειληκρινα....

Αυτό κοριτσούδα μου δεν ξέρω αν θα το αποφύγεις... δυστυχώς τα παιδάκια είναι ο σάκος του μποξ για όλους τους σκατοψυχους κομπλεξικους ενήλικες... θα του δώσεις όμως εφόδια για να μπορεί να σταθεί, να καταλάβει γιατί ότι αυτό οφείλεται στην μικρότητα του άλλου και όχι σε κάτι λάθος που έχει πάνω του! Και επίσης να μάθει να τα βγάζει από μέσα του να τα επικοινωνεί γιατί έτσι θα μπορέσει να τα αφήσει και πίσω του.

dca8030271.png4b2d857635.png

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Την επόμενη φορά που θα σε ρωτήσουν τι εθνικότητα είναι τα παιδιά σου, θα ΦΩΝΑΞΕΙΣ Αλβανάκια και θα κοιτάξεις με ύφος αφ' υψηλού (κάτι σαν να λέμε Ελβετός).

Σε περίπτωση που συνεχιστεί η κουβέντα πάρε με τηλ να σου στείλω την κάρτα του οδοντιάτρου μου...........είναι πολύ καλός!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτό κοριτσούδα μου δεν ξέρω αν θα το αποφύγεις... δυστυχώς τα παιδάκια είναι ο σάκος του μποξ για όλους τους σκατοψυχους κομπλεξικους ενήλικες... θα του δώσεις όμως εφόδια για να μπορεί να σταθεί, να καταλάβει γιατί ότι αυτό οφείλεται στην μικρότητα του άλλου και όχι σε κάτι λάθος που έχει πάνω του! Και επίσης να μάθει να τα βγάζει από μέσα του να τα επικοινωνεί γιατί έτσι θα μπορέσει να τα αφήσει και πίσω του.

ποσο μα ποσο δικιο εχεις!!!!!

Σε καταλαβαίνω είναι τεράστιο θέμα......να ξέρεις όμως ότι τα σχόλια προέρχονται όμως κυρίως από άτομα με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο....δώστους λίγο μόρφωση..

στην Ελλάδα έχουν κατέβει 3 φορές Αλβανοί που έχουν γίνει Έλληνες.

Βασικά ίσως κάποιοι το κάνουν και άθελα τους, βλέπουν όμορφα ξανθά παιδάκια με γαλάζια μάτια...αμέσως τα περνάνε για Αλβανάκια….στο χωριό όταν είχε έρθει ο μπαμπάς της μικρής μου όπου έβλεπε ξανθωπό παιδάκι αυτό έλεγε (είναι Αρβανιτοχώρια).

Αν επιτρέπεται σε ποια περιοχή μένεις;; Βασικά ρατσιστική συμπεριφορά βλέπεις σε συνοικίες που δεν είναι και τόσο ευκατάστατος ο κόσμος και νομίζει ότι τα προβλήματα του είναι εξαιτίας των ξένων.

Εμένα ο πατέρας της μικρής μου είναι Ιρακινός και όπου το ακούνε φεύγουν, άσε που φοβούνται και για μολυσματικές ασθένεις ελονοσία και φυματίωση. Τι να πω???

Εγώ απαντάω....με ευγένεια...

αχ που να βρεις ελληνόπουλα 28 Αλβάνακια στο χωριό 2 Ελληνόπουλα....

Ελονοσία και φυματίωση....υπερβολές....διαδίδουν φήμες για να υποβαθμιστούν συνοικίες και να αγοράζουν τα διαμερίσματα τσάμπα.

Γενικά ο κόσμος φοβάται πολύ για τα παιδιά του....

Εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα να λέω ξεκάθαρα και με γαμόγελο είμαστε μιση μισή, και ρίξε και κανένα αστειάκι του τύπου που να βρεις έλληνα για γάμο τους αφήνει η μαμά τους.

Διαφημίσεις

Πάντως έχω μια απορία τα παιδιά αισθάνονται μισά μισά ;;; βασικά είναι και τι νοιώθει το παιδί. Πολλά παιδάκια από Αλβανούς γονείς όχι μισά μισά που έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα νοιώθουν Ελληνόπουλα.

Πως εξηγεις ομως σ'ενα μικρο παιδακι οτι καποιοι ελληνες νιωθουν οτι το να εισαι ελληνας ειναι ανωτερο/καλυτερο του να εισαι αλβανος. Και γιατι;;;

Με προβληματισες γιατι δεν το ειχα σκεφτει ποτε αυτο, εμεις ειμαστε απο τους αλλους τους μεταναστες (και δεν ξεχναω να αναφερω στους ηλιθιους που μιλανε ρατσιστικα μπροστα μου οτι και τα δικα μου τα παιδια ξενα ειναι, και παντα ακουω "ναι, αλλα δεν ειναι αλβανακια" , οποτε εκει τα παιρνω κι εγω και ή φευγω ή γινεται της κακομοιρας)...

Παντα προβληματιζομουνα και προσπαθω να μη χασουν καμμια απ΄τις εθνικες τους ταυτοτητες και συγχρονως να αδιαφορουν για την εθνικοτητα των αλλων. Αλλα αυτο κοπελα μου που περνας θα σε δυσκολεψει φοβαμαι... Ριξε μονο μια ματια στο παρεντς και δες τι λενε ανθρωποι που ειναι μαλιστα γονεις... :(

Bertrand Russell

Σε καταλαβαίνω είναι τεράστιο θέμα......να ξέρεις όμως ότι τα σχόλια προέρχονται όμως κυρίως από άτομα με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο....δώστους λίγο μόρφωση..

H kυρια αυτη ηταν γιατρος:confused:Ισως οι χαμηλου μορφωτικου επιπεδου να ειναι περισσοτεροι αλλα οι μορφωμενοι ειναι πιο επικυνδυνοι...

Εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα να λέω ξεκάθαρα και με γαμόγελο είμαστε μιση μισή, και ρίξε και κανένα αστειάκι του τύπου που να βρεις έλληνα για γάμο τους αφήνει η μαμά τους.

:shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θεα!!!!!

αληθεια που να βρεις ελληνα συζηγο ολοι μενουν με την μαμα τους!!

κεντρο μενω!!πιο πολυ στεναχωρεμαι για το συζηγο που νομιζει πως αυτος φταιει!!!!

Μωρε δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να εξηγήσω τι σκατα έχει ο κάθε κρετίνος στο αρρωστο ανεγκέφαλο κεφάλι του αλλά ότι κάθε παιδί είναι ξεχωριστό και ταυτόχρονα ισοτιμο με όλα τα υπόλοιπα ανεξάρτητα που γεννήθηκε, τι χρώμα έχει, πόσους γονείς έχει, τι γλώσσα μιλάει, τι φύλο είναι, αν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας κλπ. Και ότι το πρόβλημα το έχει ο ενήλικας που λέει αυτά που λέει.

dca8030271.png4b2d857635.png

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Πάντως έχω μια απορία τα παιδιά αισθάνονται μισά μισά ;;; βασικά είναι και τι νοιώθει το παιδί. Πολλά παιδάκια από Αλβανούς γονείς όχι μισά μισά που έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα νοιώθουν Ελληνόπουλα.

κοιτα το παιδι θα μαθει και της δυο γλωσσες και τους δυο πολιτισμους..απο εκει και περα οτι θελει!!εγω παντως αισθανομαι μιση μιση;)

γιατρος? του κατωτερου πεπτικου, να υποθεσω? πρωκτολογος?

γιατρος του @ωλου?

:lol::lol::lol::lol: αυτο ειπα οταν εμαθα οτι ηταν γιατρος!!

να πω κάτι λίγο οφφ τόπικ?

η λέξη "αράπης" πώς σας φαίνεται?????

και αποθηλασε επιτελους!

Δεν ειμαι ρατσιστρια πραγματικα εχω 3παιδακια και τα 3καραμελαχροινα σαν γυφτακια ενα πραγμα,και με εχουν ρωτησει πολλες φορες ελληνακια ειναι???Και λεω ναι και με κοιτανε σαν χαζοι....Ο συζυγος σου ειναι απο αλβανια ετσι???Στην πολυκατοικια που μενετε ειστε με ενοικιο????ΟΙ υπολοιποι ενοικοι το εχουν γραψει αυτο????Κοιτα μην κοιτας την μειοψηφια σε αυτα τα σχολια που κανει μπορει οντως να ειναι ρατσιστες.αλλα απλα θελω να σου κανω μια ερωτηση αν η ιδια κατασταση γινοταν στην αλβανια (να εμενες εσυ εκει ως ελληνιδα)και σου κανανε τα ιδια ας πουμε σε ρωτουσαν στο δρομο η σου γραφανε ρατσιστικα μηνυματα τι θα εκανες???θα εβγαινες να τους κατηγορησεις στο φορουμ?

ΑΛΕΞΗΣ 10/8/2003--ΓΙΩΡΓΟΣ 30/3/2005--ΝΤΙΝΟΣ 23/10/2007

9Cj1p2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα