Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ ΑΙΜΑ..Τι συμβαίνει??

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλες μας..Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε συζήτηση,σας παρακαλουθώ εδώ και καιρό αλλά πάντα δίσταζα να πώ και εγώ τα δικά μου!!Ειλικρίνα σας θαυμάζω για την αισιοδοξία σας.Εγω στις 09/02/2011 δυστυχώς απέβαλα λόγω μεγάλης αποκόλλησης ευτυχώς ήμουν μόνο 5 εβδομάδων και δεν χρειάστεικε αποξεση..Μετά απο αυτό το γεγονός περίμενα να αδιαθετήσω πάλι στις 09/03 πράγμα που δεν έγινε και αποφασισα μετα απο 10 ημέρες καθυστέρησης να κάνω ένα τεστ..το οποίο βγήκε θετικό χάρηκα πάρα πολύ αλλα δεν το είπα σε κανέναν ούτε στον άντρα μου γιατί την προηγούμενη φορά στεναχωρήθηκε παρα πολύ απο την αποβολή.Γι αυτό ήθελα να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά!Εκείνες τις μέρες όμως υποχρεωτικά δούλευα 12ωρα και λόγω μετακόμισης σήκωνα και πολλά βάρη.Εχθές το πρωί ξύπνησα με πόνους στην κοιλιά και είδα καφέ αίμα νόμιζα ότι απέβαλλα πάλι , όλη μέρα εχθές είχα αυτό το πολύ σκούρο καφέ αίμα..τρόμαξα πολύ σήμερα έχει σταματήσει.Υπάρχει περίπτωση να μην το έχασα πάλι..τι να κάνω βρε κορίτσια..φοβάμαι!Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο μήνυμά μου!!

Διαφημίσεις

Θα σου έλεγα να σταματήσεις τις δουλειές, να κάτσεις και να ηρεμίσεις και να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου αμέσως για να σου δώσει την σωστή συμβουλή.Αλλωστε εκεινος ξέρει την κατάσταση σου.

Επίσης γνώμη μου είναι (αν οχι σε γονεις και στενούς φιλους /συγγενεις) να πεις για την κατάσταση σου στον άντρα σου.Ειδικά τον πρώτο καιρό πρέπει να είναι ενημερος για να σε βοηθάει και να σε έχει στον νου του.Αυτα ειναι καταστάσεις στην ζωη μας που πρέπει να τα περνάμε μαζί.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

QqmLp3.png

Σε ευχαριστώ πολύ,αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να του το πώ ακόμα θέλω να δώ πως θα πάει...Φοβάμαι μήπως απελπιστεί ότι δεν θα κάνουμε παιδιά αν δεί και δεύτερη αποβολή και πολύ φοβάμαι ότι και εγώ θα απελπιστώ!!Είχε καμιά σας δύο συνεχόμενες αποβολές??

Θα σου έλεγα να σταματήσεις τις δουλειές, να κάτσεις και να ηρεμίσεις και να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου αμέσως για να σου δώσει την σωστή συμβουλή.Αλλωστε εκεινος ξέρει την κατάσταση σου.

Επίσης γνώμη μου είναι (αν οχι σε γονεις και στενούς φιλους /συγγενεις) να πεις για την κατάσταση σου στον άντρα σου.Ειδικά τον πρώτο καιρό πρέπει να είναι ενημερος για να σε βοηθάει και να σε έχει στον νου του.Αυτα ειναι καταστάσεις στην ζωη μας που πρέπει να τα περνάμε μαζί.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Εχει απολυτο δικιο η φιλη madrid ;).

Σε ευχαριστώ πολύ,αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να του το πώ ακόμα θέλω να δώ πως θα πάει...Φοβάμαι μήπως απελπιστεί ότι δεν θα κάνουμε παιδιά αν δεί και δεύτερη αποβολή και πολύ φοβάμαι ότι και εγώ θα απελπιστώ!!Είχε καμιά σας δύο συνεχόμενες αποβολές??

Γιατι βρε κοπελα μου να απελπιστει? Σε ολους συμβαινουν ατυχιες, περισσοτερη στηριξη χρειαζεται κατα την γνωμη μου η γυναικα σε αυτην την περιπτωση, μιας και ειναι αυτη που "ταλαιπωρειται" κυριως ψυχικα αλλα και σωματικα.

Αλλωστε εδω στο forum υπαρχουν πααααααααααααρα πολες εμπειριες κοριτσιων και με περισσοτερες αποβολες, εαν βεβαια εσυ εχεις και 2η αποβολη, που τελικα εχουν καταφερει να γινουν μανουλες.

Θαρρος και υπομονη και αισιοδοξια θελει κοπελα μου και ολα θα πανε καλα.

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα, ειχα καφε εκκρισεις και εμεινα στο σπιτι για 1 εβδομαδα και ευτυχως ολα καλα τωρα.

Επιπλεον 2 συνεχομενες αποβολες δεν ειχα, αλλα να σκεφτεις οτι ... απεβαλλα στην 26η εβδομαδα. :rolleyes:

Γι' αυτο σου λεω θαρρο0ς θελει, οχι απογοητευση με την πρωτη αναποδια.

βαλε κ εσυ κωλο κατω βρε παιδι μου!!!!!!

να προσεχεις πασχαλιτσα μου κ να μην κουραζεσαι καθολου.:wink:

μηπως ειναι απ την εμφυτευση?!

εγω στην αρχη της 2ης εγκυμοσυνης μου, ειχα καφε εκκρισεις για αρκετο διαστημα, κ επερνα χαπια για το 1ο τριμηνο.

μηπως να επερνες τφ τον γιατρο σου?!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Διαφημίσεις

βαλε κ εσυ κωλο κατω βρε παιδι μου!!!!!!

να προσεχεις πασχαλιτσα μου κ να μην κουραζεσαι καθολου.:wink:

μηπως ειναι απ την εμφυτευση?!

εγω στην αρχη της 2ης εγκυμοσυνης μου, ειχα καφε εκκρισεις για αρκετ:lol:ο διαστημα, κ επερνα χαπια για το 1ο τριμηνο.

μηπως να επερνες τφ τον γιατρο σου?!

Σευχαριστώ πολύ τζίνι μου για την απάντησή σου και γενικά σας ευχαριστώ όλες σας εχθές άκουσα τις συμβουλές σας και το είπα στον άντρα μου αλλά του είπα να μην ενθουσιάζεται και πολύ γιατί έχω αυτό το καφέ αίμα..Βέβαια οι άντρες δεν καταλαβαίνουν και πολλά..αίμα και εγκυμοσύνη δεν γινεται...μήπως δεν είσαι έγκυος?και κάτι τετοια!!!!!τελοσπάντων πήρα και τον γιατρό μου ο οποίος για κακή μου τύχη είναι σε συνέδριο στο εξωτερικό και μου είπε να πάρω ultrogestan 200 κολπικά 2 το βράδυ 1 το πρωί και 1 το μεσημέρι..την προηγούμενη φορά τα έπαιρνα απο το στόμα τώρα γιατί έτσι?γνωρίζει καμιά σας να μου πεί?επίσης σήμερα το πρωί όταν ξύπνησα το σερβιετάκι είχε σχεδόν γεμίσει με αυτό το σκούρο καφέ αίμα..Γιατι βρε κορίτσια να συμβαίνει αυτό?Καποιες άλλες γυναίκες απ'ότι διάβασα είχαν μόνο σταγόνες..μήπως έχω ήδη αποβάλλει..Σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της χωριακής!!Αντε να δουμε..Σας ευχαριστώ όλες μέσα απο την καρδιά μου που μου λέτε τις εμπειρίες σας πάνω στο θέμα..

Σευχαριστώ πολύ τζίνι μου για την απάντησή σου και γενικά σας ευχαριστώ όλες σας εχθές άκουσα τις συμβουλές σας και το είπα στον άντρα μου αλλά του είπα να μην ενθουσιάζεται και πολύ γιατί έχω αυτό το καφέ αίμα..Βέβαια οι άντρες δεν καταλαβαίνουν και πολλά..αίμα και εγκυμοσύνη δεν γινεται...μήπως δεν είσαι έγκυος?και κάτι τετοια!!!!!τελοσπάντων πήρα και τον γιατρό μου ο οποίος για κακή μου τύχη είναι σε συνέδριο στο εξωτερικό και μου είπε να πάρω ultrogestan 200 κολπικά 2 το βράδυ 1 το πρωί και 1 το μεσημέρι..την προηγούμενη φορά τα έπαιρνα απο το στόμα τώρα γιατί έτσι?γνωρίζει καμιά σας να μου πεί?επίσης σήμερα το πρωί όταν ξύπνησα το σερβιετάκι είχε σχεδόν γεμίσει με αυτό το σκούρο καφέ αίμα..Γιατι βρε κορίτσια να συμβαίνει αυτό?Καποιες άλλες γυναίκες απ'ότι διάβασα είχαν μόνο σταγόνες..μήπως έχω ήδη αποβάλλει..Σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της χωριακής!!Αντε να δουμε..Σας ευχαριστώ όλες μέσα απο την καρδιά μου που μου λέτε τις εμπειρίες σας πάνω στο θέμα..

Αποβολή είχαμε παααααρα πολλές κοπέλες εδώ μέσα.Δυστυχώς είναι μεσα στο πρόγραμμα και αυτά.

Utrogestan για όλο το πρώτο τρίμηνο της επομενης εγκυμοσύνης μου, κολπίκά.Κάνε οτι σου είπε ο γιατρός σου και ξεκουράσου όσο γίνεται.Αν δεν δουλευεις, κάτσε στο κρεββατι, άραξε στον καναπέ.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

QqmLp3.png

pasxalitsa, όταν εγώ έμεινα έγκυος πριν ακόμα το μάθω, και μάλιστα την μέρα ακριβώς που θα είχα περίοδο (λες και μου έκανε κάποιος πλάκα) είχα αίμα, όχι σκούρο κατακόκκινο. Απογοητεύτηκα τόσο πολύ (είχα κάνει εξωσωματική) που σηκώθηκα και άρχισα τις δουλειές. Η μαμά μου επέμενε να πάρω τον γιατρό να τον ενημερώσω και με τα 1000 ζόρια πήρα την μαία, όπου μου είπε οτι το αίμα ή το καφέ αίμα είναι πάρα πολύ συνιθισμένο φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μου έδωσε να κάνω μια ένεση (νομίζω proluton) και σταμάτησε. Όταν μετά έβλεπα καφέ πάταγα και μια ένεση (πάντα μετά απο συμβουλή του γιατρού μου) και μου πέρναγε. Φυσικά πολύ ξεκούραση και καθόλου βάρος. Καλά αποτελέσμα να έχεις εύχομαι.

Αποβολή είχαμε παααααρα πολλές κοπέλες εδώ μέσα.Δυστυχώς είναι μεσα στο πρόγραμμα και αυτά.

Utrogestan για όλο το πρώτο τρίμηνο της επομενης εγκυμοσύνης μου, κολπίκά.Κάνε οτι σου είπε ο γιατρός σου και ξεκουράσου όσο γίνεται.Αν δεν δουλευεις, κάτσε στο κρεββατι, άραξε στον καναπέ.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

:lol:Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για την ενθάρρυνση βάζω κολπικά τα ultrogestan και σήμερα είχα καφέ μόνο στο σκούπισμα..περιμένω την χοριακή στις 16:00 n ώρα...άντε να δώ τι γίνεται..ελπίζω να μην έχω δεύτερη αποβολή!!!!Φιλιά:lol:

Διαφημίσεις

pasxalitsa, όταν εγώ έμεινα έγκυος πριν ακόμα το μάθω, και μάλιστα την μέρα ακριβώς που θα είχα περίοδο (λες και μου έκανε κάποιος πλάκα) είχα αίμα, όχι σκούρο κατακόκκινο. Απογοητεύτηκα τόσο πολύ (είχα κάνει εξωσωματική) που σηκώθηκα και άρχισα τις δουλειές. Η μαμά μου επέμενε να πάρω τον γιατρό να τον ενημερώσω και με τα 1000 ζόρια πήρα την μαία, όπου μου είπε οτι το αίμα ή το καφέ αίμα είναι πάρα πολύ συνιθισμένο φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μου έδωσε να κάνω μια ένεση (νομίζω proluton) και σταμάτησε. Όταν μετά έβλεπα καφέ πάταγα και μια ένεση (πάντα μετά απο συμβουλή του γιατρού μου) και μου πέρναγε. Φυσικά πολύ ξεκούραση και καθόλου βάρος. Καλά αποτελέσμα να έχεις εύχομαι.

:lol:Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για την ενθάρρυνση βάζω κολπικά τα ultrogestan και σήμερα είχα καφέ μόνο στο σκούπισμα..περιμένω την χοριακή στις 16:00 n ώρα...άντε να δώ τι γίνεται..ελπίζω να μην έχω δεύτερη αποβολή!!!!Φιλιά:lol:

κοριτσια βοήθεια!!!!!!!!!!μολις πηρα τα αποτελεσματα και η χοριακη ειναι 239,60 δεν είναι πολύ χαμηλή..Τελευταία περίοδο είχα 09/02 όποια ξέρει ας μου απαντήσει....

Κανονικα πασχαλίτσα μου μεχρι το σαββατο μεχρι το σαββατο πρεπει να διπλασιαστει οποτε ρωτα και το γιατρο σου και μαλλον θα σου πει και αυτος το ιδιο. Τουλαχιστον εμενα στην αρχη που ηταν πολυ πιο χαμηλη απ τη δικη σου αυτο μου ειχε πει. Δεν τιο συζητω ομως οτι με αιμα πρεπει να ξαπλωσεις. και να μεινεις ακινητη.:P:p

NDMNp3.png5oZhp3.png

κοριτσια βοήθεια!!!!!!!!!!μολις πηρα τα αποτελεσματα και η χοριακη ειναι 239,60 δεν είναι πολύ χαμηλή..Τελευταία περίοδο είχα 09/02 όποια ξέρει ας μου απαντήσει....

Καλημέρα κοριτσάκι. Σε διάβασα από την αρχή και από ότι κατάλαβα 9/2 δεν είχες περίοδο αλλά αποβολή. Συνεπώς μην υπολογίζεις από τότε. Εσύ κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν μπορείς να ξέρεις ούτε πότε είχες ωορρηξία, ούτε πότε έγινε η σύλληψη και απλώς θα περιμενεις να κάνεις άλλη μία χοριακή για να δεις ότι διπλασιάζεται και να ξέρεις ότι όλα πάνε καλά. Που θα πάνε :-D:grin::-D.

Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκι. Σε διάβασα από την αρχή και από ότι κατάλαβα 9/2 δεν είχες περίοδο αλλά αποβολή. Συνεπώς μην υπολογίζεις από τότε. Εσύ κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν μπορείς να ξέρεις ούτε πότε είχες ωορρηξία, ούτε πότε έγινε η σύλληψη και απλώς θα περιμενεις να κάνεις άλλη μία χοριακή για να δεις ότι διπλασιάζεται και να ξέρεις ότι όλα πάνε καλά. Που θα πάνε :-D:grin::-D.

Καλημέρα,δυστυχώς δεν πήγε τίποτα καλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με έντονους πόνους και το σερβιετάκι μου γεμάτο στο αίμα ακόμα και τώρα το αίμα δεν έχει σταματήσει πονάω ρε γαμώτο...Ρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να μην έχω αποβάλει?

Καλημέρα,δυστυχώς δεν πήγε τίποτα καλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με έντονους πόνους και το σερβιετάκι μου γεμάτο στο αίμα ακόμα και τώρα το αίμα δεν έχει σταματήσει πονάω ρε γαμώτο...Ρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να μην έχω αποβάλει?

Πασχαλίτσα μου....εγώ δυστυχώς είχα την ίδια εξέλιξη με αυτή που περιγράφεις και ήταν αυτό................Δεν ξέρω, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός βέβαια αλλά αν ξεκινήσουν πολύ δυνατοι πόνοι και πολύ αίμα δυστυχώς τα πράγματα είναι μη αναστρέψιμα......:(

Μήπως ήταν πολύ σύντομα από την προηγούμενη φορά που ξαναέμεινες έγκυος και και γι'αυτό να αντιδράει έτσι ο οργανισμός σου???

Έτσι το δάκρυ σε χαμόγελο γυρίζω

κι εκεί στην άκρη στο γκρεμό,γυρνάω την πλάτη μου στο χαμό και ξαναρχίζω

Πασχαλίτσα μου....εγώ δυστυχώς είχα την ίδια εξέλιξη με αυτή που περιγράφεις και ήταν αυτό................Δεν ξέρω, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός βέβαια αλλά αν ξεκινήσουν πολύ δυνατοι πόνοι και πολύ αίμα δυστυχώς τα πράγματα είναι μη αναστρέψιμα......:(

Μήπως ήταν πολύ σύντομα από την προηγούμενη φορά που ξαναέμεινες έγκυος και και γι'αυτό να αντιδράει έτσι ο οργανισμός σου???

Aυτό ακριβώς μου είπε και ο γιατρός μου έμεινα έγκυος 1 εβδομάδα μετά την πρώτη αποβολή γι'αυτο..τώρα δεν ξέρω μπορεί να μου το είπε για να με παρηγορήσει..Φοβάμαι μήπως συνεχίσουν οι αποβολές και σε επόμενες εγκυμοσύνες!!Κουκου μου σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση..τώρα ξέρω ότι είναι σίγουρα αποβολή πονάω πολύ αλλά καθε ώρα που περνάει είμαι και λίγο καλύτερα...

Πασχαλίτσα μου ,λυπάμαι πολύ!Σε νιώθω γιατί θυμάμαι τα δικά μου και πόσο ψυχοφθόρο ήταν.

Να μην στενοχωριέσαι και να μην ανησυχεις.Η φύση έχει τους δικους της τρόπους να μας προστατευει όταν κάτι δεν πάει καλά.Το οτι ήταν πολύ΄πρόσφατο έπαιξε τον ρόλο του.

Ξεκουράσου λίγο και ζητα οδηγιες από τον γιατρό σου.

Μπορει να ειναι τυχαίο γεγονός ή μπορεί να ειναι κάτι αντιμετωπίσημο('οπως ηταν το δικό μου).

Ευχομαι όλα να πάνε καλά...

QqmLp3.png

και εγώ στην 9η βδομαδα ειμαι και εχτες αρχισαν οι καφε εκκρισεις...ο γιατρος μου εγραψε κατι χαπια που δεν τα χω παρει ακομα γιατί περιμενω να δω αν συνεχιστει και σημερα το αιμα..με ειδε και μου ειπε ότι δεν υπάρχει αποκολληση..ειμαι σερβιτορα..να παω σημερα για δουλιεα???τι λετε???