Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή Παιδικού Σταθμού Β.Προάστεια


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!

Λοιπον εγω πηγα χτες το απογευμα στο Χρωματα και μουσικη κ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!

Ειναι τελειος ο χωρος,με πολυ καλλιτεχνικο προγραμμα κ η Κυρια Σταμου που το εχει γλυκητατη και σοβαρη!!

Σημερα ξαναπηγα με μια φιλη μου παιδοψυχολογο για να μιλησουμε λιγο για το πως θα γινει η προσαρμογη του μικρου μου (μετα το σοκ που περασε απο τον πρωτο του σταθμο)και ξετρελαθηκε κ αυτη απο ο,τι μας ειπαν κ απο τη ζεστασια τους!

Αρα οπως καταλαβαινετε εκει θα παω τον μικρουλη μου!

Αρχιζουμε την αλλη τεταρτη:-P!

Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!

Λοιπον εγω πηγα χτες το απογευμα στο Χρωματα και μουσικη κ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!

Ειναι τελειος ο χωρος,με πολυ καλλιτεχνικο προγραμμα κ η Κυρια Σταμου που το εχει γλυκητατη και σοβαρη!!

Σημερα ξαναπηγα με μια φιλη μου παιδοψυχολογο για να μιλησουμε λιγο για το πως θα γινει η προσαρμογη του μικρου μου (μετα το σοκ που περασε απο τον πρωτο του σταθμο)και ξετρελαθηκε κ αυτη απο ο,τι μας ειπαν κ απο τη ζεστασια τους!

Αρα οπως καταλαβαινετε εκει θα παω τον μικρουλη μου!

Αρχιζουμε την αλλη τεταρτη:-P!

Καλο βραδυ!

 

stethi,

 

γεια σου! Μου λες σε παρακαλω ποσο κοστιζει στα Χρωματα και Μουσικη?

Φαγητο εχει? Σχολικο? Ποσα παιδια στην ταξη?

Απαντησε μου αμεσα σε παρακαλω!

Ευχομαι καλη προσαρμογη στον μικρουλη σου!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

stethi,

 

γεια σου! Μου λες σε παρακαλω ποσο κοστιζει στα Χρωματα και Μουσικη?

Φαγητο εχει? Σχολικο? Ποσα παιδια στην ταξη?

Απαντησε μου αμεσα σε παρακαλω!

Ευχομαι καλη προσαρμογη στον μικρουλη σου!

 

vivianna2011

 

 

Εμεις θα πηγαινουμε 8.30 με 13.30 ,το φαι θα το παιρνει σε ταπερακι ,σχολικο δεν εχει και κοστιζει 150Ε εγγραφη και 250Ε ο μηνας!

Link to comment
Share on other sites

A!Vivianna

ξεχασα! προς το παρον ολος ο σταθμος εχει ολα κ ολα 10 παιδακια!

στη ταξη του μικρου μου θα εχει 6 με τον δικο μου!:P

 

 

stethi,

 

ακουγεσαι πολυ χαρουμενη, μπραβο σου!

Ηθελα να σε ρωτησω. Μονο 250 Ευρω το μηνα τα διδακτρα? Σιγουρα?

Πολυ οικονομικος αν ειναι ετσι!

Μου απαντας σε παρακαλω? Εμενα οταν ειχα παει τον Οκτωβρη μου ειχαν πει για 350 το μηνα!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stethi,

 

ακουγεσαι πολυ χαρουμενη, μπραβο σου!

Ηθελα να σε ρωτησω. Μονο 250 Ευρω το μηνα τα διδακτρα? Σιγουρα?

Πολυ οικονομικος αν ειναι ετσι!

Μου απαντας σε παρακαλω? Εμενα οταν ειχα παει τον Οκτωβρη μου ειχαν πει για 350 το μηνα!

 

vivianna2011

 

100% σιγουρη!!

ειναι για το προγραμμα μεχρι τις 13:30 χωρις φαι κ σχολικο!

Μου ειπαν για 8 ωρο με φαι 5000? / χρονο

και για 8ωρο χωρις φαι 4500/ χρονο!

(να σου πω επισης πως κλεινουν μονο μια βδομαδα τον Αυγουστο)

Εγω της ειπα πως θελω το μισο προγραμμα τησ ημερασ ( γιατι θελω να κοιμαται λιγο το μεσημερι)κ αν μπορω να πληρωνω με το μηνα

κ ειπε "βεβαιως κανενα προβλημα!!"

κ ειπε 250? χωρις φαι!!

Link to comment
Share on other sites

100% σιγουρη!!

ειναι για το προγραμμα μεχρι τις 13:30 χωρις φαι κ σχολικο!

Μου ειπαν για 8 ωρο με φαι 5000? / χρονο

και για 8ωρο χωρις φαι 4500/ χρονο!

(να σου πω επισης πως κλεινουν μονο μια βδομαδα τον Αυγουστο)

Εγω της ειπα πως θελω το μισο προγραμμα τησ ημερασ ( γιατι θελω να κοιμαται λιγο το μεσημερι)κ αν μπορω να πληρωνω με το μηνα

κ ειπε "βεβαιως κανενα προβλημα!!"

κ ειπε 250? χωρις φαι!!

 

stethi

 

γεια σου ξανα! Την αλλη εβδομαδα ενημερωσε με για τις πρωτες μερες του μικρου σου στα Χρωματα και μουσικη, πες μας εντυπωσεις.

να σε ρωτησω. δεν εχουν σχολικο στο χρωματα και μουσικη?

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

stethi

 

γεια σου ξανα! Την αλλη εβδομαδα ενημερωσε με για τις πρωτες μερες του μικρου σου στα Χρωματα και μουσικη, πες μας εντυπωσεις.

να σε ρωτησω. δεν εχουν σχολικο στο χρωματα και μουσικη?

 

vivianna2011

 

Γεια σου Vivianna,

Βεβαιως θα ενημερωσω!!;)

οχι σχολικο φετος δεν εχουν ισως απο του χρονου!!Εμεις αν κ μενουμε Πεντελη προτιμαμε να το πηγαινουμε κ να το φερνουμε,τα φοβαμαι τα σχολικα!!

εσυ ποσες ωρες θες να πηγαινεις το παιδι σου??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, οσες κανετε ερευνα για παιδ.σταθμους σας ενημερωνω.

 

Λοιπον πηγα στην Επαυλη των Πελαργων, στην Καναρη, στην Κηφισιά.Η ιδιοκτητρια πολυ συμπαθητικη κοπελα, ξεκαθαρη και σαφης σε ΟΛΑ.

Οι χωροι του πολυ ωραιοι και καθαροι, με μεγαλο κηπο.Οι δραστηριοτητες των παιδιων πολυ καλες και οι παιδαγωγοι επισης. Και πολυ οικονομικος..

Εχει και σχολικο και σιτιση.Στην εγγραφη κανει εκπτωση και λειτουργει και τον Αυγουστο.Γενικα, εφυγα με πολυ καλες εντυπωσεις.

 

Εχει παει καποια απο εσας στην Επαυλη να μου πει τις δικες της εντυπωσεις?

 

Αξιζει παντως να την επισκεφτειτε και μετα μου λετε τη δικη σας αποψη...

Περιμενω νεα σας!!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Pola, A+Β=Μ και λοιπες..

 

γεια σας! τι να πω? σιγουρα ο καθε γονιος εχει διαφορετικα κριτηρια πανωστο θεμα των παιδ.σταθμων.

Εγω πηγα στην Επαυλη με τον ανδρα μου και αρεσε και στους δυο μας.Φωτεινο, προσεγμενο, καθαρο και οικονομικο.Οι παροχες του ειναι πολυ καλες και η ιδιοκτητρια ξεκαθαρη και σωστη.

 

Θα παμε μαζι και στο Χρωματα και Μουσικη κ θα κρινουμε.Απο αλλες μαμαδες ακους καλα λογια, απο αλλες αλλα...

 

Πηγαινετε καλυτερα και στους δυο, να εχετε προσωπικη αποψη.Αξιζει παντως νομιζω να δει κανεις κ την Επαυλη και τα Χρωματα.Και στη συνεχεια ανταλλαζουμε αποψεις!! Εδω θα μαστε!!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα,

χθες απαντησα στην Α +Β= Μ για το χρωματα κ μουσικη αλλα μαλλον χαθηκε η απαντηση αρα ξαναγραφω,

 

Εμενα μου φανηκε καλος σταθμος με γλυκες κοπελες ετοιμες να φροντισουν τα μικρα μας κ να ακουσουν τους γονεις!

ο χωρος ειναι ομορφος κ με ωραια χρωματα κ καθαρος!

Αρα ολα ειναι σχετικα κ ισως ο καθενας βλεπει αυτο που θελει να δει!

Ειδικα εμεις που ειχαμε μια απαισια εμπειρια τον Οκτωβρη μεσα σε ενα απο τους αρκετα ακριβους σταθμους της Κηφισιας μαθαμε να κοιταμε τους ανθρωπους μεσα κ οχι το περιτυλιγμα!(που και στα χρωματα κ μουσικη δεν ειχε κανενα προβλημα)

Πηγαινε κ δες το Vivianna και μου λες!(και οποια αλλη μανουλα θελει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

χθες απαντησα στην Α +Β= Μ για το χρωματα κ μουσικη αλλα μαλλον χαθηκε η απαντηση αρα ξαναγραφω,

 

Εμενα μου φανηκε καλος σταθμος με γλυκες κοπελες ετοιμες να φροντισουν τα μικρα μας κ να ακουσουν τους γονεις!

ο χωρος ειναι ομορφος κ με ωραια χρωματα κ καθαρος!

Αρα ολα ειναι σχετικα κ ισως ο καθενας βλεπει αυτο που θελει να δει!

Ειδικα εμεις που ειχαμε μια απαισια εμπειρια τον Οκτωβρη μεσα σε ενα απο τους αρκετα ακριβους σταθμους της Κηφισιας μαθαμε να κοιταμε τους ανθρωπους μεσα κ οχι το περιτυλιγμα!(που και στα χρωματα κ μουσικη δεν ειχε κανενα προβλημα)

Πηγαινε κ δες το Vivianna και μου λες!(και οποια αλλη μανουλα θελει)

 

Stethi χαίρομαι πολύ που το αποφάσισες να ξεκινήσεις. Θα δεις πόσο θα ενθουσιαστείς, και όσο περνάει ο χρόνος τοσο πιο πολύ θα ενθουσιάζεσαι!

Προφανώς θα σε γνωρίσω γιατι έχω τα δύο μου κοριτσάκια εκεί. Το ένα στην μικρή τάξη και το άλλο στην μεγάλη. Δηλαδή όπου και να πάτε θα είμαστε συμμαθήτριες.

 

Κάνουν πολύ μεγάλη προσπάθεια, και στις μέρες μας που όλοι κόβουν (και ειδικά στους μεγαλύτερους σταθμούς, πράγμα το οποίο βγαίνει πάνω στα παιδια) εκεί προσφέρουν πάρα πολλά πράγματα.

 

Οπότε θα τα πούμε....!

Link to comment
Share on other sites

Α+Β=Μ,

 

γεια σου! Επειδη εγραψες πως εχεις δει αρκετους σταθμους σε ρωταω.

Ειδες την Επαυλη των Πελαργων η το Πολκα φροελεν? Μπορεις να πεις εντυπωσεις και απο τα δυο?

Ευχαριστω,

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα!

 

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σας, να είστε καλά!:D

 

Vivianna συγγνώμη που δεν σου απάντησα, αλλά δε μπαίνω πολύ συχνά (εργαζόμενη με 3 παιδιά ;)). Τελικά, μάλλον δεν είναι ιδέα μου ότι το littles είναι πανάκριβο...κρίμα πάντως γιατί φαίνεται πολύ καλός παιδικός, αν και νομίζω ότι είναι γεμάτος, οπότε καλά κάνουν και χρεώνουν τόσο...

 

Εγώ ενδιαφέρομαι για διφορετικά ωράρια απο τα δικά σας - δηλ περίπου 7.30 με 16.30 και σίγουρα με φαγητό.

 

Την επόμενη εβδομάδα ξεκινάω το ψάξιμο.

 

Pola,

 

καλησπερα καλη εβδομαδα!

Πως πηγε η ερευνα? Ειδες καποιον σταθμο? Μηπως πηγες Επαυλη Πελαργων η Φροελεν? Πηγες στον Χρωματα κ Μουσικη?

Περιμενω εντυπωσεις!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

χθες απαντησα στην Α +Β= Μ για το χρωματα κ μουσικη αλλα μαλλον χαθηκε η απαντηση αρα ξαναγραφω,

 

Εμενα μου φανηκε καλος σταθμος με γλυκες κοπελες ετοιμες να φροντισουν τα μικρα μας κ να ακουσουν τους γονεις!

ο χωρος ειναι ομορφος κ με ωραια χρωματα κ καθαρος!

Αρα ολα ειναι σχετικα κ ισως ο καθενας βλεπει αυτο που θελει να δει!

Ειδικα εμεις που ειχαμε μια απαισια εμπειρια τον Οκτωβρη μεσα σε ενα απο τους αρκετα ακριβους σταθμους της Κηφισιας μαθαμε να κοιταμε τους ανθρωπους μεσα κ οχι το περιτυλιγμα!(που και στα χρωματα κ μουσικη δεν ειχε κανενα προβλημα)

Πηγαινε κ δες το Vivianna και μου λες!(και οποια αλλη μανουλα θελει)

 

stethi,

καλησπερα! θα παω καποια στιγμη να ξαναδω το Χρωματα και Μουσικη.Ειχα περασει για λιγο κ τον Οκτωβρη απο εκει. Ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενη αυτη τη φορα και να αρεσει κει κ στον μικρο σου!

Περιμενω συντομα τις πρωτες εντυπωσεις!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stethi,

καλησπερα! θα παω καποια στιγμη να ξαναδω το Χρωματα και Μουσικη.Ειχα περασει για λιγο κ τον Οκτωβρη απο εκει. Ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενη αυτη τη φορα και να αρεσει κει κ στον μικρο σου!

Περιμενω συντομα τις πρωτες εντυπωσεις!

 

vivianna2011

 

 

Να σαι καλα Vivianna mou!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Pola, A+Β=Μ και λοιπες..

 

γεια σας! τι να πω? σιγουρα ο καθε γονιος εχει διαφορετικα κριτηρια πανωστο θεμα των παιδ.σταθμων.

Εγω πηγα στην Επαυλη με τον ανδρα μου και αρεσε και στους δυο μας.Φωτεινο, προσεγμενο, καθαρο και οικονομικο.Οι παροχες του ειναι πολυ καλες και η ιδιοκτητρια ξεκαθαρη και σωστη.

 

Θα παμε μαζι και στο Χρωματα και Μουσικη κ θα κρινουμε.Απο αλλες μαμαδες ακους καλα λογια, απο αλλες αλλα...

 

Πηγαινετε καλυτερα και στους δυο, να εχετε προσωπικη αποψη.Αξιζει παντως νομιζω να δει κανεις κ την Επαυλη και τα Χρωματα.Και στη συνεχεια ανταλλαζουμε αποψεις!! Εδω θα μαστε!!

 

vivianna2011

 

 

 

 

 

ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΕΠΑΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΜΑΚΡΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΣΤΟΝ ΠΟΛΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ...

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ, Ο BLOOM, O ΤΣΙΛΛΕΡ ΚΑΙ Ο ΝΕΦΕΛΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...

 

ΜΕΤΑ ΤΟΝ 'ΕΡΩΤΑ' ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΤΟ 'LEARNING STEPS' ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ-ΣΧΟΛΕΙΟΕΝΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΕΠΑΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΜΑΚΡΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΣΤΟΝ ΠΟΛΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ...

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ, Ο BLOOM, O ΤΣΙΛΛΕΡ ΚΑΙ Ο ΝΕΦΕΛΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...

 

ΜΕΤΑ ΤΟΝ 'ΕΡΩΤΑ' ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΤΟ 'LEARNING STEPS' ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ-ΣΧΟΛΕΙΟΕΝΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kαλησπερα!

Τι να πω? Η Επαυλη μας αρεσε εμας αλλα οσον αφορα την εναρξη της σχολ.χρονιας, εμας η ιδιοκτητρια μας ειπε πως ξεκινουν Σεπτεμβρη!!

 

Ποια σημεια θεωρεις επικινδυνα? Αντιθετα υπηρχαν παντου προστατευτικα

για τα παιδια ακομη κ στις σκαλες παντου υπαρχουν προστατευτικα πορτονια.Μας φανηκε πολυ προσεγμενος και πολυ καθαρος ο χωρος.Μας εδωσε κ καποια φυλλαδια και ειδαμε πως κανουν προσεγμενη δουλεια...

 

Αντιθετα, το Τραινακι ειναι αμφιβολο αν θα εξακολουθησει να λειτουργει.Εχεις ακουσει τι λεγεται για τα Εκπαιδευτηρια Καργακου? Εκλεισαν!

 

Το Bloom εμενα προσωπικα δε μου αρεσε καθολου, μου φανηκε πολυ εμπορικο...Κ ακριβο γιαυτα που προσφερει. Κ σαν χωρος δε λεει κ πολλα..

 

Για το Κοκκινο Παραθυρο τι γνωμη εχεις? Βεβαια αποψεις ανταλλαζουμε εδω κ ο καθεις με τα γουστα του σιγουρα!!

 

Εσυ που σκεφτεσαι τελικα να γραψεις το παιδακι σου?

 

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

 

 

ΓΡΑΦΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΟΙ. ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΥΛ ΜΠΕΝΑΚΕΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΓΙΑΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ... ΕΓΩ ΠΑΛΙ, ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΜΑΖΕΜΕΝΟ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ.

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΥΛΗ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ...ΜΙΛΟΥΣΕ Σ'ΕΜΑΣ, ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΚΙΟΛΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

 

 

ΓΡΑΦΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΟΙ. ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΥΛ ΜΠΕΝΑΚΕΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΓΙΑΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ... ΕΓΩ ΠΑΛΙ, ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΜΑΖΕΜΕΝΟ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ.

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΥΛΗ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ...ΜΙΛΟΥΣΕ Σ'ΕΜΑΣ, ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΚΙΟΛΑΣ.

 

 

 

 

Α!!!ΞΕΧΑΣΑ. ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΥΛΑΞΗ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ 150Ε.

 

Ο BLOOM ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ, Σ'ΕΝΑ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΒΙΛΑΡΑ, ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ Η ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΦΟΡΟΥΝ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΙΔΙΕΣ ΦΟΡΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ -ΚΑΤΙ ΓΙΑ'ΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.

 

ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Α!!!ΞΕΧΑΣΑ. ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΥΛΑΞΗ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ 150Ε.

 

Ο BLOOM ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ, Σ'ΕΝΑ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΒΙΛΑΡΑ, ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ Η ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΦΟΡΟΥΝ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΙΔΙΕΣ ΦΟΡΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ -ΚΑΤΙ ΓΙΑ'ΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.

 

ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.

 

Α+Β=Μ

ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιό είναι το πρόβλημά σου (που λες παραπάνω)!

Αφού το Καργάκου έκλεισε και το ήθελες τόσο πολύ, και το μόνο που έχεις "ερωτευτεί" είναι το learning steps (ή ίσως και το Bloom) γιατι δεν το παίρνεις απόφαση?????

Link to comment
Share on other sites

Α+Β=Μ

ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιό είναι το πρόβλημά σου (που λες παραπάνω)!

Αφού το Καργάκου έκλεισε και το ήθελες τόσο πολύ, και το μόνο που έχεις "ερωτευτεί" είναι το learning steps (ή ίσως και το Bloom) γιατι δεν το παίρνεις απόφαση?????

 

 

 

ΑΓΑΠΗΤΗ TOTIMPAR,

TA ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ, ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ ΟΧΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΕΑΝ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ, ΞΕΧΝΑΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ Ν'ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΑΛΙ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ LEARNING STEPS EINAI ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν'ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ 'ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ, ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ.

 

ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΣΑΡΚΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ...ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM, OYTE ΘΑ ΕΤΡΕΧΑ ΚΑΘΕ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑΒΡΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ STANDARDS...

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ....

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

 

 

ΓΡΑΦΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΟΙ. ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΥΛ ΜΠΕΝΑΚΕΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΓΙΑΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ... ΕΓΩ ΠΑΛΙ, ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΜΑΖΕΜΕΝΟ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ.

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΥΛΗ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ...ΜΙΛΟΥΣΕ Σ'ΕΜΑΣ, ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΚΙΟΛΑΣ.

 

 

Kαλησπερα και παλι!

 

Νομιζω πως αν θες κατι πιο οικογενειακο κ μικρο οπως γραφεις, κατι τετοιο δεν ειναι με τιποτα το learning steps.Eκει υπερτερουν η πολυτελεια και αλλα διαφορα...

 

Δεν ξερω εμας αυτο το πιο ζεστο κ οικογενειακο μας το εβγαλαν η Επαυλη των πελαργων, η Παραμυθουπολη και ισως τα Χρωματα κ Μουσικη..

Η Επαυλη( πηγαμε πριν 3 μερες) μας φανηκε προσεγμενο κ πλεον οργανωμενο.Να μην ειμαστε πολυ αυστηροι με τους νεοσυστατους σταθμους.Και ολοι οι αλλοι οταν πρωτοξεκινησαν θαρρω πως καπως ετσι θα ηταν.Θελει λιγο χρονο η ολη ιστορια..

 

Οσο για το Κοκκινο Παραθυρο εμας μας ειπαν οτι λειτουργει κ ως παιδικος τα πρωινα κ πως απο του χρονου σκεφτονται να βαλουν κ σχολικο.Τι να πω?

Θα μας τα πει κ η stethi που σημερα ξεκινησαν στα Χρωματα κ Μουσικη!

 

Καλο βραδυ!

 

vianna2011

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΗ TOTIMPAR,

TA ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ, ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ ΟΧΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΕΑΝ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ, ΞΕΧΝΑΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ Ν'ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΑΛΙ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ LEARNING STEPS EINAI ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν'ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ 'ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ, ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ.

 

ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΣΑΡΚΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ...ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM, OYTE ΘΑ ΕΤΡΕΧΑ ΚΑΘΕ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑΒΡΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ STANDARDS...

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ....

 

 

Αγαπητή Α+Β=Μ

 

Καλά τα λές : Εχεις αγχωθεί να βρεις τον καλύτερο σταθμό για τα δικά σου standards, αλλά νομίζω οτι τα δικά σου standards δεν συμβαδίζουν με τα standards των παιδιών. Π.χ. το αν φοράνε παντοφλάκια (που αν θες φοράνε έτσι και αλλιώς), ή αν κολλάνε τις χαρτοκοπτικές τους δίπλα στα παράθυρα, ή αν λερώνουν τις φορεσιές του σχολείου και όχι τις μπλούζες τους, είναι σίγουρα θέματα που δεν αφορούν τα παιδιά.

Είσαι πολύ επικριτική και συμφωνώ απόλυτα με την vivianna οτι πρέπει να δίνουμε κάποιες ευκαιρίες σε καινούργιες προσπάθειες.

Μήπως να χαλαρώσεις λίγο και να δείς την ουσία? Κοίτα που είναι πιο ευχάριστο το περιβάλλον (και δεν εννοώ τις κτιριακές εγκαταστάσεις , αν είναι πολυτελείς ή οχι), πού κάνουν ουσιαστικά πράγματα με τα παιδιά, και αν τα φυλάνε με ενδιαφέρον και όχι μόνο για να πάρουν λεφτά.

Νομίζω οτι έχεις προκαταλήψεις και αυτό δεν θα σε βοηθήσει στην επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Α+Β=Μ

 

Καλά τα λές : Εχεις αγχωθεί να βρεις τον καλύτερο σταθμό για τα δικά σου standards, αλλά νομίζω οτι τα δικά σου standards δεν συμβαδίζουν με τα standards των παιδιών. Π.χ. το αν φοράνε παντοφλάκια (που αν θες φοράνε έτσι και αλλιώς), ή αν κολλάνε τις χαρτοκοπτικές τους δίπλα στα παράθυρα, ή αν λερώνουν τις φορεσιές του σχολείου και όχι τις μπλούζες τους, είναι σίγουρα θέματα που δεν αφορούν τα παιδιά.

Είσαι πολύ επικριτική και συμφωνώ απόλυτα με την vivianna οτι πρέπει να δίνουμε κάποιες ευκαιρίες σε καινούργιες προσπάθειες.

Μήπως να χαλαρώσεις λίγο και να δείς την ουσία? Κοίτα που είναι πιο ευχάριστο το περιβάλλον (και δεν εννοώ τις κτιριακές εγκαταστάσεις , αν είναι πολυτελείς ή οχι), πού κάνουν ουσιαστικά πράγματα με τα παιδιά, και αν τα φυλάνε με ενδιαφέρον και όχι μόνο για να πάρουν λεφτά.

Νομίζω οτι έχεις προκαταλήψεις και αυτό δεν θα σε βοηθήσει στην επιλογή σου.

 

 

 

Αναρωτιεμαι εαν ελεγα οτι ο παιδικος που στελνεις τα παιδια σου χαιρει της απολυτης εγκρισης μου, θα μου εγραφες με αυτον τον τροπο?

Εαν εξαιρεσω το LEARNING STEPS το οποιο αποκαλεσα 'απιαστο ονειρο',ολοι οι αλλοι σταθμοι που μου αρεσαν ειναι στα οικονομικα δεδομενα της ευρυτερης περιοχης, ουτε ακριβοι, ουτε φθηνοι. Το πως προεξοφλεις οτι τους νοιαζουν μονο τα λεφτα και δεν κανουν ουσιαστικα πραγματα για τα παιδια, μονο εσυ ξερεις.

 

Επιτρεψε μου σε παρακαλω να εχω και εγω την αποψη μου , οπως τοσες κοπελες-μαμαδες εδω μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...