Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΜΑΡΑΚΙ1980 σε ευχαριστώ πολύ!!!Το ξέρω πως δεν πρέπει να αγχώνομαι αλλά μετά απο 2 κόρες ο γιός με αγχώνει!!!χαχαχαχα:P

 

 

Καλημέρα viktoria k!!

Κάλλιο αργά παρά ποτέ! Στη μέση σου γράφω δύο εναλλακτικές γιατί δεν ξέρω αν έχετε νονά ή νονό! Διάλεξε και πάρε. Αν θες κάτι να αλλάξω, να προσθέσω ή να αφαιρέσω...εδώ είμαι!!

 

Τώρα εμείς σας προσκαλούμε

θα χαρούμε να σας δούμε

στο μεγάλο γεγονός!

Ναι! Βαφτίζεται κι αυτός!

Το μικρό μας αδερφάκι,

το γλυκό μας το αντράκι

θα 'χει όνομα δικό του / θα 'χει πια το όνομά του

θα το πάρει απ' το νονό του! / θα το πάρει απ' τη νονά του!

Αλλα εσείς μην εκπλαγείτε,

διόλου να μην ξαφνιαστείτε

που δε θα 'ναι αγχωμένος,

μα καλά προετοιμασμένος!

Γιατί πήρε συμβουλές

απ' τις δυο του αδερφές!!

Link to comment
Share on other sites

:P:p τελειο!!!!! Καλυτερο δε θα εβρισκα! Ταλεντακι και εσυ...!!!!:-D

 

Να ευχαριστήσω τη vicky86 για την παρέμβασή της και άλλη μια φορά τη ΜΑΡΑΚΙ1980 για το ωραίο ποιηματάκι που μας έφτιαξε!:):):)

eNortjK1UjIzNDewULIGXDAStAKi72.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ1980 ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!Συγκινήθηκα τόσο πολύ!!!!Τους 3 πρώτους στίχους πως αλλιώς μπορούμε να τους γράψουμε;

 

 

 

Είναι καλύτερο έτσι κοριτσάκι μου; Μήπως έχεις στο μυαλό σου κάποιο νόημα που θες να έχουν οι πρώτοι στίχοι; Αν ναι, πες το κι έγινε!!

 

Με μεγάλη μας χαρά

θέλουμε να πούμε απλά

πόσο ανυπομονούμε

στα βαφτίσια να σας δούμε!

Το μικρό μας αδερφάκι,

το γλυκό μας το αντράκι

θα 'χει όνομα δικό του / θα 'χει πια το όνομά του

θα το πάρει απ' το νονό του! / θα το πάρει απ' τη νονά του!

Αλλα εσείς μην εκπλαγείτε,

διόλου να μην ξαφνιαστείτε

που δε θα 'ναι αγχωμένος,

μα καλά προετοιμασμένος!

Γιατί πήρε συμβουλές

απ' τις δυο του αδερφές!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι καλύτερο έτσι κοριτσάκι μου; Μήπως έχεις στο μυαλό σου κάποιο νόημα που θες να έχουν οι πρώτοι στίχοι; Αν ναι, πες το κι έγινε!!

 

Με μεγάλη μας χαρά

θέλουμε να πούμε απλά

πόσο ανυπομονούμε

στα βαφτίσια να σας δούμε!

Το μικρό μας αδερφάκι,

το γλυκό μας το αντράκι

θα 'χει όνομα δικό του / θα 'χει πια το όνομά του

θα το πάρει απ' το νονό του! / θα το πάρει απ' τη νονά του!

Αλλα εσείς μην εκπλαγείτε,

διόλου να μην ξαφνιαστείτε

που δε θα 'ναι αγχωμένος,

μα καλά προετοιμασμένος!

Γιατί πήρε συμβουλές

απ' τις δυο του αδερφές!!

 

 

καλημέρα ΜΑΡΑΚΙ1980. Ευχαριστώ για την απάντηση.μάλλον θα κρατήσω αυτό και απλά θα το κάνω σε 2 προτάσεις. Πως σου φαίνεται;

 

Τώρα εμείς σας προσκαλούμε!

Θα χαρούμε να σας δούμε

στο μεγάλο γεγονός!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ΜΑΡΑΚΙ1980. Ευχαριστώ για την απάντηση.μάλλον θα κρατήσω αυτό και απλά θα το κάνω σε 2 προτάσεις. Πως σου φαίνεται;

 

Τώρα εμείς σας προσκαλούμε!

Θα χαρούμε να σας δούμε

στο μεγάλο γεγονός!

 

Κοριτσάκι μου δεν κατάλαβα τι εννοείς για να σου πω τη γνώμη μου! Ποιοι θα είναι οι πρώτοι στίχοι; ξαναγράψε αν δε βαριέσαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου δεν κατάλαβα τι εννοείς για να σου πω τη γνώμη μου! Ποιοι θα είναι οι πρώτοι στίχοι; ξαναγράψε αν δε βαριέσαι!

 

Καλημέρα ΜΑΡΑΚΙ198.Τους ιδιους κρατάω αλλά τους χωρίζω σε 2 προτάσεις.Αυτό το μονοκόμματο νομίζω ότι θα μπερδέψει.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΜΑΡΑΚΙ198.Τους ιδιους κρατάω αλλά τους χωρίζω σε 2 προτάσεις.Αυτό το μονοκόμματο νομίζω ότι θα μπερδέψει.:confused:

 

Α! Είμαι πολύ χαζή! Δε το κατάλαβα!

Πάντως, έχεις δίκιο! Είναι πιο ωραίο έτσι!!

Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως κάτι που να μην αναφέρει την αδερφή του και την ημερομηνία, απλά να προσκαλεί στη βάφτιση του και να είναι κάπως χιουμοριστικό και αστείο.

 

Mickey and Minnie πραγματικά με μπέρδεψες! Πες μου συγκεκριμένα τι θέλεις να γράφει και τι όχι για να μπορέσω να βοηθήσω. Σε ρώτησα αν θες να βάλω ημερομηνία και δεν απάντησες αρνητικά, οπότε θεωρησα ότι θες να τη βάλω, είπες να γίνει αναφορά στην 2,5 χρονών αδερφούλα του και μετά έγραψες να μην αναφερθεί.... Καταμπερδεύτηκα σου λέω!! Στείλε τα φώτα σου για να το κοιτάξω πάλι!

 

ΜΑΡΑΚΙ1980 απολογούμαι. Κ γω μπερδεμένη είμαι και πολύ αγχωμένη. Άλλαξα εντελώς ότι σου ζήτησα στην αρχή γιατί στο μπαμπά μας δεν άρεσε και πολύ. Αν σου ειναι εύκολο δοκιμασε για κάτι διαφορετικό, ίσως πιο χιουμοριστκό. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και για το κόπο σου και απολογούμαι και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

ΜΑΡΑΚΙ1980 απολογούμαι. Κ γω μπερδεμένη είμαι και πολύ αγχωμένη. Άλλαξα εντελώς ότι σου ζήτησα στην αρχή γιατί στο μπαμπά μας δεν άρεσε και πολύ. Αν σου ειναι εύκολο δοκιμασε για κάτι διαφορετικό, ίσως πιο χιουμοριστκό. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και για το κόπο σου και απολογούμαι και πάλι.

 

Τι να κάνουμε;; Μπαμπάδες είναι αυτοί και έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη!! Άρα, να σκεφτώ κάτι χιουμοριστικό που να μην αναφέρει ούτε ημερομηνία ούτε την αδερφή του, ούτε το στρουμφάκι γιατι θα φαίνεται πάνω στην πρόσκληση. Σωστά τα κατάλαβα;

Δώσε το "οκ" για να βάλω μπρος!!

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να κάνουμε;; Μπαμπάδες είναι αυτοί και έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη!! Άρα, να σκεφτώ κάτι χιουμοριστικό που να μην αναφέρει ούτε ημερομηνία ούτε την αδερφή του, ούτε το στρουμφάκι γιατι θα φαίνεται πάνω στην πρόσκληση. Σωστά τα κατάλαβα;

Δώσε το "οκ" για να βάλω μπρος!!

 

Αλήθεια ειναι αυτό ΜΑΡΑΚΙ1980 και μπορώ να πω ότι ειναι πιο επιλεκτικοί από εμάς. Αν μπορείς να σκεφτείς κάτι χιουμοριστικό θα με σώσεις. Σε ευχαριστώ πραγματικά για το χρόνο που μου διαθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια ειναι αυτό ΜΑΡΑΚΙ1980 και μπορώ να πω ότι ειναι πιο επιλεκτικοί από εμάς. Αν μπορείς να σκεφτείς κάτι χιουμοριστικό θα με σώσεις. Σε ευχαριστώ πραγματικά για το χρόνο που μου διαθέτεις.

 

Μια πρώτη ιδέα (ελπίζω να έχετε νονά και όχι νονό! αν πέφτω έξω, θα με ενημερώσεις για να το αλλάξω):

 

Είμαι χορευτής σωστός!

Επιδέξιος κι ικανός!

Ξέρω ένα σωρό φιγούρες,

μακροβούτια αλλά και σβούρες!

Κι αν εσείς το αμφισβητείτε,

σας καλώ για να με δείτε,

όταν η γλυκιά νονά μου

θα μου δώσει τ' όνομά μου!

Ξέρω, θα ενθουσιαστείτε

κι ύστερα θα στριμωχτείτε,

για να είστε πιο κοντά μου!

Θα ζητάτε αυτόγραφά μου!

Όμως πρέπει να σας πω

το μικρό μου μυστικό....

ούτε έμαθα να γράφω,

ούτε ξέρω να υπογράφω!!

Link to comment
Share on other sites

 

Μια πρώτη ιδέα (ελπίζω να έχετε νονά και όχι νονό! αν πέφτω έξω, θα με ενημερώσεις για να το αλλάξω):

 

Είμαι χορευτής σωστός!

Επιδέξιος κι ικανός!

Ξέρω ένα σωρό φιγούρες,

μακροβούτια αλλά και σβούρες!

Κι αν εσείς το αμφισβητείτε,

σας καλώ για να με δείτε,

όταν η γλυκιά νονά μου

θα μου δώσει τ' όνομά μου!

Ξέρω, θα ενθουσιαστείτε

κι ύστερα θα στριμωχτείτε,

για να είστε πιο κοντά μου!

Θα ζητάτε αυτόγραφά μου!

Όμως πρέπει να σας πω

το μικρό μου μυστικό....

ούτε έμαθα να γράφω,

ούτε ξέρω να υπογράφω!!

 

ΜΑΡΑΚΙ1980 σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έχουμε νονό (δυστυχώς για σένα που πρέπει να μας το αλλάξεις λιγουλάκι). Σε ευχαριστούμε για το χρόνο σου και ο μπαμπάς μας απολογείται που σε ταλαιπωρεί, του άρεσε όμως το καινούργιο ποιηματάκι.

Link to comment
Share on other sites

 

ΜΑΡΑΚΙ1980 σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έχουμε νονό (δυστυχώς για σένα που πρέπει να μας το αλλάξεις λιγουλάκι). Σε ευχαριστούμε για το χρόνο σου και ο μπαμπάς μας απολογείται που σε ταλαιπωρεί, του άρεσε όμως το καινούργιο ποιηματάκι.

 

Σιγα το προβλημα! Βγαζεις τους δυο στιχους που αναφερονται στη νονα και τους αντικαθιστας με τους:

 

οταν παρω απ'το νονο μου

ενα ονομα δικο μου!

 

 

Τωρα πως το βρισκετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κοριτσια βοηθεια ειχα βρει καποια στιγμη ενα ωραιο ποιηματακι για τις δασκαλες δε θυμαμαι ομως σε ποια σελιδα και δεν μπορω να το βρω αρχιζε καπως ετσι δασκαλες μου καλες δασκαλεςμου αγαπημενες στην καρδια μου σας κρρατω με αγαπη φυλαγμενες.νομιζω το ειχε γραψει η la latina αν θυμαστε κατι πειτε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια βοηθεια ειχα βρει καποια στιγμη ενα ωραιο ποιηματακι για τις δασκαλες δε θυμαμαι ομως σε ποια σελιδα και δεν μπορω να το βρω αρχιζε καπως ετσι δασκαλες μου καλες δασκαλεςμου αγαπημενες στην καρδια μου σας κρρατω με αγαπη φυλαγμενες.νομιζω το ειχε γραψει η la latina αν θυμαστε κατι πειτε μου

 

:)Εχεις πμ.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολες! Λιγα που προλαβα να διαβασω εχω να σας πω οτι ειστε καταπληκτικες!! Θα ηθελα να φτιαξετε κ για εμενα ενα κειμενακι!! Μια γλυκια προσκληση απο την αδερφουλα της μπεμπας για τη βαπτιση! Την λενε Σπυριδουλα!! Να φαινεται οτι στελνει προσκληση για την αδερφουλα της!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

V83Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα ξεκινήσω με μια πολύ μεγάλη καλημέρα προς όλο τον κόσμο του parents.

Και τώρα μπορώ να μπώ στο θέμα μου.....

9 Ιουλίου θα κάνω με τη γλυκιά μου γυναίκα τον θρησκευτικό μας γάμο και θα βαπτίσουμε την κούκλα μας.

Ο γάμος θα γίνει σε παραθαλάσσια εκκλησία και η μικρή θα βαπτιστεί μέσα στη θάλασσα.

Είδα στο site πως κάποιες κυρίες έγραψαν υπέροχα κειμενάκια για τα προσκλητήρια, αλλά και για ευχαριστήριες ευχές του ζευγαριού.

Επειδή έχω αναλάβει το κομμάτι των προσκλητηρίων και μέρος της διακόσμησης του χώρου, ζητάω τη βοηθειά σας.

Τη μικρή μας θα την βγάλουμε Αμαλία-Στυλιανή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοηθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα θελω την βοηθειασας παντρευομαι σε λιγο καιρο αλλα ειμαι ειδη μανουλα σε τρια υπεροχα πλασ.ατα πιυ ειναι ειδη βαφτισμε α δεν ξερο ομως τι ποιημα να βαλω στο προσκλητηριο που να ειναι προτοτυπο αν μπορειται να βοηθεισετε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....θα ήθελα κ γω ένα κειμενάκι για την βάφτιση της μικρούλαΣ μου.....ειναι για Σεπτέμβριο..βάλτε τα δυνατά σας γτ δεν το χω καθόλου με τα κείμενα....

Link to comment
Share on other sites

Αν γκουγκλάρετε τις λέξεις "κείμενα βάπτισης" θα βρείτε πολλά...επίσης στο τυπογραφείο ή στο κατάστημα που θα τυπώσετε τις προσκλήσεις, μπορείτε να δείτε έτοιμα δείγματα προσκλητηρίων κ κειμένων κ να τα προσαρμόσετε στα δικά σας δεδομένα...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποια κοπελα να βοηθησει αν ξερει να μου πει πως μπορω να κανω μονη μου τα προσκλητηρια?βρηκα το κειμενα μεσα στη σελιδα και θελω να το προσαρμοσω με μια φωτο.ξερετε πως το κανω?ποιο προγραμμα χρειαζεται?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποια κοπελα να βοηθησει αν ξερει να μου πει πως μπορω να κανω μονη μου τα προσκλητηρια?βρηκα το κειμενα μεσα στη σελιδα και θελω να το προσαρμοσω με μια φωτο.ξερετε πως το κανω?ποιο προγραμμα χρειαζεται?ευχαριστω

 

Εννοείς να γράψεις πάνω στη φωτό; Το πρόγραμμα είναι το Photoshop αλλά νομίζω ότι κ με ένα απλό πρόγραμμα πχ της ζωγραφικής την κάνεις τη δουλειά σου...αν έχεις σμαρτ φόουν επίςης μπορείς να κατεβάςεις ένα σωρό προγράμματα...για πόσα προσκλητήρια όμως μιλάμε; Ξέρεις γιατί σε ρωτάω, πιστεύω πως δε θα σε συμφέρει από οικονομικής απόψεως γιατί κ ειδικό χαρτί πρέπει να αγοράσεις κ τα μελάνια ειναι αρκετά ακριβά για τα περισσότερα μοντέλα εκτυπωτών...επίσης δεν ξέρω κατά πόσο καλό θα βγει το αποτελεςμα...εγω παντως θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο με τυπογραφεία κλπ ακόμα κ απο το Ίντερνετ...αν εισαι στην Αθήνα στην οδό Λεοχάρους στο κέντρο έχει αρκετά τυπογραφεία με πολύ καλές τιμές...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...