Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!θα ηθελα σε παρακαλω τη βοηθεια σου.θα βαφτησω ενα κοριτσακι.το θεμα ειναι πριγκιπισα κ θελω να γραψω ενα ποιηματακι στο βιβλιο ευχων.)η νονα θα ειμαι για να μη σε μπερδευω.θα με βοηθησεις;

bAxXp2.png

tnOwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουργια στο site.διαβασα αρκετα απο το κειμενακια και μου αρεσαν πολυ.παρ΄ολ΄αυτά ομως θα ηθελα κι εγω λιγη απο τη βοηθεια σας.Τον αυγουστο βαπτίζει ο αδερφος μου το αγορακι του τον οποιο θα τον ονομασει πετρο.θα ηθελα λοιπον ενα στιχακι με τα αρχικα του ονοματος του για το μπουκαλι του κρασιου..!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας είστε καταπληκτικες και πολύ δημιουργικες...Ενθουσιαστικα πολύ με τα κειμενα σας...Ηθελα μια βοηθεια σχετικα με την βαφτιση του ανηψιου μου.Θα τον πουν Γιωργο μενουν θεσσαλονικη αλλα η βαφτιση θα γινει σε ένα χωριο που το λένε Σεργούλα παραθαλάσσιο από όπου καταγεται η μητέρα..Το θεμα της βαφτισης θα είναι θαλασσινό και θα γίνει τέλος αυγούστου...

Θα μας αρεσε κατι χιουμοριστικο και μαγκικο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω δυο κόρες και είχα γραψει μόνη μου τα κειμενακια... Η πρώτη κόρη μου γεννηθηκε σε πολύ δυσκολες στιγμες για εμενα και τον ανδρα μου διοτι χασαμε και οι δυο τους πατεράδες μας.Ετσι είχα γράψει:

 

Μέρες θολες μερες συννεφιασμένες

μα ξαφνικα του Απρίλη μια Δευτέρα μια ηλιαχτίδα προβαλλε και φωτισαν ολα περα ως πέρα...

Ησουν εσυ γλυκό μας κοριτσακι που μας έφερες την ανοιξη..

Και ηρθε η ώρα να στο ανταποδώσουμε και όνομα να σου δώσουμε........

 

 

Στην άλλη κόρη επειδη ο ανδρας μου έχει φορτηγα και ο νονος της έγραψα:

 

Ο μπαμπας μου και ο νονος μου

οδηγουνε φορτηγα,

τι να κάνω η καημένη

εμπλεξα και εγω με αυτα..

 

Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος

εχουνε αρσενικα

τεσσερα λοιπον κορίτσια

θα τους πάρουν την δουλειά.

 

Δωστε μου ένα όνομα λοιπον

να γράψω στην ταμπέλα

την επιχείρηση πρώτη εγω

να πάρω απ΄τον πατέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας είστε καταπληκτικες και πολύ δημιουργικες...Ενθουσιαστικα πολύ με τα κειμενα σας...Ηθελα μια βοηθεια σχετικα με την βαφτιση του ανηψιου μου.Θα τον πουν Γιωργο μενουν θεσσαλονικη αλλα η βαφτιση θα γινει σε ένα χωριο που το λένε Σεργούλα παραθαλάσσιο από όπου καταγεται η μητέρα..Το θεμα της βαφτισης θα είναι θαλασσινό και θα γίνει τέλος αυγούστου...

Θα μας αρεσε κατι χιουμοριστικο και μαγκικο...

Ξεχασα να αναφερω οτι νονα θα είναι η θεία του μικρού αδελφή της μητέρας..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια,καλησπέρα σε όλες!!!ό,τι και να πω για το ταλέντο σας στα κείμενα που γράφετε...είναι λίγο.να΄στε καλά,να μας φωτίζετε με τις γνώσεις σας.είμαι κι εγώ μια μανούλα που θα βαφτίσει τη κορούλα της.είναι το τρίτο μου παιδάκι και θέλω κι εγώ ένα κείμενο για το προσκλητήριο,για τους νονούς(ζευγάρι) και για τις κάρτες ευχαριστηρίων.το θέμα της βάφτισης είναι η νεράϊδα η τίνκερμπελ.επίσης το όνομα που θα δώσουμε στη κορούλα μου είναι από την καλύτερή μου φίλη,η οποία δεν είναι πλέον μαζί μας...δυστυχώς!!! το όνομά της δεν θέλω να φαίνεται στο προσκλητήριο και γι΄αυτό και δεν το αναφέρω.στις 8 σεπτεμβρίου ημέρα κυριακή θα γίνει η βάφτιση.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας!

Είμαι καινούρια στο forum και ζητω την βοηθειά σας. Βαπτίζω σε λίγο καιρό τον μικρό μου μπόμπιρα και ψαχνω ένα μικρό κείμενο προσκλητηρίου με θέμα τους ανεμόμυλους.

HELP!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
κορίτσια,καλησπέρα σε όλες!!!ό,τι και να πω για το ταλέντο σας στα κείμενα που γράφετε...είναι λίγο.να΄στε καλά,να μας φωτίζετε με τις γνώσεις σας.είμαι κι εγώ μια μανούλα που θα βαφτίσει τη κορούλα της.είναι το τρίτο μου παιδάκι και θέλω κι εγώ ένα κείμενο για το προσκλητήριο,για τους νονούς(ζευγάρι) και για τις κάρτες ευχαριστηρίων.το θέμα της βάφτισης είναι η νεράϊδα η τίνκερμπελ.επίσης το όνομα που θα δώσουμε στη κορούλα μου είναι από την καλύτερή μου φίλη,η οποία δεν είναι πλέον μαζί μας...δυστυχώς!!! το όνομά της δεν θέλω να φαίνεται στο προσκλητήριο και γι΄αυτό και δεν το αναφέρω.στις 8 σεπτεμβρίου ημέρα κυριακή θα γίνει η βάφτιση.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-D

 

 

SOS!!! Κορίτσια τι γίνεται?Δεν μπαίνει καμιά σας μέσα τώρα που θέλω εγώ βοήθεια? Πρέπει να φτιάξω σύντομα τα προσκλητήρια.Όποια μπορεί ,ας βοηθήσει!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαξτε σε προηγουμενες δημοσιευσεις, σιγουρα θα βρειτε κατι.....εγω εριξα πολυ διαβασμα και τελικα το πετυχα.....οσοι το εχουν διαβασει εχουν συγκινηθει γιατι αναφερει μεσα και τον μεγαλο αδερφο....ψαξτε αλλο λιγο...

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Κορίτσια τι γίνεται?Δεν μπαίνει καμιά σας μέσα τώρα που θέλω εγώ βοήθεια? Πρέπει να φτιάξω σύντομα τα προσκλητήρια.Όποια μπορεί ,ας βοηθήσει!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

 

 

Νεράιδες όμορφες μικρές υφαίνουν το όνομά μου

και μου χαρίζουνε ευχές για κάθε πέταγμα μου

Νά'χω χαρές και αρετές κάτι να μη μου λείψει

για νά'ναι οι στιγμές μου διαλεχτές

το πιο γλυκό χαμόγελο πόνος να μην το αγγίξει

Μαζί με τούτες τις ευχές θέλω και τις δικές σας

αγνές κι αληθινές μέσα από τις καρδιές σας.

 

Το παραπανω ποιηματακι ειχα γραψει στο προσκλητηριο της βαπτισης της κόρης μου με θεμα τις νερα'ιδες. Ειχα κανει και χειροποιητο πορσκλητηριο με διαφανεια που απεικονιζε μια νεραιδουλα και πίσω σε ροζ χαρτι το κειμενο!!! Στο φουξια φάκελο είχα σχεδιασει ενα αστερι/ραβδι της νεραιδας με ασημοσκονη γκλιτερ!!! Ειχε βγει πολυ ωραίο!!! Για μενα τουλαχιστον...

 

Με το καλό και να την χαιρεστε την μπεμπα σας!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Νεράιδες όμορφες μικρές υφαίνουν το όνομά μου

και μου χαρίζουνε ευχές για κάθε πέταγμα μου

Νά'χω χαρές και αρετές κάτι να μη μου λείψει

για νά'ναι οι στιγμές μου διαλεχτές

το πιο γλυκό χαμόγελο πόνος να μην το αγγίξει

Μαζί με τούτες τις ευχές θέλω και τις δικές σας

αγνές κι αληθινές μέσα από τις καρδιές σας.

 

Το παραπανω ποιηματακι ειχα γραψει στο προσκλητηριο της βαπτισης της κόρης μου με θεμα τις νερα'ιδες. Ειχα κανει και χειροποιητο πορσκλητηριο με διαφανεια που απεικονιζε μια νεραιδουλα και πίσω σε ροζ χαρτι το κειμενο!!! Στο φουξια φάκελο είχα σχεδιασει ενα αστερι/ραβδι της νεραιδας με ασημοσκονη γκλιτερ!!! Ειχε βγει πολυ ωραίο!!! Για μενα τουλαχιστον...

 

Με το καλό και να την χαιρεστε την μπεμπα σας!!!

 

 

Καταρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω για τις ευχές σου και που αφιέρωσες τον χρόνο σου για να μου γράψεις!!!

Το συγκεκριμένο ποιηματάκι μου αρέσει πολύ αλλά το έχω δει αρκετές φορές σε προσκλητήρια και θα ήθελα κάτι διαφορετικό.Επίσης λόγω του ονόματος που θα βάλω(της κολλητής μου που δεν είναι πλέον κοντά μας), θα ήθελα κάτι ξεχωριστό και πρωτότυπο!!! Όσο για το προσκλητήριο, έχω φτιάξει ραβδάκι αστέρι από χαρτί, το οποίο έχει βγει πάρα πολύ όμορφο.:-D

Το πρόβλημά μου όπως καταλαβαίνεις είναι στα κείμενα...

Αν έχεις κάποια άλλη ιδέα...σ΄ευχαριστώ πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν βάφτισα τα παιδάκια μου δεν έβαλα ποιηματάκια. Τα θεωρώ ψεύτικα & δεν μου ταιριάζουν. Ολα αυτά όμως που έγραψαν οι κοπέλλες μου άρεσαν, μια ιδέα έιναι να ανατρέξεις σε κρητικές μαντηνάδες, που & πλάκα έχουν & λένε με λίγα, άμεσα & χωρίς πολλά λόγια ...αυτά που θέλεις να πεις..:!::idea::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια,καλησπέρα σε όλες!!!ό,τι και να πω για το ταλέντο σας στα κείμενα που γράφετε...είναι λίγο.να΄στε καλά,να μας φωτίζετε με τις γνώσεις σας.είμαι κι εγώ μια μανούλα που θα βαφτίσει τη κορούλα της.είναι το τρίτο μου παιδάκι και θέλω κι εγώ ένα κείμενο για το προσκλητήριο,για τους νονούς(ζευγάρι) και για τις κάρτες ευχαριστηρίων.το θέμα της βάφτισης είναι η νεράϊδα η τίνκερμπελ.επίσης το όνομα που θα δώσουμε στη κορούλα μου είναι από την καλύτερή μου φίλη,η οποία δεν είναι πλέον μαζί μας...δυστυχώς!!! το όνομά της δεν θέλω να φαίνεται στο προσκλητήριο και γι΄αυτό και δεν το αναφέρω.στις 8 σεπτεμβρίου ημέρα κυριακή θα γίνει η βάφτιση.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-D

 

 

 

Εγω στην κορη μου έγραψα το εξης ποιηματακι

 

Απόψε οι νεράϊδες όνομα σου υφαίνουν

και με χιλιαδες ροδοπεταλα για 'σενανε το ραίνουν

Τ'αστέρια για χρυσόσκονη ρίχνουν να το στολίσουν

με μόσχο και βασιλικό να το αρωματίσουν

Κάτω απ΄το φως του φεγγαριου χορεύουν να μαζέψουν

δροσοσταλίδες λαμπερές στεφάνι να του πλέξουν

Ονομα πριγκιπικο για 'σενα ετοιμάζουν

χίλιες ευχές του τραγουδούν κι όλοι να το θαυμάζουν.

 

μπορείς να μην το βάλεις όλο.Αυτό το έγραψα εγω ειδικά για την κόρη μου και δεν θα το βρείς πουθενά αλλού γραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας στελνω και αυτο που εβαλα εγω.....

 

 

μια νεραιδα ηρθε τωρα με ενα μαγικο ραβδι

να γεμισει την ζωη μας με χαρα και μουσικη

την περιμενε ο(εβαλα το ονομα του μεγαλου μου)

ο μεγαλος αδερφος διπλα της για να βαδισει

στην ζωη συνοδηγος!

ονομα πρεπει να βρουμε

την νεραιδα πως θα πουμε?

ολοι ελατε να την δειτε

την βουτια της να χαρειτε.......

 

 

δεν ξερω για σας, αλλα εμενα με ξετρελανε μολις το ειδα το ερωτευτηκα.....χαχαχαχα

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας στελνω και αυτο που εβαλα εγω.....

 

 

μια νεραιδα ηρθε τωρα με ενα μαγικο ραβδι

να γεμισει την ζωη μας με χαρα και μουσικη

την περιμενε ο(εβαλα το ονομα του μεγαλου μου)

ο μεγαλος αδερφος διπλα της για να βαδισει

στην ζωη συνοδηγος!

ονομα πρεπει να βρουμε

την νεραιδα πως θα πουμε?

ολοι ελατε να την δειτε

την βουτια της να χαρειτε.......

 

 

δεν ξερω για σας, αλλα εμενα με ξετρελανε μολις το ειδα το ερωτευτηκα.....χαχαχαχα[/quote

 

Όντως είναι ωραίο,έχεις δίκιο αλλά εμένα δεν μου ταιριάζει γιατί η μπεμπούλα μας έχει άλλα δυο αδερφάκια,ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι...οπότε καταλαβαίνεις είναι δύσκολο να το ταιριάξουμε.

Σ΄ευχαριστώ πάντως για τη βοήθειά σου και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην κορη μου έγραψα το εξης ποιηματακι

 

Απόψε οι νεράϊδες όνομα σου υφαίνουν

και με χιλιαδες ροδοπεταλα για 'σενανε το ραίνουν

Τ'αστέρια για χρυσόσκονη ρίχνουν να το στολίσουν

με μόσχο και βασιλικό να το αρωματίσουν

Κάτω απ΄το φως του φεγγαριου χορεύουν να μαζέψουν

δροσοσταλίδες λαμπερές στεφάνι να του πλέξουν

Ονομα πριγκιπικο για 'σενα ετοιμάζουν

χίλιες ευχές του τραγουδούν κι όλοι να το θαυμάζουν.

 

μπορείς να μην το βάλεις όλο.Αυτό το έγραψα εγω ειδικά για την κόρη μου και δεν θα το βρείς πουθενά αλλού γραμμένο.

 

joela μου άρεσε πάρα πολύ το δικό σου ποιηματάκι.ΤΕΛΕΙΟ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Μπράβο σου γιατί καθώς είπες το έγραψες και μόνη σου.Μέχρι στιγμής επικρατεί από τα άλλα...για να δούμε!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

την ονόμασα Αριάδνη γι'αυτό και έγραψα όνομα πριγκιπικό έσυ μπορείς να βάλεις όνομα βασιλικό όνομα ξεχριστό όνομα μοναδικό...οτι ταιριάζει στο όνομα της μικρούλασ.να σου ζήσει και με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα boyboom!! Θα μπορούσες να με βοηθούσες με το κειμενάκι μας;; Βαφτίζω τη 2η κόρη μου τέλη Σεπτέμβρη. Θα την πούμε Σοφία κι εχουμε σαν θέμα βάφτισης τις κουκουβάγιες. Το προσκλητήριο δεν χωράει μεγάλο ποιηματάκι. Κανα τετράστιχο ίσως ή 2 το πολύ. Δεν θέλω να φαίνεται το όνομα και σκέφτηκα να ξεκινάει κάπως έτσι "Η κουκουβάγια η σοφή, σας δίνει μια συμβουλή, στη βάφτισή μου/μας να ρθείτε...." και μετα κολλάω. Μπορείς να δώσεις τα φώτα σου;; Ξεκινα το κι αλλιώς αν θέλεις!! Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα boyboom!! Θα μπορούσες να με βοηθούσες με το κειμενάκι μας;; Βαφτίζω τη 2η κόρη μου τέλη Σεπτέμβρη. Θα την πούμε Σοφία κι εχουμε σαν θέμα βάφτισης τις κουκουβάγιες. Το προσκλητήριο δεν χωράει μεγάλο ποιηματάκι. Κανα τετράστιχο ίσως ή 2 το πολύ. Δεν θέλω να φαίνεται το όνομα και σκέφτηκα να ξεκινάει κάπως έτσι "Η κουκουβάγια η σοφή, σας δίνει μια συμβουλή, στη βάφτισή μου/μας να ρθείτε...." και μετα κολλάω. Μπορείς να δώσεις τα φώτα σου;; Ξεκινα το κι αλλιώς αν θέλεις!! Σ' ευχαριστώ πολύ!!

 

 

εχω την εντυπωση οτι η boyboom, δεν ξανασχολειται με ποιηματακια, το ειχε γραψει και σε ενα αλλο τοπικ, εγινε νομιζω μια παρεξηγηση και ειπε οτι δεν θα ξαναγραψει....στο λεω για να μην περιμενεις αδικα....ριξε μια ματια σε ποιο παλια ποστ,μπορει να βρεις κατι με το καλο η βαφτιση....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι η boyboom, δεν ξανασχολειται με ποιηματακια, το ειχε γραψει και σε ενα αλλο τοπικ, εγινε νομιζω μια παρεξηγηση και ειπε οτι δεν θα ξαναγραψει....στο λεω για να μην περιμενεις αδικα....ριξε μια ματια σε ποιο παλια ποστ,μπορει να βρεις κατι με το καλο η βαφτιση....

 

Δεν το ξερα οτι σταμάτησε η κοπέλα να ασχολείται..... Κρίμα γιατί έχει φοβερό ταλέντο... απευθύνθηκα σ' αυτήν γιατί μου είχε γράψει και το κειμενάκι για την 1η μου κόρη και ήταν πολύ ωραίο! Μήπως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να βοηθήσει;;; Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να κοιτάξω παλαιότερα ποστ με την ησυχία μου, έχω εναν σίφουνα στο σπίτι που δεν κάθεται λεπτό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 2014 ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ. ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΓΟΡΓΟΝΕΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.

ΛΙΓΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ---> ΘΑ ΤΗΝ ΠΟΥΜΕ ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ

Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ......

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!!!Είμαι καινούρια στην παρέα σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Βαφτίζω τη μπεμπούλα μου τον Ιούλιο και θέμα βάπτισης είναι τα ζαχαρωτά(cupcakes,γλειφιτζούρια κ.α.)Το προσκλητήριο θα είναι μάλλον γλειφιτζούρι... Δεν έχω όμως έμπνευση για το κείμενο...!!! Έγραψα αυτό

 

Η μαμα μου και ο μπαμπάς μου με φωνάζουν κουφετάκι

Μα εμένα δεν μου αρέσει, θέλω να έχω ονοματάκι

Είμαι γλυκιά και όμορφη σαν μια καραμελίτσα

Ο καιρός όμως πέρασε έχω γίνει κοπελίτσα

Όνομα θα μου δώσουνε και χαρά μʼεχει πλημμυρισει

Δεν θα μια πια το μπισκοτάκι τους αλλά η …

Όχι δεν θα σας το πω να ρθειτε να με δειτε καθώς θα βαπτιστώ και να μου ευχηθείτε!!!

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε? Η μικρούλα μου θα είναι περίπου 10 - 11 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...