Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts

Ηρθε και η σειρα μου!~!!!!

Εχω αγορακι δεν θελω ομως να μιλαει και καλα το μωρο στην προσκληση αλλα κανονικα οι γονεις.Αλλα οχι το τυποικοτατο βαφτιζουμε κτλ....

Καποια κοπελα ειχε δειξει με φωτο τις προσκλησεις που ειχε κανει και δακρυσα...μπορει να εφταιγε οτι περναγα μια δυσκολη μερα αλλα με αγγιξε παρα πολυ...ελεγε κατι οτι ενα μωρο φερνει ευτυχια , ξεχνας τα παλια κατι τετοιο.

τλπ κατι παρομοιο ηθελα και εγω.....????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


natasoulaki σε ευχαριστώ πολύ όμως δεν εγραψα ότι η βάπτιση θα έχει θέμα τον πειρατή.Μπορούμε να αλλάξουμε το κομμάτι του πρίγκιπα σε πειρατή;ευχαριστώ πολύ

 

Marylo, δυστυχώς δεν έχω έμπνευση...νομίζω δεν ταιριάζει αν αλλάξεις το πρίγκιπα σε πειρατή....καθώε έψαχνα για τη δικιά μου βάφτιση, βρήκαι ένα πολύ όμορφο σχέδιο προσκλητηρίου με πειρατή και σε θυμήθηκα. http://www.prototypon.gr

καλημέρα!!!!!!!!!:P

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

natasoulaki δεν πειράζει ευχαριστώ πολύ πάντως για την προσπάθεια.Προσκλητήριο λέω να κάνω μπουκάλι, που ταιριάζει με το θέμα.Με το καλό να βαφτίσεις το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ βοήθεια με το κείμενο της πρόσκλησης. Το θέμα είναι νεράϊδες. Η βάφτιση θα γίνει στην Πάρο το καλοκαίρι. Είδα κάποια κειμενάκια και αν δεν έχετε καμία έμπνευση μάλλον θα ''κλέψω'' κάποιο...και θα το προσαρμόσω στα δικά μας...

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

MERSY εχεισ απιστευτο ταλεντο!!!θα ηθελα να πω την καλημερα μου πρωτα απ'ολα και να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλα σας διαβαζω καθημερινα εδω και ενα χρονο.εχω βρει λυσεις σε πολλα θεματα,εχω γελασει,εχω κλαψει με μηνυματα και θα ηθελα και εγω να μπω στην παρεα σας.λυση ομωσ δεν βρισκω εδω και αρκετο καιρο και ψαχνω για κειμενακι για τη βαπτ.της μικρης μου.mersy μου θα μου κανεις και εμενα τη χαρη;θα γινει 5/4/2010 και τα ονοματα αυτης ιωαννα-καλλιστη.το θεμα θα ειναι νεραιδες.φιλακια και ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο εμας!

στις 25 απριλιου βαφτιζω τα κοριτσακια μου...ειναι διδυμα και προς το παρον τα φωναζουμε μπουμπου και μπουμπουκα ή μεγαλη και μικρη...το θεμα μας θα ειναι μαλλον νεραιδες...και θα εχουμε νονα και νονο(ζευγαρι)

εχετε να μου προτεινετε κατι για κειμενο στην προσκληση...επισης εχουμε και εναν μεγαλυτερο αδερφουλη!

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βλεπω κινηση στο θεμα.... εκανα καποιες μετατροπες και κατεληξα στο παρακατω...

Είμαστε δυο διδυμούλες

δυο μικρούλες αδερφούλες

όμορφες σαν οπτασίες

δυο μικρές σωστές κυρίες !

Σαν νεράιδες που πετούν

και χρυσόσκονη σκορπούν

ήρθαμε για να σας πούμε

πως είν΄ καιρός να βαφτιστούμε.

 

Διπλή θα είναι η βάφτιση

διπλή και η χαρά μας

διπλές ευχές να δώσετε

μέσα απ΄ την καρδιά σας.

Πρόσκληση σας κάνουμε

στην εκκλησιά να ρθείτε

μην το πολυσκεφτόσαστε

γιατί θα ανταμειφθείτε!!!!

 

για πειτε γνωμες και παρατηρησεις σας παρακαλω...

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βλεπω κινηση στο θεμα.... εκανα καποιες μετατροπες και κατεληξα στο παρακατω...

Είμαστε δυο διδυμούλες

δυο μικρούλες αδερφούλες

όμορφες σαν οπτασίες

δυο μικρές σωστές κυρίες !

Σαν νεράιδες που πετούν

και χρυσόσκονη σκορπούν

ήρθαμε για να σας πούμε

πως είν΄ καιρός να βαφτιστούμε.

 

Διπλή θα είναι η βάφτιση

διπλή και η χαρά μας

διπλές ευχές να δώσετε

μέσα απ΄ την καρδιά σας.

Πρόσκληση σας κάνουμε

στην εκκλησιά να ρθείτε

μην το πολυσκεφτόσαστε

γιατί θα ανταμειφθείτε!!!!

 

για πειτε γνωμες και παρατηρησεις σας παρακαλω...

 

Δεν ξέρω ποιό ήταν το original που μετέτρεψες, αλλά αυτό που διαβάζω είναι πολύ ωραίο!!!! Με το καλό!!!:D

 

 

(Διπλή θα είναι η βάφτιση

διπλή και η χαρά μας

διπλές ευχές να δώσετε

μέσα απ΄ την καρδιά σας.

 

εδώ μόνο, ιδανικά, θα έπρεπε το "χαρά μας" να κάνει ομοιοκαταληξία με το "καρδιά σας", αλλά δεν με χαλάει κιόλας. Δεν μου 'ρχεται και κάποια άλλη πρόταση, άλλωστε...)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλους/ όλες

θα ήθελα την βοήθεια των ποιητών του forum καθώς θα ήθελα κάποιο ωραίο τσαχπίνικο / αστείο κείμενο βάφτισης για τα διδυμάκια μου. Η βάφτιση θα γίνει 10/ 7 και τα ονόματα θα είναι Γιώργος και Γρηγόρης ΑΑΑΑΑ παραλίγο να το ξεχάσω... όχι μόνο είναι τα γεννέθλιά τους αλλά θα μαζί τους θα βαφτιστεί και η ξαδερφούλα τους !!! Χαμός θα γίνει!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μενα ποιητριες του forum.....θα ηθελα και γω τα φωτα σας αν σας ειναι ευκολο!!!τον μαη βαφτιζουμε τον μπεμπη μου! το θεμα της βαφτισης ειναι θαλασσα και θα κοψουμε και τουρτα γιατι την επομενη μερα εχει γεννεθλια.γινεται ενος χρονου!!!πιστευετε οτι μπορουν να συνδυαστουν ολα αυτα σε ενα ποιηματακι για το προσκλητηριο???καθε προσφορα δεκτη........ευχαριστω εκ των προτερων......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!

Θα ήθελα και 'γω τη βοήθειά σας!!

 

Θα ήθελα ένα μικρό ποιηματάκι, αλλά να καλούν οι γονείς και όχι το μωρό...

Μπορούν να συνδυαστούν αυτά???

 

Μου αρέσει κάτι τέτοιο σε ποιηματάκι

 

ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝΕ,ΑΝΩΝΙΜΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΩ;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΗΜΟ ΣΤΟ ''ΜΠΕΜΠΗΣ'' ΝΑ ΞΕΜΕΙΝΩ;

ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΙΑ

ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΔΙΝΩ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ.

ΘΑ ΓΙΝΕΙ 30/05/2010 ΘΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΩ ΣΤΕΦΑΝΟ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΙΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ?

ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

marikaki

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κορίτσι που να μπορεί να βοηθήσει??:-)

 

Προσπαθώ, αλλά δεν μπορώ μόνη μου να καταφέρω να συνδυάσω ποιηματάκι και να προσκαλούν οι γονεις...

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

βαπτίζω τον μικρό μου, τον Απρίλιο και το θέμα της βάπτισης είναι πειρατές!

Θα τυπώσουμε με τον άντρα μου τα προσκλητήρια, βρήκαμε έναν φοβερό χάρτη στο διαδίκτυο και θέλουμε την βοήθεια σας. Ένα πρωτότυπο, χιουμοριστικό κείμενο που να προσκαλεί ο πειρατής της εικόνας στην βάπτιση και να σχετίζεται με το θέμα. όσες έχετε όρεξη, στείλτε τις ιδέες σας (κι από ότι βλέπω υπάρχει πολύ ταλέντο).

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες,

 

εμείς που θα βαφτίσουμε τον μπεμπούλη μας τον Απρίλη

θα βάλουμε στο προσκλητήριο το εξής κείμενο:

 

Mε ενα φιλάκι τρυφερό

όλους εσάς σας προσκαλώ

να ρθειτε να με δειτε

βουτηγμένο στο νερό.

Η νονά μου θα μου δώσει

ένα όνομα γλυκό

μου το χάρισε ο παππούς μου

που πολύ τον αγαπώ.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρες! Είμαι καινούργια και σας χρειάζομαι... όποια έχει έμπνευση γιατί βλέπω πολλά ταλέντα, την κορούλα μας θα την βαπτίσουμε το 15Αύσουστο καθότι μου το ζήτησε η συχωρεμένη η γιαγιά μου, η μπέμπα μας είναι 4 μηνών κ 6 ημερών, η βάπτιση θα γίνει στην Παναγιά την ελευθερώτρια , το όνομα της μικρούλας μου ΒΑΣΙΛΙΚΗ ,το όνομα του αδικοχαμένου αδελφού μας πριν 3 χρόνια ,νονά η αδελφή μου, το ποιηματάκι θέλω αν είναι εύκολο να είναι χαρούμενο αλλά να θυμίζει το λόγο του ονόματος... που μετά από πολλή πόνο κ τσακωμό αποφάσησε ο άντρα μου να μου κάνει την χάρη..καθότι επιρρεάζεται από την οικογένεια του που ήταν αντίθετα απ την αρχή κυρίως η καλή πεθερά μέχρι τώρα, περριτό να σας πω ότι όλη η εγκυμοσύνη ήταν γολγοθάς κ μαρτυρική αφού με πολεμούσαν.Όποια έχει περάσει κάτι παρόμοιο με καταλαβαίνει, βέβαια όλες αυτές οι άσχημες καταστάσεις ξεχνιούνται όταν κοιτάζω την μικρή μου αλλά έχω πληγωθεί γιατί οτι ζήτησα ήταν απόλυτα λογικό. τέλος πάντων...αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει θα είμαι ευγνόμων γιατί εγώ όσες προσπάθειες κ να κάνω πλαντάζω κ δεν τα καταφέρνω , θέμα σκέφτομαι αγγέλους

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγη βοήθεια...'εχω κάνει ένα κειμενάκι αλλά δεν μου αρέσει εκεί που λέω: Ιούνιο θα σε βαφτίσουμε και όνομα θα σου χαρίσουμε.Καμιά ιδέα?

πεταλούδα είσαι της ουρανού που μπήκες στη ζωή μας

δροσοσταλίδα στην καρδιά και όνειρο στην ψυχή μας.

Ιούνιο θα σε βαφτίσουμε και όνομα θα σου χαρίσουμε

στης 6 του μηνός θα δούμε τη βουτιά σου

Και Ώρα 12.30 θα έρθουν όλοι κοντά σου

με την ευχούλα της νονάς άνοιξε τα φτερά σου

είναι η ζωή γλυκιά και απλώνεται μπροστά σου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σα ςγια το προσκλητήριο, αλλα δε μου αρέσουν τα ποιηματάκια. Θα ήθελα κάτι χιουμοριστικό του στυλ (κλεμμένο από το προσκλητήριο μιας φίλης)

"Την Κυριακή 20 Ιουλίου ελάτε όλοι στην Αγία Αναστασία στον Περισσό

Θα μου βάλουν αντιηλιακό και θα με βουτήξουν στα νερά"

 

Κάτι ανάλογο θα ήθελα, μιας και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο!

Περιμένω ανυπόμονα τις ιδέες σας!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σα ςγια το προσκλητήριο, αλλα δε μου αρέσουν τα ποιηματάκια. Θα ήθελα κάτι χιουμοριστικό του στυλ (κλεμμένο από το προσκλητήριο μιας φίλης)

"Την Κυριακή 20 Ιουλίου ελάτε όλοι στην Αγία Αναστασία στον Περισσό

Θα μου βάλουν αντιηλιακό και θα με βουτήξουν στα νερά"

 

Κάτι ανάλογο θα ήθελα, μιας και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο!

Περιμένω ανυπόμονα τις ιδέες σας!

 

 

Ελεγα πως τη γλιτωσα μα ασχημα τα νεα!

Βαπτιση μου ετοιμαζουν με μπολικη παρεα.

Μου'παν δεν ειναι τιποτα,ωραια θα περασω,

ρωτησα ομως και εμαθα και λεω να το σκασω.

 

Καλα καλα στα ψαλλουνε,σε γδυνουν,σε λαδωνουν

και στο νερο σε βαζουνε και το μαλλι σου κοβουν.

Δεν ξερω εσεις αν θα'ρθετε εγω θα εχω φυγει

αυτο το Σαββατο σαλπαρω για ταξιδι...

:roll:
Link to comment
Share on other sites

γειά σας έχω καιρό να γράψω. καλέ τι ωραία ποιηματάκια είναι αυτά!!!! ζήλευω θέλω και εγώ βέβαια εγώ δεν έχω βάφτιση καθώτι ο γιός μου είναι 6 ετών αλλά έχουμε γενέθλια στις 21 Μαρτίου και θέλω βοήθεια για το κείμενο της πρόσκλησης το πάρτυ θα γίνει στο σπίτι μας. α!! και κάτι ακόμα θέλω ένα κειμενάκι για το ευχαριστώ στις μαμάδες που θα φέρουν τα παιδάκια τους ξέρετε φεύγοντας απο το πάρτυ τις δίνω ατομικές συσκευασίες με γλυκάκια καλό ε!!!!!! σας παρακαλώ γρήγορα γιατί τα γενέθλια είναι την άλλη κυριακή ξέχασα να σας πω οτί τον γιό μου τον λένε βαγγέλη !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκές μου μανούλες γεια σας ,είμαι καινούρια στην παρέα. Εδώ και δύο μέρες διαβάζω με μεγάλη προσοχή και ευχαρίστηση και τις 32 σελίδες που βρίσκονται εδώ μέσα γιατί θέλω κάτι και εγώ για την γλυκιά μου μπεμπούλα…. είναι η Τρίτη στην σειρά και δυστυχώς από την κούραση έχω στερέψει από ιδέες … στης άλλες δύο είχα φτιάξει τα προσκλητήρια μόνη μου αλλά τώρα κώλυσα … η βάφτιση θα γίνει 3 Ιουλίου έχουμε καιρό γιʼ αυτό δεν έχω αγχωθεί πάρα πολύ ακόμα ….σκέπτομαι το προσκλητήριο να έχει φωτογραφίες από την μικρή όπως είχα κάνει και στης άλλες δύο (διαφορετικά βέβαια αλλά με φωτογραφίες και τα δύο) Η μπεμπούλα μου είναι μια κουκλίτσα 8 μηνών (η μεσαία μου είναι 2,5 χρονών και η μεγάλη μου 5,5 χρονών). Το όνομα της θα είναι Στεφανία – Νικολέτα αλλά σκέπτομαι να μην το γράψω να το αφήσω για έκπληξη …. Είναι τα ονόματα των παππούδων μας (ο μπαμπάς μου Στέφανος δεν ζει πια δυστυχώς )…. Δεν ξέρω τι άλλο να σας γράψω … είναι μελαχρινή με πονηρά ματάκια και πολύ όμορφα χειλάκια …. Θα ήμουν ευγνώμων αν οι ποιήτριες της παρέας με βοηθούσαν να βρω και εγώ το ποιηματάκι μου …..είδα πως κάνετε καταπληκτική δουλεία αν και μου φαίνετε πως μια μια μας εγκαταλείπει…Μάκαρα να κάνω λάθος γιατί είδα πως τα τελευταία 3 χρόνια έχετε βοηθήσει πολλές μαμάδες να λύσουν το πρόβλημά τους με υπέροχα ποιηματάκια … νομίζω πως σας κούρασα θα τα ξαναπούμε σύντομα…

Link to comment
Share on other sites

Γλυκές μου μανούλες γεια σας ,είμαι καινούρια στην παρέα. Εδώ και δύο μέρες διαβάζω με μεγάλη προσοχή και ευχαρίστηση και τις 32 σελίδες που βρίσκονται εδώ μέσα γιατί θέλω κάτι και εγώ για την γλυκιά μου μπεμπούλα…. είναι η Τρίτη στην σειρά και δυστυχώς από την κούραση έχω στερέψει από ιδέες … στης άλλες δύο είχα φτιάξει τα προσκλητήρια μόνη μου αλλά τώρα κώλυσα … η βάφτιση θα γίνει 3 Ιουλίου έχουμε καιρό γιʼ αυτό δεν έχω αγχωθεί πάρα πολύ ακόμα ….σκέπτομαι το προσκλητήριο να έχει φωτογραφίες από την μικρή όπως είχα κάνει και στης άλλες δύο (διαφορετικά βέβαια αλλά με φωτογραφίες και τα δύο) Η μπεμπούλα μου είναι μια κουκλίτσα 8 μηνών (η μεσαία μου είναι 2,5 χρονών και η μεγάλη μου 5,5 χρονών). Το όνομα της θα είναι Στεφανία – Νικολέτα αλλά σκέπτομαι να μην το γράψω να το αφήσω για έκπληξη …. Είναι τα ονόματα των παππούδων μας (ο μπαμπάς μου Στέφανος δεν ζει πια δυστυχώς )…. Δεν ξέρω τι άλλο να σας γράψω … είναι μελαχρινή με πονηρά ματάκια και πολύ όμορφα χειλάκια …. Θα ήμουν ευγνώμων αν οι ποιήτριες της παρέας με βοηθούσαν να βρω και εγώ το ποιηματάκι μου …..είδα πως κάνετε καταπληκτική δουλεία αν και μου φαίνετε πως μια μια μας εγκαταλείπει…Μάκαρα να κάνω λάθος γιατί είδα πως τα τελευταία 3 χρόνια έχετε βοηθήσει πολλές μαμάδες να λύσουν το πρόβλημά τους με υπέροχα ποιηματάκια … νομίζω πως σας κούρασα θα τα ξαναπούμε σύντομα…

 

 

Κυριακή 2 Ιουλίου 2010 (υποθετική ημερομηνία)

 

ΩΡΑ

 

Ιερός Ναός…..

 

 

Πλησιάζει η στιγμή που έχω ανάγκη μια ευχή...

 

Μην ξεχάσεις να’σαι εκεί .. Μάρτυρας για μια ζωή..

 

Όνομα θα μου χαρίσουν και τα μάτια θα δακρύσουν….

 

 

 

Οι γονείς . … ….. και οι αδελφές μου ……..

Η/Οι νονά/νονοί …………………

 

 

-----------------------------

 

Φιλιά και με το καλό.

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 2 Ιουλίου 2010 (υποθετική ημερομηνία)

 

ΩΡΑ

 

Ιερός Ναός…..

 

 

Πλησιάζει η στιγμή που έχω ανάγκη μια ευχή...

 

Μην ξεχάσεις να’σαι εκεί .. Μάρτυρας για μια ζωή..

 

Όνομα θα μου χαρίσουν και τα μάτια θα δακρύσουν….

 

 

 

Οι γονείς . … ….. και οι αδελφές μου ……..

Η/Οι νονά/νονοί …………………

 

 

-----------------------------

 

Φιλιά και με το καλό.

 

Σοφία μου, κατά αρχήν να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου (ευτυχώς που υπάρχουν και μαμάδες που κάνουν γιούς γιατί με τόσα κορίτσια που γεννιούνται δεν θα βρίσκουμε γαμπρό).Σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες μαζί μας και για το τόσο γλυκό ποιηματάκι που μας έγραψες, μικρό και ουσιώδης και σίγουρα θα το λάβω σοβαρά υπόψη … θα προσπαθήσω να το μελετήσω και εγώ … πάντως αν σκεφτείς και κάτι άλλο, ή αν κάποια μανούλα έχει και καμία άλλη ιδέα θα χαρώ να την ακούσω… και πάλι σε ευχαριστώ!!! Φιλιά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σα ςγια το προσκλητήριο, αλλα δε μου αρέσουν τα ποιηματάκια. Θα ήθελα κάτι χιουμοριστικό του στυλ (κλεμμένο από το προσκλητήριο μιας φίλης)

"Την Κυριακή 20 Ιουλίου ελάτε όλοι στην Αγία Αναστασία στον Περισσό

Θα μου βάλουν αντιηλιακό και θα με βουτήξουν στα νερά"

 

Κάτι ανάλογο θα ήθελα, μιας και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο!

Περιμένω ανυπόμονα τις ιδέες σας!

 

MARIAEVA

Γεια σου, τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να πω πως μπορώ να συγκεντρώσω το μυαλό μου για να γράψω κάτι και για αυτό ζήτησα την βοήθεια από τις γλυκές μαμάδες της σελίδας και μπορώ να πω πως η καλή μου η Σοφία, προσπάθησε να με βοηθήσει αμέσως … έτσι και εγώ θα ήθελα πολύ να βοηθήσω, γι’ αυτό έψαξα σε κάτι προσκλητήρια από φίλους μου και προσπάθησα να σου κάνω ένα συνδυασμό …. Αν και δεν δύνης και πολλά στοιχεία θα σου γράψω δύο που πιστεύω πω ίσως να σου αρέσουν.

Το ένα είναι :

 

Είμαι αντράκι ζόρικο θα πάρω μηχανάκι

Κι αν αποκτήσω όνομα θα βρω και γκομενάκι.

 

Το ραντεβού μας είναι το……….

Στις…….. και ώρα ……… στην

Εκκλησία ………………..

Μην με στήσετε !

 

Γονείς μου οι :

………………………..

Νονός/α μου

……………………………….

 

Και το δεύτερο είναι:

 

Θα χαρώ πολύ να σας δω στη βάφτιση μου

Που θα γίνει το………. Και ώρα …………………….

Στην Εκκλησία ……………………………………..

Η βουτιά δεν θα επαναληφθεί

Γι’ αυτό σας θέλω όλους εκεί !!!!!!!

 

 

Οι γονείς μου Η/Ο νονός/α

 

 

 

Ελπίζω να σε βοήθησα να σου ζήσει!!!! Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...