Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ή μάλλον ..... καλημέρα!

 

Σχετικά νέα στο site θα ήθελα τη βοήθειά σας....!

Ο μωρογιός μου κοντεύει τους 8 μήνες και ετοιμάζω τη βάφτισή του στο τέλος Μαίου και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια στο κείμενο του προσκλητηρίου!!!! Απ ότι είδα η mercy δεν παίζεται στα κειμενάκια και επειδή η ιδέα του προσκλητηρίου είναι λίγο περίεργη, νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη!! mercy, αν εχεις χρόνο να ασχοληθείς και με μένα, πες μου να σου στείλω λεπτομέρειες... ευχαριστώ πολύ

4381d9c304.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μπορειτε να βοηθησετε και εμενα, που ειμαι ασχετη στα ποιηματακια;;;;;;PLEASEEEEEEEEEEEEEE!!!!

 

θελω ενα ευχαριστηριο ποιηματακι ακροστοιχιδα με το ονομα της μπεμπας ΕΒΙΤΑ αλλα θα ηθελα να μπαινει μεσα και το ονομα της μεγαλης μου κορης ΣΤΕΥΗ για να μην ζηλευει.

Θα το δεσω στις μπομπονιερες γλαστρακια και το θεμα ειναι νεραιδα με μαγικο ραβδι..........

 

Εχετε φτιαξει καταπληκτικα κειμενα! Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω σκεφτει το εξης και θελω την γνωμη σας:

 

Σαν νεραιδες που κουναν’

Τα ραδβακια μαγικα και

Ευχες σκορπουν απο ψηλα για

Υγεια και χαρα

Η μικρη μου αδελφη και εγω σας

 

Ευχομαστε να

Βγουν

Ι;;;;;;;;;;;;;;;

Τα ονειρα σας

Αληθινα!

 

 

Καντε οτι διορθωσεις θελετε!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κολλησαμε με τα ευχαριστηρια... βασικα του καλου μου το ενα δεν του αρεσει το αλλο του ξινιζει.. :(

 

με τα χιλια ζορια..σκεφτηκα ενα

 

 

ενα μεγαλο ευχαριστω

μεσα απο την καρδια μου

σε σας που'σασταν εδω

σημερα που πηρα τ'ονομα μου... η σημερα στη χαρα μου

 

 

βασικα του καλου μου του αρεσει κατι με τ'ονομα μου αλλα δε μου αρεσει οπως τελειωνει... :(

 

καμια βοηθεια.. ??? :D

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενα μεγαλο ευχαριστω

μεσα απο την καρδια μου

σε ολους οσους ηρθανε

ν'ακουσουν τ' όνομα μου

 

greca αυτο πως ειναι???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.Πραγματικά έχω μείνει Α Φ Ω Ν Η, με τα όσα έχω διαβάσει απο την πρώτη σελίδα μέχρι τώρα!Συγχαρητήρια, και ότι δουλεια κάνουν οι ποιήτριες , καλό είναι να τις παρατήσουν!Εδώ είναι τα καλά λεφτά!Λοιπόν, θα με βοηθήσετε και μένα??Ή μάλλον το αδερφάκι μου??

Η αδερφή μου βαφτίζει τα κορίτσια τις Ελένη τη μεγάλη και Εμμανουέλα τη μικρή μαζί την ίδια μέρα. Αυτό που ξέρω μόνο, είναι ότι θα έχει κάτι με νεράιδες και η εκκλησία είναι στην κυριολεξία μέσα στα δέντρα!

Μήπως να της βρίσκατε κάτι πρωτότυπο??Είτε σε ένα ποιηματάκι, είτε σε δυο ξεχωριστά, αλλά που να συνδυάζονται?

ε??

Και πάλι συγχαρητήρια!!Είστε καταπληκτικές! Περιμένουμε με αγωνία! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω

μεσα απο την καρδια μου

σε ολους οσους ηρθανε

ν'ακουσουν τ' όνομα μου

 

greca αυτο πως ειναι???

 

εμενα μου αρεσει... :D κατσε να το δειξω και στο ταιρι.. :lol: ισως "ηρθατε" αφου θα το δινουμε εκει... κατσε να δωσει το οκ ο μπαμπας μας...

Σ'ευχαριστω πολυ σε καθε περιπτωση!!! :D

 

Στα δικά μας γράψαμε...

 

 

Ουπς....κόντεψα να πνιγώ!

Σας ευχαριστώ που βρεθήκατε δίπλα μου σε αυτή τη δύσκολη στιγμή!

Χρήστος

 

Πως σας φαίνεται;

 

στην αρχη νομιζα οτι εσυ κοντεψες να πνιγεις οπως εγραφες το κειμενο τωρα.. :oops: να πω την αληθεια ηθελα κατι πιο χαρουμενο γιατι η μικρη μας με το που βλεπει νερο γελαει, παιζει τα ποδαρακια της να πιτσιλιεται κοκ ειναι πολυ ανετη και της αρεσει το μπανιο με τρελα... οποτε ηθελα κατι χαρουμενο πολυ... αλλα εσεις ειστε αντρες οποτε ισως ειστε πιο σοβαροι! :lol:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

AX ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ! ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ. ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ.

(ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ, ΠΕΙΡΑΖΕΙ?)

Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΗ ΜΟΝΗ ΤΟΠΛΟΥ, ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΤΗ ΛΕΝΕ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΤΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ. ΘΑ Μ' ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Η ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΗΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΣΑΝ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ "ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ, ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΚΕΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ". ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΣΤΙΧΑΚΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ, ΟΠΩΣ

* ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

* ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ

* ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΙΑΛΩΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ

* ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΕΥΧΩΝ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ, Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΣΟΥ, ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα τις γνώμες σας γι'αυτό το ποιηματάκι που έγραψα καθώς και τυχών διορθώσεις...

 

Η μαμά μου η καλή

στέλνει σʼ όλους επιστολή

Ο μπαμπάς μου ο γλυκός

πήρε και κάποιους τηλεφωνικώς

Όλοι σας να ειδοποιηθείτε

για ναʼ ρθείτε να με δείτε

πώς θα με βουτούν οι νονοί μου

και θα βρέχουν το μαλλί μου

Μέσα στης εκκλησίας την κολυμπήθρα

σαν τη μέλισσα με την κερήθρα

θα παλεύω για να βγω...

από το κρύο το νέρό...

 

Την Κυριακή 21-06-2009 στον Ι.Ν.______________

στις 18:00 σας περιμένω για συμπαράσταση..

 

Οι γονείς μου:

Οι νονοί μου:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
σου άρεσε κάτι απο αυτά ή κάτι καινούριο :?:

Γεια σου ...θα ηθελα να σε παρακαλεσω εχω βαπτιση και γαμο μαζι τον ιουλιο βαπτιζω την κορουλα μου μηπωσ θα μπορουσεσ να μου γραψεισ κατι.θελω να απευθυνεται η μικρη στουσ καλεσμενουσ θα το εκτιμουσα :roll:

Link to comment
Share on other sites

mersy εισαι απαιχτη.διαβαζω κατα καιρους τα ατοιχακια σου και ειναι φοβερα. αν ειχες την καλοσύνη θα κανω γαμο και βαφτιση μαζι οποτε αν ειχες κατι κατα νου θα με εξυπηρετουσες αφανταστα.

σε ευχαριστω εκ των προτερων και εγω και η μπουμπου μου.....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια συγχαρητηρια. Τρελή εμπνευση έχετε, μπορώ να πω!!! Μηπως μπορείτε να σκεφτειτε κάτι και για μας. η Βαφτιση ειναι στις 20 Ιουνίου στους Τρεις Ιεράρχες στη Θεσσαλονίκη, ενω εμείς δεν μένουμε εκεί, η μπέμπα είναι μπουλουκακι και θα ειναι περιπου 6 1/2 μηνων. Η βάφτιση δεν έχει καποιο ιδιαίτερο θέμα αλλα το προσκλητηριο έχει πεταλουδες. Το ονομα θα εινει διπλο και έκπληξη.αα και εχουμε νονα

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια. ετοιμαζω και εγω τη βαφτιση των ζουζουνιων μου(διδυμα αγορι- κοριτσι) και θα ηθελα mersy τη βοηθεια σου για ενα απαιχτο κειμενακι για τα προ

σκλητηρια.

 

KAI EΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΤΙΣ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχ....τι τελειο forum ειναι αυτο ....ειστε φοβεροι ολοι λεμε ....βοηθεια κι εγω θελω ....ολα τα κειμενα ειναι τα ιδια στα τυπογραφια κ δεν μου αρεσε τιποτα ///θελω κατι μοναδικο για την δικη μου ιστορια ...κ εσεις εδω εχετε φοβερη εμπνευση ....φοβερο ταλεντο .....βαφτιζω την 7 μηνων θα ειναι τοτε κορακλα μου στις 27 ιουνιου στον αγ τρυφωνα γλυφαδας....εκεινη την μερα πριν ακριβως 6 χρονια παντρευτηκαμε στον ιδιο ναο ....η νονα ειναι η κουμπαρα που μας παντρεψε Ευη ...εγω ειμαι η Δεσποινα κ ο αντρας μου Νικος ...θεοτρελο ζευγαρι μας αποκαλουν κ το ιδιο τρελο εχει βγει κ το παιδακι μας .... θα παρει τα ονοματα των γιαγιαδων Μαγδαληνη-Αγγελικη αλλα θα την φωναζουμε Μαγια .....σας εχω δωσει πολλα στοιχεια για να εμπνευστειτε ενα ποιηματακι κ για μενα .... ??????το προσκλητηριο ειναι τινγκα στιν πεταλουδες ροζ λαχανι .....αχχχ....βοηθηστε με γιατι εχω φρικαρει λιγο κ περναει ο καιρος ..... ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμένα. Βαφτίζω και εγω την μικρή μου το Σεπτεμβριο Αλεξάνδρα θα την πώ. Θα ήθελα την βοηθειά σας για καποιο κείμενο όχι πολύ μεγάλο αλλα θελω να είναι κατι ξεχωριστό και πολύ ασυνήθιστο. Οσο για μπουμπουνιέρες θα κανω μαγνητάκια για το ψηγείο σαν αυτά που κανουν τα delivery και θα ήθελα και ένα μικρό κειμενο και για αυτό

Ευχαριστω περιμένω με αγωνίαααααα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κ εγώ ποιήματακι παρακαλώ πολύ....λοιπόν θέλω να περιέχει τα εξείς:το παιδί μου θα βαφτιστεί ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ,να λέει μέσα ότι μια μέρα μετά έχει γενέθλια αλλά θα κόψουμε τούρτα στο κέντρο μετά την βαφτιση για να γιορτάσουμε κ τα γενέθλια του.αν δεν σε βολεύει γραψε ότι έχει εκείνη την ημέρα γενέθλια.έχει γαλανά μάτια.επίσης το κείμενο θέλω να έχει ΠΟΛΎ χιούμορ.θα είναι σχετικά κλειστή βαφτιση με τους κοντινούς συγγενείς κ λίγους φίλους.όνομα μαμάς Μαρία όνομα μπαμπά Ντίνος.αν θυμηθώ κ άλλο στοιχείο που θέλω να μπει θα το γράψω.σ ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων κ ένα μεγάλο ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ για τις καταπληκτικές ιδέες σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

Είστε καταπληκτικές μανούλες! Αυτή την ώρα κοιμάται ο δεύτερος μπεμπάκος μου και βρήκα λίγο χρόνο να σας διαβάσω μιας και ετοιμάζω τη βάφτισή του μετά το καλοκαίρι.

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σας κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έγραψα ένα κείμενο για βαφτιση που είναι κ για γενέθλια μαζί. Δεν ξέρω αν το χρησιμοποιήσω γιατί θα προσπαθήσω κ για κατι καλύτερο σίγουρα. Σας το παραθέτω,ίσως βοηθήσω κάποια.ΣΤΙΣ 30 ΤΟΥ ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ

ΈΝΑ ΌΜΟΡΦΟ ΠΡΩΊ

ΘΑ ΜΕ ΠΟΎΝΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟ

ΝΑ 'ΣΤΕ ΌΛΟΙ ΣΑΣ ΕΚΕΊ.

ΘΑ ΓΙΟΡΤΆΣΟΥΜΕ ΠΑΡΈΑ

KAI ΘΑ ΠΙΟΎΜΕ ΣΤΗΝ ΥΓΕΊΑ ΜΟΥ

ΜΙΑΣ Κ ΕΚΕΊΝΗ ΤΗΝ ΗΜΈΡΑ

ΕΧΩ ΤΑ ΓΕΝΈΘΛΙΑ ΜΟΥ.

Επίσης το:θα γιορτάσουμε παρέα κ θα πιούμε στην υγεία μου...μπορεί να γίνει: θα γιορτάσουμε,θα φάμε κ θα πιούμε στην υγειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!! Είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα ένα ποιηματάκι για το αγοράκι μου που βαφτίζω τον Ιούλιο. Το θέμα της βάπτισης θα είναι ο nemo το ψαράκι.

Θα θέλαμε κάτι που να έχει σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τον ιούλιο βαφτίσια κ τον αύγουστο κολιος,βαλε στην κορφή κανελλά κ ο νεμο αρχηγός. Χα χα χα χα χα. Για πες κ άλλες λεπτομέριες μπας κ μου ρθει τίποτα. Πχ όνομα ή ότι άλλο θέλεις να συμπεριλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

θελω βοηθεια σας για να κανω ενα στιχακι για τον κων\νο που τον βαπτιζω 26-07-09

 

 

Ήρθε τώρα πια η ώρα που περίμενα καιρό,

Όνομα να αποκτήσω

πια το ΜΠΈΜΠΗ δεν μπορώ.

Θα με πούνε Κωνσταντίνο

όμορφο ονοματακι κ ευθείς στην κολύμπιθρα θα βουτήξω σαν παπάκι.

Τι κι αν κλάψω κι αν φωνάξω

είμαι τόσο δα μικρούλι

Κ όλα ετούτα θα τα δείτε στις 26 του Ιούλη!

Καλόοο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...