Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΑΤΕ


Recommended Posts

Ωραιο θεμα!!!

Λοιπον εγω

1.Δεν θα αφησω ποτε το μωρο να κλαψει για να κοιμηθει(1 φορα το εκανα και το σκυλομετανιωσα)Βρηκα καλυτερο τροπο για να κοιμαται μονος του!Για να μην ξυπναει ακομη ψαχνω τροπο!

2.Θα θηλασω περισσοτερο(πανω απο 8 μηνες...στοχος μου ο χρονος και βλεπουμε)

3.Θα προσπαθησω να "διαβαζω τα σημαδια"!πχ απο πολυ μικρουλης κοιμοταν μονος του στην κουνια αλλα δεν ηξερα να του το κανω συστημα εφ οσον του αρεσε και την πατησα!!!

4.Θα μαθω να βαζω το μωρο απο νεογεννητο στο sling!Πιστευω θα με βοηθησει παρα πολυσε ολα!Δουλειες,βολτες,θηλασμο!

5.Δεν θα ξανακανω μετακομιση με ασαραντιστο μωρο και μετα απο καισαρικη!!!ΠΟΤΕ!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

-Θα έδινα πιπίλα από την πρώτη στιγμή, γιατί ο δικός μου δεν την πήρε ποτέ και αφενός μεν δεν μας παρηγορούσε τίποτα στους κολικούς αφετέρου πιπιλίζει το δάχτυλο, και πώς να το κόψουμε αυτό;;;;

 

Πόσο σε καταλαβαίνω να'ξερες.....Η παιδίατρος μου έλεγε να δώσω πιπίλα κι εγώ η ξεροκέφαλη "ΟΧΙ". 3 μήνες κολικοί, 3 μήνες μας κόπηκαν τα χέρια στο πέρα-δώθε....Σκάμμα κάναμε στο σαλόνι. Άσε το δάχτυλο το βράδυ:-( Άμα βρεις τρόπο να το κόψεις, πες το μου κι εμένα...

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω να'ξερες.....Η παιδίατρος μου έλεγε να δώσω πιπίλα κι εγώ η ξεροκέφαλη "ΟΧΙ". 3 μήνες κολικοί, 3 μήνες μας κόπηκαν τα χέρια στο πέρα-δώθε....Σκάμμα κάναμε στο σαλόνι. Άσε το δάχτυλο το βράδυ:-( Άμα βρεις τρόπο να το κόψεις, πες το μου κι εμένα...

 

 

Μα κι εγώ που είπα παραπάνω για την πιπίλα, γι' αυτο το είπα. Αν το παιδί δεν πάρει πιπίλα αλλά ΔΕΝ βαλει και δάχτυλο, ΟΚ!!! Αν ομως αρχίσει να βάζει δάχτυλο, 1000 φορές καλύτερα πιπίλα!!!!!!!!!!!!!

Δεν κόβετε κορίτσια με τίποτα...μόνο αν αυτά θελήσουν κάποια στιγμή!!

Ειναι το μονο πράγμα που έγραψα ότι θα άλλαζα. Και φανταστείτε ότι εμενα επαιρνε πιπίλα μεχρι 8 μηνών, μετά ανακάλυψε το δάχτυλο και δεν την ήθελε πια!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω να'ξερες.....Η παιδίατρος μου έλεγε να δώσω πιπίλα κι εγώ η ξεροκέφαλη "ΟΧΙ". 3 μήνες κολικοί, 3 μήνες μας κόπηκαν τα χέρια στο πέρα-δώθε....Σκάμμα κάναμε στο σαλόνι. Άσε το δάχτυλο το βράδυ:-( Άμα βρεις τρόπο να το κόψεις, πες το μου κι εμένα...

 

Δε νομίζω ότι θα το κόψουμε εύκολα το δάχτυλο. Σίγουρα πρέπει να μεγαλώσει για να καταλαβαίνει και πάλι......

Η ανηψιά μου είνα 3,5 ετών και ακόμα το δάχτυλο πιπιλάει......

Link to comment
Share on other sites

Οπα..την πατησαμε!! Και η δικια μου με το δαχτυλο τη βρισκει οταν πειναει ή νυσταζει..ΔΕν ηθελε απο νεογεννητο την πιπιλα Την εφτυνε συνεχεια η σκατουλα..κι εβαζε το δαχτυλο

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα επετρεπα να με κανουν στην κλινικη να νιωθω οτι τους εδωσα το κοριτσακι μου δανεικο!!! "Αλεξανδρε ρωτα την μαια να ξεβρακωσω την μπουμπου να δω το παπακι της?"

Ρωτα την μαια!!!! Λες και το μωρο ειναι δικο της!!!! Ελεος!!!

"...κι υστερα εσενανε ρωτω το νοημα του κοσμου

και λες το χερι σου κρατω κι εσυ εισαι δικος μου..."

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα το κόψουμε εύκολα το δάχτυλο. Σίγουρα πρέπει να μεγαλώσει για να καταλαβαίνει και πάλι......

Η ανηψιά μου είνα 3,5 ετών και ακόμα το δάχτυλο πιπιλάει......

 

Ωχ.....άσχημα τα νέα δηλαδή....Εμένα τουλάχιστον (λέω για να παρηγοριέμαι) το βάζει για να κοιμηθεί και μετά το βγάζει. Αλλά χωρίς δάχτυλο ΔΕΝ κοιμάται εκτός αν είναι ποοοοοολύ ξερός από κούραση. Μια φορά δοκίμασα να του βάλω χανσαπλάστ και κόντεψε να το φάει - και δεν το ξαναεπιχείρησα. Φοβάμαι για τα δοντάκια και τη γνάθο του γμτ.

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλευα μεχρι τελευται στιγμη(δυο βδομαδες πριν γεννησω) :evil::evil::evil:!

Δεν θα γεννουσα χωρις δικο μου γιατρο , δεν θα αφηνα να δωσουν ξενο γαλα στο μωρο μου θα ζητουσα να το θηλασω κατευθειαν κ οχι μετα απο 15 ωρες.

Δεν θα πηγαινα σχεδον αμεσως μετα στην δουλεια (στους 3μιση μηνες πηγα).

Αν ποτε κανω δευτερο παιδακι θα φροντισω να σιγουρεψω πρωτα αυτα τα βασικα !

Κατα τα αλλα δεν αλλαζα τπτ αλλο, ευτυχως οι συμβουλες "ειδικων" ακολουθουν το δρομο μπαινακις βγαινακις και δεν υπαρχει θεμα πεταμε χαρταετο ολο το χρονο!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Και το co-sleeping υποστηριζουμε! Και το attachment parenting κ το θηλασμο περαν του ετους!!!!Σε καλο δρομο ειμαστε νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι δεν θα έκανα αν αποκτήσω ένα δευτερο παιδακι:

1. Δεν θα κοίμιζα το μικρο μου αγκαλια!!! (μου έφυγε η μέση μέχρι να το κόψουμε)

2. Δεν θα επέτρεπα στον ευατό μου να πάω για δουλειά μετά απο 3 μήνες. Από τον χρονο και μετά σταματησα την εργασία μου για να μεγαλώσω εγώ το παιδί και όχι η γιαγια (δούλευα πολλές ώρες)

3. Δεν θα φωναζω.... μερικές φορές ξεφευγω (αλλα ένα τριχρονο αγορακι μπορεί να σε φέρει ευκολα στα όρια σου)

4. Θα θήλαζα περισσότερο καιρο...........

5. Δεν θα ετρωγα ασταματητα κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης. (Μου πήρε σχεδον 2 χρονια να ξαναβρω την φορμα μου...ευτιχως την βρήκα.)

When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile...

vLTTp3.png

rLwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι πολυ μικρουλα η δικια μου, ειναι 2,5 μηνων, μεχρι στιγμης δε θα αλλαζα τιποτα.Και αγκαλιτσες κανουμε και μαζι οι 3 μας κοιμομαστε τα μισα βραδια, και ολη μερα (δεν ειναι του υπνου καθολου) τραγουδαμε , χορευουμε, περπαταμε αγκαλιτσα, μιλαμε, παιζουμε.

Τηρω τα απαραιτητα οσο αφορα την υγιεινη της, χωρις υστεριες.Δεν με ενδιαφερει η αποψη κανενος, εγω ξερω τι ειναι καλυτερο για το παιδι μου.Θα την χαρω οσο θελω και ας λενε οτι θα κακομαθει.Ποσο καιρο θα ειναι μωρακι? Θα μεγαλωσει και χαμπαρι δεν θα παρουμε.

Θα φαει οσο θελει και οποτε θελει.Δεν την ξυπναω την νυχτα για να τηρησω τα 2ωρα και 3ωρα.Την λυπαμαι οταν την βλεπω να εχει λιωσει στον υπνο.Θα την εχω αγκαλιτσα οσο θελω.Στο κατω κατω οταν εχει πονακια και την παιρνω, ηρεμει και ανακουφιζεται.Δεν δεχτηκα μεχρι που καναμε το εμβολιο κανεναν στο σπιτι και τωρα δεχομαι επιλεκτικα.Δεν χρειαζεται να περασουν ολες οι θειες και οι ασχετες απο το σπιτι μας ξαφνικα.Δεν ειναι θεαμα το παιδακι μου.Ουυυυυυσττττ!!!!

Βαζω στην θεση του οποιον το παιζει ξερολας και τα λεω εξω απο τα δοντια.Οποιος παρεξηγηθει γιατι του λεω να πλυθει και να βγαλει παπουτσια, να μην ξαναπατησει και να πιει και λιγο ξυδι.

 

Δοξα το Θεο μεχρι στιγμης εχω ενα υγιεστατο , χαρουμενο και γλυκητατο κοριτσακι που λατρευουμε και μας λατρευει.Δεν γκρινιαζει και δεν κλαιει ποτε, ξυπναει με τα γελια και με τις χαρες.Βεβαια δεν μας ακουσε ποτε να φωναζουμε και δεν μας ενιωσε ποτε αγχομενους.Την χαιρομαστε με τον μπαμπα της οσο περισσοτερο μπορουμε και περναμε τελεια οι τρεις μας.Ολοι οι αλλοι ......περισσευουν.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α) θα αγοραζα το ANGELCARE και θα κοιμομουν τα βραδια πιο ησυχη αντι να λαγοκοιμαμαι και να τιναζομαι καθε 5 λεπτα

 

Β) θα εδινα και λιγο ξενο γαλα που και που, κυριως τα βραδια, για να κοιμαμαι και λιγακι (ξυπναει συνεχεια, ακομα, 22 μηνων!) και για να εχει εξοικειωθει και λιγο με την ιδεα γιατι δεν μπορω τωρα να αποθηλασω με τιποτα-4 μηνες προσπαθω!

 

Γ) θα το παιρνω μαζι μου κανενα μεσημερακι σε καφετεριες και εστιατορια απο μωρο, τωρα που το ξεκινησα δεν καθεται με τιποτα.

 

Δ) θα προσπαθησω να του μαθω να κοιμαται στο κρεβατακι του απο πολυ μωρο, χωρις κουνημα κλπ, αλλα παντα διπλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Α) θα αγοραζα το ANGELCARE και θα κοιμομουν τα βραδια πιο ησυχη αντι να λαγοκοιμαμαι και να τιναζομαι καθε 5 λεπτα

 

.

 

Τι είναι το ANGELCARE;

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Με 40 ημερών μωράκι σκέφτομαι ήδη για το δεύτερο γιατί είχα έναν τέλειο τοκετο αλλα όχι κι ένα τέλειο πρώτο 20μερο.Ετσι, την επόμενη φορά θα αφήσω και κανένα ανθρωπο να με βοηθήσει και θα ενημερωθω απο πριν για τον θηλασμο ωστε να ξεπεράσω τα προβλήματα και να μην αλλάξουμε τόσα γάλατα μέχρι να βρούμε το σωστό.Νιωθω η πιο ανικανη μάνα στον κόσμο όταν το βλέπω να τυρρανιέται...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θεωρώ πιο σημαντικό είναι ότι την έμαθα να κοιμάται μόνη στην κούνια, όχι κούνημα αγκαλιά και ρηλάξ που μου είχε βγεί ο πάτος να ξεμάθω τον μεγάλο:mad: Αυτά που έκανα ίδια είναι, θηλασμός 4 μήνες, κόψιμο πάνας στα 2,5 χρόνια, χρήση πιπίλας και κόψιμο της μετά τον πρώτο χρόνο.Γενικά δεν άλλαξα πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και ειναι πολυ μικρουλα η δικια μου, ειναι 2,5 μηνων, μεχρι στιγμης δε θα αλλαζα τιποτα.Και αγκαλιτσες κανουμε και μαζι οι 3 μας κοιμομαστε τα μισα βραδια, και ολη μερα (δεν ειναι του υπνου καθολου) τραγουδαμε , χορευουμε, περπαταμε αγκαλιτσα, μιλαμε, παιζουμε.

Τηρω τα απαραιτητα οσο αφορα την υγιεινη της, χωρις υστεριες.Δεν με ενδιαφερει η αποψη κανενος, εγω ξερω τι ειναι καλυτερο για το παιδι μου.Θα την χαρω οσο θελω και ας λενε οτι θα κακομαθει.Ποσο καιρο θα ειναι μωρακι? Θα μεγαλωσει και χαμπαρι δεν θα παρουμε.

Θα φαει οσο θελει και οποτε θελει.Δεν την ξυπναω την νυχτα για να τηρησω τα 2ωρα και 3ωρα.Την λυπαμαι οταν την βλεπω να εχει λιωσει στον υπνο.Θα την εχω αγκαλιτσα οσο θελω.Στο κατω κατω οταν εχει πονακια και την παιρνω, ηρεμει και ανακουφιζεται.Δεν δεχτηκα μεχρι που καναμε το εμβολιο κανεναν στο σπιτι και τωρα δεχομαι επιλεκτικα.Δεν χρειαζεται να περασουν ολες οι θειες και οι ασχετες απο το σπιτι μας ξαφνικα.Δεν ειναι θεαμα το παιδακι μου.Ουυυυυυσττττ!!!!

Βαζω στην θεση του οποιον το παιζει ξερολας και τα λεω εξω απο τα δοντια.Οποιος παρεξηγηθει γιατι του λεω να πλυθει και να βγαλει παπουτσια, να μην ξαναπατησει και να πιει και λιγο ξυδι.

 

Δοξα το Θεο μεχρι στιγμης εχω ενα υγιεστατο , χαρουμενο και γλυκητατο κοριτσακι που λατρευουμε και μας λατρευει.Δεν γκρινιαζει και δεν κλαιει ποτε, ξυπναει με τα γελια και με τις χαρες.Βεβαια δεν μας ακουσε ποτε να φωναζουμε και δεν μας ενιωσε ποτε αγχομενους.Την χαιρομαστε με τον μπαμπα της οσο περισσοτερο μπορουμε και περναμε τελεια οι τρεις μας.Ολοι οι αλλοι ......περισσευουν.

 

Μου άρεσε πολύ το μήνυμά σου και γι' αυτό το σχολιάζω.

Είσαι πολύ γλυκιά και μιλάς πολύ γλυκά για το μωρό σου και την οικογένειά σου.

Να είστε πάντα έτσι ευτυχισμένοι και να μην αλλάξεις τίποτα ποτέ!!!!

Γερή να είναι, να τη χαίρεστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα γελάω πολύ με αυτά που γράφετε. Ο λόγος γιατί κι εγώ τα έλεγα και μετά τα πήρα.... πίσω.

Έλεγα δεν θα τα παίρνω αγκαλιά. Καλάααααα τα κόλλησα πάνω μου.

Δεν θα αποκοιμιούνται στο στήθος. Εκεί κοιμούνταν για ένα χρόνο.

Δεν θα αποστειρώσω μπιμπερό αν χρειαστεί. Αποστείρωσα περισσότερο χρόνο από τον πρώτο γιο μου.

Δεν θα τα κουνήσω, δεν θα τα χαϊδέψω να κοιμηθούν. Το κάνω.

Δεν θα τα κοιμήσω στο κρεβάτι μου. Δεν τις αλλάζω τις μωρουδιακές τους αγκαλίτσες.

Θα είμαι πιο κουλ και θα αφήνω την πεθερά να τα πάρει αγκαλιά. Όχι μόνο όποιος ήθελα εγώ τα έπαιρνε.

Δεν θα έχω άγχος στην εγκυμοσύνη. Έτρεμα σε κάθε υπέρηχο.

Θα τα μαλώνω, θα τα αφήνω να κλαίνε, θα θα θα θα....

Κοριτσάκι μου όοοοολα τα έκανα και θα τα ξανέκανα αν χρειαζόταν.

Μόλις πάρεις το νέο σου νινάκι αγκαλιά θέλεις να τα κάνεις όλα "λάθος" αλλά να το χαρείς!

Link to comment
Share on other sites

΄....Τηρω τα απαραιτητα οσο αφορα την υγιεινη της, χωρις υστεριες.Δεν με ενδιαφερει η αποψη κανενος, εγω ξερω τι ειναι καλυτερο για το παιδι μου.Θα την χαρω οσο θελω και ας λενε οτι θα κακομαθει.Ποσο καιρο θα ειναι μωρακι? Θα μεγαλωσει και χαμπαρι δεν θα παρουμε.

Θα φαει οσο θελει και οποτε θελει.Δεν την ξυπναω την νυχτα για να τηρησω τα 2ωρα και 3ωρα.Την λυπαμαι οταν την βλεπω να εχει λιωσει στον υπνο.Θα την εχω αγκαλιτσα οσο θελω.Στο κατω κατω οταν εχει πονακια και την παιρνω, ηρεμει και ανακουφιζεται.Δεν δεχτηκα μεχρι που καναμε το εμβολιο κανεναν στο σπιτι και τωρα δεχομαι επιλεκτικα.Δεν χρειαζεται να περασουν ολες οι θειες και οι ασχετες απο το σπιτι μας ξαφνικα.Δεν ειναι θεαμα το παιδακι μου.Ουυυυυυσττττ!!!!

Βαζω στην θεση του οποιον το παιζει ξερολας και τα λεω εξω απο τα δοντια.Οποιος παρεξηγηθει γιατι του λεω να πλυθει και να βγαλει παπουτσια, να μην ξαναπατησει και να πιει και λιγο ξυδι.

 

Δοξα το Θεο μεχρι στιγμης εχω ενα υγιεστατο , χαρουμενο και γλυκητατο κοριτσακι που λατρευουμε και μας λατρευει.Δεν γκρινιαζει και δεν κλαιει ποτε, ξυπναει με τα γελια και με τις χαρες.Βεβαια δεν μας ακουσε ποτε να φωναζουμε και δεν μας ενιωσε ποτε αγχομενους.Την χαιρομαστε με τον μπαμπα της οσο περισσοτερο μπορουμε και περναμε τελεια οι τρεις μας.Ολοι οι αλλοι ......περισσευουν.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζή σου!

Να χαίρεσαι τη κορούλα σου!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν θα ανησυχώ τόσο πολύ για την έκβαση της εγκυμοσύνης(θα προσέχω μεν, αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει), στην πρώτη είχα φρικάρει.. μέχρι και πως θα φτερνιστώ φοβόμουν, δεν συζητώ για άλλες πιο ενεργές δραστηριότητες!!!

 

2. Δεν θα αφήσω την όρεξή μου να με παρασύρει σε ατελείωτες γευστικές απολαύσεις (να κάτι που δεν πρόσεξα αρκετά, ακόμα να χάσω τα κιλά..)

 

3. Δεν θα κάνω άσκοπες αγορές σε ρούχα και παιχνίδια, όλα καινούρια παρέμειναν τα περισσότερα αχρησιμοποίητα

 

4. Δεν θα κλειστώ όχι μόνο 40μέρες, αλλά 6 μήνες στο σπίτι, επειδή θηλάζω και που να βγω με το μωρό στο στήθος (θα πάρω από την πρώτη μέρα sling)

 

5. Δεν θα αφήσω κανένα "ειδικό" να με τρελάνει με τον θηλασμό (πόσο τρώει, κάθε πότε, πόσο βάρος πήρε, αν είναι ελαφρύ το γάλα μου κ.α. τέτοια όμορφα!)

 

6. Δεν θα κάνω τα εμβόλια πριν να γίνει το παιδί 1,5 έτους και συνεννοούμαι μαζί του

 

7. Δεν θα βγάζω τα νεύρα μου στον σύζυγο(τι φταιει κι αυτός)

 

8. Δεν θα τηρήσω αυστηρούς κανόνες και προγράμματα είτε για ύπνο, είτε για βόλτες ή και ακόμα για φαγητό

 

9. Δεν θα επηρρεαστώ από κανέναν τρίτο (δηλαδή κανέναν άλλον από τον πατέρα του παιδιού) για την ανατροφή, την διαπαιδαγώγηση και εν γένει την όποια σημαντική απόφαση έχει να κάνει με το παιδί- οι γονείς πάντα "ξέρουν καλύτερα" από ένστικτο.

 

10. Δεν ξέρω τι άλλο δεν θα κάνω αλλά έπρεπε να το κάνω ΔΕΚΑΛΟΓΟ αφού έφτασα στο εννέα..:P :p :P

 

 

ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ...

as1cF3z0g410010MTE5ZGx6fDAwMDQ3MTdkfE91ciBwcmVjaW91cyBpcyBhbHJlYWR5.gif

 

και ακόμα θηλάζουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήμουν τόσο προληπτική, με αποτέλεσμα να μην έχω παιδίατρο και σωστή βοήθεια στο σπίτι, για τον πρώτο καιρό. Στην εγκυμοσύνη όλο έλεγα να είναι γερά τα παιδιά και τα βρίσκουμε στην πορεία τα υπόλοιπα.

 

Δεν θα ήμουν τόσο χαλαρή, όταν έσπασε η φωτογραφική μηχανή και δεν έτρεξα να την αντικαταστήσω... Τα παιδιά μεγαλώνουν τόοοοσο γρήγορα και κάθε όμορφη φάση αξίζει να την κρατήσουμε κοντά μας.

 

Δεν θα ήμουν χαλαρή στο θέμα του ύπνου. Όσο λιγότερες μέρες στη ζώνη του λυκόφωτος, τόσο καλύτερα. Θα είχα ενημερωθεί καλύτερα, αν και εκ των υστέρων, δεν φαινόταν πώς θα το έκανα ως ανυποψίαστη μέλλουσα μαμά. Αφού έπαθα, έμαθα. Δεν θα έπαιρνα προσωπικές απόψεις άλλων πολύ τοις μετρητοίς σε αυτό το θέμα, γιατί εγώ δεν έχω τις αντοχές του καθένα, σε αυτό το θέμα. Και τα παιδιά θα είχαν ωφεληθεί αρκετά, γιατί θα είχαν λιγότερη ανησυχία.

Link to comment
Share on other sites

6. Δεν θα κάνω τα εμβόλια πριν να γίνει το παιδί 1,5 έτους και συνεννοούμαι μαζί του

 

Καλημέρα και να σου ζήσει το παιδάκι σου....Έχω απορία γι΄αυτό που γράφεις για τα εμβόλια (οφ τόπικ η ερώτηση αλλά ας με συγχωρήσουν και οι υπόλοιπες κοπέλες). Γιατί να μην κάνει το παιδί τα εμβόλια σύμφωνα με το Πρόγραμμα Εμβολιασμών? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος/πρόβλημα? Τρομάζω τώρα....(και το'χω κι εύκολο η καημένη).

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ το μήνυμά σου και γι' αυτό το σχολιάζω.

Είσαι πολύ γλυκιά και μιλάς πολύ γλυκά για το μωρό σου και την οικογένειά σου.

Να είστε πάντα έτσι ευτυχισμένοι και να μην αλλάξεις τίποτα ποτέ!!!!

Γερή να είναι, να τη χαίρεστε!!!!

 

 

Eυχαριστω πολυ!! Κι εσυ να χαιρεσαι τον κανακαρη σου!! Λες να συμπεθεριασουμε ?........:-P

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...