Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίοδος μετά από απόξεση / παλλίνδρομη


Guest andro2

Recommended Posts

εκανα προσφατα αποβολη με χαπι...πριν λιγες μερες μου ηρθε περιοδος αλλα ενω ο φυσιολογικος μου κυκλος ειναι 5 μερες ειμαι ηδη στις 8 και συνεχιζω..ξερει καποια αν ειναι φυσιολογικη αυτη η παραταση ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 706
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αμφιβάλλω αν αυτό είναι πραγματική περίοδος ή συνεχεια της αποβολής.Πρόσφατα απέβαλα κι εγώ με χάπια, και κάποια στιγμή ήρθε αίμα σαν περιόδου...Δυτυχώς όμως τελικά δεν ήταν περίοδος, αλλά όπως μου είπε ο γιατρός ο οργανισμός μου ακόμα καθαρίζει...Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω αν αυτό είναι πραγματική περίοδος ή συνεχεια της αποβολής.Πρόσφατα απέβαλα κι εγώ με χάπια, και κάποια στιγμή ήρθε αίμα σαν περιόδου...Δυτυχώς όμως τελικά δεν ήταν περίοδος, αλλά όπως μου είπε ο γιατρός ο οργανισμός μου ακόμα καθαρίζει...Υπομονή!

 

και πως καταλαβαινουμε αν πραγματι ειναι περιοδος η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια μου ηρθε την Δευτερα η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση και σημερα Πεμπτη η αιμορραγια παει απο το κακο στο χειροτερο μιλαμε για απιστευτο πολυ αιμα. Εσας ηταν ιδιαιτερα βαρια η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση ???

Επισης δεν ξερω αν εχει σχεση, το βραδυ πριν κανω την προγραμματισμενη αποξεση απεβαλα μερικως τον σακο με την χειροτερη αιμορραγια που ειχα ποτε στη ζωη μου, ειχα ξυπνησει στη μεση του βραδιου σε μια λιμνη αιματος στην κυριολεξια, φρικη...

Ανυσηχω ειναι οκ να εχω τοσο αιμα τωρα στην περιοδο ??? ουφ αμαν με την παλλινδρομη δεν θα συνελθω ποτε μου φαινεται, αυτη η αιμορραγια τωρα μου θυμιζει το βραδυ της αποβολης και εχω σκασει παλι.. και δεν περναει ο καιρος να βαλουμε μπροστα παλι της προσπαθειες..

Μου ειπε 2 μηνες τουλαχιστον απο την αποξεση..

Ουφ και ξανα ουφ....:(

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ηρθε την Δευτερα η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση και σημερα Πεμπτη η αιμορραγια παει απο το κακο στο χειροτερο μιλαμε για απιστευτο πολυ αιμα. Εσας ηταν ιδιαιτερα βαρια η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση ???

Επισης δεν ξερω αν εχει σχεση, το βραδυ πριν κανω την προγραμματισμενη αποξεση απεβαλα μερικως τον σακο με την χειροτερη αιμορραγια που ειχα ποτε στη ζωη μου, ειχα ξυπνησει στη μεση του βραδιου σε μια λιμνη αιματος στην κυριολεξια, φρικη...

Ανυσηχω ειναι οκ να εχω τοσο αιμα τωρα στην περιοδο ??? ουφ αμαν με την παλλινδρομη δεν θα συνελθω ποτε μου φαινεται, αυτη η αιμορραγια τωρα μου θυμιζει το βραδυ της αποβολης και εχω σκασει παλι.. και δεν περναει ο καιρος να βαλουμε μπροστα παλι της προσπαθειες..

Μου ειπε 2 μηνες τουλαχιστον απο την αποξεση..

Ουφ και ξανα ουφ....:(

 

 

Κοριτσι μου αν δεν σταματησει το αιμα αυριο να παρεις το γιατρο σου γιατι εγω ειχα μεγαλι αιμοραγια 1/2 μετα την αποξεση και μου εκανε δευτερη.Μην το αφησεις ετσι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου ηρθε την Δευτερα η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση και σημερα Πεμπτη η αιμορραγια παει απο το κακο στο χειροτερο μιλαμε για απιστευτο πολυ αιμα. Εσας ηταν ιδιαιτερα βαρια η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση ???

Επισης δεν ξερω αν εχει σχεση, το βραδυ πριν κανω την προγραμματισμενη αποξεση απεβαλα μερικως τον σακο με την χειροτερη αιμορραγια που ειχα ποτε στη ζωη μου, ειχα ξυπνησει στη μεση του βραδιου σε μια λιμνη αιματος στην κυριολεξια, φρικη...

Ανυσηχω ειναι οκ να εχω τοσο αιμα τωρα στην περιοδο ??? ουφ αμαν με την παλλινδρομη δεν θα συνελθω ποτε μου φαινεται, αυτη η αιμορραγια τωρα μου θυμιζει το βραδυ της αποβολης και εχω σκασει παλι.. και δεν περναει ο καιρος να βαλουμε μπροστα παλι της προσπαθειες..

Μου ειπε 2 μηνες τουλαχιστον απο την αποξεση..

Ουφ και ξανα ουφ....:(

 

 

καλο θα ηταν να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλ και να τον ρωτησεις απο προσωπικη μου εμπειρια ομως εχω κανει κ εγω αποξεση...στην πρωτη μου περιοδο ειχα παρα πολυ αιμα και πολυ πονο δεν μπορουσα να σηκωθω και η περιοδος μου κρατησε 8 μερες ενω παντα μου κραταει 4-5 ο γιατρος μου μου ειχε πει πως ειναι φυσιολογικο γιατι καθαριζεις....τωρα καλυτερα ομως να συμβουλευτεις και τον γιατρο σου μακαρι να πανε ολα καλα....:)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ηρθε την Δευτερα η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση και σημερα Πεμπτη η αιμορραγια παει απο το κακο στο χειροτερο μιλαμε για απιστευτο πολυ αιμα. Εσας ηταν ιδιαιτερα βαρια η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση ???

Επισης δεν ξερω αν εχει σχεση, το βραδυ πριν κανω την προγραμματισμενη αποξεση απεβαλα μερικως τον σακο με την χειροτερη αιμορραγια που ειχα ποτε στη ζωη μου, ειχα ξυπνησει στη μεση του βραδιου σε μια λιμνη αιματος στην κυριολεξια, φρικη...

Ανυσηχω ειναι οκ να εχω τοσο αιμα τωρα στην περιοδο ??? ουφ αμαν με την παλλινδρομη δεν θα συνελθω ποτε μου φαινεται, αυτη η αιμορραγια τωρα μου θυμιζει το βραδυ της αποβολης και εχω σκασει παλι.. και δεν περναει ο καιρος να βαλουμε μπροστα παλι της προσπαθειες..

Μου ειπε 2 μηνες τουλαχιστον απο την αποξεση..

Ουφ και ξανα ουφ....:(

 

και μενα η πρωτη περιοδος ετσι ηταν σα να με ειχαν σφαξει πολυ αιμα.και κρατησε 10 μερες απο τις 6 που μου κρατουσε. νομιζω ειναι φυσιολογικο.και η δευτερη καπως ετσι ηταν λιγο λιγοτερο.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αποντησεις σας, σημερα 5η μερα και ναι η αιμορραγια συνεχιζεται σε τραγικο βαθμο, περιμενω να περασει λιγο η ωρα να παρω τον γιατρο μου τηλεφωνο.. καλα το βραδυ λερωσα απο πυτζαμα μεχρι σεντονια, δεν το πιστευω.. αμαν με την παλιοαποξεση ελεγα οτι τουλαχιστον θα ερθω στα ισια μου μετα , αλλα τιποτα , τα νευρα μου εντωμεταξυ ειναι σε απελπιστικη κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου αν δεν σταματησει το αιμα αυριο να παρεις το γιατρο σου γιατι εγω ειχα μεγαλι αιμοραγια 1/2 μετα την αποξεση και μου εκανε δευτερη.Μην το αφησεις ετσι .

 

 

Ksanthi τι ειχε γινει δηλαδη ειχε μεινει υπολειμα μεσα ? το καταλαβε με υπηρηχο ??

Link to comment
Share on other sites

Ksanthi τι ειχε γινει δηλαδη ειχε μεινει υπολειμα μεσα ? το καταλαβε με υπηρηχο ??

 

 

Καλημερα .

Μαλλον κατι τετιο ειχε γινει . Δεν καταλαβε τιποτα με υπερηχο απλα ειχα αιμοραγια 10 ημερες .Μην το αφησεις να πας τρεχοντας στο γιατρο .Εμενα δυο ημερες πριν μου εδωσε χορμονες μιπος και ηταν χορμονικο αλλα τιποτα .Οταν τον ρωτισα δεν πειρα απαντηση απλα στειλαμε το διγμα για καλιεργια αλλα μετα απο δυο μηνες δεν εχει ερθει ακομα η απαντηση απο την Αθηνα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα .

Μαλλον κατι τετιο ειχε γινει . Δεν καταλαβε τιποτα με υπερηχο απλα ειχα αιμοραγια 10 ημερες .Μην το αφησεις να πας τρεχοντας στο γιατρο .Εμενα δυο ημερες πριν μου εδωσε χορμονες μιπος και ηταν χορμονικο αλλα τιποτα .Οταν τον ρωτισα δεν πειρα απαντηση απλα στειλαμε το διγμα για καλιεργια αλλα μετα απο δυο μηνες δεν εχει ερθει ακομα η απαντηση απο την Αθηνα .

 

Καλημερα! Ευχαριστω , οχι δεν το αφηνω καθολου, εχεις δικαιο σημερα ειναι 5η μερα και το αιμα ειναι ποταμι, κανονικα 5 η μερα φοραω σερβιετακι και γω φοραω τις μεγαλες σερβιετες νυκτος... και αλλαζω και μια την ωρα περιπου.. αστα ...

Ελπιζω να εχεις καλα αποτελεσματα και να μεινεις συντομα εγκυος με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευχαριστω , οχι δεν το αφηνω καθολου, εχεις δικαιο σημερα ειναι 5η μερα και το αιμα ειναι ποταμι, κανονικα 5 η μερα φοραω σερβιετακι και γω φοραω τις μεγαλες σερβιετες νυκτος... και αλλαζω και μια την ωρα περιπου.. αστα ...

Ελπιζω να εχεις καλα αποτελεσματα και να μεινεις συντομα εγκυος με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! :D

 

 

Μακαρι να μην ειναι τιποτα σοβαρο αλλα εγω φοβηθηκα παρα πολυ .

Ευχαριστω για της ευχες κ'εσυ να εισαι παντα καλα κ'οτι επυθυμεις .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, μετά την απόξεση δεν σας ξαναέγραψα, τι ν πω άλλωστε δουλέυω ασταμάτητα γ ν ξεχνίεμαι. τεσπά, εκανα τν απόξεση στις 24/09/11, μου κράτησε το αίμα για σχεδόν 2 εβομάδες (πολύ λίγο όμως) κ ο γιατρός μου είπε ότι μετά από 30 μέρες μετά την απόξεση θα αδιαθετούσα. ΟΜΩΣ αδιέθησα χτες 13/10/ , τον πήρα τηλ. κ μου λέει είναι οι ορμόνες μου (!) τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Μatrif είναι πολύ νωρίς για περίοδο. Έτσι μου είχε συμβεί κ εμένα στην πρώτη παλίνδρομη. 2 εβδομάδες λίγο αίμα (σερβιετάκι) και εκεί που τελείωσε 1-2 μέρες, ξαφνικά εμφανίστηκε αίμα κ υπέθεσα πως ήταν περίοδος. Επειδή ήταν αρκετούτσικο. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου κ είπε πως είναι πολύ νωρίς, ακόμα αδειάζει η μήτρα...

Κουράγιο κοριτσάκι, κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει πιο κοντά στον στόχο σου......

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια κλέλια μου? αυτό σου είπε εσένα ο γιατρός σου? γιατί εμένα μου είπε ότι είναι κανονική περίοδος απλά οτι έχω πολλές ορμόνες!! θα αρχίσω να τα παίρνωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ περίμενε! Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά!

Νόμισα ότι ο γιατρός σου είπε ότι ΔΕΝ είναι περίοδος και ότι το αίμα οφείλεται στις ορμόνες! Δεν κατάλαβα ότι σου είπε ότι είναι περίοδος!

Σε κάθε περίπτωση, τον γιατρό σου θα ακούσεις. Σε αυτόν έχεις εμπιστοσύνη! Αυτός σε εξέτασε πριν κ μετά την απόξεση, αυτός γνωρίζει περισσότερα από εμάς για το σώμα μας!

Στην δική ΜΟΥ περίπτωση επέμενε ότι ΔΕΝ είναι περίοδος.

Αφού ο γιατρός σου λέει ότι είναι περίοδος, ε τότε τόσο το καλύτερο, πέρασες έναν κύκλο πολύ σύντομα!

 

Συγνώμη που σε μπέρδεψα, εγώ δεν κατάλαβα

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαζομπαμπας εδω!

 

Λοιπόν ο ζουζούνος μας έιναι 11,5 μηνών και η γυναίκα μου έχει κουραστει πολύ από την μία, από την άλλη πρέπει να επιστρέψει στη δουλεια και άρα συνολικα να αποθηλάσει

 

Εδώ και περίπου 10 ημέρες έχουμε δοκιμάσει να του δώσουμε ότι γάλα θες : advance απλό, advance με 80% λιγότερη λακτόζη, neslac, ακόμα και σκόνες (nutriben,nativa κλπ) αλλά ο μικρός με το πίνει μια γουλιά με το ποτηράκι του, γίνεται ΠΟΛΕΜΟΣ!!

Αγοράσαμε και άλλες 2 σκόνες (milupa,frisoκάτι) να δούμε

 

Μια μέρα έβγαλε η γυναίκα μου 50 ml δικό της. Το δίνουμε στον μπέμπη με το ποτηράκι, το πίνει, με σχετική δυσκολία. Προσθέτουμε 20 ml advance,παέι να το πιει και μετά ............. τζίφος!

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Χαζομπαμπας εδω!

 

Λοιπόν ο ζουζούνος μας έιναι 11,5 μηνών και η γυναίκα μου έχει κουραστει πολύ από την μία, από την άλλη πρέπει να επιστρέψει στη δουλεια και άρα συνολικα να αποθηλάσει

 

Εδώ και περίπου 10 ημέρες έχουμε δοκιμάσει να του δώσουμε ότι γάλα θες : advance απλό, advance με 80% λιγότερη λακτόζη, neslac, ακόμα και σκόνες (nutriben,nativa κλπ) αλλά ο μικρός με το πίνει μια γουλιά με το ποτηράκι του, γίνεται ΠΟΛΕΜΟΣ!!

Αγοράσαμε και άλλες 2 σκόνες (milupa,frisoκάτι) να δούμε

 

Μια μέρα έβγαλε η γυναίκα μου 50 ml δικό της. Το δίνουμε στον μπέμπη με το ποτηράκι, το πίνει, με σχετική δυσκολία. Προσθέτουμε 20 ml advance,παέι να το πιει και μετά ............. τζίφος!

 

Καμιά ιδέα;

 

 

Μήπως θα πέσουν πολλές αλλαγές μαζεμένες στον ζουζούνο, αν ταυτόχρονα αποθηλάσει και χάσει και τη μαμά για τόσες ώρες;

Σε αρκετές γυναίκες, σε αυτή την ηλικία, η επιστροφή στη δουλειά μας ξεκουράζει από το θηλασμό και έτσι δεν μας ενοχλούν λίγοι θηλασμοί, όταν επιστρέφουμε σπίτι, ίσα-ίσα είναι εργαλείο για να ηρεμούμε το μωρό εύκολα και ανώδυνα και να βολεύουμε τις χίλιες δυο δουλειές που πρέπει να στριμώξουμε σε λίγες ώρες.

Πέρα από αυτό, με τις στερεές πώς τα πάτε; Το μωρό τρώει άλλα γαλακτοκομικά; Τυρί, γιαούρτι;

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα πέσουν πολλές αλλαγές μαζεμένες στον ζουζούνο, αν ταυτόχρονα αποθηλάσει και χάσει και τη μαμά για τόσες ώρες;

Σε αρκετές γυναίκες, σε αυτή την ηλικία, η επιστροφή στη δουλειά μας ξεκουράζει από το θηλασμό και έτσι δεν μας ενοχλούν λίγοι θηλασμοί, όταν επιστρέφουμε σπίτι, ίσα-ίσα είναι εργαλείο για να ηρεμούμε το μωρό εύκολα και ανώδυνα και να βολεύουμε τις χίλιες δυο δουλειές που πρέπει να στριμώξουμε σε λίγες ώρες.

Πέρα από αυτό, με τις στερεές πώς τα πάτε; Το μωρό τρώει άλλα γαλακτοκομικά; Τυρί, γιαούρτι;

 

Μια χαρα με τις στέρεες, απο γαλακτομικα χτυπάει κανα 2 γιαουρτακια τη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Χαζομπαμπας εδω!

 

Λοιπόν ο ζουζούνος μας έιναι 11,5 μηνών και η γυναίκα μου έχει κουραστει πολύ από την μία, από την άλλη πρέπει να επιστρέψει στη δουλεια και άρα συνολικα να αποθηλάσει

 

Εδώ και περίπου 10 ημέρες έχουμε δοκιμάσει να του δώσουμε ότι γάλα θες : advance απλό, advance με 80% λιγότερη λακτόζη, neslac, ακόμα και σκόνες (nutriben,nativa κλπ) αλλά ο μικρός με το πίνει μια γουλιά με το ποτηράκι του, γίνεται ΠΟΛΕΜΟΣ!!

Αγοράσαμε και άλλες 2 σκόνες (milupa,frisoκάτι) να δούμε

 

Μια μέρα έβγαλε η γυναίκα μου 50 ml δικό της. Το δίνουμε στον μπέμπη με το ποτηράκι, το πίνει, με σχετική δυσκολία. Προσθέτουμε 20 ml advance,παέι να το πιει και μετά ............. τζίφος!

 

Καμιά ιδέα;

 

Η γνώμη μου: Αφήστε τις σκόνες και τα παιδικά και περάστε κατευθείαν στο φρέσκο. Προσφέρετε στο μωρό γάλα στο ποτηράκι του κατά τη διάρκεια της ημέρας αρχικά και όχι τις ώρες που θηλάζει κανονικά για να εξοικειωθεί. Εγώ αφού είδα και αποείδα άρχισα να του προσθέτω λίγο λίγο φρέσκο γάλα μέσα στο νερό που ούτως ή άλλως επρόκειτο να πιει (π.χ. μετά το φαγητό του, ή μετά το μεσημεριανό ύπνο που διψούσε). Όταν δείτε ότι αρχίζει και πίνει πού και πού λίγο γάλα, τότε διαλέξτε τον "πιο εύκολο" να κοπεί θηλασμό.

Καλή επιτυχία. Σας στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα με τις στέρεες, απο γαλακτομικα χτυπάει κανα 2 γιαουρτακια τη μέρα...

 

Θα συμφωνήσω στο να εστιάσετε τις δοκιμές σε φρέσκα γάλατα. Αν και δεν βρίσκω το λόγο να γίνεται "πόλεμος". Αν τρώει αρκετές μερίδες γαλακτοκομικών, μπορείτε να αποφύγετε το γάλα, τουλάχιστον δεν χρειάζεται να ανησυχείτε όσο καιρό δοκιμάζετε γάλατα. Μπορείτε να δοκιμάσετε να το δίνετε και με δημητριακά χωρίς ζάχαρη (κούακερ κτλ) ή σε άλλους συνδυασμούς, όχι δηλαδή σαν σκέτο ρόφημα.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως αποθηλαζεις μωρο 17 μηνων?

Του αρεσει πολυ και το ζηταει μονος του πολλες φορες την μερα (και νυχτα):

Ακη μαμα (βυζακι μαμα).....

Aπο 13 μηνων του δινω πρωι-βραδυ σκονη γαλα+θηλασμο οποτε το ζητησει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως αποθηλαζεις μωρο 17 μηνων?

Του αρεσει πολυ και το ζηταει μονος του πολλες φορες την μερα (και νυχτα):

Ακη μαμα (βυζακι μαμα).....

 

Η σύντομη απάντηση είναι "με αγάπη" :wink:

Μια συνηθισμένη τακτική για να αρχίσεις και για να δεις τα όρια του παιδιού είναι το "δεν αρνούμαι-δεν προσφέρω".

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα. Εμένα μου ήρθε σήμερα, ακριβώς δηλαδή 30 μέρες μετά την απόξεση. 21 Οκτώβρη απόξεση, 21 Νοέμβρη περίοδος. Τώρα από δω και πέρα δεν ξέρω αν θα χαλάσει ή θα παραμείνει σταθερή.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Εμένα μου ήρθε σήμερα, ακριβώς δηλαδή 30 μέρες μετά την απόξεση. 21 Οκτώβρη απόξεση, 21 Νοέμβρη περίοδος. Τώρα από δω και πέρα δεν ξέρω αν θα χαλάσει ή θα παραμείνει σταθερή.

 

32 μέρες είναι τελικά. Από τη χαρά μου που μου ήρθε περίοδος δεν τα υπολόγισα καλά!! Άντε να έρθει και η επόμενη και η μεθεπόμενη και πάει λέγοντας...να παίρνουμε σειρά για το bebe!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...