Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίοδος μετά από απόξεση / παλλίνδρομη


Guest andro2

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 706
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

πόσο καιρό μετά από απόξεση (λογω παλίνδρομης) σας επισκέφτηκε η περίοδός σας;

Καλημέρα andro μου. Καλά είσαι; Εμένα έκανε να μου έρθει κανονικά περίπου 1,5 μήνα. Ο γιατρός μου είχε πει να μου δώσει χαπάκια για να μου έρθει πιο γρήγορα, αλλά δεν ήθελα να βάλω στον οργανισμό μου κι άλλες ορμόνες, που ούτως ή άλλως είχαν τρελλαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι kefi μου.

Απλά ανυπομονώ να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω εξετάσεις και αυτή η αναμονή με έχει πάρει λίγο από κάτω.

Είναι και που αν είχε πάει καλά η 1η εγκυμοσύνη μου θα γένναγα αυτές τις μέρες και είμαι κάπως.

Link to comment
Share on other sites

andro, πολλες απο εμας, εχουνε να θυμουνται τετοιες ημερομηνιες...δυστυχως... :(

 

μακαρι να ερθει γρηγορα η περιοδος..κοιτα να δεις που υπαρχουν και περιστασεις που παρακαλαμε να ερθει η κυρια! :mad:

 

εμενα μου ειχε ερθει περιπου 40 μερες μετα την αποξυση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι kefi μου.

Απλά ανυπομονώ να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω εξετάσεις και αυτή η αναμονή με έχει πάρει λίγο από κάτω.

Είναι και που αν είχε πάει καλά η 1η εγκυμοσύνη μου θα γένναγα αυτές τις μέρες και είμαι κάπως.

Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Είχα συμπέσει στη εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε, με μια κοπέλα που της πήγαν όλα καλά. Γέννησε την ίδια μέρα που θα γεννούσα εγώ. Σε όλη τη διάρκεια δεν ήθελα ούτε να την βλέπω και φυσικά άργησα πολύ να της ευχηθώ για τη γέννηση του παιδιού της. Άλλα είμαι εντάξει τώρα και ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ kefi μου,

εγώ στην 2η παλίνδρομη ήμουν έγκυος ταυτόχρονα με την κολλητή μου με διαφορά στην πιθανολογούμενη ημερομηνία σύλληψης μόνο 1 ημέρα. Το δικό μου μωρό παλινδρόμησε, το δικό της συνεχίζει. Μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα πήγε για αυχενική διαφάνεια για την οποία μου μιλάει μέρες. Ξέρω ότι η χαρά της είναι μεγάλη αλλά σκέψου και μένα πως νιώθω. Δεν κρατάω κακία όμως. Μακάρι να είναι καλά το μωρό της και η ίδια και έχει ο Θεός και για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Αχ kefi μου,

εγώ στην 2η παλίνδρομη ήμουν έγκυος ταυτόχρονα με την κολλητή μου με διαφορά στην πιθανολογούμενη ημερομηνία σύλληψης μόνο 1 ημέρα. Το δικό μου μωρό παλινδρόμησε, το δικό της συνεχίζει. Μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα πήγε για αυχενική διαφάνεια για την οποία μου μιλάει μέρες. Ξέρω ότι η χαρά της είναι μεγάλη αλλά σκέψου και μένα πως νιώθω. Δεν κρατάω κακία όμως. Μακάρι να είναι καλά το μωρό της και η ίδια και έχει ο Θεός και για εμάς.

Έτσι μπράβο. Και ναι, το ότι νιώθεις έτσι είναι φυσιολογικό. Εγώ, ντρέπομαι που το λέω, αλλά είχα φτάσει σε επίπεδα κακίας. Σκεφτόμουν «γιατί να το πάθω εγώ αυτό και όχι οι άλλες;». Αλλά τώρα σκέφτομαι ότι όταν κάτι είναι να γίνει, θα γίνει και το μόνο που χρειάζεται από εμάς είναι ηθικό (και ανήθικο :lol: ) ακμαιότατο
Link to comment
Share on other sites

Μην αισθάνεσαι άσχημα για την φάση "κακίας" που πέρασες. Νομίζω ότι όλες το έχουμε πει: γιατί σε εμένα. Και εγώ στην 1η παλίνδρομη το έλεγα συνέχεια και αναρωτιώμουν "γιατί δεν είμαι άξια να φέρω ένα παιδί στον κόσμο, και τί κακό έχω κάνει και το πληρώνω" και άλλα τέτοια. Αλλά ξέρεις τι με συγκρατεί πλέον και θέλω να είναι όλες οι μαμάδες και τα παιδάκια του κόσμου καλά και ας μην αξιωθώ ποτέ να γίνω μάνα; Η σκέψη ότι δεν θέλω ένα παιδί με οποιοδήποτε κόστος. Θέλω ένα παιδί υγιές, γερό και δυνατό.Αν οι παλινδρομήσεις έγιναν γιατί τα εμβρυάκια μου είχαν κάποιο πρόβλημα και τελικά γεννιώντουσαν άρρωστα, ανάπηρα ή ότι άλλο, καλά έκαναν και παλινδρόμησαν. Και δεν το λέω για την δική μου βόλεψη. Το λέω γιατί δεν έχω δικαίωμα να φέρω στον κόσμο μια ψυχή που θα ταλαιπωρείται ίσως και σε όλη της τη ζωή μόνο και μόνο επειδή εγώ θέλω να τιτλοφορούμαι "μανα". Εγώ κάποια στιγμή θα φύγω από αυτόν τον κόσμο και τότε ποιος θα τα φρόντιζε; Γι΄αυτό άλλωστε νομίζω ότι οι πιο αξιέπαινοι άνθρωποι είναι οι γονείς που αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις και συνεχίζουν και παλεύουν για τα αγγελούδια τους. Μπράβο τους!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άκουσα ότι μια κοπέλα υιοθέτησε ένα παιδί, που τελικά ήταν αυτιστικό. Και κάποιοι ανεγκέφαλοι της είπαν να το πάει πίσω :evil: Η κοπέλα όταν το άκουσε είπε ότι το παιδί της δεν ήταν τηλεόραση που της βγήκε ελαττωματική για να την γυρίσει πίσω. Μερικά άτομα ή δεν έχουν μυαλό ή δεν ξέρουν πώς να το χρησιμοποιήσουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή κι εγώ την έζησα πολύ πρόσφατα αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία΄πριν απο 2 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι θεωρούμε την ημερομηνία της απόξεσης σαν 1η μέρα περιόδου, οπότε υπολογίζουμε ανάλογα... Βέβαια θα δειξει αν ισχύει όντως αυτό και πότε θα αδιαθετήσω...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ την έζησα πολύ πρόσφατα αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία΄πριν απο 2 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι θεωρούμε την ημερομηνία της απόξεσης σαν 1η μέρα περιόδου, οπότε υπολογίζουμε ανάλογα... Βέβαια θα δειξει αν ισχύει όντως αυτό και πότε θα αδιαθετήσω...

 

Christie μου, δυστυχώς πολλές την ζήσαμε αυτή την εμπειρία και κάποιες (όπως η υποφαινόμενη) πάνω από 1 φορά. Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα και να ξαναπροσπαθήσεις και όλα να σου πάνε καλά (τα λέω για να τα διαβάζω και εγώ μετά).

Υπομονή και Επιμονή και δεν μπορεί ... αφού συλλαμβάνουμε θα τα καταφέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κουκλιτσες

 

Χθες πηγα στον γιατρο ...που ειπε οτι σε περιπου 30 ημερες απο την αποξεση θα ερθει η περιοδος ,παραταυτα εαν θελω μου ειπε να παρω αντισυλιπτικα για να τον φτιαξω πιο γρηγορα τον κυκλο μου μιας και κανονικα θα εχει λιγο μπερδευτει..

 

Μαλλον δεν θα παρω τιποτα .Ουτως η `αλλως θα παω για λαμπαροστοπιση -υστεροσκοπιση μολις μου ερθει ---οποτε παλι μπερδεμενη θα ειναι ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα Matina!

Στην 1η απόξεση μου δώσανε αντισυλληπτικά και δεν μπορώ να πω ότι μου έφτιαξε τον κύκλο αν σκεφτείς ότι και τότε μου είχαν πει ότι σε 30-40 ημέρες θα αδιαθετήσω και παρόλη τη χρήση αντισυλληπτικών μου ήρθε μετά άπό 54 ημέρες. Τώρα δεν πήρα αντισυλληπτικά και περιμένω εναγωνίως για να μπω σε διαδικασία εξετάσεων. Απλά επειδή υπήρχε αυτή η καθυστέρηση των 54 ημερών στην 1η ενώ εχω σταθερό κύκλο, γι΄αυτό και ρωτάω τις εμπειρίες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.

ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΤΙΣ 01/05/2008 ( ΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΑΧΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΥΓΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΑ.

ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

εγω,που παντα ειχα σχεδον σταθερο κυκλο 27-30 ημερων,περσι οταν ειχα την ατυχια να παλινδρομησει το εμβρυακι μου,και αναγκαστικα να περασω απο αυτο το βασανιστηριο,...μετα απο 27 ημερες ηρθε η πρωτη περιοδος.

Εκτος απο την πρωτη μερα της αποξεσης που ειχα αιμα κανονικα,απο την αλλη μερα και μετα ειχα ελαχοιστο για 2-3 μερες ακομα.

 

Τωρα,,αν παμε σε πιο προσφατα γεγονοτα,δηλαδη στην δευτερη ατυχια μου,(πριν λιγες μερες !) να σου πω,οτι παλι την πρωτη μερα ειχα ,ας πουμε,πολυ αιμα και απο την δευτερη και μετα,ελαχοιστες σταγονες.

Σημερα (τριτη μερα)εχω λιγο,παιρνω και την αντιβιωση vibramicin gia 10 ημερες και ελπιζω να μου ερθει παλι μετα απο 27-28 μερες,για να προχωρησουμε παρα κατω.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

andro2.δεν εχω κατι να σου πω σε αυτο που ρωτας,απλα θελω να σου ευχηθω να σου πανε ολα καλα απο δω και περα και οσο για τις μερες αυτες που σε μελαγχολουν ,κανε κουραγιο γλυκια μου κι εγω αυτες τις μερες νιωθω χαλια γιατι κοντευει ο καιρος που χα γεννησει τα προωρα διδυμακια μου που πεθαναν,λεω δοξα τον θεο ομως που μου στειλε τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ μου και εδωσε ξανα χαρα και νοημα στην ζωη μου.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΘΑ ΧΕΙΣ.ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω,που παντα ειχα σχεδον σταθερο κυκλο 27-30 ημερων,περσι οταν ειχα την ατυχια να παλινδρομησει το εμβρυακι μου,και αναγκαστικα να περασω απο αυτο το βασανιστηριο,...μετα απο 27 ημερες ηρθε η πρωτη περιοδος.

Εκτος απο την πρωτη μερα της αποξεσης που ειχα αιμα κανονικα,απο την αλλη μερα και μετα ειχα ελαχοιστο για 2-3 μερες ακομα.

 

Τωρα,,αν παμε σε πιο προσφατα γεγονοτα,δηλαδη στην δευτερη ατυχια μου,(πριν λιγες μερες !) να σου πω,οτι παλι την πρωτη μερα ειχα ,ας πουμε,πολυ αιμα και απο την δευτερη και μετα,ελαχοιστες σταγονες.

Σημερα (τριτη μερα)εχω λιγο,παιρνω και την αντιβιωση vibramicin gia 10 ημερες και ελπιζω να μου ερθει παλι μετα απο 27-28 μερες,για να προχωρησουμε παρα κατω.

 

Αμαν,ρε γμτ γιατι παλινδρομουν οι κυησεις;δεν το χω περασει αλλα ολο τετοια ακουω τωρα τελευταια.πολυ στεναχωριεμαι οταν χανωνται μωρακια.γιατι θεε μου;;;κριμα ........ :cry:

Link to comment
Share on other sites

pegi,θα σου πω την αποψη μου για τις παλινδρομες κυησεις.

Στην εποχη που ζουμε τωρα,σε αυτον τον πλαστικο κοσμο που ζουμε,γεματος μεταλλαγμενα προιοντα,καυσαερια,και...δεν ξερω και εγω τι αλλο.... τι περιμενουμε να ακουσουμε ?

Παλια,οταν μια γυναικα ανακαλυπτε οτι ειναι εγκυος,ηταν ΣΙΓΟΥΡΗ οτι ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.

Απλα,δεν υπηρχαν τα συγχρονα μηχανηματα για να δουν οι ιατροι αν ειναι καλα το εμβρυο,και για αυτο το λογο γεννηθηκαν παιδια με ειδικες αναγκες.

Σημερα,υπαρχουν τα μηχανηματα,αλλα χαλασε ,δυστυχως,η ποιοτητα του σπερματος(για τους ανδρες),και για τις γυναικες ?ολα τα υπολοιπα !

Αγχως,προβληματα,οι ρυθμοι της ζωης μας εχουνε κανει ετσι,ωστε να ξεχασουμε την υγεια μας και να ασχολουμαστε με ολα τα αλλα και οταν ερχεται η ωρα να θελουμε ενα παιδι,μας βγαινουν ολα μπροστα...

 

Κοιτα κατι=υπαρχουν πολλες γυναικες που εχουν ψαξει καλα την υγεια τους και τους λεει ο ιατρος ,πως δεν υπαρχουν παθολογικες αιτιες γ που να ευθυνονται για τις παλινδρομες που ειχαν.Αντε βρες τωρα την ακρη !!!

 

Τι ,και αν τρωμε βιολογικα προιοντα(μολις μαθαινουμε οτι ειμαστε εγκυες) ? Ο οργανισμος προετοιμαζεται για την μητροτητα απο πολυ νωρις,πολλα χρονια πριν,οταν τρωγαμε ακομα τα πλαστικα και τα μεταλλαγμενα...

Τι και αν κοβουμε το τσιγαρω μολις κανουμε τεςτ θετικο ? Η νικοτινη για να φυγει απο μεσα μας θελει ισα με 7 χρονια...ο'ποτε...καταλαβαινεις τωρα...τελος παντων,ειναι πολλα για να τα αναλυσουμε τωρα...

 

Και μετα σου λεει ο αλλος "ηταν τυχαιο γεγονος,η πουτανα η φυση αποφασισε να το τερματισει"

Εγω,τωρα,αμα θελω το πιστευω, και αν παλι δεν θελω να το πιστεψω,τι πρεπει να κανω ??? η θα κοψω το λαιμο μου η θα σηκωσω το κεφαλι και θα προχωρησω με δυναμη,για το επομενο βημα.ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!

Μια νεα προσπαθεια,γεματη ελπιδες που δεν σβηνουν ποτέ...

 

Ετσι ειναι αυτη η ρουφιανα η ζωη....απροβλεπτη και οχι παντα ετσι οπως την εχουμε εμεις προγραμματισει...

(ελπιζω να μην σας ζαλισα πολυ με ολα αυτα...η αποψη μου ηταν...

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

MICHEL,εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες και φυσικα δε μας ζαλισες.

ομως ειδικα αυτο ρε γμτ που στα παλια χρονια λεγαν ειμαι εγκυος και μετα ειχαν τα παιδια τους στα χερια τους και τωρα οι μισες ελληνιδες προσπαθουν χρονια ολοκληρα και ταλαιπωρουν τους οργανισμους τους με φαρμακα και εξωσοματικες μεθοδους και παλι μπορει να μην τελειοποιηθει η εγκυμοσυνη η΄ να μην γεννηθει γερο μωρακη :(:( τελος παντων να μην απογοητευω με τα λογια μου τοσες γυναικες που προσπαθουν να ζησουν το θαυμα του να φερεις 1 ανθρωπινη ζωη στον κοσμο.

ΕΥΧΩΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΗΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ,ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Η΄ ΚΑΙ 2-3-4........ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σήμερα είναι η 35 ημέρα μετά την απόξεση και περίοδος πουθενά. Μίλησα με τον νέο γιατρο που έχω και μου είπε να περιμένω λίγες μέρες και μετα να κάνω β-χοριακή, οχι για τον ευτυχή λόγο που φαντάζεστε. Δυστυχώς, υπάρχει περίπτωση να μην με έχουν καθαρίσει κάλά κατά την διάρκεια της απόξεσης, να έχουν απομείνει χοριακές λάχνες (νομίζω έτσι τις είπε), με αποτέλεσμα ο οργανισμός να παράγει ακόμα β-χοριακή. Αν συμβαίνει αυτό και για όσο παράγεται β-χοριακή, η περίοδος δεν πρόκειται να έρθει.

Τί να πω βρε κορίτσια; Τα είχα χύμα μου έρχονται και τσουβαλάτα.

Το κακό είναι ότι το φοβάμαι πολύ ότι μπορεί να συμβαίνει γιατί ενώ είχα κύκλο 29-31 ημέρες και με έντονο προεμμηνιριακό σύνδρομο, τώρα τίποτα.

Μακάρι Θεέ μου να μην συμβεί και αυτό, δεν θα αντέξω και άλλο χειρουργείο.

Πότε επιτέλους θα πάει κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σήμερα είναι η 35 ημέρα μετά την απόξεση και περίοδος πουθενά. Μίλησα με τον νέο γιατρο που έχω και μου είπε να περιμένω λίγες μέρες και μετα να κάνω β-χοριακή, οχι για τον ευτυχή λόγο που φαντάζεστε. Δυστυχώς, υπάρχει περίπτωση να μην με έχουν καθαρίσει κάλά κατά την διάρκεια της απόξεσης, να έχουν απομείνει χοριακές λάχνες (νομίζω έτσι τις είπε), με αποτέλεσμα ο οργανισμός να παράγει ακόμα β-χοριακή. Αν συμβαίνει αυτό και για όσο παράγεται β-χοριακή, η περίοδος δεν πρόκειται να έρθει.

Τί να πω βρε κορίτσια; Τα είχα χύμα μου έρχονται και τσουβαλάτα.

Το κακό είναι ότι το φοβάμαι πολύ ότι μπορεί να συμβαίνει γιατί ενώ είχα κύκλο 29-31 ημέρες και με έντονο προεμμηνιριακό σύνδρομο, τώρα τίποτα.

Μακάρι Θεέ μου να μην συμβεί και αυτό, δεν θα αντέξω και άλλο χειρουργείο.

Πότε επιτέλους θα πάει κάτι καλά;

 

 

δεν νομίζω να είναι κάτι κακό

εμένα την πρώτη φορά μου ήρθε στις 40 μέρες

συνήθως γιαυτό τον λόγο δίνουν αντισυλιπτικά μετά....για να ρυθμιστεί ο κύκλος

εγώ βέβαια δεν τα πήρα αλλά ίσως να ήταν λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...