Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

Όπως σέρφαρα στο σάιτ της rezerva.gr για δωράκια βλέπω ότι έχουν μεγάλη γκάμα από προσκλητήρια γάμου και βάπτισης σε τιμές 0,24, 0.34 δηλ. πολύ χαμηλές το τεμάχιο. Βέβαια δεν πήγα σε κατάστημα να ρωτήσω και θα ήθελα την γνώμη σας εάν έχετε πάρει ποτέ από εκεί προσκλητήρια.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΜΜΕΝΑ ΤΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΥΣΩ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

για μπες εδώ http://www.narlis.gr έιναι στην Καβάλα αλλά παραδίδει σε όλη την Ελλαδα γρήγορα οικονομικά (εμένα 4 πακέτα με μπομπονιέρες στέφανα και πολλά άλλα και καλάθια μου πήρε 9ευρώ μεταφορικά) θα βρεις τα πάντα και ποιο οικονομικά από τα μαγαζιά. Την μπομπονιέρα μου τη βρήκα στην Θεσαλονικη 3,5-4,0ευρώ το τεμάχιο και από αυτόν την πηρα ίδια εννοείτε στα 1,45ευρώ το τεμάχιο!

Εχουμε παρει πολλά κορίτσια από εδώ μεσα και είναι όλες ευχαριστημένες !

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΩΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΣΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Η ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!

θελω και γω την βοηθεια σας για την βάπτιση των διδυμων μου(αγορακι και κοριτσακι) που θα γινει τον ιουλιο του 2010. Θα γινει στην Ευρυτανια και επομενως τα πολυ καλοκαιρινα θεματα με κοχυλια και αστεριες μαλλον απορριπτονται...πειτε μου καμμια ιδεα γιατι ειναι δυο και μαλιστα αντιθετου φυλλου και εχω πελαγωσει..θελω και τις μπομπο να τις κανω μονη μου..ειχα σκεφτει και εχω φτιαξει και ενα προσκλητηριο με θεμα τον μικρο πριγκηπα και μια μικρη νεραιδα...αλλο ενα επισης ειναι ενας πριγκηπας και μια πριγκηπισσα..εχω πελαγωσει..θελω ιδεεεςςςςςςςςςςςςς!!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΩΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΣΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Η ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ

ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΙΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...!!!

ΑΛΛΑ Η ΙΔΕΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ....!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω. Έκανα την εγγραφή μου πρόσφατα. Θέλω την βοήθεια σας... ψάχνω για προσκλητήρια (σε πρώτη φάση) και μπομπονιέρες(σε δεύτερη φάση).Μέχρι στιγμής βρήκα προσκλητήρια με 2 ευρώ (περιλαμβάνονται ΦΠΑ+έξοδα τυπογραφείου) και μπομπονιέρες με 2,5 ευρώ. Θεωρώ ότι είναι υπερβολικές τιμές.Μπορείτε να βοηθήσετε; Ενδιαφέρομαι για Καλλιθέα και Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ VERYNICEDAY.GR KAI ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Maridoula εσύ που ψώνισες από το verynice πέσμου πως τις βρήκες τις τιμές ? Καλές ή ακριβές για τα υλικά εννοώ? Ψώνισες μέσω internet ¨η πήγες επιτόπου ? Πως είναι η πιοότητα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θα βάλω κι εγώ σύντομα φωτό από τις δικές μου προσκλήσεις. Μπομπονιέρες πήρα έτοιμες κ φωτό θα ανεβάσω όταν τις πάρω αλλά πρόσκληση δεν κρατιέμαι θα βάλω άμεσα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τωρα βρηκα χρονο για να σας απαντησω τα εχω παραγγειλει τα υλικα απο το veryniceγια να φτιαξω τις μπομπονιερες τα γλυκακια τα προσκλητηρια και τα μαρτυρικα δεν νομιζω να ξεχασα κατι αλλο..........δεν τα εχω παραλαβει ακομα τα παρηγγειλα μεσω internet αν τους πηρα καποια τηλεφωνα για να ρωτησω για καποιες αποριες που ειχα και ηταν πολοι ευγενηκοι απο ποιοτητες δεν ξερω αλλα νομιζω οτι τα ιδια κανουν ολοι σχεδον.εγω επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα και επειδη δεν μου περισσευουν και σε ποιον αλλωστε την μπομπονιερα που θα φτιαξω την βρηκα 4.5 ευρω και τωρα θα μου στοιχησει γυρω στα 2 το ιδιο και τα προσκλητηρια.τωρα απο οτι διαβασα φτιαχνουνε και οι ιδιοι μπομπονιερες αν θελετε.δεν ξερω τιμες .οταν παραλαβω θα σας πω περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες εγω βαφτιζω τον μπεμπουλη μου τον μαιο αλλα επειδη εχει και γενεθλια σκεφτομαι να κοψουμε τουρτα αντι για γλυκο βαφτισης...ολα καλα μεχρι εδω.....μηπως εχετε καμια ιδεα πως να συνδεσω το προσκλητηριο της βαπτισης και τις μπομπονιερες και γενικα ολη τη βαπτιση με τα γενεθλια του???τι θεμα να εχω???δεν εχω βρει τιποτα ακομα που να τα συνδεει ολα αυτα....ευχαριστω που με ακουσατε!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες εγω βαφτιζω τον μπεμπουλη μου τον μαιο αλλα επειδη εχει και γενεθλια σκεφτομαι να κοψουμε τουρτα αντι για γλυκο βαφτισης...ολα καλα μεχρι εδω.....μηπως εχετε καμια ιδεα πως να συνδεσω το προσκλητηριο της βαπτισης και τις μπομπονιερες και γενικα ολη τη βαπτιση με τα γενεθλια του???τι θεμα να εχω???δεν εχω βρει τιποτα ακομα που να τα συνδεει ολα αυτα....ευχαριστω που με ακουσατε!!!

 

Την τούρτα που θα την κόψεις στην εκκλησία ή αργότερα στο κέντρο?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι πάρααααα πολύ όμορφη !! μπράβο κοπέλα μου , να σου ζήσει η κορούλα και με το καλό η βάπτιση :P

το κουτάκι από τι υλικό είναι ? Κρίμα που η κόρη μου είναι ήδη βαπτισμένη!!!

Link to comment
Share on other sites

η Αντρείνα θα ναι πααααααάρα πολύ περήφανη γι αυτές τις προσκλήσεις και κυρίως για τη μανούλα που έχει!!!!!

αν και την έχω ήδη δει τη πρόσκληση και σου χω πει τη γνώμη μου.....

γι ακόμη μια φορά τα συγχαρητήρια μου για τη τόσο ρομαντική εικόνα!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΒΕΡΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Το κοριτσάκι είναι από τη συλλογη της Sarah Kay που είχαμε μικρές!!:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρααααα πολύ όμορφη !! μπράβο κοπέλα μου , να σου ζήσει η κορούλα και με το καλό η βάπτιση :P

το κουτάκι από τι υλικό είναι ? Κρίμα που η κόρη μου είναι ήδη βαπτισμένη!!!

:mrgreen: Χίλια ευχαριστώ! Να χαιρεσαι κι εσύ την κορούλα σου!! Το κουτί είναι από Plexiglas!!

Link to comment
Share on other sites

η Αντρείνα θα ναι πααααααάρα πολύ περήφανη γι αυτές τις προσκλήσεις και κυρίως για τη μανούλα που έχει!!!!!

αν και την έχω ήδη δει τη πρόσκληση και σου χω πει τη γνώμη μου.....

γι ακόμη μια φορά τα συγχαρητήρια μου για τη τόσο ρομαντική εικόνα!

Σέυχαριστώ πολύ συμπεθέρα! κ στο γιόκα του μικρού τα καλύτερα θα κάνεις κ εσύ!! Αναμένουμε με χαρά!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

jesgk συγχαρητήρια κι από μένα. Να σε ρωτήσω το κουτί από που το προμηθεύτηκες? το χαρτί που εκτύπωσες είναι ριζόχαρτο?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

jesgk συγχαρητήρια κι από μένα. Να σε ρωτήσω το κουτί από που το προμηθεύτηκες? το χαρτί που εκτύπωσες είναι ριζόχαρτο?

Καλημέρα Melita, σ΄ευχαριστώ.!! Το κουτί το αγόρασα από ένα κατάστημα στον Πειραιά με είδη συσκευασίας, κοστίσει 1,6 (χωρίς ΦΠΑ). Το χαρτί δεν είναι ριζόχαρτο, είναι λευκό χαρτί 300γρ από τον Περράκη κ ήταν σε ρολό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...