Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

Γενικά πόσο καιρό πριν ξεκινήσατε τις ετοιμασίες? Γιατί με κόβω μετά τη γέννα πρέπει να ξεκινήσω ετοιμασίες γιατί το καλοκαίρι 2008 πρέπει να γίνει βάπτιση/γάμος...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι ρε χαζούλι.. δεν χρειαζεται τοσος καιρος.. Το μονο να κανονισεις να κλεισεις περίπου 3 μηνες πριν ημερομηνια στην εκκλησια και κανα δυο μηνες πριν το κεντρο και αυτο μονο αν θες να πας καπου πολύ συγκεκριμενα.. αν εχεις δευτερες και τριτες επιλογες θα βρεις και τελευταια στιγμη. Απ΄τη στιγμη που θα κλείσεις την εκκλησια, αρχιζεις και κοιτας για νυφικο, οι μπομπονιερες και τα προσκλητηρια θελουν περιπου 3-4 βδομαδες αν τα παραγγείλεις. Αν τα φτιαξεις μονη σου, υπολογιζεις μονη σου περιπου ποσο χρονο θα χρειαστεις..

Τα γλυκα μια βδομαδα πριν.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω με την Dora για τους τρεις μηνες, ειδικα στην περιπτωση της ΝΙκης που ειναι τοσο αγχωδης!

 

Αν η εκκλησια η ο χωρος της δεξιωσης ειναι δημοφιλης ισως και να μην βρεις τρεις μηνες πριν.

Επισης επειδη ειναι δυο τα μυστηρια μαζι, θα εχεις παραπανω τρεξιμο και μια μπουμπου μες στα ποδια σου!

 

Καλο ειναι, κατα την δικη μου αποψη παντα, μολις ξεπεταχτει η μπεμπα Νοεμβρη - Δεκεμβρη να ξεκινησεις τις ετοιμασιες γιατι παντα σου βγαινουν παραπανω απο αυτα που υπολογιζεις.

 

Καλυτερα να εισαι ετοιμη και να περιμενεις να ερθει η ωρα η καλη παρα να τρεχεις τελευταια στιγμη.

 

Εμεις που καναμε τον γαμο περυσι τον Ιουνιο τρεχαμε σχεδον απο τον Δεκεμβριο και ολα ηταν τελεια και στην ωρα τους παρα τα διαφορα που τυχαινουν κατα περιπτωσεις. Νυφικα,κοστουμια, προσκλητηρια, μπομπονιερες, δεξιωση, εκκλησια, χαρτια που ειναι μονο τα βασικα θελουν το χρονο τους. Ποσο μαλλον οι λεπτομερειες και το γεγονος οτι θα κανεις και τη βαφτιση μαζι.

 

Δεν στα λεω για να αγχωθεις! Απλα αν βαλεις κατω ενα πλανο και ξεκινησεις σχετικα νωρις θα τα κανεις ολα με την ησυχια σου και κυριως χωρις ιδιαιτερο αγχος και πιεση.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω επισης οτι οταν μπλεκεις με επαγγελματιες για νυφικα, μπομπονιερες, προσκλητηρια κλπ συναφη, σχεδον ποτε δεν τα εχουν ετοιμα στην ωρα τους η ολο και καποιο λαθος θα εχουν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με mimika. Εμένα, αν και είχα δώσει πολύ έγκαιρα την παραγγελία για τις μπομπονιέρες βάφτισης, μου κάναν λάθος στο δέσιμο. Είχα θυμώσει πολύ, γιατί δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που είχα διαλέξει. Τους έβαλα και μου τις ξανάφτιαξαν και ας πνιγόντουσαν. Και βέβαι πάλι το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που ήθελα γιατί το είχαν κάνει βιαστικά και αυτό φαινόταν.. :cry: Θέλει προσοχή, και να τους στριμώχνετε. Ένα σωρό λεφτά παίρνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως Αντιγονη θελει τρελλο στριμωγμα και επιμονη.

 

Εμας μας ειχε πει Τεταρτη πριν το γαμο να παμε να παρουμε τις μπομπονιερες (απο Αθηνα που ειμαι εγω μου ειχαν συστησει μια στα Οινοφυτα με πολυ καλες τιμες πιο χαμηλες απο την Αθηνα). Ξεκιναμε κι εμεις και στα μισα του δρομου την παιρνω τηλ να της πω οτι σε μιση ωρα θα ειμαι εκει και τι μου λεει: Δεν τις εχω ετοιμες γιατι ερχονται καποια υλικα απο τη Βεροια ελατε την Παρασκευη! :shock::shock::shock:

 

Την πνιγεις η οχι και ειδικα οταν η παραγγελια εχει γινει 3 μηνες πριν. Ασε που ειχα παραγγειλει μισες ροζ και μισες ασπρες (ηταν κουτακια με χαντρες και σατεν κορδελα δεσιμο) και τελικα οι περισσοτερες ηταν ροζ!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ξεκινήσω κατά Χειμώνα ε? Χμμ σα να έχετε δίκιο ... όποια μπορεί και έχει χρόνο/διάθεση ας μου γράψει τι θα χρειαστώ ... μια λίστα δηλαδή... :oops:

 

Μιμίκα οξύνεις τη φυσική μου αγχώδη φύση :lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Νίκη... να σε ξεαγχώσω....

Κατ' εμέ το μόνο που χρειάζεται να κάνεις σχετικά νωρίς, είναι να κλείσεις την εκκλησία και το κέντρο - για να είσαι σίγουρη ότι θα βρεις εκεί που θέλεις -

Κατά τα άλλα να σου πω ότι εγώ στο πρώτο μαγαζί που πήγα βρήκα νυφικό και έκανα μόνο μία πρόβα 1 εβδομάδα πριν το γάμο. Μπομπονιέρες πήγα σε ένα μαγαζί-βιοτεχνία στην Θεσαλλονίκη (πίσω από το σταθμό κάπου) με φοβερές τιμές και έκλεισα εκεί. Λαμπάδες - στέφανα και τα σχετικά, μαζί με τον κουμπάρο σε 1 μαγαζί βιοτεχνία στην Αθήνα. Και από μία επίσκεψη για λουλούδια, προσκλητήρια, κοστούμι, παπούτσια και δεν ξέρω αν ξεχνάω τίποτα άλλο. Δεν θέλει κόπο... θέλει τρόπο....

Εγώ βέβαια ανήκω στην κατηγορία των μη-απαιτητικών και βολεύομαι σχετικά εύκολα....

Να προσθέσω όμως ότι αρκετό τρέξιμο ρίξαν οι δικοί μου (που ήταν και αυτοί που πλήρωσαν όλο το τζερτζελέ...)

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Καλε Νικη τι αγχωνεσαι απο τωρα? Τωρα θα πας να γεννησεις με το καλο και θα ερθει η ωρα για τα υπολοιπα. Σου ειπα και πιο πανω πως αν ξεκινησεις σχετικα νωρις ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ , πολυ σημαντικο αυτο, ολα θα πανε καλα και θα εισαι 2-3 βδομαδες πριν τα μυστηρια να κοιτας τον εαυτο σου και τη μπεμπα για να ειστε κουκλες την συγκεκριμενη μερα.

 

Οπως γραφει και η Σοφια δεν θελει κοπο... θελει τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω επισης οτι οταν μπλεκεις με επαγγελματιες για νυφικα, μπομπονιερες, προσκλητηρια κλπ συναφη, σχεδον ποτε δεν τα εχουν ετοιμα στην ωρα τους η ολο και καποιο λαθος θα εχουν κανει.

 

Οι Επαγγελματίες είναι μόνο για να σου φάνε τα λεφτά!!!Η Βάφτιση μας είναι 17 Ιουνίου και εχθές με πήρε τηλέφωνο για να μου πει να πάω να διαλέξω άλλη μπομπονιέρα γιατί η εταιρία δεν προλαβαίνει να τις στείλει!!!! Αυτό το παθαίνω για δεύτερη φορά και από διαφορετικό ''επαγγελματία'', μέσα σ' ενα μήνα.

Τελικά θα τις φτιάξω μόνη μου παρήγγειλα τα υλικά θα έρθουν τη Τρίτη και βοήθειά μας!!! Με τα προσκλητήρια που τα έκανα μόνη μου δεν είχα κανένα πρόβλημα και βγηκαν τέλια.τώρα όμως θα χρειαστώ βοήθεια γιατί ο χρόνος είναι πολύ λίγος.Ουφ

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

plzzzzzzzzzzzzzz

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕ ΠΗΡΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΦΡΕΣΚΙΕΣ; ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΦΥΛΑΞΩ; (ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΝΑ ΦΥΓΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ)

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένη oh εγώ ξεκίνησα να φτιάχνω 1 μήνα πριν και τελείωσα πρόσφατα. Τα κουφέτα δεν παθαίνουν τίποτα αρκεί να μην τις έχεις εκτεθειμένες σε ζέστη ή ήλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις έκανα τις προσκλησεις

Λοιπον παιδες, χρησιμοποιησα το ulead express προγραμμα πηγα στις επιλογες Project διαλεξα postcards, τους άλλαξα τα αντερα (έβαλα διαφορετικο χαλί, κατι φλουο μπαλονια ροζ πρασινα λευκα), έβαλα μια φωτο της μικρής , αλλα άλλαξα θεση, απο κατω δεξια την εβαλα πανω αριστερα. Πανω δεξια έβαλα ενα λιτο κειμενο.

κάτω στο κέντρο έκανα εισαγωγη object μια νεραιδουλα

αριστερα οι γονεις δεξια οι νονοι.

Το τυπωνω σε ριζοχαρτο (πολυ φτηνο) το κολαω σε χειροποιητο χαρτι (απο την Αθηνας) που διπλωνει απο πανω. Το πισω μερος ειναι ενα δακτυλο πιο μακρυ ωστε να κοληθει μια αναγλυφη μαργαριτα, για να κλεισει το προσκλητηριο.

Ουφφφ τις σας λεει ως ιδεα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται πολύ καλό!

Γενικά θαυμάζω όσες τα καταφέρνουν μόνες τους,μου αρέσει πολύ να ασχολούμαι με τέτοια!

Δε μας βάζεις και καμιά φώτο να το δουμε?

 

Με το καλό η μεγάλη βουτιά!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα τις μπομπονιεροπροσκλησεις... θελετε να τις δειτε?

 

Προσκλητηριο απ΄εξω δεμενο με σχοινακι και πασχαλιτσες και μεσα... το κειμενο ειναι μεσα στη λεκανη για τα ρουχα.. Δεν φαινεται καλα αλλα εκτος από το φυτο και το φραχτη όλο το άλλο ειναι κολλαζ... τα ρουχα δεν ειναι κολλημενα κρεμονται από τα μανταλακια και πανω γραφουν τα ονόματα μας. Τα πορτοκαλι χαρτακια με το όνομα ηταν εμπνευση της τελευταιας στιγμης γιατι δεν μπορουσα να γραψω το ομομα απευθειας στο χατι λόγω του κολλαζ μεσα.. Για το κειμενο εχω βαλει μια καταπληκτικη γραμματοσειρα που μου εστειλε η Χριστινα που μοιαζει με χειρογραφη..

 

-7.jpgmesa.jpg

 

Μπομπο γαμου και βαφτισης

6.jpg-5.jpg

 

παιδικες.. το πουγκι εχει μπαλονια, γλυφιτζουρι, καραμενες, σοκολατακια και ενα τουλακι με μεγαλα σμαρτις

baft2.jpg-6.jpg

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...