Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

Εγώ τα είχα πάρει από μία κοπέλα που πουλάει χονδρική κ είχε κ γλυφιτζούρια κλπ.Ήταν τα πιο φτηνά που είχα βρει.Κ αν δεν μπορείς να πας εσύ έρχεται η ίδια στο σπίτι σου.Σε όσα μαγαζιά είχα δει ήταν πιο ακριβά.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο το γνωστο εργοστάσιο δεν αγοραζεις λιανικη.

Μπορεις ομως να τα παρεις απο καταστηματα που συνεργαζεται.Αν του τηλεφωνήσεις θα σε παραπεμψει στα καταστήματα.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!Είμαι καινούρια στο forum και είπα να σας δείξω και εγώ το προσκλητήριο από την βάφτιση του γιου μου, μπομπονιέρα μεγάλων και παιδιών, βιβλίο ευχών , μαρτυρικά ....το θέμα της βάφτισης είναι πειρατής ελπίζω να σας αρέσουν!!!

scaled.php?server=836&filename=02092011085.jpg&res=medium

το προσκλητήριο...

scaled.php?server=171&filename=241020113521.jpg&res=medium

οι μπομπονιέρες των μεγάλων....

scaled.php?server=689&filename=241020113531.jpg&res=medium

βιβλίο ευχών... από τα χεράκια μου εξ ολοκλήρου

scaled.php?server=843&filename=241020113541.jpg&res=medium

το δωράκι για τα παιδάκια...μεγάλο μολύβι με πειρατές(είχε και ζαχαρωτά επάνω αλλά τα έφαγα :))

scaled.php?server=62&filename=241020113551.jpg&res=medium

scaled.php?server=9&filename=241020113561.jpg&res=medium

και τα μαρτυρικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα...θυμασαι ποσο σου ειχε παει το κιλο?στη κοπελα που παραγγειλες?εχω βρει το κιλο στο ιντερνετ 11.30Ε αλλα το σκεφτομαι κ λιγο μεσο ιντερνετ,εαν κ αγοραζω συχνα αλλα τωρα φοβαμαι λιγο να παρω γι αυτο το λογο...τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...θυμασαι ποσο σου ειχε παει το κιλο?στη κοπελα που παραγγειλες?εχω βρει το κιλο στο ιντερνετ 11.30Ε αλλα το σκεφτομαι κ λιγο μεσο ιντερνετ,εαν κ αγοραζω συχνα αλλα τωρα φοβαμαι λιγο να παρω γι αυτο το λογο...τι λετε??

 

Κάπου στα 8 ευρώ αν θυμάμαι καλά.Τα στοιχεία της αν θες να επικοινωνήσεις μαζί της θα τα βρεις εδώ http://www.facebook.com/pages/%CE%93%CE%9B%CE%A5%CE%9A%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%91/143442325741604?sk=info την κοπέλα την λένε Κατερίνα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!Είμαι καινούρια στο forum και είπα να σας δείξω και εγώ το προσκλητήριο από την βάφτιση του γιου μου, μπομπονιέρα μεγάλων και παιδιών, βιβλίο ευχών , μαρτυρικά ....το θέμα της βάφτισης είναι πειρατής ελπίζω να σας αρέσουν!!!

scaled.php?server=836&filename=02092011085.jpg&res=medium

το προσκλητήριο...

scaled.php?server=171&filename=241020113521.jpg&res=medium

οι μπομπονιέρες των μεγάλων....

 

Καλά έχω πάθει πλάκα με τα προσκλητήρια και τις μπουμπουνιέρες. Από πού τα πήρες;

 

 

Το βιβλίο των ευχών δεν το σχολιάζω. Πόσα θες για να μου φτιάξεις ένα;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δική μας βάπτιση...

Ας βάλω και εγώ μερικές φώτο...

 

Το προσκλητήριο (είχαμε και άλλο αλλά φτιάξαμε και μερικά τέτοια για τους στενούς συγγενείς..δυστυχώς όταν γνώρισα την κοπέλα που μου το πρότινε είχα παραγγείλει τα άλλα και επιπλέον επειδή είχαμε πολλά να φύγουν με ταχυδρομείο δεν βόλευε...)

prosklitirio.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Τα χωνάκια παιδικές μπομπονιέρες...

xwnakia.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

xwnakia3.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

xwnakia5.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Και δεν έμεινε ούτε ένα για δείγμα...Τρελλό σουξέ τα χωνάκια..

 

Η μπομπονιέρα για τους μεγάλους ήταν ένας σελιδοδείκτης με κουφέτα από το Ειδικό Εργαστήρι Πτολεμαϊδας..

 

mpomponiera001.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Και εδώ στολισμένες..

 

mpompomegalwn.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Τα μαρτυρικά μας...

 

martyrika.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Και στολισμένα

martyrika1.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Και τέλος το γλυκό...Cupcakes με το θέμα μας...

cupcakes2f.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

cupcakes4g.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Όλα μου τα έκανε μια κοπέλα στην θεσσαλονίκη που πραγματικά κάνει υπέροχη δουλειά και τα κάνει όλα με πολύ αγάπη...Με βοήθησε ακόμα και με την μακέτα για το σελιδοδείκτη της μπομπονιέρας των μεγάλων..

 

Στο επόμενο ελπίζω να τα κάνω μόνη μου αν και δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Βιργινία μπορείς να μας πεις απο που προμηθεύτηκες τον καμβά που ζωγραφισες τις νεραιδες? Κάτι παρόμοιο σκεφτόμουν κ εγω για την βάφτιση του γιου μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια και καλές γιορτές να έχουμε!!!!!! Έχω γραφτεί εδώ και κάτι μέρες και περνάω όλη μου τη μέρα σχεδόν διαβάζοντας τα κατορθώματα σας στο θέμα της βάπτισης!!! Ειλικρινά έχω μείνει ά-φω-νη!!!!! Τα συγχαρητήρια μου σε όλες σας δεν μπορώ να ξεχωρίσω καμία δουλειά γιατί όλες είναι μία προς μία και όλες με την προσωπική πινελιά της κάθε μανούλας!!!!!

Έτσι κ'εγώ που έχω μια μπέμπα 4 μηνών αποφάσισα από τώρα να σκέφτομαι την βάπτισή της! Θέλω απλά να είναι όλα τέλεια και ότι μπορώ να το φτιάξω με τα χεράκια μου αν και πρώτη φορά θα ασχοληθώ με τέτοια!

Βέβαια διάβασα πολλά θέματα και κάπως μπερδεύτηκα και θα σας πω τις σκέψεις μου αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Καταρχήν σκέφτομαι για θέμα τις νεράιδες-μωρά το ξέρω ότι είναι φορεμένο αλλά δεν θα το βάλω παντού μόνο στην λαμπάδα, βρήκα μία κούκλα πορσελάνη φοβερή!!!! και μπορεί και στο προσκλητήριο το οποίο θα είναι μαγνιτάκη! Μετά θα έχω χρώμα πολύ το κλασικό φούξια-φυτρί! άντε και κανένα ραβδάκι στα τραπέζια δεν θα το φορτώσω πολύ με νεράιδες αν και θα το ήθελα!!!!

Επίσης για μπομπονιέρες και μαρτυρικά θα ήθελα να κάνω κάτι αντρικό-γυναικείο το οποίο να μείνει στον άλλο και να μην πεταχτεί και να είναι και φτηνό.Ζητάω πολλά ε??? πχ για γυναίκα να γίνει ένα μπρελόκ για μπομπονιέρα και κάτι για τον λαιμό για μαρτυρικό και αντρικό ένα μπρελόκ και ένα μπεγλέρι αντίστοιχα τα οποία σκέφτομαι να τα βάλω όλα σε ένα κουτί και το γλυκό μαζί γιατί εμείς εδώ σκοτωνόμαστε όταν είμαστε στη σειρά για να πάρουμε κάτι και αυτό με νευριάζει απίστευτα!!!!!

Έχετε να μου προτείνετε κάτι?καμιά ιδέα ή και κάτι που δεν σας αρέσει από τις σκέψεις μου.Να μου δώσετε κάποιο σαιτ γιατι είδα τόσα και έχω καταμπερδευτεί!

και τέλος Συγνώμη για όλο αυτό το κατεβατό:!!!!oops: Θα προσπαθήσω να μην το ξανακάνω και σας κουράζω!!!!!:roll:

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει η μικρουλα σου!

διαλεξες πολυ ωραιο θεμα και δεν ειναι πολυφορεμενο γιατι συνηθως οι νεραιδες ειναι νεαρες και οχι μωρα!

επειδη ξερεις τι θελεις θα σου ειναι ευκολο να αποφασισεις και να βρεις ανθρωπους να σε βοηθησουν.

 

πιστευω πως και μονη σου θα μπορουσες να επιμελειθεις την βαπτιση

αν πιανει το χερι σου και χωρις να παρεις ιδεες απο καποιο σαιτ

 

κανε κατι μοναδικο... οστοσο αν θελεις να παρεις ιδεουλες εχω να σου προτεινω καποια σαιτ που εχω σταμπαρει για το συγκεκριμενο θεμα και που εχω μελετησει μεσα απο το φορουμ

 

εχω μια απορια ομως.... το χρωμα φουξια - φυτρι ποιο ειναι ακριβως!

 

δεν το εχω ξανακουσει !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ με την στήριξη!!!:D

Το φούξια-φυτρί είναι το έντονο ροζ με ανοιχτό πράσινο.

Το χέρι μου δεν πιάνει και πολύ αλλά θέλω να τα φτιάξω γιατί πιστεύω ότι έτσι θα ζήσω καλύτερα την βάπτιση της μικρής μου και φυσικά και για λόγους οικονομίας.

Εκτός από σαιτ για ιδέες θα ήθελα και ένα σάιτ να προμηθευτώ τα υλικά καθώς μένω επαρχία και εδώ είναι απλησίαστες οι τιμές! Επίσης αν μπορώ θα βάλω μια φώτο με μία λαμπάδα που είναι σε τετράγωνο πλέξι-γκλας πως να μπορώ να το προμηθευτώ είναι τέλειο!

Ελπίζω να τα καταφέρω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή χρονιά σε όλους και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε η ιδέα!!!!

Έκανα και την πρώτη μου αγορά στις γιορτές βρήκα νεραιδομωρό κούκλα πορσελάνη! Είναι φοβερή και πανέμορφη θα την φυλάξω και αν είναι και συμφωνεί και η κουμπάρα θα την βάλουμε στην λαμπάδα!

Τώρα μαζευόμαστε και αρχίζει το ψάξιμο!!!!

Οποια ιδέα σας έρθει δεκτή!!!:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τί να πω; Μπράβο σας! Εμένα δυστυχώς δεν πιάνουν τα χέρια μου....

 

Εμείς έχουμε γαμοβάφτιση. Αν το θέμα ήταν σε χρώμα μοβ πώς σας φαίνεται για αγοράκι; Έλεγα να αποφύγω το γαλάζιο...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τί να πω; Μπράβο σας! Εμένα δυστυχώς δεν πιάνουν τα χέρια μου....

 

Εμείς έχουμε γαμοβάφτιση. Αν το θέμα ήταν σε χρώμα μοβ πώς σας φαίνεται για αγοράκι; Έλεγα να αποφύγω το γαλάζιο...

 

Να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσει για αγορακι ουτε για γαμο :| Σε πρασινο;

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο δεν θέλει ο άντρας μου με τιποτα ων ορκισμένος Ολυμπιακός. Λαχανί, πορτοκαλί τα απορρίπτω εγώ μιας και θα είναι και γάμος μαζί...

 

Ο συνδιασμός μοβ-γαλάζιο πώς σας φαίνεται; Αλλά πάλι άντε να βρεις θέμα...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο δεν θέλει ο άντρας μου με τιποτα ων ορκισμένος Ολυμπιακός. Λαχανί, πορτοκαλί τα απορρίπτω εγώ μιας και θα είναι και γάμος μαζί...

 

Ο συνδιασμός μοβ-γαλάζιο πώς σας φαίνεται; Αλλά πάλι άντε να βρεις θέμα...

θέλεις να κάνεις μία και για τα δύο μυστήρια?

Link to comment
Share on other sites

Nαι.

 

Βρε κορίτσια μαρτυρικά τέτοιου τύπου ξέρετε αν θα βρω στο ebay?

 

 

 

Ή ειδάλλως τσόχινα διακοσμητικά;

 

 

 

ταμαρακι αυτα που εβαλες ειναι απο φυλλο αλουμινιου.δεν νομιζω να βρεισ στο εβαυ αλλα είναι πολύ εθκολο να τα φτιαξεις αν θες να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...