ziu_zitsu

Εισητήρια Κοινωνικού Τουρισμού 2011

Recommended Posts

Διαφημίσεις

κι εγω αυτη την απορια εχω,ας απαντησει καποιος!!!!ειναι αληθεια οτι πρωτα κλεινεις ξενοδοχειο και μετα πηγαινεις να παρεις τα εισητηρια???δηλαδη μπορω απο τωρα να κλεισω και μετα να παω στο κεπ???(αν και οταν ξεκινησει η διαδικασια)

χρειαζομαι ενα εισιτηριο κοινωνικου τουρισμου γιατι βρηκα 4κλινο δωματιο και η διαφορα που ζητανε ειναι μεγαλη αν εχω ενα ακομα θα ειναι καλυτερα μηπως καποιος που δεν το χρειαζεται θελει να μας το δωσει σας ευχαριστω

το εισιτηριο ειναι αυστηρα προσωπικο,δικαιουστε ομως 50%εκπτωση το ξερω γτ το ψαξα περισσι.

όσοι πήραν φέτος εισητήρια κοινωνικού τουρισμού δικαιούνται να πάρουν και δελτία για βιβλία;

περνεις ταξιδι δεν περνεις βιβλια τον επομενο χρονο περνεις βιβλια δεν περνεις ταξιδι και παει λεγοντας.

κι εγω αυτη την απορια εχω,ας απαντησει καποιος!!!!ειναι αληθεια οτι πρωτα κλεινεις ξενοδοχειο και μετα πηγαινεις να παρεις τα εισητηρια???δηλαδη μπορω απο τωρα να κλεισω και μετα να παω στο κεπ???(αν και οταν ξεκινησει η διαδικασια)

περνεις τον καταλογο που γραφει τα συμβαλομενα ξενοδοχεια κτλ.και μετα τουλαχιστον εμεις αυτη την σειρα ειχαμε παντα.απλα ειναι ενα μεγαλο προβλημα το οτι ναι μεν κανουν συμφωνια με τον οργ.κ.τουρισμου -αλλα πλεον εγω το πιστευω γτ κανενας δεν μπορει να βρει παντα εκει που θελει οσο νωρις και να παρει-οτι δεν εχουμε με τπτ προτεραιοτητα σε συγκεκριμενα μερη η εποχες πχ.χριστουγεννα πηλιο,καλοκαιρι αυγουστο.

οσο για το δντ.......απο δευτερα για να παρουμε κανα τηλεφωνακι στα γραφεια να δουμε τι λενε

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

για το 2011

1. ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ (7ήμερα διακοπών)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ

Απευθύνεται σε 570.000 άτομα. Η δαπάνη προϋπολογίζεται σε 62.700.000 ευρώ. Ο χρόνος διάρκειας του προγράμματος για πρώτη φορά επιμηκύνεται και θα είναι από 1/04/2011 - 31/03/2012. Η δράση αυτή συντελεί στην επιμήκυνση της τουριστικής περιόδου, τη διατήρηση θέσεων εργασίας και τη μείωση της εποχικής απασχόλησης.

Η απογραφή των δικαιούχων στην Περιφέρεια θα αρχίσει στα μέσα Φεβρουαρίου και στην Αττική στο τέλος Φεβρουαρίου, με κριτήρια εισοδήματος για όλους ως εξής:

α

Μεμονωμένοι δικαιούχοι με ατομικό / οικογενειακό εισόδημα 17.000?

β

Δικαιούχοι δύο άτομα με οικογενειακό εισόδημα 25.000?

γ

Δικαιούχοι τρία άτομα με οικογενειακό εισόδημα 33.000?

δ

Δικαιούχοι τέσσερα άτομα (ΟΧΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ) με οικογενειακό εισόδημα 41.000?

ε

Πολύτεκνοι δικαιούχοι με οικογενειακό εισόδημα 50.000?

2. ΕΑΡΙΝΟ ΕΚΔΡΟΜΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

Χρόνος υλοποίησης: 1/04/2011 - 12/06/2011

Δαπάνη: 500.000 ευρώ περίπου

Ευέλικτο πρόγραμμα συνολικής διάρκειας 15 εβδομάδων, με τρεις αυτόνομες δράσεις, διάρκειας 5 εβδομάδων η κάθε μία:

α) Εκδρομικό – Πολιτισμικό Πρόγραμμα «Ανακαλύπτοντας την Ελλάδα και τον πολιτισμό της»

Τριήμερες εκδρομές με επισκέψεις και ξεναγήσεις σε αρχαιολογικούς χώρους από 1/04/2011 - 17/04/2011 και 6/05/2011 - 15/05/2011.

β) Εναλλακτικός Τουρισμός

Τριήμερες εκδρομές για νέους με δραστηριότητες εναλλακτικού τουρισμού, ράφτινγκ, από 6/05/2011 - 5/06/2011.

γ) Εαρινό πρόγραμμα

Τετραήμερες εκδρομές γενικού ενδιαφέροντος από 12/05/2011 - 12/06/2011.

http://www.oee.gr/eksaggelia-programmaton-OEE-gia-to-etos-2011-380.html

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Εγώ δικαιούμε εργατικά? Έχουμε ένα μωρό 11μηνών και εισόδημα 32000Ε.

Γιατί γράφει στην εγκύκλιο ότι τα παιδιά εώς 5 ετών δεν παίρνουν εισιτήριο.

Εγώ δικαιούμε εργατικά? Έχουμε ένα μωρό 11μηνών και εισόδημα 32000Ε.

Γιατί γράφει στην εγκύκλιο ότι τα παιδιά εώς 5 ετών δεν παίρνουν εισιτήριο.

δυστυχως clio..δεν περνεις!τα παιδια πανω απο 5 δικαιουνται εισητηριο!μεχρι τα 5 το περνεις ετσι μαζι σου αλλα βαση εισοδηματος εισαι εκτος!

Κρίμα ρε! Στην όμορφη Θεσσαλονίκη θα την βγάλουμε φέτος το καλοκαίρι.
    δεν λες οτι ζεις σε πολη πολυ ομορφη...τι να πουμε και εμεις εδω στην βρωμοΑθηνα!

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

κάτσε γιατί μπερδεύτηκα

εμείς που έχουμε δύο μωρά κάτω των 5 ετών, και εισόδημα κάτω των 41.000 ? είμαστε εκτός?

δυστυχως ναι.......

Μήπως ξέρετε τι εκκαθαριστικό εφορίας ζητάνε, γιατί το 2010 δεν το έχουμε καταθέσει ακόμη και μόνο το 2009 υπάρχει εκκαθαριστικό.

Μήπως ξέρετε τι εκκαθαριστικό εφορίας ζητάνε, γιατί το 2010 δεν το έχουμε καταθέσει ακόμη και μόνο το 2009 υπάρχει εκκαθαριστικό.
    TOY 2009 ΘΕΛΕΙ....

koρίτσια για να μην μπερδευόμαστε, η εργατική εστία είναι άλλο, πρέπει να έχεις κρατήσεις εργ.εστ, και δεν τα παίρνεις από τα ΚΕΠ. Απο τα ΚΕΠ παίρνεις του κοινωνικού τουρισμού (με τα παραπάνω χρηματικά όρια που σωστά γράψατε) και πρέπει να είσαι ή στο δημόσιο ή συνταξιούχος.

αρχισανε σημερα τα δελτια!μεχρι 04/03

κοριτσακι δεν ειναι μεχρι 4 Μαρτη γιατι εγω που ειμαι Π ειναι 9-10-11 Μαρτη...χιχιχιχι

δυστυχως δεν εχω τον καταλογο αλλα πηρα τηλ στην εργατικη εστια και μου το ειπαν...

WqOQp2.png KyXNp2.png

koρίτσια για να μην μπερδευόμαστε, η εργατική εστία είναι άλλο, πρέπει να έχεις κρατήσεις εργ.εστ, και δεν τα παίρνεις από τα ΚΕΠ. Απο τα ΚΕΠ παίρνεις του κοινωνικού τουρισμού (με τα παραπάνω χρηματικά όρια που σωστά γράψατε) και πρέπει να είσαι ή στο δημόσιο ή συνταξιούχος.

να συμπληρωσω οτι απο τα ΚΕΠ παιρνουν και οι ασφαλισμενοι του παλιου ΤΕΒΕ δηλαδη του ΟΑΕΕ σημερα....δεν ξερω ομως ποτε????αν ξερει καποιος ή καποια ασφαλισμενη στον ΟΑΕΕ να μας πει κι εμας...για να παρει απο εκει ο συζυγος μου που δεν δικαιουται απο την Εργατικη Εστια....

Ευχαριστω!

WqOQp2.png KyXNp2.png

ωπα γιατι μπερδευτηκα τωρα.τα εισητηρια αυτα ειναι τα κλασικα εισητηρια του κοινωνικου τουρισμου που παιρνουμε απο την εργατικη εστια? και εχω και μια ερωτηση.ημουν στο ταμειο ανεργιας μεχρι 15ιανουαριου του 2011.το παιδι (2,5 ετων) το εχω ασφαλισμενο σε μενα.το εισοδημα για το2009 ηταν 23.600.δικαιουμαστε εισητηρια? εγω δηλαδη δικαιουμαι γιατιο αντρας μου φανταζομαι πως ναι.ευχαριστω

sorry λιγο για να καταλαβω!

Εγω που ειμαι αρραβωνιασμενη και εχω μπει τον Δεκεμβριο στο ταμειο αναργειας και εχω εισοδημα κατω των 17.000 ευρω και ημουν ασφαλισμενη στο ΙΚΑ δεν δικαιουμαι?

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα