Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποπ κορν


vasiliki40

Recommended Posts

εγω τα φτιαχνω με ελαιολαδο και ποτε δεν μου κολλανε.Σκανε ολα μεχρι και το τελευταιο σπορακι.

Στην αρχη ναιαιααι ειχα προβλημα αλλα μετα μου ειπαν το μυστικο

Βαζεις τοσο λαδι ωστε να λαδωθουν ολα τα καλαμποκια.και δεν εχει σημασια αν θα ειναι παραπανω απο τοσο ωστε να καλυπτεται ο πατος της κατσαρολας.Α και θερμοκρασια το βαζω εξ αρχης στο 9,το μεγαλυτεριο δηλ.

2UxXp2.png

το 4 αστερακι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βαζεις καλαμποκι σε σακουλα χαρτινη απο το μαναβη, τη διπλωνει καλα και τη βαζεις στο μικορκυματων

αυτη σιγα σιγα φουσκωνει, τα καλαμποκια σκανε και γινοντια ποπ κορν

 

Λόιπόν, το δοκίμασα! Όντως δουλεύει! Όμως... έβαλα 100 γρ. καλαμπόκι (μια γεμάτη χούφτα περίπου), δεν πρόλαβαν να σκάσουν όλα, τα έβγαλα γιατί αυτά που έσκασαν πρώτα άρχισαν να καίγονται. Θέλει λοιπόν πιο λίγα. Έγιναν νόστιμα, αλλά μου άφησαν την ίδια αίσθηση που μου άφησε το ποπ κορν της μηχανής, ήταν... στεγνά και δεν κόλλαγε το αλάτι πάνω. Σίγουρα έτσι είναι πιο υγιεινά, αλλά όχι το ίδιο γευστικά. Δεν ξέρω αν έβαζα μέσα στη σακούλα καλαμπόκι με βούτυρο ή μαργαρίνη τί θα γινόταν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...