Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήνυση σε δύο άτομα για παρεμπόδιση σίτισης απεργών πείνας


gioli

Recommended Posts

και συνεχιζει η ανακοινωση:

 

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσοι (και ήταν πολλοί...) στήριξαν αυτόν το δύσκολο αγώνα από τη Νομική έως τα νοσοκομεία. Μα πάνω απ' όλα, θα θέλαμε να χαιρετίσουμε με σεβασμό τους 300 αγωνιστές για τους οποίους μπορεί να περηφανεύεται όλη η εργατική τάξη.

 

κλαπ κλαπ κλαπ (παλαμακια)

Ευγε Αριστερα.

Εγω αισθανομαι πολυ περηφανη σαν Ελληνιδα.. δεν ξερω για εσας.

Τι με νοιαζει αν το 99.9% των νοικοκυριων στην Ελλαδα δεν εχει ρευμα να ζεστανει το σπιτι τους.

Νοικοκυρια που στησανε την Ελλαδα, πληρωναν τους φορους του, πολεμησαν για την Ελλαδα.

Εμεις λυσαμε το μειζον θεμα του τοπου μας .. νομιμοποιησαμε 300 ΛΑΘΡΟμεταναστες που καναν απεργια πεινας (την ημερα μονο- γιατι τα ιατρικα δελτια τυπου μιλησαν για εξαιρετικη κατασταση των ασθενων).

Ποτε ειπαμε πως ερχεται ...το επομενο καραβι?

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι μετανάστες απεργοί πείνας νίκησαν.

 

Έτσι έπρεπε να γίνει και έτσι έγινε. Ο δρόμος είναι μακρύς αλλά μας έδωσαν πολύ νερό για την ξηρασία.

 

Σταγόνα μην πάει χαμένη.

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Zwza η ειρωνία δεν βοηθάει στην συζήτηση (εκτός αν κατάλαβα λάθος).

Επίσης από που προκύπτει ότι το 99.9% δεν έχει ρεύμα? (εκτός αν το ειπες απλώς για να δείξεις το μέγεθος ενός προβλήματος.... γιατί αλλιώς αν ήταν όντως έτσι τα πράγματα θα είχε ξεσηκωθεί ο κοσμάκης).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι έπρεπε να γίνει και έτσι έγινε. Ο δρόμος είναι μακρύς αλλά μας έδωσαν πολύ νερό για την ξηρασία.

 

Σταγόνα μην πάει χαμένη.

 

Της ιδιας γνωμης ειμαι κι εγω..

θα γεμισω 3 βαρελια, λεω να παω να παρω και 5-6 νταμιτζανες 8κιλες να ειναι.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Zwza η ειρωνία δεν βοηθάει στην συζήτηση (εκτός αν κατάλαβα λάθος).

Επίσης από που προκύπτει ότι το 99.9% δεν έχει ρεύμα? (εκτός αν το ειπες απλώς για να δείξεις το μέγεθος ενός προβλήματος.... γιατί αλλιώς αν ήταν όντως έτσι τα πράγματα θα είχε ξεσηκωθεί ο κοσμάκης).

 

Harlow ευχαριστω για την παρατηρηση,

Να εχεις μια πολυ ομορφη μερα.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ειρωνία δεν θα βοηθήσει κανέναν Έλληνα να πληρώσει το λογαριασμό της ΔΕΗ, να΄σαι σίγουρη.

Αντίθετα αν μαζέψει το χεράκι του από τις πιστωτικές να δεις πως θα αλλάξουν πολλά.

Και μην μου πεις οχι, γιατί έχω μια στην πολυκατοικία μου που χρωστάει κοινόχρηστα και δεν τα δίνει.........αλλά την βλέπουμε όλοι όταν γυρνάει ΚΑΘΕ βδομάδα από το κομμωτήριο.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Horlow αργησα να σου απαντησω γιατι εψαχνα εναγωνιως κανενα συντροφο στο τηλεφωνο, μπας και με οδηγησει και μενα εστω σε κανενα ΤΕι (εχει ενα μικρο η πολη μου) να λυσω τα προβληματα μου γιατι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΔΕΗ (τι σημασια εχει αν το καταναλωσα το ρευμα)

Αναρωτιεμαι αν το οτι ο αντρας μου εχει να πληρωθει 4 μηνες και εχθες μετα απο 17 χρονια συνεχους εργασιας πηρε την απολυση του λογω μεταφορας της εδρας της εταιριας που εργαζοταν στη Βουλγαρια θα τους συγκινησει.

Φευγω τωρα, παω στο ΤΕΙ, καλη σου μερα και παλι.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ανοιχτά μέτωπα περιμένουν τη συμμετοχή μας...Το κίνημα για τα διόδια και τις αστικές συγκοινωνίες, η επιτροπή λογιστικού ελέγχου του χρέους κι ένας σκασμός άλλα στην καθημερινότητά μας...

Μικρά βήματα...μικρές "νίκες"...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

zwza όλοι κουβαλάμε τον "σταυρό", εμένα ο άντρας μου έχει μείνει άνεργος 3 φορές τα τελευταία 3 χρόνια. Τώρα δουλεύει 4 ώρα κι "άμα του αρέσει" 'Ασε μη μιλήσω πόσες φορές έχω φάει εγώ σουτ.

Εγώ όταν έκλεισε η Palco και πήγε Βουλγαρία δεν ξαναγόρασα ΠΟΤΕ Palco εσώρουχα. Εσύ το έκανες? Πόσοι το κάνανε?

 

Επιμένεις να απαντάς ειρωνικά (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) και δεν μου απαντάς επί της ουσίας.

Το ότι τα νοικοκυριά δεν έχουν να πληρώσουν την ΔΕΗ δεν έχει να κάνει με τους μετανάστες. Συμφωνείς η διαφωνείς?

Έχει να κάνει με την πολιτική της κυβέρνησης και με το γεγονός που σου περιέγραψα πιο πάνω. Καίμε το πετρέλαιο και το a/c στο τέρμα με ανοιχτά παράθυρα, δεν έχουμε να πληρώσουμε, αλλά ακομμωτήριο πάμε. Συμφωνείς ή διαφωνείς?

 

Αν καθυστερήσεις πάλι να μου απαντήσεις γιατί ψάχνεις το κοντινότερο ΤΕΙ, θα το καταλάβω, μην ανησυχήσεις.:P

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι οτι για ολα τα κακα της μοιρας μας φταινε οι ξενοι, δεν μπορω να το χωνεψω. Καταλαβαινω γιατι το υποστηριζουν οι πολιτικοι, εξυπηρετει μια χαρα το σκοπο τους. Εμεις ομως γιατι το πιστευουμε? Δεν το παιζω ανθρωπιστης, σιγουρα η Ελλαδα δεν χωραει ολους αυτους τους μεταναστες. ΟΜΩΣ, οι δικοι μας νομοι τους κραταν αιχμαλωτους την στιγμη που γιαυτους η Ελλαδα ειναι ενα περασμα. Δουλευω σε υπηρεσια αλλοδαπων απο το 2002 κ εχουν δει πολλα τα ματια μου... ομως προσπαθω να ειμαι αντικειμενικη κ να μην ξεχνω οτι οι μεταναστες ειναι ανθρωποι πανω απ'ολα με ισα δικαιωματα στην ζωη κ την εργασια. Κ δεν μπορω να ακουω για καλες συνθηκες διαβιωσης στις χωρες προελευσης, ουτε οτι μας παιρνουν τις δουλειες. Αν μπω στην (τραγικη) θεση τους, γιατι να εφευγα απο μια χωρα που μου παρειχε ανετη ζωη, για να καταληξω ανεπιθυμητος, λαθραιος κ χωρις ιδιαιτερα δικαιωματα σε ενα ξενο κρατος? Πρωτα λοιπον, φταιει η Ελλαδα που δεχεται ολον αυτον τον κοσμο αλλα μετα δεν ξερει τι να τον κανει. Αν το ψαξει κανεις, θα δει οτι τα νομιμα δικαιωματα των μεταναστων στην χωρα μας ειναι μια μπερδεμενη κατασταση... Το μονο που εγινε με απλες κ συντομες διαδικασιες ηταν το δικαιωμα ψηφου καποιων μονιμων-νομιμων μεταναστων... τυχαιο? δεν νομιζω!

 

ΥΓ: Ας κανουμε ολοι μια υπερβαση στην προσπαθεια να συζητησουμε ενα τοσο ενδιαφερον θεμα χωρις ειρωνιες κ εμπαθειες. Για μια φορα...:wink:

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτα λοιπον, φταιει η Ελλαδα που δεχεται ολον αυτον τον κοσμο αλλα μετα δεν ξερει τι να τον κανει.

Μια χαρά τα λες, μόνο αυτό δεν το πολυκαταλαβαίνω...τι εννοείς τους δέχεται? Η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα της Ευρώπης που συναντάνε οι μετανάστες στο ταξίδι τους από Μ.Ανατολή...μοιραία λοιπόν θα έχει πολλούς μετανάστες, δεν φταίει ότι τους δέχεται. Και τι να τους κάνει? Μπορεί να τους γυρίσει πίσω? Βασει συνθηκών και διεθνούς νομοθεσίας ρωτάω...όχι τι θα μας άρεσε να κάνει

Επίσης έχω την εντύπωση πως και άλλες χώρες που γεωγραφικά βρίσκονται κοντά σε πηγες μεταναστών έχουν τετοια προβλήματα...Πρόσφατα άκουσα για την Μάλτα ότι φοβούνται κύμα μεταναστών από την Λιβυη κ την Τυνησία...Το ίδιο πιστεύω πως γίνεται και στην Ιταλία, και στην Γαλλία και στην Ισπανία, γιατί να έχει μόνο η Ελλάδα πρόβλημα όπως πολλοί πιστεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Αμπντούλ Χατζί, εκπρόσωπος τωναπεργών πείνας και του Φόρουμ Μεταναστών Κρήτης :

«Η νίκη μας είναι νίκη για όλη την εργατική τάξη και ευχαριστούμε θερμά την Πρωτοβουλία Αλληλεγγύη και όλους όσοι μας συμπαραστάθηκαν στην Ελλάδα και το εξωτερικό και ιδιαίτερα τους γιατρούς, που μας παρακολουθούσαν σε 24ωρη βάση. Συνεχίζουμε τον αγώνα μας για να μήν μείνει κανείς μετανάστης χωρίς άδεια…».

Πέτρος Γιώτης της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύη : «Η απόφαση της κυβέρνησης ικανοποιεί το μεγαλύτερο μέρος των αιτημάτων των 300 μεταναστών απεργών πείνας και αποδεικνύει ότι χαμένος αγώνας είναι αυτός, που δεν δίνεται. Αποδεικνύει ακόμα ότι η κυβέρνηση του μνημονίου δεν είναι ανίκητη και ότι ο αγώνας των 300 ανοίγει ένα νέο δρόμο ελπίδας».

 

Αυτό ακριβώς φοβόμουν και το είχα σαν σκέψη στην πίσω μεριά του μυαλού μου...

ετοιμαστείτε για νέες Υπατίες ...

Α ρε Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λες, μόνο αυτό δεν το πολυκαταλαβαίνω...τι εννοείς τους δέχεται? Η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα της Ευρώπης που συναντάνε οι μετανάστες στο ταξίδι τους από Μ.Ανατολή...μοιραία λοιπόν θα έχει πολλούς μετανάστες, δεν φταίει ότι τους δέχεται. Και τι να τους κάνει? Μπορεί να τους γυρίσει πίσω? Βασει συνθηκών και διεθνούς νομοθεσίας ρωτάω...όχι τι θα μας άρεσε να κάνει

Επίσης έχω την εντύπωση πως και άλλες χώρες που γεωγραφικά βρίσκονται κοντά σε πηγες μεταναστών έχουν τετοια προβλήματα...Πρόσφατα άκουσα για την Μάλτα ότι φοβούνται κύμα μεταναστών από την Λιβυη κ την Τυνησία...Το ίδιο πιστεύω πως γίνεται και στην Ιταλία, και στην Γαλλία και στην Ισπανία, γιατί να έχει μόνο η Ελλάδα πρόβλημα όπως πολλοί πιστεύουν?

 

 

 

Φυσικα κ δεν εχει προβλημα μονο η Ελλαδα. Αυτο το μεταναστευτικο ρευμα θα πληξει πολλες χωρες της Ευρωπης απο δω κ μπρος..

Για να απαντησω κ στην ερωτηση, οταν ενας αλλοδαπος μπαινει παρανομα στην χωρα, η χωρα αυτη πρεπει να εξετασει αν ειναι σε θεση να νομιμοποιησει την παραμονη του, αλλιως πρεπει να τον απελασει (οχι να τον πεταξει στην θαλασσα, υπαρχουν νομιμες διακρατικες διαδικασιες γιαυτο). Για πολλους η χωρα μας ειναι απλα ενα περασμα, αλλοι απλα καταφτανουν χωρις συγκεκριμενο σχεδιο κατα νου (ο,τι κατσει που λεμε), αλλοι επιλεγουν να μεινουν εδω. Νομοι υπαρχουν , απλα δεν τηρουνται.

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Και να τον απελάσει, δεν θα ξαναέρθει? Μάλλον η λύση του προβλήματος δεν είναι τόσο η τήρηση των νόμων όσο η λύση των προβλημάτων των χωρών από όπου έρχονται οι μετανάστες...Το πρόβλημα της μετανάστευσης είναι παγκόσμιο και μάλλον ουτοπική η σκέψη ότι μπορεί να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Και να τον απελάσει, δεν θα ξαναέρθει? Μάλλον η λύση του προβλήματος δεν είναι τόσο η τήρηση των νόμων όσο η λύση των προβλημάτων των χωρών από όπου έρχονται οι μετανάστες...Το πρόβλημα της μετανάστευσης είναι παγκόσμιο και μάλλον ουτοπική η σκέψη ότι μπορεί να λυθεί...

 

Ετσι ακριβως ειναι... απλα θα μπορουσαμε να παρεχουμε μια πιο ανθρωπινη παραμονη, εστω κ προσωρινη, στους μεταναστες που μπαινουν στην Ελλαδα. Οι 300 της Υπατιας, οι εκατονταδες της Ομονοιας, οι χιλιαδες σε τοσα μερη ανα την Ελλαδα με καποιο τροπο μπηκαν στην χωρα. Τωρα τι κανουμε?? τους αφηνουμε να πεθανουν? τους βουλιαζουμε στην θαλασσα? τους περνουμε στα σπιτια μας? ή απλα τηρουμε τους μεταναστευτικους νομους κ αρχιζουμε σαν κρατος αλλα κ σαν κοινωνια να βλεπουμε με αλλο ματι αυτο το φαινομενο?

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη μεγάλη τους πλειοψηφία, οι μετανάστες θέλουν να φύγουν σε άλλη χώρα, ενώ με το καθεστώς της παρανομίας στην πραγματικότητα εγκλωβίζονται εδώ. Σημαντικό ρόλο σε αυτό παίζει και ο κανονισμός «Δουβλίνο ΙΙ». Η κατάργησή του δεν είναι απλώς ένα αίτημα. Η τροποποίησή του είναι ήδη σε εξέλιξη από την Ευρωπαϊκή Ένωση, ειδικά μετά από απόφαση ευρωπαϊκού δικαστηρίου που καταδίκασε την Ελλάδα, για παραβίαση των δικαιωμάτων των αιτούντων άσυλο, γιατί δεν τους παρέχει ανθρώπινη και αξιοπρεπή διαβίωση. Αυτό από μόνο του θα δώσει σε μεγάλο βαθμό λύση στο πρόβλημα.

 

Επίσης, η έκδοση άδειας παραμονής δίνει τη δυνατότητα να επισκεφτούν τη χώρα καταγωγής τους και τις οικογένειές τους άνθρωποι που είναι εγκλωβισμένοι εδώ για πολλά χρόνια και εν τέλει να αποφασίσουν τι είναι καλύτερο για αυτούς, να μείνουν εκεί και να χτίσουν το μέλλον τους ή να είναι χωρίς δουλειά στους δρόμους της Ελλάδας και της Ευρώπης;

 

Στην Ιταλία έχει εφαρμοστεί το μέτρο να δίνεται δυνατότητα εξόδου των μεταναστών στην ευρωπαϊκή αγορά εργασίας για διάστημα δύο χρόνων.

 

Την ίδια στιγμή, από την Ελλάδα έχει ήδη επιστρέψει στις χώρες καταγωγής τους σημαντική μερίδα μεταναστών που ήταν χρόνια εδώ και έμειναν χωρίς δουλειά.

 

Επιπλέον η Ελλάδα αφαιρεί το δικαίωμα να δώσει σε νόμιμους παλιούς μετανάστες την άδεια «Επί μακρόν διαμένοντος – Ε.Κ.», που είχε ήδη αργήσει να εφαρμόσει σε σχέση με την υπόλοιπη Ε.Ε., όταν άρχισε το 2005 και μετά από καταγγελίες. Οι προϋποθέσεις που θέτει η ελληνική κυβέρνηση, ένσημα, εισόδημα, γνώση της ελληνικής γλώσσας και ιστορίας (αλήθεια σε τι ωφελεί αυτό σε μια κάρτα που είναι ευρωπαϊκής εμβέλειας!!!), σε αντίθεση με τις ευρωπαϊκές οδηγίες και χωρίς να υπάρχουν στοιχειώδεις υποδομές για να την απόκτηση αυτής της γνώσης, έχουν οδηγήσει στο ότι αυτή την άδεια την έχουν αποκτήσει μόλις 150 μετανάστες(!)

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ δεν εχει προβλημα μονο η Ελλαδα. Αυτο το μεταναστευτικο ρευμα θα πληξει πολλες χωρες της Ευρωπης απο δω κ μπρος..

Για να απαντησω κ στην ερωτηση, οταν ενας αλλοδαπος μπαινει παρανομα στην χωρα, η χωρα αυτη πρεπει να εξετασει αν ειναι σε θεση να νομιμοποιησει την παραμονη του, αλλιως πρεπει να τον απελασει (οχι να τον πεταξει στην θαλασσα, υπαρχουν νομιμες διακρατικες διαδικασιες γιαυτο). Για πολλους η χωρα μας ειναι απλα ενα περασμα, αλλοι απλα καταφτανουν χωρις συγκεκριμενο σχεδιο κατα νου (ο,τι κατσει που λεμε), αλλοι επιλεγουν να μεινουν εδω. Νομοι υπαρχουν , απλα δεν τηρουνται.

 

επειδη και εγω δουλευω στη μεταναστευση να πω οτι συμφωνα με τη συνθηκη της Γενευης (νομιζω) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η απελαση :αρχη της μη επαναπροωθησης εκτος εαν συντρεχουν λογοι δημοσιας ταξης(ποινικο αδικημα)ΚΑΙ παλι αν επικαλεστει καποιος οτι κινδυνευει η σωνατικη του ακεραιοτητα στη χωρα προελευσης δεν μπορει να απελαθει.

Ειναι ενα περασμα η Ελλαδα ναι αλλα αν δεν νομιμοποιηθουν ειναι εγλωβισμενοι εδω. Γιατι δε γινεται αντιληπτο αυτο? Κερδος εχουμε απο τη νομιμοποιηση αφου και θα μπορουν να ασφαλιζονται και θα ξερουμε ποιοι ειναι και θα πληρωνουν φορους. Η μη νομιμοποιηση δεν τους εξαφανιζει απο το χαρτη

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω δουλευω στη μεταναστευση να πω οτι συμφωνα με τη συνθηκη της Γενευης (νομιζω) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η απελαση :αρχη της μη επαναπροωθησης εκτος εαν συντρεχουν λογοι δημοσιας ταξης(ποινικο αδικημα)ΚΑΙ παλι αν επικαλεστει καποιος οτι κινδυνευει η σωνατικη του ακεραιοτητα στη χωρα προελευσης δεν μπορει να απελαθει.

Ειναι ενα περασμα η Ελλαδα ναι αλλα αν δεν νομιμοποιηθουν ειναι εγλωβισμενοι εδω. Γιατι δε γινεται αντιληπτο αυτο? Κερδος εχουμε απο τη νομιμοποιηση αφου και θα μπορουν να ασφαλιζονται και θα ξερουμε ποιοι ειναι και θα πληρωνουν φορους. Η μη νομιμοποιηση δεν τους εξαφανιζει απο το χαρτη

 

ακριβώς αυτό!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω δουλευω στη μεταναστευση να πω οτι συμφωνα με τη συνθηκη της Γενευης (νομιζω) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η απελαση :αρχη της μη επαναπροωθησης εκτος εαν συντρεχουν λογοι δημοσιας ταξης(ποινικο αδικημα)ΚΑΙ παλι αν επικαλεστει καποιος οτι κινδυνευει η σωνατικη του ακεραιοτητα στη χωρα προελευσης δεν μπορει να απελαθει.

Ειναι ενα περασμα η Ελλαδα ναι αλλα αν δεν νομιμοποιηθουν ειναι εγλωβισμενοι εδω. Γιατι δε γινεται αντιληπτο αυτο? Κερδος εχουμε απο τη νομιμοποιηση αφου και θα μπορουν να ασφαλιζονται και θα ξερουμε ποιοι ειναι και θα πληρωνουν φορους. Η μη νομιμοποιηση δεν τους εξαφανιζει απο το χαρτη

 

Η απελαση λοιπον εφαρμοζεται υπο προϋποθεσεις.

Αφου ειμαστε κ συναδελφοι θα γνωριζεις κ εσυ το μεγεθος του προβληματος. Ευτυχως δλδ, για να μην θεωρηθω κ προβοκατορας, χαχαχαχα!!!

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Η απελαση λοιπον εφαρμοζεται υπο προϋποθεσεις.

Αφου ειμαστε κ συναδελφοι θα γνωριζεις κ εσυ το μεγεθος του προβληματος. Ευτυχως δλδ, για να μην θεωρηθω κ προβοκατορας, χαχαχαχα!!!

 

εξαρταται πως το εννοεις. Το προβλημα που εντοπιζω εγω ειναι η απιστευτη ελλειψη προσωπικου στις Περιφερειες κυριως της Αθηνας και η αδιαφορια του κρατους απεναντι στο μεταναστευτικο. Αυτο υποδεικνυει ποσο λιγο τους νοιαζει και ποσο τους εχουν αφησει στη τυχη τους αυτους τους ανθρωπους

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται πως το εννοεις. Το προβλημα που εντοπιζω εγω ειναι η απιστευτη ελλειψη προσωπικου στις Περιφερειες κυριως της Αθηνας και η αδιαφορια του κρατους απεναντι στο μεταναστευτικο. Αυτο υποδεικνυει ποσο λιγο τους νοιαζει και ποσο τους εχουν αφησει στη τυχη τους αυτους τους ανθρωπους

 

Ακριβως ετσι το εννοω κ εγω!:wink:

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

νομιμοποιηθηκαν τελικα?μπραβο μας μπραβο μας!

περιμενουμε τωρα και τους επομενους 300?600??1000?? που θα κανουν το ιδιο.καλα να παθουμε.μας αξιζει ΟΛΟ αυτο.καλα να παθουμε που δεν βρισκουμε δουλεια.καλα να παθουμε που εχει αυξηθει η εγκληματικοτητα και καλα να παθουμε που συμφωνα με στατιστικες σε 50 χρονια οι αλλοδαποι θα ειναι 1.5 εκατομ.περισσοτεροι απο τους ελληνες.

τι ωραια! περαστε ελευθερα!η νομιμοποιηση θα γινει αν δε φατε για καμια βδομαδα!

You believe but what you see...You receive but what you give

Link to comment
Share on other sites

νομιμοποιηθηκαν τελικα?μπραβο μας μπραβο μας!

περιμενουμε τωρα και τους επομενους 300?600??1000?? που θα κανουν το ιδιο.καλα να παθουμε.μας αξιζει ΟΛΟ αυτο.καλα να παθουμε που δεν βρισκουμε δουλεια.καλα να παθουμε που εχει αυξηθει η εγκληματικοτητα και καλα να παθουμε που συμφωνα με στατιστικες σε 50 χρονια οι αλλοδαποι θα ειναι 1.5 εκατομ.περισσοτεροι απο τους ελληνες.

τι ωραια! περαστε ελευθερα!η νομιμοποιηση θα γινει αν δε φατε για καμια βδομαδα!

 

γι αυτο σου λεω γεννατε γιατι χανομαστε...(πρωτο ποστ σε φορουμ γονεων και εχεις τετοια ανησυχια!!!!εντυπωσιακο)

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε παλι αυτο με τα ποστ.ενα μηνα ειμαι γραμμενη οπως βλεπεις.και εχω ξαναδιαβασει τη μανια σας οπου ντε και καλα το πρωτο ποστ καποιου μελους πρεπει να ειναι η απορια γι ατην φρουτοκρεμα.γραφει καπου στους κανονισμους ποιο πρεπει να ειναι το πρωτο μας ποστ και μου διεφυγε?για απαντησε μου...

You believe but what you see...You receive but what you give

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο σου λεω γεννατε γιατι χανομαστε...(πρωτο ποστ σε φορουμ γονεων και εχεις τετοια ανησυχια!!!!εντυπωσιακο)

:D:D:D:D:D:D

Μόλις θυμήθηκα και την άποψη του Τζιμάκου επί του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...