Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή Φορέματος!!!!!!


angelino77

Recommended Posts

η δικιά μου ήταν 6 μηνών όταν βαπτίστηκε. Την πήγα με φόρεμα ροζ, οχι πολύ εξεζητημένο αλλά ούτε και καθημερινό. Παπούτσια της έβαλα πάλι ροζ αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν τα ήθελε και πολύ και γενικά δεν τα ξαναχρησιμοποιήσαμε ούτε τα συγεκριμένα αλλά ούτε και της νονάς που ήταν τέλεια... Σίγουρα φόρα της κάτι όμορφο μεν αλλά άνετο γιατί μπορεί να νιώθει ήδη άβολα απο τη ζεσστη και την πολυοσμία, τουλάχιστον να μην ενοχλείται και απο τα ρούχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eγώ στην κόρη μου είχα φορέσει ένα ανάλαφρο αεράτο λουλουδάτο φόρεμα (όχι βαρύ εμπριμέ), λευκό με ροζ λουλούδια και παπουτσάκια πεδιλάκια, γιατί όχι απλά περπατούσαμε, τρέχαμε, σκαρφαλώναμε κ.λπ. 40 ευρώ είχαμε δώσει για το φόρεμα αν και βρίσκεις αξιοπρεπέστατα καλά φουστανάκια και με λιγότερα, πόσο μάλλον τώρα, λόγω εκπτώσεων. Στη θέση σου θα της φορούσα και παπουτσάκια αγκαλιάς (επίσης βρίσκεις ωραία κι οικονομικά).

 

Όσο για σένα, σίγουρα θα βρεις κάτι που να σου αρέσει. Φρόντισε να είναι βολικό. Π.χ. τα στράπλες δε βολεύουν γενικά, υπάρχει ο κίνδυνος να το κατεβάσει το μωρό αν δεν κάθεται καλά. Ωραία είναι τα maxi αέρινα φορέματα, τέλεια για την εποχή. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επαναφερω το θεμα γιατι θελω λιγη βοηθεια.στην βαπτιση τι φορεματακι βαζουν σαν πρωτο οταν θα φτασουμε στην εκκλησια στην μπουμπου?το βαπτιστικο ειναι απο το happy hippie ζωγραφιστο στο χερι.οταν θα μαστε στην εκκλησια τι βαζουμε συνηθως?κατι απλο ή και το πρωτο πρεπει να ειναι καλο?αν εχετε καμια ιδεα στειλτε την.επισης η μπεμπα θα ειναι 7 μηνων και δεν φοραμε παπουτσακια.εσεις τους φορουσατε/θα τους φορεσετε πριν ξεκινησει το μυστηριο ή οχι?

 

Λένε ότι τα μωράκια δεν φοράνε παπούτσια πριν τη βάπτιση.

Αυτή η άποψη είναι βασισμένη στην παράδοση ότι "τα πρώτα παπούτσια τα παίρνει ο νονός". Δηλαδή, τα παπούτσια της βάπτισης που τα φοράμε στο παιδάκι κατά τη διάρκεια του μυστηρίου.

 

Τα δικά μου παιδάκια τα είχαμε πάει ξυπόλητα. Ρούχα φορούσαν "καλά", χωρίς όμως φρου-φρου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επαναφερω το θεμα γιατι θελω λιγη βοηθεια.στην βαπτιση τι φορεματακι βαζουν σαν πρωτο οταν θα φτασουμε στην εκκλησια στην μπουμπου?το βαπτιστικο ειναι απο το happy hippie ζωγραφιστο στο χερι.οταν θα μαστε στην εκκλησια τι βαζουμε συνηθως?κατι απλο ή και το πρωτο πρεπει να ειναι καλο?αν εχετε καμια ιδεα στειλτε την.επισης η μπεμπα θα ειναι 7 μηνων και δεν φοραμε παπουτσακια.εσεις τους φορουσατε/θα τους φορεσετε πριν ξεκινησει το μυστηριο ή οχι?

 

Προτίμησε απλά, δροσερά ρουχαλάκια και συμφωνώ με τις άλλες κοπέλες, όχι κάτι "βαρύ" και φανταχτερό. Εγώ παπουτσάκια της είχα βάλει της δικής μου ( ήταν 12 μηνών). Γενικά όμως είναι όμορφο να τους φοράς άνετα παπουτσάκια αγκαλιάς. Να σας ζήσει και να την χαίρεστε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...